Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

New Blood Interactive

Firma wydawca

Amerykański wydawca gier wideo, którego siedziba mieści się w kalifornijskim Oceanside. New Blood Interactive specjalizuje się w wydawaniu gier utrzymanych w stylu retro. Na czele firmy stoi Dave Oshry.

Historia

Dzieje firmy New Blood Interactive rozpoczynają się w 2014 roku. Jej założycielami byli: Aaron Alexander, Kreyg DeZago oraz Dave Oshry. Choć ich pierwsze plany obejmowały tworzenie gier z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej, ostatecznie zespół skoncentrował się na działalności wydawniczej.

Pierwszym projektem wypuszczonym przez New Blood Interactive była gra Super Galaxy Squadron; została ona opracowana przez Nicka Clinkscalesa, który zgodził się dołączyć do opisywanej firmy w zamian za wydanie swojego dzieła. Tytuł trafił do sprzedaży w styczniu 2015 roku, a w kolejnych latach doczekał się nowych, rozbudowanych i odświeżonych wersji.

Kolejnym projektem wydanym przez New Blood Interactive był boomer shooter pod tytułem DUSK, autorstwa Davida Szymanskiego. Gra zadebiutowała we Wczesnym dostępie na platformie Steam w styczniu 2018 roku, zaś w grudniu do sprzedaży trafiła jej pełna wersja. Sukces artystyczny i komercyjny, jaki odniósł DUSK, pozwolił na stałe zadomowić się na branżowej mapie nie tylko Szymanskiemu, lecz również New Blood Interactive.

Od tej pory portfolio opisywanego wydawcy miały tworzyć przede wszystkim gry utrzymane w stylu retro. Jeszcze w 2019 roku pojawiła się w nim gra Amid Evil, w 2020 roku dołączył do niej Ultrakill (w ramach Wczesnego dostępu), zaś w 2023 roku New Blood Interactive zostało wydawcą gry Rise of the Triad: Ludicrous Edition.

Osobna wzmianka należy się czerpiącemu garściami z dorobku serii Thief projektowi Gloomwood, będącemu owocem współpracy Dillona Rogersa i Davida Szymanskiego. Produkcja, która działała na wyobraźnię graczy wychowanych na przygodach Garretta, zadebiutowała we Wczesnym dostępie na Steamie w 2022 roku.


Plany wydawnicze na przyszłość

Gloomwood2024

Współpracujący z New Blood Interactive producenci gier

Lista producentów gier wydawanych przez New Blood Interactive


Apogee Entertainment

David Szymanski

Trey Powell & Jason Bond

Arsi "Hakita" Patala

Dillon Rogers

Indefatigable