Komentarze do wiadomości: Kupiła drukarkę, papier i tusz, a HP i tak zabroniło jej drukować. Internautka wpadła w pułapkę, ponieważ nie przeczytała regulaminu

Forum Technologiczne
Dodaj komentarz
09.05.2026 16:20
1
19
odpowiedz
Bart0101
21
Chorąży

Ze co kurw.....

09.05.2026 16:30
Dead Men
3
15
odpowiedz
Dead Men
198
Senator

NIe pytaj i konsumuj.

09.05.2026 16:28
2
13
odpowiedz
sabaru
37
Senator

Niedługo to za otwarcie lodówki będzie trzeba płacić abonament bo jak nie zapłacisz to nie otworzysz. Z czymś podobnym spotkałem się z tymi robotami do koszenia trawy. Za możliwość podłączenia robota do sieci czy jakoś tak należało uiścić miesięczną opłatę bo inaczej nie dało się go skonfigurować. To jest dopiero zdzierstwo. Płacisz nieraz grubą mamonę za sprzęt i tu ci jeszcze jakieś abonamenty wciskają. Panna powinna zwrócić drukarkę.

post wyedytowany przez sabaru 2026-05-09 16:29:25
09.05.2026 17:07
😂
8
12
odpowiedz
4 odpowiedzi
Jerry_D
83
Senator

Witamy w nowym wspaniałym świecie wszechobecnych usług abonamentowych i subskrypcji wszystkiego. Ta użytkowniczka drukarki właśnie przeszła przyspieszony kurs życia z tymi jakże przyjaznymi dla użytkownika wynalazkami.

A że nie przeczytała regulaminu? Tam zazwyczaj jest tyle tekstu, że uważne przeczytanie od deski do deski, to ładnych kilka godzin. Nie wspominając o zrozumieniu prawniczego bełkotu.

09.05.2026 18:26
eJay
10
9
odpowiedz
3 odpowiedzi
eJay
266
Quaritch

HP to najgorszy producent drukarek. Poryta aplikacja, zwiechy, awarie. Kupiłem to kilka lat temu i był to ostatni raz.

09.05.2026 16:20
1
19
odpowiedz
Bart0101
21
Chorąży

Ze co kurw.....

09.05.2026 18:27
trismegistos
1.1
2
odpowiedz
trismegistos
6
Chorąży

Bart0101 "...a" czy "...y"? ;)

09.05.2026 16:28
2
13
odpowiedz
sabaru
37
Senator

Niedługo to za otwarcie lodówki będzie trzeba płacić abonament bo jak nie zapłacisz to nie otworzysz. Z czymś podobnym spotkałem się z tymi robotami do koszenia trawy. Za możliwość podłączenia robota do sieci czy jakoś tak należało uiścić miesięczną opłatę bo inaczej nie dało się go skonfigurować. To jest dopiero zdzierstwo. Płacisz nieraz grubą mamonę za sprzęt i tu ci jeszcze jakieś abonamenty wciskają. Panna powinna zwrócić drukarkę.

post wyedytowany przez sabaru 2026-05-09 16:29:25
09.05.2026 16:30
Dead Men
3
15
odpowiedz
Dead Men
198
Senator

NIe pytaj i konsumuj.

09.05.2026 16:34
baltazar1908
4
odpowiedz
5 odpowiedzi
baltazar1908
46
Generał

Nie lepiej iść na ksero i wydrukować, i mieć ich i ich regulaminy na 100 stron których nikt nie czyta o czym oni wiedzą w D.
Latwiej, szybciej, taniej i spokojniej, bo po co komu takie ciśnienia.

09.05.2026 19:25
4.1
1
odpowiedz
Halabarda Geralta
32
Konsul

Nie. Ksero jest kopią wydruków. Owszem kserokopiarka także może drukować z pliku tylko jaki jest sens kupowania drukarki i chodzenia do pkt. ksero po wydruk. Chyba nie po to dziewczyna kupowała drukarkę.

09.05.2026 19:29
4.2
2
odpowiedz
CyberKiller
8
Legionista

baltazar1908 z tym taniej to ostrożnie. Ilość punktów ksero/drukowania mocno spadła w ostatnich latach i o ile nie jesteś w okolicy akademickiej to ciężko coś znaleźć, a jak znajdziesz to okazuje się że 1 strona kosztuje ponad 1 zł.

09.05.2026 21:13
baltazar1908
4.3
odpowiedz
baltazar1908
46
Generał

Geralta
Tylko że teraz musi jeszcze zapłacić za subskrypcję, o której nie miała pojęcia, więc ta drukarka wcale nie jest jej, bo bez subskrypcji nie działa. Nie wiem, kiedyś sporo rzeczy drukowałem, a dziś prawie wcale — chyba tylko bilety lotnicze albo kody kreskowe, gdy muszę coś zwrócić do Amazona.

post wyedytowany przez baltazar1908 2026-05-09 21:15:12
09.05.2026 21:16
baltazar1908
4.4
odpowiedz
baltazar1908
46
Generał

CyberKiller

ale tutaj ceny masz w dolarach wiec ona też płaci i to sporo.

10.05.2026 00:22
baltazar1908
4.5
odpowiedz
baltazar1908
46
Generał

CyberKiller

Nie wiedziała o tym że bez subskrypcji nic nie wydrukuje, więc zapłaciła dwa razy żeby się nią móc pobawić wyłączając papier i tusz.
A jak możesz inaczej wydrukować ja mówię ogólnie na drukarce możesz drukować i kserować tak działa większość drukarek, więc w czym problem do drukowania potrzebujesz załącznik z emaila czy pendrive na którym załącznik jest do kserowania natomiast oryginalny dokument z którego zrobisz kopię.

post wyedytowany przez baltazar1908 2026-05-10 09:14:15
09.05.2026 16:40
bmwbmw2
5
2
odpowiedz
4 odpowiedzi
bmwbmw2
87
PAPIEŻ GIER IV

Mam lapka hp z 2022 i lenovo z 2014. Lenovo jest znacznie cichszy ma dobrą moc i ma możliwość jakichkolwiek ustawień. Na hp wszystko zablokowane a lapek przy 45 stopniach odpala wiertarke bo tak. ogólnie gówno a nie firma xD Nie polecam. już szczerze dzisiaj prędzej bym brał chiński sprzęt gdybym miał wybierać między Hp xD 
Nie polecam żadnego sprzętu od tej firmy

post wyedytowany przez bmwbmw2 2026-05-09 16:46:38
09.05.2026 18:03
5.1
odpowiedz
Whipkap
1
Junior

bmwbmw2 no widzisz a ja na swoim HP Omen z RTX4060 gram w gry w wyższej ilości klatek niż kolega na droższym Lenovo z rtx5060, bo nie zadławili karty na 60W TDP tylko 115W xd w benchmarkach zaś zbliżam się do światowych rekordów dla tej konfiguracji. W życiu bym nie kupił Lenovo, chyba że do YouTube, ale od tego są tablety a nie laptopy.

09.05.2026 22:14
bmwbmw2
5.2
odpowiedz
bmwbmw2
87
PAPIEŻ GIER IV

No to gamingowe może faktycznie lepiej ustawione. Ale tu tez dochodzi to że na lenovo da się ten limit ustawić jak chcesz. I moze różnica jest też w procku. Bo sory ale jakoś ciężko mi uwierzyć w aż takie dławienie. Chyba że coś porządnie spierolił

10.05.2026 09:38
baltazar1908
5.3
odpowiedz
baltazar1908
46
Generał
Image

bmwbmw2 
Mam prawie od roku chińskiego laptopa od PC Specialist z RTX 5070 Ti Laptop. Porównując go do MSI Katana z RTX 3070 Laptop, to dzień do nocy. Ten nowy jest nawet głośniejszy podczas przeglądania internetu, nie licząc problemów z kartą graficzną, a właściwie sterownikami od firmy matki.

Ostatnio ekran zaczął skakać tylko podczas gry, nawet nie przy jej uruchamianiu, po nowych sterownikach Nvidii. Program DDU podsunęło mi biuro obsługi. Dwa miesiące temu po sterowniku od Nvidii wyskoczył mi blue screen WATCHDOG VIOLATION, wtedy DDU polecił mi Grok — usuwa poprzednie sterowniki i zostawia tylko ostatni. Przeskanowałem SSD, RAM itd., ale dałem sobie spokój z tym DDU.

Ekran zaczął od czasu do czasu skakać w Crimson Desert, a reszta gier działała normalnie. Od piątku dwa tygodnie temu usunąłem Crimson Desert z kompa, bo oswajanie konia nie dla mnie, a sama gra nudna jak flaki z olejem. Zacząłem grać w Windrose i tam ekran skakał już co 10–15 minut.

W zeszłym tygodniu, w środę, wracam z pracy — ekran w Windrose dostał totalnego szału. Odpaliłem potem Vault 13: New Horizons, moda do Fallout 4 odtwarzającego historię z Fallout 1, i ekran dalej skakał. Zadzwoniłem do supportu, pozbyłem się wszystkich sterowników i na razie jest ok.

Może to nie wina chińskiego sprzętu, ale tak czy siak różnica do MSI jest kolosalna. Tamten laptop ma już cztery lata i dwa miesiące, a działa po prostu jak szwajcarski zegarek. Ten nowy… jak jest dobrze, to dobrze. Dobrze chociaż, że jest jeszcze na gwarancji i mam opcję wymiany hardware’u przez kolejne dwa lata.

P.S: poniżej zdjecie na grze Death Stranding 2
i skaczącego ekramu, mam kilka filmików ale nie moge wklepac wiec zrobiłem
zdjecie.

11.05.2026 18:53
bmwbmw2
5.4
odpowiedz
bmwbmw2
87
PAPIEŻ GIER IV

Nie to z tym chinolem to żartowałem. kupiłem kilka razy chinski sprzęt. Może i był 20-30 % taniej. Ale no nie podziałało w większości przypadków nawet rok. Gdzie droższe zamienniki mogą śmigać znacznie dłużej. Dokładnie to odkurzacz hulajnoge i kilka innych. no shit nigdy więcej chinoli. Jedynie komórki im jakoś takoś wychodzą

post wyedytowany przez bmwbmw2 2026-05-11 18:53:56
09.05.2026 16:45
6
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Sos_grzybowy
20
Legionista

Czyli, że mam płacić abonament za używanie tuszu, za który już zapłaciłem? Aha...

09.05.2026 17:16
pieterkov
6.1
3
odpowiedz
pieterkov
169
Senator

Sos_grzybowy nie, ten tusz jest darmowy i dostarczany pod drzwi w ramach abonamentu, płacisz tylko za wydrukowane strony, jeżeli przekroczysz miesięczny limit.  https://www.hp.com/us-en/all-in-plan/printers.html

10.06.2026 10:10
6.2
odpowiedz
robertoV
26
Generał

Sos_grzybowy Aha, jak tusz jest darmowy to sprawa wydaje się mniej niedorzeczna niż tytuł sugeruje.

09.05.2026 17:02
7
4
odpowiedz
1 odpowiedź
sthoss
61
Centurion

Dzieki za info. Nie to że miałem zamiar dokonać zakupu sprzętu w najbliższym czasie ale HP właśnie definitywnie wyeliminowal się z listy. J..ac chciwusow. Uważanie tego za winę użytkowniczki to też chamstwo. Gdybym musiał przeczytać wszystkie zgody, gwarancję, umowy które mi podsuwają przy zakupie byle śmiecia to 10 żyć by mi nie starczyło.

09.05.2026 17:15
pieterkov
7.1
3
odpowiedz
pieterkov
169
Senator

sthoss to nie jest kwestia zgód tylko zapisania się na 2 letni abonament, z całkowitym kosztem $191.76 i wymogiem podania danych karty kredytowej. Więc wymówka "a bo coś klikłam" tu nie zadziała XD

09.05.2026 17:07
😂
8
12
odpowiedz
4 odpowiedzi
Jerry_D
83
Senator

Witamy w nowym wspaniałym świecie wszechobecnych usług abonamentowych i subskrypcji wszystkiego. Ta użytkowniczka drukarki właśnie przeszła przyspieszony kurs życia z tymi jakże przyjaznymi dla użytkownika wynalazkami.

A że nie przeczytała regulaminu? Tam zazwyczaj jest tyle tekstu, że uważne przeczytanie od deski do deski, to ładnych kilka godzin. Nie wspominając o zrozumieniu prawniczego bełkotu.

09.05.2026 17:14
pieterkov
8.1
3
odpowiedz
pieterkov
169
Senator

Jerry_D  https://www.hp.com/us-en/all-in-plan/printers.html bruh, jaki bełkot? Masz prosto i jasno napisane. Umowa na 2 lata, dostawa tuszu pod drzwi. Wsadziła swój tusz i dziwi się, że nie działa...
Nie wiem po co w ogóle kupowała inny tusz bo "When your printer detects it’s low on ink, new ink supplies are shipped to your door, so you never run out or end up with too much".

post wyedytowany przez pieterkov 2026-05-09 17:14:42
09.05.2026 20:16
8.2
odpowiedz
makaronZserem
56
Generał

.

post wyedytowany przez makaronZserem 2026-05-09 20:22:58
10.05.2026 15:25
8.3
odpowiedz
Procne
93
Generał

pieterkov nie wiem, nie udalo mi sie na tej stronie znalezc zadnego wiazacego dokumentu. Ten pewnie pojawia sie dopiero przy skladaniu zamowienia, pod linkiem przy check boksie ze zgoda na warunki umowy.

23.06.2026 15:14
Zapau
8.4
odpowiedz
Zapau
24
Centurion

pieterkov To jest najem. Babka wyraźnie pisze, że drukarkę kupiła i należy do niej co automatycznie wykreśla ja z listy użytkowników tej usługi. Kupiła drukarkę to i kupiła tusz, bo na cholerę komu drukarka bez tuszu. Przy konfiguracji prawdopodobnie omyłkowo zaznaczyła, że ma all in plan i stąd chwilowa blokada po instalacji tuszu niepochodzącego z oficjalnej dystrybucji producenta w tej usłudze.

09.05.2026 17:12
pieterkov
9
odpowiedz
2 odpowiedzi
pieterkov
169
Senator

Ale to nie jest jej tusz. Ona go nie kupiła. To jest tusz, który wynajmuje od HP, dostaje go za darmo w ramach abonamentu. W polsce jak masz abonament i włożysz swój tusz, to HP też cię skasuje za wydrukowane strony, więc nie opłaca się wsadzać swojego tuszu, skoro można mieć darmowy w abonamencie.
Co nie zmienia faktu, że cała ta subskrypcja to żart. Ale HP Instant Ink w Polsce działa tak samo jak ten all-in. Płacisz abonament i dostajesz tusz pod drzwi. Z cenami tuszów HP po 200zł za 10ml, nie dziwię się, że ludzie wolą płacić 30zł miesięcznie.
Inteligentni ludzie kupują drukarki z CISS.

post wyedytowany przez pieterkov 2026-05-09 17:19:36
09.05.2026 18:26
Herr Pietrus
9.1
odpowiedz
Herr Pietrus
244
Jestę Grifterę

A to nie jest czasem jeszcze inaczej, tzn źe w Instant Ink masz subskrypcję na tusz, ale możesz włożyć własny, bo drukarka jest faktycznie twoja, za to w all in drukarka nie jest twoja, tylko wynajmowania razem z tuszem? (więc w sumie nic dziwnego, że korpo chce kontrolować "przebieg")? :)

Your plan includes:
New HP printer
Ink delivery and optional paper add-on service˛
Continuous printer coverageł

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2026-05-09 18:29:39
09.05.2026 18:30
abesnai
9.2
4
odpowiedz
abesnai
112
Kociarz

pieterkov ...więc nie opłaca się wsadzać swojego tuszu, skoro można mieć darmowy w abonamencie.
Mała uwaga, jeżeli coś jest w abonamencie to nie jest darmowe bo właśnie za to płacisz.

09.05.2026 18:26
eJay
10
9
odpowiedz
3 odpowiedzi
eJay
266
Quaritch

HP to najgorszy producent drukarek. Poryta aplikacja, zwiechy, awarie. Kupiłem to kilka lat temu i był to ostatni raz.

10.05.2026 09:29
raziel88ck
10.1
odpowiedz
raziel88ck
227
Reaver is the Key!

Ja kupiłem w 2003 roku i już drukarka była do dupy. Zdechła tuż po gwarancji. A później kupiłem Canona, który służył wiernie przez kilkanaście lat.

post wyedytowany przez raziel88ck 2026-05-10 09:29:59
10.06.2026 13:32
not2pun
10.2
odpowiedz
not2pun
124
Senator

eJay ja niedawno kupiłem HP Smart Tanka, działała fajnie super byłem zadowolony przez moze 2 miesiące, później nie wiedzieć dlaczego wylał atrament i coś tam zalał zaczęło śmierdzieć taką paloną elektroniką, tyle dobrze że mogłem odesłać w ramach gwarancji czy bardziej rękojmi.

23.06.2026 15:16
Zapau
10.3
odpowiedz
Zapau
24
Centurion

eJay A ja kiedyś kupowałem nowego deskjeta co kilka miesięcy. Wychodziło taniej kupić drukarkę z tuszami niż same tusze 😀 żaden się nie zdążył zepsuć, ale każdy z nich przechodził na emeryturę wraz z końcem fabrycznego zbiornika.

09.05.2026 18:43
Toliardo
11
3
odpowiedz
Toliardo
24
Centurion

Tak, hp to rak.

09.05.2026 18:56
mirko81
12
2
odpowiedz
5 odpowiedzi
mirko81
89
amd platform
Image

Dlatego trzymam się Brother'a.
Zamiennik na rok do lasera b/w kosztuje mnie... 10 zł. Przymierzam się do lasera-kolor. Zamienniki powoli osiągają akceptowalne ceny

09.05.2026 19:03
sirstuartstrange
12.1
odpowiedz
sirstuartstrange
6
Centurion

mirko81  HP zawsze miało antykonsunenckie praktyki jeżeli chodzi o tusze czy tonery.

Widzę że po latach lepiej nie jest.

 #teambrother

post wyedytowany przez sirstuartstrange 2026-05-09 19:04:08
09.05.2026 19:21
12.2
odpowiedz
Halabarda Geralta
32
Konsul

Właśnie miałem napisać o Brotherze to samo co kolega powyżej. Dodałbym jednak że oryginalny toner drukuje lepiej i starczy na dużo więcej kopii. Wszak uwzględniając cenę to faktycznie zamiennik jest zdecydowanie bardziej ekonomiczny.

post wyedytowany przez Halabarda Geralta 2026-05-09 19:22:49
09.05.2026 19:34
mirko81
12.3
odpowiedz
mirko81
89
amd platform
Wideo

HL-1112E myślę zastąpić HL-L3220CW. Dwa! zestawy 4ch tonerów [po 110zł] zamienników są warte mniej niż 1! oryginalny toner.
Przecież to komedia z tymi cenami. Dla mnie to się niczym nie różni. Trochę proszku, bądźmy poważni :)

test oryginalnych tonerów v zamienniki 50% tańsze

https://www.youtube.com/watch?v=uxCEqckE-l0

post wyedytowany przez mirko81 2026-05-09 20:00:05
09.05.2026 23:03
12.4
odpowiedz
WindMorro
16
Pretorianin

mirko81 fajna drukareczka, ale nie wiem ile musiałbym drukować, żeby mi się pyliło zapłacić tysiąc, mam drukarkę głównie pod etykiety do zalando etc, kilka naście miesięcznie

10.05.2026 11:19
12.5
1
odpowiedz
Halabarda Geralta
32
Konsul

Sam sobie przetestowałem podczas użytkowania. Na oryginalnym tonerze drukuje ponad 30% więcej stron (uwzględniam tylko ilość wydrukowanych stron). Biorąc jednak pod uwagę cenę (90 złotych oryginał vs. 10 złotych zamiennik) to faktycznie nie ma czego porównywać. Za 1 oryginalny toner mam 9 zamienników wiec de facto (tj. uwzględniając ilość stron wydruku) za 13 złotych wydanych na zamiennik mam tyle samo wydrukowanych kartek co za 90 złotych kupując oryginał. Nawet nie ma się nad czym zastanawiać. Mówię o drukarce B/W Brother HL-1222WE.

Co ciekawe wcześniej kupowałem zamienniki po 21 złotych i też się opłacało a ich jakość w niczym nie była lepsza od tych które kosztują 10 złotych. Przy czym zużywam 6 do 8 tonerów rocznie więc gdybym kupował oryginalny to w ciągu niewiele ponad roku wydałbym na nie tyle ile zapłaciłem za drukarkę z której korzystam 6 lat.

09.05.2026 19:06
Uruk-Hai666
13
2
odpowiedz
3 odpowiedzi
Uruk-Hai666
67
Generał

Mam drukarkę laserową HP z 2010 roku, na szczęście wszystko działa na W10 i nie pobierają żadnego abo, ale to są s******, szkoda gadać.

09.05.2026 19:44
Yuri Lowell
13.1
1
odpowiedz
Yuri Lowell
51
Brave Vesperia

Uruk-Hai666 Moja trochę chyba młodsza, Laserjet 1600, i na tonerach inncyh firm niż HP i też nadal działa. :)

09.05.2026 20:40
13.2
odpowiedz
sky0045
23
Pretorianin

Uruk-Hai666 Xerox Phaser z 2016, jeszcze działa, jak skończył się toner to taki na 2tyś stron kosztował zaskakujące 15zł

09.05.2026 21:33
Herr Pietrus
13.3
odpowiedz
Herr Pietrus
244
Jestę Grifterę

Ja mam nadal Canon LBP6030B.
Oryginalny toner na 1500 stron za 100 zł. Wymieniłem pierwszy raz jakoś dwa lata temu, po pięciu-sześciu latach :)

09.05.2026 19:34
14
1
odpowiedz
makaronZserem
56
Generał

Głupsi od tego są tylko ludzie, którzy to płacą.

09.05.2026 19:38
15
3
odpowiedz
1 odpowiedź
Adeteth_NPC
0
Centurion

Dlatego nigdy nie kupuje sie drukarek hp

09.05.2026 20:12
elathir
15.1
3
odpowiedz
elathir
124
Czymże jest nuda?

W sumie to nie kupuje się nic od HP.

Ta firma jest takim EA branży elektronicznej, tam zawsze coś jest nie tak. Miałem kiedyś służbowego elitbooka, lapek za grube pieniądze a kultura pracy tragiczna, jajka szło na obudowie smażyć, dosłownie odkształcił mi lakier na stole.

09.05.2026 19:41
Yuri Lowell
16
1
odpowiedz
Yuri Lowell
51
Brave Vesperia

Absurd

09.05.2026 20:05
😂
17
odpowiedz
Matias46y
1
Junior

No i wszystko jasne. Nigdy nie miałem sprzętu firmy HP i niygdy nie będę miał.

09.05.2026 20:17
18
2
odpowiedz
QraQ1978
1
Junior

„Drukarka za 1 dolara” brzmi atrakcyjnie... Artykuł nie do końca zgodny z prawdą zaplacilałam za papier drukarkę i tusz.
Dlaczego drukarka bywa tańsza? Bo firma zarabia później na abonamencie.To trochę jak:
konsola taniej + gry/subskrypcje,
telefon taniej + abonament operatora,
maszynka do golenia tania + drogie wkłady.
I są to tylko drukarki do firmy ogromne kombajny w wielkości...  Ale i tak słabo jak dla mnie

09.05.2026 20:23
19
2
odpowiedz
makaronZserem
56
Generał

HP doskonale wie, jak się skubie nieświadomych klientów.

Drukarka Brother HL-1110E laserowa, kosztuje jakieś 370 zł startowy toner to wydruk 700-1000 stron, zamiennik tonera kupuję od 22 zł i mogę wydrukować kolejne 1000 stron, dziękuję, do widzenia.

Zamiast 50 stron za 26zł na miesiąc w abonamencie, za 22+ zł mam 1000 stron (bez abonamentu) i mogę sobie dokupić kolejne 1000 i więcej, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. A za 166zł, które musiałbym wydać u HP MIESIĘCZNIE Z LIMITEM STRON ALBO DOPŁAĆ, mam ok 7-8 tonerów, czyli 7-8 tysięcy stron.

Co jest bardziej opłacalne, kupno drukarki HP i płacenie co miesiąc za limit stron plus ewentualna dopłata, czy kupno drukarki bez tego, gdzie zamiennik kosztuje grosze i możesz wydrukować więcej niż w najdroższym abonamentowym pakiecie u HP.

09.05.2026 21:12
TRX
20
1
odpowiedz
TRX
221
Generał

Wow, komentarzy jest więcej niż pod newsami z Wieśkiem 4 czy GTA 6.
Myślę, że kierunek newsowy na golu jest już przypieczętowany dzięki Wam... i mnie, bo sam napisałem komentarz :P

09.05.2026 21:18
21
odpowiedz
sabaru
37
Senator

Myślicie że tylko HP będzie miało takie coś. Jak to przejdzie to zaraz wszystko inne będzie podobne abonamenty wprowadzać.

09.05.2026 21:37
22
4
odpowiedz
5 odpowiedzi
Xausloth_NPC
3
Junior

Ale wy jesteście jacyś tępi w tych komentarzach czy czytać nie umiecie? To jest usługa, w której NIE kupujesz drukarki. Ta drukarka, na której chciała coś wydrukować, nie należy fizycznie do niej. Nie kupiła też tuszy za normalną cenę. Podpisała umowę, w ramach której płaci 7 dolców miesięcznie, ma wypożyczoną drukarkę i może na niej drukować określoną liczbę stron. Wysokość abonamentu zależy natomiast od rodzaju drukarki i ile stron chcesz w miesiącu drukować.

Więc jeszcze raz, żebyście głąby zrozumiały: ona nie kupiła za równowartość 400 PLN drukarki HP, ani nie kupiła zestawu tuszy za 470 PLN. Podpisała umowę czasową, po czym przysłali jej do domu drukarkę i tusze. Jednak ponieważ nie uiściła po pierwszym darmowym miesiącu testowym ani złotówki (czy też dolara...), to nie mogła nic wydrukować. Dotarło?

09.05.2026 22:24
Herr Pietrus
22.1
1
odpowiedz
Herr Pietrus
244
Jestę Grifterę

Tak, wiemy że to bait, wiedzieliśmy od początku (choć może nie wszyscy) - nie zauważyłeś?
Komentując głupotę innych też dałeś się złapać - dokładnie o to chodziło.

09.05.2026 22:41
mirko81
22.2
1
odpowiedz
mirko81
89
amd platform

Bo artykuł podaje sprzeczne informacje i w sumie to nie wiadomo jak jest. Na początku mowa jest o abonamencie na tusz czy sprzęt. Po czym klientka zarzeka się że sprzęt jest jej własny, zakupiony.

Więc coś tu nie gra

post wyedytowany przez mirko81 2026-05-09 22:42:22
10.05.2026 00:31
22.3
1
odpowiedz
Xausloth_NPC
3
Junior

mirko81 Artykuł jest nieprecyzyjny, ale wystarczy wejść na amerykańską stronę HP, żeby zobaczyć, że zasady są takie, jak napisałem.

10.05.2026 11:07
Link
22.4
1
odpowiedz
Link
37
Senator

placebopill Zgadza się. To jest wypożyczona drukarka, a nie drukarka na własność, a to duża różnica.

11.05.2026 18:16
22.5
odpowiedz
makaronZserem
56
Generał

I nadal jest to gówniana oferta, na którą nabrać się może jedynie osoba, dla której podstawowa matematyka może sprawiać problem.

09.05.2026 21:38
23
3
odpowiedz
MadTrigger
7
Pretorianin

Jak tam? HP dalej drukuje szpiegujące kropki na każdym wydruku? Brother to rozsądny wybór, który dokonałem ostatnio. Sami namawiali do używania zamieników w swoich drukarkach. HP to zdziercy i naciągacze. Dadzą ci drukarkę za pół darmo, a potem będą sprzedawać tonery/atramenty w cenie drukarki. Niech spadają, ostatnią drukarkę miałem ochotę odesłać im pocztą do siedziby ze zdechłą rybą w środku.

09.05.2026 22:31
cenzura
24
odpowiedz
cenzura
63
Konsul

Od lat nie kupuje się od tej firmy

09.05.2026 22:37
WolfDale
25
1
odpowiedz
WolfDale
98
~sv_cheats 1

Patrzę na ten cennik i nie dowierzam, to jest jakieś chore. Jak sobie pomyślę ile miesięcznie stron drukuję na firmowym Brotherze to już dawno by człowiek z torbami poszedł...

Ale HP u mnie od wielu wielu lat jest na czarnej liście, więc u mnie już nigdy grosza nie zobaczą. Zresztą to chyba oni też laptopy do gier dają teraz w abonamencie?

post wyedytowany przez WolfDale 2026-05-09 22:39:05
10.05.2026 00:51
XdekHckr
26
odpowiedz
XdekHckr
7
Centurion

No tylko że nie może drukować używając tuszy zakupionych w subskrypcji, jeśli ją anulowała. Musi kupić regularne tusze po prostu. Swoją drogą takie coś chyba by nie przeszło w EU. UOKiK by się tym zainteresował...

post wyedytowany przez XdekHckr 2026-05-10 00:51:44
10.05.2026 01:06
27
odpowiedz
MewsoNs
87
Generał

Mój Szajsung działa od 10 lat i do tego "przepuszcza" zamienniki, daj Boże, żeby działała jak najłdłużej, bo duży wkład na 1800 stron mnie kosztował niecałe 100 zł z 5 lat temu, oryginał wtedy około 250 zł. Strach nawet sprawdzać ile teraz

10.05.2026 03:50
28
odpowiedz
1 odpowiedź
sfru5tr0wanyprocesor
1
Junior

Kupiłem ostatnio drukarkę hp. Zależało mi bardzo na WiFi. Podczas pierwszej konfiguracj wciskali mi subskrypcja tuszu ale jej nie aktywowałem mimo  że byłem tego bliski. Zdaję się że można z niej zrezygnowac w każdej chwili ale wolałem nie sprawdzać. Aktywowałem jednak oryginalny tusz i chba tego już nie będę mogł zmienić.

Fajne jest to że mogę inicjować drukowanie będąc poza siecią domowa tyle że przechodzi to przez kilka serwerów tj hp ma wgląd w to co sobie drukuje.

Routery w sieci też są własnością dostawcy z drukarkami rzeczy mają się podobnie mu nie jesteśmy ich właścicielami a jedyne co to mamy specjalne uprawnienia do korzystania z nich podobnie jest też z pieniędzmi w banku...

post wyedytowany przez sfru5tr0wanyprocesor 2026-05-10 03:58:59
10.05.2026 08:48
28.1
1
odpowiedz
obczajacz
1
Junior

sfru5tr0wanyprocesor HP to jest firma mem...

10.05.2026 08:58
tyr8338
29
odpowiedz
2 odpowiedzi
tyr8338
65
Pretorianin

To ktos jeszcze kupuje HP ? Ja mam  bezprzewodowa laserowke brothera, koszt druku strony ponizej grosza, tusz nie zasycha nawet jak lezy 2 miesiace w szafie etc. :)

10.05.2026 18:41
abesnai
😉
29.1
1
odpowiedz
abesnai
112
Kociarz

Pewnie nie zasycha bo to proszek, toner.

10.05.2026 20:13
Link
29.2
odpowiedz
Link
37
Senator

tyr8338
Chyba się pomyliłeś. Pewnie masz na myśli toner, bo drukarki laserowe używają tylko tonery, a one zwykle nigdy nie zasychają.

Tusz jest raczej do drukarka atramentowa i zasycha z upływem czasu, jak za długo leży i się marnuje. Ale za to drukuje kolorowe strony i zdjęcie w lepszej jakości w przeciwieństwie do drukarki laserowe. Dlatego nadal istnieją drukarki atramentowe.

post wyedytowany przez Link 2026-05-10 20:14:29
10.05.2026 09:30
30
odpowiedz
Felipesku
82
Generał

Do zaorania.... A swoją drogą takie cuda to tylko made in USA.

post wyedytowany przez Felipesku 2026-05-10 09:32:14
10.05.2026 18:38
31
odpowiedz
Assassinek06
122
Generał

Kupiła tv, głośniki, abonament Netflix i dziwi się, płacić musi za oglądanie seriali.

post wyedytowany przez Assassinek06 2026-05-10 18:38:57
10.05.2026 19:49
32
odpowiedz
Tasdeadman
71
Generał

Co? Żadna z tych usług nie mogła być zrobiona poprzez "nieprzeczytanie regulaminu" przy jednoczesnym zakupie sprzętu.
Instant Ink to osobny cartridge, inny od normalnego który dostajemy za darmo w ramach usługi. Nie da się go "kupić", jego dostajemy za darmo i za darmo nam go wymieniają w ramach subskrypcji.
Przy All-in natomiast w ogóle się niczego nie kupuje, dostajesz tusz i drukarkę w ramach wypożyczenia.
Więc albo wynajęła sprzęt i jej go zablokowali bo nie zapłaciła subskrypcji, albo kupiła sama i opowiada brednie, nie ma opcji że kupujesz tusz i drukarkę na własność a oni ci ją blokują bez abonamentu.

11.05.2026 07:31
33
odpowiedz
MrHybryda
9
Chorąży

HP zawsze kombinowało jak koń po górę, dlatego utracili większość rynku. Dawniej sprzedawali tańsze drukarki, ale szybko oddawało się z nawiązką w materiałach eksploatacyjnych. A przeszli samych siebie, gdy montowali chipy, które wyłączały drukarkę po określonym czasie lub liczbie wydrukowanych stron.
Chociaż nigdy nie spodziewałem się, że można wynajmować tusz.

11.05.2026 11:02
34
odpowiedz
Znaczy
20
Centurion

"jeśli przypadkiem wyrazimy na nie zgodę", a można nie wyrażać na nie zgody? i na czym polega "wynajmowanie" tuszu, jeśli się za niego placi?

12.05.2026 09:33
35
odpowiedz
Krystian03
9
Pretorianin

Im nowszy sprzęt im więcej zabezpieczeń robią żeby bardziej na tym zarobić. A poza tym to jest znane od kilku lat. Kiedyś dawno temu podobnie było z telefonami na raty u operatorów że nagle cały ekran zablokowany z komunikatem bo nie przeczytali regulaminu.

10.06.2026 10:02
36
odpowiedz
yurij081123
2
Junior

Ban do konca życia ma Hp odemnie

10.06.2026 10:09
37
odpowiedz
yurij081123
2
Junior

Umnie bana maja lata temu jak samoczynnie na bios poszlo haslo po zakupie nowego lapka. Dzwonie do hp z firmy ok pojdzie latwo widze odblokowanie zdalne mowie o co chodzi daje im ze nowy lapek ze kupiony paragon dokumenty a ci mi ze niedosc ze 3.ooo za lapa dalem to ze 1.500 zl za zdalne odblokowanie jego . To byla jedyna sytuacja gdzie nerwy i logika daly razem gore . Rozje.... lapka w pył i poszlem innego kupic innej firmy . Pogodzony z 3.ooo w plecy .

Forum Forum Technologiczne
Dodaj komentarz

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl