Jest tak cudownie, że wywalamy pracowników hurtowo :D Coraz bardziej wnerwia mnie ta firma. Wcześniej to były tylko nerwy związane z grywalnością ich produkcji, ale teraz dochodzi jeszcze światopogląd i polityka. To może być ciut za dużo dla mnie i po prostu przejdę do bojkotu.
Super ze o "prawdziwym wzroscie kreatywności" mowia zawsze prezesi, menadzerowie i ludzie od tabelek, a najmniej entuzjastyczni wobec AI sa tworcy gier, artysci, ludzie autentycznie kreatywni.
No właśnie dane naukowe mówią, że nie bardzo to działa w ten sposób... W ten sposób mówili goście od sprzedaży technologii AI, ale oni już nawet nie mówią w ten sposób, bo jak przyszło co do czego, to ludzie nie chcą kupować niczego, co ma napis wytworzone przy pomocy AI, więc nie będzie wielu chętnych na ich technologię, jeśli te faktycznie nie działają tak "rewelacyjnie" jak to reklamowali... A już wiadomo, że nie działają.
Ogólnie technologie AI mają sens, ale nie przyniosą oczekiwanych zysków i oczekiwanej przez tabelki prezesów bigtechów skali...
Bo model subskrypcyjny musiałby przejść w formę sprzedaży tokenów w pełni... I takie AI interesuje bardzo wąskie grono ludzi... No bo płacisz za każde zapytanie...