Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Gry przed premierą - według daty premiery

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry przed premierą ułożone według daty premiery.

Przed premierą 1235
Tematyki
Czas
PlayStation
Sony PlayStation 4497Sony PlayStation 34
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita49
Xbox
Microsoft XBOX ONE371Microsoft Xbox 3603
Microsoft Xbox
Mobile
Android133Apple iOS137Windows Phone3
Nintendo
Nintendo Switch232
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U9Nintendo 3DS16
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
To Leave
To Leave

Zręcznościowe 24 kwietnia 2018

Wymagająca dwuwymiarowa platformówka, w której gracze wcielają się w bohatera unoszącego się powietrzu na magicznych drzwiach. W trakcie zabawy każda najmniejsza pomyłka i zetknięcie się z ziemią lub licznymi przeszkodami odsyła nas na początek poziomu.

PCPS4PSV

BattleTech
BattleTech

Strategiczne 24 kwietnia 2018

Opracowana przez znane z serii Shadowrun studio Harebrained Schemes taktyczna gra bitewna, będąca odświeżoną wersją produkcji, która ukazała się na komputerach pod koniec lat 80. jako jedna z pierwszych produkcji legendarnego studia Westwood (seria Command & Conquer). Nad całością prac czuwał zaś sam Jordan Weisman – twórca cenionej serii MechWarrior oraz oryginalnego BattleTech, który zadebiutował w 1984 roku jako gra planszowa. Fabuła gry osadzona została w roku 3025 w uniwersum, w którym wpływowe domy walczą ze sobą o dominację nad poszczególnymi Sferami galaktyki. Pod względem mechaniki mamy tu do czynienia z taktyczną strategią turową z elementami RPG, w której główną rolę odgrywają potężne roboty bojowe (tzw. mechy). Oś rozgrywki stanowi rozbudowana i częściowo nieliniowa kampania fabularna, jednak twórcy przewidzieli również możliwość zmagań wieloosobowych w trybie PvP.

PC

Subaeria
Subaeria

Zręcznościowe 24 kwietnia 2018 (wczesny dostęp od 22 września 2015)

Oryginalna hybryda gry logicznej i zręcznościowej, wzbogacona elementami zaczerpniętymi z gatunku roguelike. Tytuł został opracowany przez kanadyjski zespół Illogika Studios. Produkcja przenosi graczy do tytułowej, podwodnej metropolii opanowanej przez inteligentne maszyny. Wcielamy się w szukającą zemsty dziewczynę o imieniu Styx, której towarzyszy wierny Dron. Filar rozgrywki w Subaeria oparto na eksploracji – akcję obserwujemy z lotu ptaka, a z uwagi na fakt, że protagonistka potrafi posługiwać się bronią, chcąc zażegnać niebezpieczeństwo musimy wykazać się pomysłowością i starać się manipulować oponentami (zwanymi The Cleaners) w taki sposób, by ci walczyli między sobą. W tym przypadku do głosu dochodzi niewielki dron, który może służyć między innymi do przejmowania kontroli nad mechanicznymi adwersarzami. Obrazu całości dopełnia przyjemna dla oka, trójwymiarowa oprawa graficzna.

PCPS4XONE

Frostpunk
Frostpunk

Strategiczne 24 kwietnia 2018

Opracowana przez rodzime 11bit Studios gra strategiczno-przygodowa z elementami survivalu. Akcja Frostpunk osadzona została w fikcyjnym świecie o nieprzyjaznym, mroźnym klimacie, który w istotny sposób wpłynął na kształt społeczeństwa. Aby przetrwać, ludzie postawili tu bowiem na energię generowaną przez silniki parowe. Wszystko to jednak nie wystarcza, a społeczeństwo w obecnej formie nie zdaje egzaminu, tak więc aby ocaleć - musi diametralnie się zmienić. Rozgrywka skupia się na aspektach survivalowych, które w przeciwieństwie do większości podobnych produkcji nie opierają się jednak wyłącznie na zbieraniu i zarządzaniu surowcami. Równie ważną rolę odgrywają za to elementy strategiczne oraz konieczność dokonywania trudnych i niejednoznacznych moralnie decyzji. Całość okraszona została oryginalną oprawą graficzną, w której reprezentujące naturę zimne barwy kontrastują z ciepłymi kolorami, symbolizującymi pozostałości po cywilizacji.

PC

The Swords of Ditto
The Swords of Ditto

RPG 24 kwietnia 2018

Gra RPG akcji z elementami roguelike, stworzona przez niezależne studio One Bit Beyond. Produkcja opowiada o śmiałkach starających się pokonać złego Mormo – z uwagi na fakt, że wróg ma pod sobą całą armię bestii, wielu bohaterów polegnie, nim któremuś uda się zrealizować zadanie. Wydarzenia w The Swords of Ditto ukazano w rzucie izometrycznym, a sednem zabawy jest eksploracja oraz starcia. Pomimo że rozgrywka ma zręcznościowych charakter, system walki premiuje przede wszystkim posiadanie odpowiedniego wyposażenia – oprócz konwencjonalnych narzędzi mordu w toku przygody w nasze ręce wpadają też bardziej fantazyjne przedmioty pokroju magicznego kija golfowego; ponadto potencjał bojowy możemy zwiększyć dzięki naklejkom. Warto odnotować, że śmierć ma tutaj charakter permanentny, a spuścizna zostawiana przez poległych bohaterów (np. porzucone wyposażenie) może nieco ułatwić kolejne podejście do zadania. Wszystko to można sprawdzić nie tylko w pojedynkę, lecz także w towarzystwie drugiego gracza, w ramach lokalnego trybu współpracy.

PCPS4

Harry Potter i tajemnica Hogwartu
Harry Potter i tajemnica Hogwartu

RPG 25 kwietnia 2018

Gra RPG osadzona w uniwersum Harry’ego Pottera. Gracze tworzą bohaterów będących uczniami Hogwartu i obserwują ich poczynania na przestrzeni kolejnych lat. Tytuł pozwala wziąć udział między innymi w lekcjach obrony przed czarną magią czy też w nauce warzenia mikstur.

ANDiOS

Light Fall
Light Fall

Akcji 26 kwietnia 2018

Dwuwymiarowa gra platformowa, będąca debiutem niezależnego, kanadyjskiego studia Bishop Games. W Light Fall gracz trafia do fantastycznej krainy Numbra, w której mrok wygrał walkę ze światłem. Podczas zabawy przejmuje on zaś kontrolę nad tajemniczym chłopcem, a jego zadaniem jest nie tylko odkrycie zagadkowej przeszłości protagonisty, lecz także uratowanie mieszkańców Numbry przed zbliżającym się niebezpieczeństwem. Akcję obserwujemy w klasycznym widoku z boku, a filar zabawy stanowi przemierzanie zróżnicowanych lokacji, w których roi się od rozmaitych pułapek oraz przeszkód. Na szczęście, nasz bohater potrafi nie tylko biegać i skakać. Na jego wyposażeniu znajduje się bowiem także tzw. Shadow Core, dzięki któremu może on tworzyć dodatkowe platformy, służące zarówno do łatwiejszego przemieszczania się, jak i neutralizacji czyhających na niego pułapek. Do celu prowadzi tu zwykle więcej niż jedna droga, a penetrowanie poszczególnych zakamarków nagradzane jest rozmaitymi znajdźkami i easter eggami.

PCPS4XONESwitch

Super Robot Wars X
Super Robot Wars X

RPG 26 kwietnia 2018

Super Robot Wars X to kolejna część popularnej szczególnie w Japonii serii taktycznych gier jRPG, które umożliwiają graczom kierowanie wielkimi robotami. Gracze wcielają się w bohaterów inspirowanych różnorakimi seriami anime. Za stworzenie produkcji odpowiada studio B.B.

PS4PSV

Murderous Pursuits
Murderous Pursuits

Akcji 26 kwietnia 2018

Skradankowa gra akcji przeznaczona do rozgrywki w multiplayerze. Gracze wcielają się w uczestników śmiertelnej zabawy polegającej na wyeliminowaniu reszty zawodników udających pasażerów statku HMCS Britannic.

PC

Solo
Solo

Przygodowe 26 kwietnia 2018

Niecodzienna gra przygodowa z elementami logicznymi opowiadająca o miłości. Gracze wcielają się w osobę poszukującą swojej drugiej połówki. By ją odnaleźć, muszą przemierzać świat, rozwiązując rozmaite problemy.

PC

Hanse: The Hanseatic League
Hanse: The Hanseatic League

Strategiczne 26 kwietnia 2018

Strategia ekonomiczna z elementami symulacji, w której pracując dla tytułowej Hanzy w XV wieku, handlujemy z ponad trzydziestoma miastami na terenie Europy i Ameryki. Zabawę urozmaicają toczone w trybie turowym bitwy morskie oraz specjalne wydarzenia pokroju wybuchów epidemii czy katastrof naturalnych.

PC

Inked
Inked

Logiczne 26 kwietnia 2018

Platformowa gra logiczna stworzona przez chorwackie studio Somnium Games. Podczas zabawy kierujemy bezimiennym roninem, który musi odszukać swoją miłość, Aiko. Tytuł wyróżnia się dzięki unikalnej oprawie graficznej.

PC

The Forest
The Forest

Akcji 30 kwietnia 2018 (wczesny dostęp od 30 maja 2014)

Sandboksowy survival horror z widokiem z perspektywy pierwszej osoby (FPP). The Forest jest dziełem niezależnego studia SKS Games, znanego głównie za sprawą smartfonowego hitu End Night. Gracz wciela się w rolę mężczyzny, który jako jedyny przeżył katastrofę samolotu pasażerskiego. Bohater trafia na odizolowaną od cywilizacji wyspę, zamieszkałą przez kanibalistyczne plemię mutantów. Rozgrywka koncentruje się na eksploracji terenu (las, jaskinie itp.), umiejętnościach survivalowych (budowanie bezpiecznego schronienia, poszukiwanie żywności, zastawianie pułapek i inne) oraz walce lub unikaniu konfrontacji z przeciwnikami. Twórcy zadbali o żywy, dynamicznie zmieniający się świat, pozwalający na dużą swobodę działań. Od strony technicznej The Forest wykorzystuje możliwości silnika Unity 4.

PCPS4

Light Fingers
Light Fingers

Towarzyskie kwiecień 2018

Light Fingers to gra przygotowana przez zlokalizowane w Toronto niezależne studio Numizmatic. Produkcja przypomina adaptację gry planszowej. Oznacza to między innymi, że jest przeznaczona wyłącznie do zabawy w lokalnym trybie wieloosobowym (z udziałem do czterech osób równocześnie), np. w czasie imprezy lub wizyty znajomych. Gracze wcielają się w złodziei, którzy próbują wydostać z planszy możliwie jak najwięcej skarbów. Sukces wymaga zarówno poradzenia sobie z wyzwaniami przygotowanymi przez dewelopera (między innymi strażnikami), jak i przechytrzenia pozostałych graczy. W tym celu korzystać można z szeregu narzędzi, takich jak specjalne karty i pułapki umożliwiające ingerowanie w turę któregoś z przeciwników. Oprawa graficzna Light Fingers wykonana została w trójwymiarze, choć samo pole gry obserwowane jest z perspektywy izometrycznej. Gra została również okraszona przyjemną muzyką wykonaną na tradycyjnych średniowiecznych instrumentach.

Switch

Westworld
Westworld

Strategiczne kwiecień 2018

Połączenie strategii ekonomicznej i symulacji, oparte na popularnym filmie i serialu Westworld. Gracze wcielają się w nowego pracownika korporacji Delos, który bierze udział w symulacji mającej sprawdzić, czy nadaje się on do zarządzania parkiem rozrywki wypełnionym przez androidy. Musi zatem odpowiednio rozwinąć zaplecze laboratoryjne i atrakcje, opracowywać nowe technologie, dbać o zadowolenie gości i nadzorować zachowanie robotów. To ostatnie jest szczególnie ważne, gdyż mogą się one zbuntować i doprowadzić do śmierci gości.

ANDiOS

Star Trek Adversaries
Star Trek Adversaries

Logiczne kwiecień 2018 (wczesny dostęp od 30 stycznia 2018)

Cyfrowa gra karciana w modelu free-to-play, która bazuje na słynnym, znanym z seriali telewizyjnych, filmów i gier uniwersum Star Trek. Za stworzenie Star Trek Adversaries odpowiada studio Puppet Master Games.

PC

Super Mega Baseball 2
Super Mega Baseball 2

Sportowe 1 maja 2018

Kontynuacja ciepło przyjętej gry zręcznościowej, koncentrującej się na rozgrywkach baseballowych. W porównaniu z poprzedniczką, tytuł może pochwalić się wieloma zmianami i usprawnieniami, na czele z sieciowym trybem multiplayer.

PCPS4XONE

Total War Saga: Thrones of Britannia
Total War Saga: Thrones of Britannia

Strategiczne 3 maja 2018

Spin-off cyklu Total War, w którym studio Creative Assembly zabiera graczy na Wyspy Brytyjskie z IX wieku naszej ery. Naszym zadaniem jest opowiedzenie się po jednej ze stron w walce o dominację nad Wyspami i poprowadzenie jej do zwycięstwa. Produkcja czerpie garściami z dorobku dotychczasowych części serii, więc podobnie jak one stanowi połączenie strategii turowej i klasycznego RTS-a.

PC

Juicy Realm
Juicy Realm

Akcji 3 maja 2018

Twin-stick shooter z elementami roguelike. W grze wcielamy się w naukowców badających królestwo inteligentnych i bardzo niebezpiecznych roślin. Możemy to robić samemu, albo w ramach lokalnego co-opa.

PCPS4SwitchANDiOS

City of Brass
City of Brass

Akcji 4 maja 2018 (wczesny dostęp od 18 września 2017)

Pierwszoosobowa gra akcji stworzona przez autorów Submerged – studio Uppercut Games. Produkcja została zainspirowana baśniami z Księgi tysiąca i jednej nocy i opowiada o przygodach złodzieja, który chce wykraść skarb z opanowanego przez duchy oraz potwory przeklętego miasta. Rozgrywka obserwowana jest z perspektywy FPP. Gracze przemierzają losowo generowane lokacje, szukając łupów, zbierając złoto oraz walcząc z licznymi przeciwnikami. Dodatkowym utrudnieniem jest system permanentnej śmierci – każda porażka oznacza utratę wszystkich znalezisk i rozpoczęcie zabawy od nowa. City of Brass nie jest jednak niesprawiedliwe i osoby uczące się na błędach z czasem odnajdują słabe punkty przeciwników, zaczynają lepiej się poruszać oraz wykorzystywać pułapki i elementy otoczenia na swoją korzyść. Ponadto czasami natrafiamy na przyjazne dżinny, u których nabywamy lepszy sprzęt, a nawet wypowiadamy jedno z trzech życzeń, które może przełożyć się np. na pomoc ducha w finałowej walce.

PCPS4XONE

Conan Exiles
Conan Exiles

Akcji 8 maja 2018 (wczesny dostęp od 31 stycznia 2017)

Osadzona w fantastycznym uniwersum Conana sandboksowa gra akcji z elementami survivalowymi, opracowana przez zespół norweskiego studia Funcom, znanego m.in. za sprawą przygodowego cyklu The Longest Journey oraz MMORPG Age of Conan. Podczas zabawy wcielamy się w jednego z wyrzutków, którego głównym zadaniem jest przetrwanie w brutalnym i niegościnnym świecie. Mechanika rozgrywki w grze Conan Exiles nie odbiega od większości produkcji z tego gatunku, a zabawa koncentruje się na walce, zdobywaniu pożywienia oraz pozyskiwaniu surowców, za pomocą których możemy wytworzyć masę przydatnego ekwipunku oraz wybudować kryjówkę, zapewniającą nam ochronę przed niebezpieczeństwami i ewentualnymi atakami ze strony dzikich zwierząt bądź innych graczy. Całość skupia się oczywiście głównie na trybie wieloosobowym, pozwalającym graczom łączyć siły podczas realizacji zadań czy wznoszenia kryjówek. Deweloperzy ze studia Funcom zatroszczyli się jednak również o pełnoprawny tryb single player.

PCPS4XONE

Pillars of Eternity II: Deadfire
Pillars of Eternity II: Deadfire

RPG 8 maja 2018

Kontynuacja rozbudowanej gry RPG, opracowana przez zespół Obsidian Entertainment. Opowiedziana w grze historia kontynuuje wątki rozpoczęte w pierwszej odsłonie cyklu – Eothas, czyli bóg światła i odrodzenia, powraca do życia, wcielając się w posąg pogrzebany pod należącą do protagonisty warownią. Pomimo że twierdza zostaje zniszczona, bohater uchodzi z życiem. Od tej pory ma jednak do wykonania kolejne zadanie polegające nie tylko na odszukaniu Eothasa, lecz także na uzyskaniu odpowiedzi na pytania, jakie mogą wprowadzić chaos do świata bóstw i śmiertelników. Jak sugeruje tytuł, produkcja zabiera nas w podróż na położony daleko na wschodzie archipelag Deadfire, po którym poruszamy się zarówno na piechotę, jak i drogą wodną. Akcja prezentowana jest w rzucie izometrycznym, a rozgrywka po raz kolejny została oparta na eksploracji, wykonywaniu rozmaitych, mniej lub bardziej ważnych misji oraz na walce z napotkanymi przeciwnikami. Warto nadmienić, że świat Pillars of Eternity II: Deadfire żyje własnym życiem, a wybory dokonane przez nas w pierwszej części serii nie pozostają tutaj bez znaczenia. Zmian i usprawnień doczekały się interfejs i system dialogów, a także sama oprawa graficzna, wzbogacona choćby o dynamicznie zmieniającą się pogodę.

PCPS4XONESwitch

Megadimension Neptunia VIIR
Megadimension Neptunia VIIR

RPG 8 maja 2018

Megadimension Neptunia VIIR jest stworzoną przez studio Compile Heart i przeznaczoną dla PlayStation 4 ulepszoną wersją wydanej w 2015 roku humorystycznej gry jRPG Megadimension Neptunia VII, której bohaterkami są personifikacje słynnych japońskich konsol oraz studiów deweloperskich. Nowe wydanie oferuje m.in. poprawioną grafikę i tryb VR.

PS4

Raging Justice
Raging Justice

Akcji 8 maja 2018

Dwuwymiarowa gra typu beat 'em up (chodzona bijatyka). Podczas zabawy trafiamy do opanowanego przez bandziorów miasta, w którym musimy zaprowadzić porządek. Gra nawiązuje rozgrywką i grafiką do klasycznych produkcji z tego gatunku.

PCPS4XONESwitch