Komentarze do wiadomości: Morrowind na silniku Skyrima wygląda coraz lepiej. Nowy materiał pokazuje miażdżące postępy w pracach nad Skywind

Forum Gry RPG
Dodaj komentarz
09.05.2026 12:58
vanBolko
1
7
odpowiedz
vanBolko
69
Konsul

Co istotne dla nas, zespół pracuje też nad różnymi wersjami językowymi, w tym polską i tu także są otwarci na wsparcie.

09.05.2026 15:30
Gandohar
3
5
odpowiedz
2 odpowiedzi
Gandohar
36
Pretorianin

Ciekawe co wyjdzie pierwsze, Skywind czy TES6 xD

09.05.2026 12:58
vanBolko
1
7
odpowiedz
vanBolko
69
Konsul

Co istotne dla nas, zespół pracuje też nad różnymi wersjami językowymi, w tym polską i tu także są otwarci na wsparcie.

09.05.2026 15:14
tynwar
2
odpowiedz
tynwar
103
Legend

o, czyli jednak system walki i rozwoju będzie bardziej z morrowinda? Super, bo myślałem, że będzie to bardzo zbliżone do skyrimu, ale jednak nie ma tragedii.

09.05.2026 15:30
Gandohar
3
5
odpowiedz
2 odpowiedzi
Gandohar
36
Pretorianin

Ciekawe co wyjdzie pierwsze, Skywind czy TES6 xD

09.05.2026 15:33
ObiŁan
😒
3.1
1
odpowiedz
ObiŁan
9
Chorąży

Gandohar Imho TES6 potem HL3 a na końcu Skywind. Już dawno straciłem nadzieje

09.05.2026 21:03
Kwiliniosz
😂
3.2
5
odpowiedz
Kwiliniosz
84
Generał

Gandohar Oczywiście, że Skywind. Nawet jeśli prace potrwają jeszcze 10, czy 15 lat, to i tak wyjdzie przed TES6.

09.05.2026 16:02
4
odpowiedz
3 odpowiedzi
Asmodeus
56
Senator

Tia, w 90% zrobione.
https://en.wikipedia.org/wiki/Ninety%E2%80%93ninety_rule
The first 90 percent of the code accounts for the first 90 percent of the development time. The remaining 10 percent of the code accounts for the other 90 percent of the development time.

W skrocie: aby skonczyc potrzebuja pewnie jeszcze z polowe tego czasu co juz wladowali, czyli przynajmniej kolejne 7 lat. Chociaz aby byc pewnym powinni dostac kolejne 14 lat czasu. Nie spodziewajcie sie Skywinda w tej dekadzie, moooooze pod koniec nastepnej.

09.05.2026 16:12
4.1
2
odpowiedz
sky0045
23
Konsul

Asmodeus Ale to nie jest gra robiona od początku tylko mod, cała mechanika ze skyrima już tam jest a najważniejszy jest contetnt który zrobili już w 90%. Teraz muszą dokończyć i przetestować wszystkie questy i dialogi, więc szybciej niż za rok nie wyjdzie

09.05.2026 16:14
4.2
odpowiedz
Asmodeus
56
Senator

Przeciez o tym mowie. Zrobili 90% contentu to teraz na pozostale 10% potrzebuja drugie tyle czasu.

więc szybciej niż za rok nie wyjdzie
A gdzie ja cos takiego napisalem?

09.05.2026 18:18
4.3
2
odpowiedz
sky0045
23
Konsul

Asmodeus Tylko że ta "reguła" dotyczy czegoś nowego gdzie twórca nie wie dokładnie jak ma wyglądać finalny produkt więc ciągle coś dodaje i zmienia. Ten mod jest dosłownie kopią Morrowinda na nowym silniku więc od początku wiadomo było co musi zawierać, jak skończą robić wszystko co było w tamtej grze to nagle nie najdzie ich ochota żeby dodać drugie tyle od siebie żeby mod wyszedł za następną dekadę, tylko po prostu go wypuszczą czyli na pewno nie za drugie 7 lat

09.05.2026 17:40
5
odpowiedz
1 odpowiedź
katai-iwa
68
Legend

A zaraz wyjdzie TES6 i zaczną portować na nową wersję silnika :P.

09.05.2026 21:04
Kwiliniosz
😂
5.1
3
odpowiedz
Kwiliniosz
84
Generał

Via Tenor

katai-iwa Zaraz.

09.05.2026 18:15
animatiV
6
odpowiedz
animatiV
115
PCMR

Niby spoko, ale na rynku są już kolejne gry na tym silniku w nowszej wersji, więc są trochę w tyle ;)

09.05.2026 19:27
baltazar1908
7
1
odpowiedz
baltazar1908
46
Generał
Image

Polecam Vault 13 New Horizons moda do Fallout 4, który odtwarza historię Fallout 1.
Mod wyszedł 4-5-2026 roku.
Na zdjeciu poniżej osada Shady Sands która za około 30 lat stanie się stolicą NCR.

09.05.2026 19:59
sonn
8
1
odpowiedz
sonn
96
Lubię gry!

Super, trzymam kciuki aby w końcu się udało. Kiedyś na silniku obliviona robili, ale tak długo czekałem, że aż o tym zapomniałem.

09.05.2026 23:12
9
odpowiedz
5 odpowiedzi
WindMorro
16
Pretorianin

Nie chcę być okrutny, bo to mod robiony przez pasjonatów za free w wolnym czasie, ale robienie Morrowinda na silniku gry z 2011 która już w momencie wyjścia wyglądała mizernie jak na gry z tamtego czasu ( modele ze Skyrima vs Wiedźmina 2, to nawet nie ma o czym gadać), do tego przez 15 (!) lat.. dla kogo to w ogóle ma być, jak już wyjdzie, za kolejnych 10 lat? To już lepiej poczekać 4 lata i AI przy obecnym tempie rozwoju wygeneruje Morrowinda w 5 minut w jakości fotorealistycznej do małych poprawek ręcznych ewentualnie...

09.05.2026 23:15
😂
9.1
odpowiedz
boy3
149
Legend

o już lepiej poczekać 4 lata i AI przy obecnym tempie rozwoju wygeneruje Morrowinda w 5 minut w jakości fotorealistycznej do małych poprawek ręcznych ewentualnie...
Ta na pewno buahahaha ale żeś wymyślił xD

09.05.2026 23:26
9.2
odpowiedz
WindMorro
16
Pretorianin

boy3 Dalej korzystasz z Nokii 3310? Zdradzę ci jeszcze, że obecnie wszystkie zespoły deweloperskie korzystają już z narzędzi AI, a jak nie jesteś na bieżąco, to nie ogarniesz rozumiem w jakim tempie ta technologia przełamuje kolejne bariery. Ja bym się na twoim miejscu nie rechotał, jak koniuszy na wieść o tym, że wozy będą jeździć bez napędu na kopyta.

10.05.2026 00:12
elathir
9.3
odpowiedz
elathir
124
Czymże jest nuda?

Zdradzę ci jeszcze, że obecnie wszystkie zespoły deweloperskie korzystają już z narzędzi AI

No korzysta się, ale to działa zupełnie inaczej niż sobie wyobrażasz.

To już lepiej poczekać 4 lata i AI przy obecnym tempie rozwoju wygeneruje Morrowinda w 5 minut w jakości fotorealistycznej do małych poprawek ręcznych ewentualnie

A po wybudowaniu modelu T i związanego z tym boomu w rozwoju motoryzacji po 10 latach mieliśmy już latające, autonomiczne samochody.

Generowanie kodu z pomocą AI i jego dostosowywanie pozwala zaoszczędzić w najlepszym wypadku do 20% czasu pracy względem klasycznego podejścia. I to jest już w zasadzie sufit, nikt nie ma pomysłu jak to poprawić. Dzisiaj rozwój AI skupia się na ograniczeniu kosztów tak by całego biznesu nie trzeba było masowoć dodawać by ktokolwiek z tego korzystał (obecne abonamenty pokrywają 25% samych kosztów energii jaką zużywają, a to nie jedyny koszt).

10.05.2026 13:22
9.4
1
odpowiedz
sky0045
23
Konsul

WindMorro "wygeneruje Morrowinda w 5 minut w jakości fotorealistycznej" tak mówią tylko CEO firm AI a wierzą tylko najbardziej nahypowani ignoranci. Bo już miało coś takiego istnieć a okazało się generatorem interaktywnych filmów o długości 30 sekund wyglądających jak prosta gra tpp gdzie można tylko chodzić. Za kilka lat nie będzie dużo lepiej bo już teraz wszystkie te firmy zderzają się z brutalnymi kosztami utrzymania centrów obliczeniowych

10.05.2026 18:47
9.5
odpowiedz
Pan_Bondi
2
Legionista

WindMorro Morrowinda na silniku gry z 2011 która już w momencie wyjścia wyglądała mizernie jak na gry z tamtego czasu

To nie jest problem silnika, prędzej obranego stylu graficznego. Wbrew pozorom, wersja Creation Engine na której powstawał Skyrim jest bardzo plastyczny w obrębie swoich granic i szczerze nie spodziewam się, by między TES 6 a 5 był tak duży przeskok jak między 5 i 4.

Obczaj sobie możliwości obecnych buildów Community Shaders, BFCO czy obecnie tworzony Character Remake Project. Wiadomo, że Skywind w dniu premiery będzie nieco bardziej zbliżony do podstawowego Skyrim niż do tych modów, ale część z nich będzie działać z nim natywnie, część zostanie przeportowana a inne będą potrzebowały tylko patcha zgodności.

09.05.2026 23:16
10
odpowiedz
boy3
149
Legend

Gdyby bethesda wydała porządny remake morrowinda, i byłby on dobry to odzyskałaby moje zaufanie, niestety już tam nikt nie został utalentowany i wydają, nudne, zbugowane, i mało interesujące gry -.-

Wie ktoś może czy jest jakiś fajny texturpack do morrowinda?

post wyedytowany przez boy3 2026-05-09 23:17:03
09.05.2026 23:40
WolfDale
11
odpowiedz
WolfDale
98
~sv_cheats 1

Te wszystkie modyfikacji przypominają mi DN Forever, który co chwile zmieniał silnik aby być nowoczesny. Wiele takich projektów już dawno by miały swoje premiery gdyby też nie przechodzenie na nowsze wersje.

10.05.2026 17:44
VoidCosmonaut
12
odpowiedz
VoidCosmonaut
7
Pretorianin

GARGANTUICZNIE, MASAKRYCZNIE MIAŻDŻĄCY NEWS!

Forum Forum Gry RPG
Dodaj komentarz

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl