Gdzie lepiej NIE mieszkać w Polsce

Forum Pytania i Ogłoszenia
Odpowiedz
08.05.2026 13:59
1
odpowiedz
Srai-nam
1
Junior

Gdzie lepiej NIE mieszkać w Polsce

Jako że uzyskałem dużo cennych wskazówek w poprzednim temacie, to teraz zapytam w drugą stronę:

Gdzie na pewno nie chcielibyście mieszkać w Polsce?

08.05.2026 14:02
claudespeed18
2
2
odpowiedz
claudespeed18
227
Call me Snake

NIE mieszkać w Polsce

Tak

08.05.2026 14:08
tomazzi
3
3
odpowiedz
tomazzi
38
Generał

Kraków - smog, brak kultury na drogach, głośni turyści, słaba infrastruktura i ogólnie przereklamowane miasto

08.05.2026 14:09
to_ja_jarzabek
4
2
odpowiedz
to_ja_jarzabek
58
Generał

Spadaj trollu z tym multikontem

08.05.2026 15:43
mohenjodaro
5
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
mohenjodaro
133
Kodeina zamiast protein

Ja bym nie chciał mieszkać w małym miasteczku. One są jakby z innej epoki. Mój rodzinny Płock już jest w miarę ok (chociaż nie jak ktoś lubi życie nocne), ale taki na przykład Olkusz to jest depresja, zacofanie, brak perspektyw, nic tylko sobie w głowę strzelić. A i tak wydaje mi się, że jak na miasto 40k jest dość niezły.

Już chyba lepiej mieszkać na wsi w pobliżu dużego miasta, takie małe miasteczko ma dużo wad miasta i zero zalet

08.05.2026 15:51
MarkcusFetysz
5.1
2
odpowiedz
MarkcusFetysz
9
Pretorianin

Małe miasteczka są najlepsze, niestety zazwyczaj z dużym bezrobociem. Ja w uj tęsknię za życiem na wsi. Miasto mi nie służy w ogóle, szczególnie że mieszkałem w dużym domu, a teraz mieszkam w bloku, choć i tak nie mogę narzekać bo mam 61m2

09.05.2026 10:19
5.2
odpowiedz
Sebcza_k
44
Konsul

Mieszkałem w Olkuszu prawie 30 lat, teraz Domek na wsi i to jest życie :) Choć tam wszystko pod ręką, od szkoly, apteki, sklepu, osroka zrbiwia. Pracy ni chuja było ale było gdzie wyjśc, jest las, basen , tyle samo do katowic co do krakowa.Dobrze mi tam było, ale teraz zdecydowanie lepiej :)

08.05.2026 15:56
Racja
6
1
odpowiedz
Racja
14
Generał

Śląsk. Śląsk to dla mnie synonim patologii.

08.05.2026 16:11
Xinjin
📄
7
2
odpowiedz
Xinjin
202
MYTH DEEP SPACE 9

U krawaciarzy tj. w Warszawie.

post wyedytowany przez Xinjin 2026-05-08 16:11:38
08.05.2026 23:53
WolfDale
8
odpowiedz
WolfDale
98
~sv_cheats 1

Wszystko zależy od tego do jakiego obozu przynależysz.

09.05.2026 13:46
Wrzesień
9
odpowiedz
Wrzesień
81
Idiot Doom Spiral

Na śląsku. Zawsze chciałem się stąd wynieść, ale za leniwy jestem.

09.05.2026 14:17
kamikadze
😉
10
odpowiedz
kamikadze
4
Centurion

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma?

09.05.2026 15:13
11
odpowiedz
2 odpowiedzi
Grigori1922
37
Konsul

Według mnie na pewno nie w żadnym niewielkim miasteczku, bo większość z nich wydaje się świetnie łączyć minusy większych miast i wsi, jednocześnie nie oferując w zamian ich plusów.

09.05.2026 17:33
HETRIX22
11.1
odpowiedz
HETRIX22
222
PLEBS

Może rozwinąć te plusy i minusy?

09.05.2026 17:53
11.2
1
odpowiedz
damianyk
163
Nośnik Treblinek

Słaba infrastruktura, bezrobocie, małe środki publiczne w zasadzie na wszystko, do tego pozycja na końcu łańcucha dostaw towarów i usług, również kulturalnych. Metallica raczej nie zagra w Hrubieszowie. Do tego wbrew pozorom zatłoczone ulice i parkingi, zanieczyszczone powietrze zimą, kolejki w sklepach i przychodniach, niskie płace. Ciągłe narzekanie rolników.
Kilkanaście lat temu wybrałem do życia wieś, po kilku latach spędzonych w dużym mieście. Z początku byłem szczęśliwy, teraz coraz bardziej żałuję decyzji.
Ale jest jeden plus, wszyscy się znają i każdy z każdym ma jakieś interesy. Idziesz do sklepu i wiesz kto w nim sprzedaje, gdzie mieszka i czym jeździ. Pielęgniarki w przychodni znasz z nazwiska, weterynarz odbiera telefony w nocy, bo wie że naprawiłeś mu samochód, masz znajomych w radzie gminy i wiesz z kim ksiądz ma dzieci. Ludzie jednak sobie nawzajem pomagają.

09.05.2026 15:30
ObiŁan
12
odpowiedz
ObiŁan
9
Chorąży

Grigori1922 mi się wydaje że poza pracą to właśnie małe miasteczka są optymalnym miejscem do zycia. A idealne są te satelity największych miast. Osobiście wolałbym mieszkać w Bochni lub Grodzisku zamiast Krakowie lub Warszawie.

09.05.2026 17:43
13
odpowiedz
katai-iwa
68
Legend

Pewnie w małym mieście, który jest daleko od stolicy województwa.

09.05.2026 20:20
Szlugi12
14
odpowiedz
Szlugi12
133
BABYMETAL

Ja tam mieszkam w mieście gdzie jest 40 tys. mieszkańców i powiem że jest dobrze, a nawet bardzo dobrze, 100 km od Warszawy, w promieniu 30 km jest większość rodziny, wszystko jest co trzeba.

Ale jak ktoś napisał u góry ''Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma'' jeden będzie zadowolony inny nie, mam kolege na rodzinnej wsi co też sobie chwali, domów jest może ze 20, każdy rozwalony od siebie po pareset metrów, najbliższy sklep 3 km od wiochy i mówi że za zadne pieniądze by nie poszedł do miasta, zyć nie umierać mówi xd

post wyedytowany przez Szlugi12 2026-05-09 20:21:40
Forum Forum Pytania i Ogłoszenia
Odpowiedz

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl