Komentarze do wiadomości: 3 dni do premiery, a tu taka wiadomość od twórców wyczekiwanej gry survivalowej z otwartym światem. Subnautica 2 zawstydza Crimson Desert i ma niską cenę

Forum Gry Przygodowe
Dodaj komentarz
11.05.2026 19:08
1
5
odpowiedz
Akuzativ1994
32
Konsul

Mam taką cichą nadzieję na kilka rzeczy w tej grze.

1. Żeby głębokości były takie jak w 1 albo większe, a nie w Below Zero, gdzie pływaliśmy tylko na niecały kilometr w dół.
2. Żeby było więcej wody, a mniej biegania. W Below Zero według mnie to się nie sprawdziło, tę grę wyróżnia właśnie woda, więc nie wiem po co masa tych terenów nadwodnych tam była.
3. Żeby przy tych ponad 500 metrach robiło się naprawdę ciemno, tak jak to miało miejsce w jedynce, a powyżej kilometra zaczynał się prawdziwy koszmar nawigacyjny, oświetleniowy i klaustrofobiczny miejscami. Znowu - jedynka robiła to rewelacyjnie.
4. Lewiatany! To były prawdziwe skurczybyki, gdy je słyszeliśmy, to często oznaczało, ze one już nas widzą. Oby to powtórzyli, a nawet stworzyli jeszcze jakieś odmiany tego typu monstrów. No i żeby były tereny, gdzie występują nawet dość płytko. Tak jak to miało miejsce przy Aurorze, niedaleko startu naszej gry w jedynce. Płyniemy sobie do tego statku, jesteśmy ledwo 100 metrów pod wodą, a tu ten skurczybyk wyskakuje. Tego się nigdy nie zapomni :D
5.Jak najwięcej bajerów do wybudowania w bazie. To była taka bezpieczna przystań, w której mogłem siedzieć godzinami i zbierać się psychicznie na kolejną, głęboką wyprawę.
6.Żeby jakoś ogarnęli sprawę z surowcami. Żeby można może było stworzyć jeden, za pomocą drugiego przy użyciu jakiegoś konwertera? Że dajemy np 5 sztuk złota, a dostajemy 1 sztukę diamentu, żeby nie można było mocno tego nadużywać? Nic tak nie potrafiło zdenerwować jak to, że budujemy sobie jakieś konstrukcje, a tu nagle nam braknie akurat jednej sztuki surowca, który znajduje się kilometr dalej i kolejny kilometr w głąb.

Mógłbym tak wymieniać. Po prostu chciałbym żeby to była taka jedynka na sterydach, a nie jak dodatek. Obie gry przeszedłem dwukrotnie, no ale jedynka wygrywa bezapelacyjnie, według mnie.

post wyedytowany przez Akuzativ1994 2026-05-11 19:13:18
12.05.2026 13:28
pabblopl
1.1
odpowiedz
pabblopl
46
Centurion

Akuzativ1994 i żeby dodali polski

11.05.2026 21:05
2
odpowiedz
dobaczenko
69
Konsul

Zobaczymy ile będzie kosztować na premierę. I kiedy ona będzie. Ale czekam.

11.05.2026 21:27
3
1
odpowiedz
1 odpowiedź
k4myk_71
1
Legionista

5 mln wishlist przy takiej cenie to może być gigantyczny hit

11.05.2026 22:30
3.1
1
odpowiedz
skrzatmaruda
1
Junior

k4myk_71 no ciekawe, rozsądnie to wycenili nie powiem

11.05.2026 21:35
4
1
odpowiedz
WindMorro
16
Pretorianin

Subnautica to piękna gra. Jedyne, czego żałuję, to tego, że nie pokuszono się o trochę większy realizm graficzny, byłoby jeszcze starszniej

11.05.2026 23:07
5
6
odpowiedz
2 odpowiedzi
hcrusher
12
Legionista

Mała prośba do redakcji: proszę nie mylić wczesnego dostępu z premierą gry. Jakby nie patrzeć, to wciąż surowy kotlet, a nie pełne danie. No i beta testy dla dewelopera, za które testerzy muszą jeszcze zapłacić.

11.05.2026 23:23
Sadistic Son
5.1
1
odpowiedz
Sadistic Son
115
Imperator

hcrusher 
Podpisuję się pod tym obiema rękoma.

12.05.2026 09:25
5.2
1
odpowiedz
k4myk_71
1
Legionista

hcrusher dokładnie

11.05.2026 23:44
maciell
6
odpowiedz
3 odpowiedzi
maciell
141
Senator

Gra oczywiscie zakupiona. Pierwsza czesc ogralem 2 razy. Drugi raz w okularach VR Quest 3. Pomimo wiedzy o grze i tak mialem brazowe gacie schodzac na glebokosci. Z trailera niestety wynika, ze nie dowiemy sie co dalej po wydarzeniach w Below Zero. Chyba, ze jest jakies polaczenie. Staram sie nie czytac za duzo o tej nowej odslonie, aby sobie nie psuc rozgrywki. Mam nadzieje, ze gra bedzie wieksza od Below i nie bedzie miala akcji dziejacej sie na ladzie. To byl najslabszy element Below i chodzenie po ladze to byl najslabszy element gry. Cena naprawde spoko jak na to, ze teraz potrafia wolac za gry po 300 zl. No, ale byle sie nie okazalo, ze w EA bedzie z 4 lata bo na ten moment jest bardzo malo zawartosci.

12.05.2026 13:33
6.1
odpowiedz
Akuzativ1994
32
Konsul

maciell Zamówiłem dzisiaj gogle Quest 3. Chce jako pierwszą ograć Subnautice. Masz jakieś rady jak to uruchomić? Nigdy nie miałem VR, a przy okazji wyczytałem, że Subnautica nie obsluguje natywnie VR, a nie chce zepsuc najważniejszego pierwszego wrazenia ze stycznoscią z goglami i tą grą bawiąc się cały dzień i nie potrafiąc tego sensownie uruchomić :D

post wyedytowany przez Akuzativ1994 2026-05-12 13:34:58
12.05.2026 13:40
maciell
6.2
odpowiedz
maciell
141
Senator

Oczywiscie, ze obsluguje natywnie.
https://store.steampowered.com/app/264710/Subnautica/ masz w karcie gry obsluga VR jak byk.
No, ale ja od siebie dodam, ze warto i tak zainstalowac mody, ktore poprawiaja odbior.
https://github.com/Okabintaro/SubmersedVR
jezeli wolisz grac na padzie
https://github.com/IWhoI/SubnauticaVREnhancements

ps. Subnautica 2 na ten moment nie ma VR. No, ale domyslam sie, ze obsluga zostanie dodana w pozn iejszym terminie. Znajac jednak moderow bardzo szybko sie pojawi taka opcja.

post wyedytowany przez maciell 2026-05-12 13:42:20
12.05.2026 14:35
6.3
odpowiedz
Akuzativ1994
32
Konsul

maciell o kurczę, dzięki. To wystarczy tylko jeden modzik do tego? To w czwartek szykuje się niezła podróż

11.05.2026 23:48
7
odpowiedz
1 odpowiedź
Fawkulce
3
Chorąży

Wiecie czemu 115zl? Bo to woke trash bez kontentu lol ;)

12.05.2026 12:32
7.1
1
odpowiedz
ArnoldBoczeQ
4
Legionista

Fawkulce chyba tylko w twoich urojeniach

12.05.2026 12:25
GIANT.ix
8
odpowiedz
GIANT.ix
41
Pretorianin

Tłumaczenie na język polski jest bardzo drogie. W grze go brak. Stąd ta cena ;)

Forum Forum Gry Przygodowe
Dodaj komentarz

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl