Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Casterman: wyprodukowane gry

Amerzone: Testament Odkrywcy

Amerzone: Testament Odkrywcy

Wydawcy gier Casterman

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Casterman:


Microids/Anuman Interactive

Wyprodukowane gry

Wiadomości dotyczące Casterman


Benoit Sokal, czyli twórca serii Syberia, wrócił do Microids

Adrian Werner, 4 marca 2012, 14:01

Fani wspaniałej serii Syberia mają nowe powody do optymizmu. Okazuje się, że twórca dwóch pierwszych części, Benoit Sokal, został zatrudniony przez Microids, czyli firmę tworzącą trzecią odsłonę cyklu.

Wieści ze świata (Call of Duty: Modern Warfare 2, Thief 4, Fight Night Round 4) 30/11/09

Jiker, 30 listopada 2009, 13:20

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: przejęcie twórców Syberii, Amerzone oraz Still Life, dodatek DLC i aktualizacja Fight Night Round 4, banowanie graczy pecetowej wersji Modern Warfare 2 i inne. Zapraszamy do lektury.

Microids przejmuje gry po Cryo Interactive

Filip „fsm” Grabski, 21 października 2008, 12:20

Dobra wiadomość dla miłośników przygodówek – francuski Microids przejął od nieistniejącej od 2002 roku firmy Cryo Interactive Entertainment cały katalog marek stanowiących niemalże kanon gier przygodowych.

Sinking Island, nowa przygodówka Benoit Sokala, również na NDS

Metatron, 12 października 2006, 11:49

White Birds, studio developerskie założone przez Benoit Sokala, twórcę cieszących się dużą popularnością gier przygodowych (Amerzone, Syberia i ostatnio Paradise) pracuje nad nową, kryminalną produkcją Sinking Island. Wiadomo było o tym już od jakiegoś czasu. Ostatnio jednak ogłoszono, że równolegle trwają prace nad przenośną wersją wspomnianej przygodówki przeznaczoną na NDS.

Twórca Syberii oraz Amerzone rozpoczyna prace nad kolejną grą przygodową

Łosiu, 25 lutego 2004, 09:57

Mowa oczywiście o Benoit’cie Sokalu, który poza tym, że wsławił się tworząc scenariusze do wymienionych w tytule znakomitych przygodówek oraz pomagał przy ich tworzeniu, to jest autorem wielu różnorakich dzieł literackich, książek, czy komiksów. Jak wiemy pierwsza część Syberii wniosła powiew świeżości do tego gatunku gier i udowodniła, że dobra gra przygodowa może odnieść sukces w dzisiejszych czasach. Obecnie trwają prace nad Syberią II (oczywiście bierze w ich udział Sokal), a ponadto, jak właśnie się dowiedzieliśmy, nowy team developerski, White Birds Productions, któremu przewodzi Benoit Sokal, rozpoczął developing gry zatytułowanej - Lost Paradise.

Nowa przygodówka z Microids

Solnica, 16 grudnia 2001, 12:34

Syberia to tytuł nowej gry przygodowej nad którą pracuje obecnie zespół Xatrix. W pracach nad grą bierze również udział Benoit Sokal - znany europejski twórca komiksów, osoba współodpowiedzialna za powstanie Amerzone: The Explorer's Legacy.

Amerzone: Testament Odkrywcy - poradnik

Fajek, 19 kwietnia 2001, 15:55

Gra Amerzone: Testament Odkrywcy przeszła w zasadzie bez echa. Sytuacja dość ciekawa, gdyż jest to gra naprawdę interesująca, a przede wszystkim wspaniale zrealizowana pod względem graficznym.

Recenzja Amerzone: Testament Odkrywcy

Solnica, 18 kwietnia 2001, 18:16

Czekanie nigdy nie było i nie jest rzeczą przyjemną, tak więc aby umilić sobie ten czas, oczekując na przykład na pojawienie się na półkach sklepowych Schizm: Prawdziwe Wyzwanie (przypominam iż zamieściliśmy dziś na naszych stronach wywiad z jednym z twórców gry) może warto przyjrzeć się innym gatunkowo podobnym pozycjom. Przykładowo może to być wydana na naszym rodzimym rynku przez firmę CODA gra Amerzone: Testament Odkrywcy.