Komentarze do wiadomości: „Nadaję mu własny charakter”. Fani Harry'ego Pottera powinni przygotować się na Draco Malfoya innego niż w filmach

Forum inne
Dodaj komentarz
10.05.2026 13:26
👍
1
4
odpowiedz
Nomis
83
Pretorianin

Akurat jak ktoś czytał książki to wie,że nie tylko Draco ale także jego rodzice sami w sobie możliwe,że nie byliby " źli" tylko tylko po prostu chcieli się " utrzymać na stołku". Po prostu wybrali " złą stronę" i się bali wycofać by nie stracić majątku jak ich życia. Pokazuje to scena z książki gdzie 

spoiler start

W bitwie o Hogwart bardziej się martwili o syna niż by się bić, albo jak Harry " wrócił z żywych" to matka Draco się spytała " czy Draco żyje?"

spoiler stop

. O tym jak Draco się zachował na wieży astronomicznej w rozmowie z Dumbledorem też to potwierdza. Mało spoileruje bo może ktoś nie czytał książek a tylko oglądał filmy : ). Generalnie w całej książce jest mnóstwo scen gdzie pokazują,że Malfoyowie sami w sobie nie są źli, tylko chcą mieć " moc" jednak jak w końcu " przejrzeli na oczy" to wiedzieli,że ciężko jest się już wycofać : ).

post wyedytowany przez Nomis 2026-05-10 13:33:04
10.05.2026 13:39
hopkins
1.1
2
odpowiedz
hopkins
237
Zaczarowany

Zupełnie przymykasz oko na ich zdanie o mugolach i tym, czy powinni się uczyć.

10.05.2026 15:07
1.2
odpowiedz
Akuzativ1994
32
Konsul

Nomis nie czytałem książek ale twoje wyjaśnienie nic nie zmienia. Jeżeli ktoś jest zły, to zawsze z jakiegoś powodu. Pieniędzy, władzy, czy samej przyjemności z krzywdzenia innych. Pobudki nie są ważne, więc to tłumaczenie według mnie jest bez sensu. Zawsze chodzi o jakąś korzyść dla tego złego.

post wyedytowany przez Akuzativ1994 2026-05-10 15:08:08
10.05.2026 18:12
👍
1.3
1
odpowiedz
Nomis
83
Pretorianin

hopkins Tylko to zdanie zostało im wpojone przez Voldemorta a,że chcieli mu być lojalni to sami to przyjęli i wpoili swojemu synowi. Jak pisałem , wybrali " złą stronę" i później widać,że żałowali bo nie byli fanatykami. A Draco jak jest powiedzenie "czym skorupka nasiąknie...." więc jak mu od dziecka wpajali ,że tylko " czysta krew" bo tak ich uczył Voldemort... to już wiadomo : ).

Akuzativ1994 Tylko właśnie oni nie wybrali zła dlatego bo są źli, tylko dlatego bo wtedy Voldemort " oferował najwięcej". Wtedy też praktycznie trząsł całym światem czarodziejów więc uznali go za " czarnego konia". To tak trochę jak w szkole niektórzy się trzymają największych dryblasów dla " ochrony" mimo,że nie podzielają ich metod. Bo też chcą być " cool" jak oni i mieć " respekt" : )

Jeszcze jako p.s dodam też ładne przysłowie które pasuje do Malfoyów w stosunku ich bycia jako ludzie Voldemorta " Jeśli wchodzisz między wrony - musisz krakać jak i one" : )

post wyedytowany przez Nomis 2026-05-10 18:18:52
10.05.2026 18:19
1.4
3
odpowiedz
MegaAnthar
1
Legionista

Nomis

Malfoy'owie byli źli i żadne głupie gadanie tego nie zmieni, to że poźniej trochę zmiękli nic nie oznacza

post wyedytowany przez MegaAnthar 2026-05-10 18:27:09
10.05.2026 22:07
1.5
odpowiedz
citarcitar2
2
Chorąży

Nomis Zapominasz o tym, że twórcy serialu mają głęboko gdzieś to co jest napisane w książkach.

10.05.2026 23:20
hopkins
1.6
odpowiedz
hopkins
237
Zaczarowany

Czyli zwalasz wszystko na Voldemorta. Ludzie maja wolna wole i moga decydowac z czym sie zgadzaja, a z czym nie. Malfloyowie byli zwyklymi rasistami.
Citarcitar2 juz ogladales?

11.05.2026 03:38
👍
1.7
odpowiedz
Nomis
83
Pretorianin

MegaAnthar Nie mówię,że byli dobrzy, jednak nie byli źli dlatego byli... " źli, tylko taką wybrali opcję i przez całą książkę się widzie,że tego żałują. Jak Narcyza która się tak martwi o Draco,że prosi Snape o pomoc mimo,że jej siostra - Bellatrix uważa,że nie powinna. Jak sam Voldemort stwierdza - jak sam zrobił z ich domu baze, że " czy nie jest mile widzany u kogoś kto uważa się,że jest lojalny i wyczekiwał jego powrotu". Takich momentów jest więcej , tylko Malfoyowie wybrali złego sojusznika : ).

hopkins Nie całkowicie , jednak w książce widać,że żałowali tego wyboru, w końcu przez całą sagę widać,że Lucjusz chciał się odciąć od niego jak " zmarł" po próbie zabicia Harrego. A później udawał " pokornego sługę" który zawsze był " lojalny" : )

10.05.2026 15:39
prawdziwy
2
7
odpowiedz
1 odpowiedź
prawdziwy
39
Konsul

A myślałem, że będzie lubił teraz bardziej chłopców.

10.05.2026 21:01
Terefere85
2.1
odpowiedz
Terefere85
66
Konsul

prawdziwy W sumie to zdziwi mnie jak będzie inaczej.

10.05.2026 22:24
Marky
3
1
odpowiedz
Marky
36
Generał

Wciąż jest typowym Draco, ale nadaję mu własny charakter. Zdecydowanie ma więcej warstw. [...] Draco jest kochany, ale odczuwa straszną, paraliżującą presję ze strony rodziny. Nie zawsze jest tym, kim chciałby być, i nie potrafi sprostać oczekiwaniom ojca.

Czyli tak naprawdę jest to Draco bliższy książkom niż w filmie, choć tego tak mocno jakoś nie widać w książkach aż do Księcia Półkrwi, a potem już w kontekście Bitwy o Hogwart w Insygniach Śmierci w odniesieniu do całej rodziny, gdzie pod koniec Narcyzę i Lucjusza obchodzi już tak naprawdę tylko to, czy Draco nadal żyje no i spotkanie na peronie 9 i 3/4w epilogu pokazuje nam zupełnie innego Draco. 

Ale właśnie wiele zachowań z strony Draco można interpretować presją i oczekiwaniami ojca np. to że gdy przy pierwszym spotkaniu staje się dla niego jasne, że Harry'm się nie zaprzyjaźni zaczyna z nim rywalizować i mu dowalać. I jasno dosyć po prostu Potterowi zazdrości sławy i tej aury, która go otacza.
Dlatego tego koniecznie chce być lepszy od Harry'ego w Quidditchu, stąd wkupuje się do drużyny namawiając ojca do zakupu Nimbusów 2001, które były lepsze niż Nimbus 2000 Harry'ego i miotły innych graczy z innych domów, co dawało Ślizgonom techniczną przewagę.

10.05.2026 23:20
Karbulot
4
odpowiedz
Karbulot
20
Legionista

Na pewno będzie inny. Wsadzili 14-letniego chłopaka, aby grał 11-latka. Za rok, dwa sypnie mu się wąs i ciekawe co zrobią z takim koniem.

11.05.2026 05:26
5
1
odpowiedz
Omega
7
Legionista

To jest "loczek" , więc poziom niechęci do niego od początku jest wysoki.

Forum Forum inne
Dodaj komentarz

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl