Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Gry przed premierą - według daty premiery

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry przed premierą ułożone według daty premiery.

Przed premierą 1253
Tematyki
Czas
PlayStation
Sony PlayStation 4529Sony PlayStation 33
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita33
Xbox
Microsoft XBOX ONE409Microsoft Xbox 3603
Microsoft Xbox
Mobile
Android129Apple iOS136Windows Phone3
Nintendo
Nintendo Switch264Nintendo Wii1
Nintendo DS
Nintendo Wii U5Nintendo 3DS11
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
Więcej
Mniej
Sausage Sports Club
Sausage Sports Club

Zręcznościowe 19 lipca 2018

Humorystyczna gra zręcznościowa niezależnego studia Luckshot Games, w której gracze wcielają się w role pociesznych zwierzaków stających do walki o zwycięstwo w różnych zwariowanych konkurencjach. W grze Sausage Sports Club akcję ukazano z kamery zawieszonej wysoko nad głową kontrolowanego zawodnika, a podczas rozgrywki bierzemy udział w zawodach nawiązujących zarówno do klasycznych dyscyplin sportowych, jak i wariantów zabawy znanych z gier wideo. Wspomniane zwierzaki mogą więc sprawdzić swe umiejętności m.in. w piłce nożnej, zapasach sumo czy zawodach opartych na zasadach trybu multiplayer Capture the Flag. Czynnikiem wyróżniającym grę jest fakt, że nad przebiegiem zmagań czuwa zaawansowany silnik fizyczny, odpowiadający za nietypowe zachowanie poszczególnych zwierząt - każde obdarzone zostało bowiem nienaturalnie długą szyją utrudniającą poruszanie się po arenie. W miarę postępów rozgrywki odblokowujemy nowe warianty zabawy, a także nowych podopiecznych i elementy ich ubioru.

PCSwitch

Pool Panic
Pool Panic

Zręcznościowe 19 lipca 2018

Pool Panic to zabawna przygodowa gra akcji, w której gracze wcielają się w… świadomą kulę bilardową, żyjącą w świecie, w którym wszystko jest w jakiś sposób powiązane z tą dyscypliną sportu. Za stworzenie tytułu odpowiada studio Rekim.

PCSwitch

Closed Nightmare
Closed Nightmare

Przygodowe 19 lipca 2018

Gra przygodowa, utrzymana w konwencji horroru, w której wcielamy się w Marię Kamishiro. Bohaterka Closed Nightmare została uwięziona i zmuszona do wzięcia udziału w tajemniczym eksperymencie – wolność odzyska pod warunkiem doprowadzenia go do końca.

PS4Switch

Taiko Drum Master: Nintendo Switch Version!
Taiko Drum Master: Nintendo Switch Version!

Zręcznościowe 19 lipca 2018

Zabawna gra muzyczna, w której staramy się wciskać przyciski lub poruszać kontrolerami w rytm muzyki, zbierając przy tym punkty. Produkcja jest remasterem tytułu wydanego w 2004 roku na PlayStation 2.

Switch

Two Worlds II: Echoes of the Dark Past 2
Two Worlds II: Echoes of the Dark Past 2

RPG 19 lipca 2018

Niesamodzielny dodatek do gry Two Worlds II, opracowany z myślą o zabawie w trybie multiplayer. W Echoes of the Dark Past 2 pomagamy najemnikom Vanderbilt lub opowiadamy się po stronie ekspedycji z Uniwersytetu Veneficus, starając się dotrzeć do antycznego grobowca zbudowanego przez zakon Tenebrae.

PC

Tanzia
Tanzia

RPG 19 lipca 2018 (wczesny dostęp od 28 kwietnia 2017)

Trzecioosobowa gra RPG akcji utrzymana w kreskówkowej stylistyce. Tanzia zabiera nas w podróż do fantastycznej krainy, którą przemierzamy jako szaman, by powstrzymać starożytne zło. Tytuł jest dziełem niezależnego studia Arcanity.

PCSwitch

Airheart
Airheart

Akcji 24 lipca 2018 (wczesny dostęp od 13 października 2016)

Gra akcji wzbogacona rozwiązaniami z klasycznych strzelanin automatowych i produkcji typu roguelike. Tytuł stanowi kontynuację Cloud Crashers, a został opracowany przez zespół Blindflug. Akcję omawianej produkcji osadzono w dieselpunkowym świecie. Główną bohaterką jest Amelia, która mieszka w latającym mieście zwanym Granaria. Dziewczyna pracuje przy połowie ryb żyjących wysoko w chmurach i doskonale zdaje sobie sprawę z nierówności społecznych, jakie istnieją również w tej podniebnej utopii. Nie bez znaczenia dla fabuły pozostają także konflikty pomiędzy różnymi grupami rybaków, którzy walczą o dostęp do bogatszych łowisk. W Airheart akcja prezentowana jest w perspektywie top-down, a filar zabawy stanowią eksploracja i wspomniane wcześniej połowy. Sprzedając złowione ryby zyskujemy środki, które możemy wydać na ulepszenie naszego latającego wehikułu – tym samym możemy nie tylko dostać się do wyższych warstw atmosfery, lecz także stawić czoła coraz potężniejszym oponentom. Naszą bazę wypadową stanowi natomiast lądowisko, gdzie handlujemy, konstruujemy nowe elementy wyposażenia wehikułu oraz poznajemy fabułę.

PCPS4

The Persistence
The Persistence

Akcji 24 lipca 2018

Hybryda survival horroru i produkcji typu roguelike opracowana z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej. Dzieło studia Firesprite przenosi gracza do 2521 roku, kiedy to loty międzygwiezdne stały się elementem codzienności. Główny bohater przebywa na pokładzie statku kosmicznego, którego większość załogi w wyniku nieudanego eksperymentu została przemieniona w krwiożercze mutanty. Na domiar złego sam okręt dryfuje w stronę jądra gasnącej gwiazdy. Zadanie protagonisty polega na znalezieniu sposobu na ponowne uruchomienie silników, co umożliwi mu ucieczkę w bezpieczniejsze rejony Wszechświata. W The Persistence akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. W trakcie zabawy przemierzamy kolejne pomieszczenia obszernego statku (ich rozkład jest generowany proceduralnie), rozwiązujemy rozmaite zagadki środowiskowe oraz walczymy z napotykanymi przeciwnikami przy pomocy rozbudowanego arsenału lub przemykamy za ich plecami. Na podorędziu protagonisty znajduje się również specjalne narzędzie pozwalające na pozyskiwanie komórek macierzystych z ciał adwersarzy, dzięki którym można rozwijać poszczególne cechy bohatera. Warto odnotować, że śmierć ma tutaj charakter permanentny, co oznacza, że każdorazowe rozpoczęcie zmagań wiąże się z odmiennymi wyzwaniami. Całość okraszono wysokiej jakości grafiką.

PS4

The Banner Saga Trilogy: Bonus Edition
The Banner Saga Trilogy: Bonus Edition

RPG 24 lipca 2018

Specjalne pudełkowe wydanie gier z serii The Banner Saga. Składanka The Banner Saga Trilogy: Bonus Edition oferuje wszystkie trzy części strategii studia Stoic oraz kilka dodatków w postaci m.in. plakatu czy ścieżki dźwiękowej.

PS4XONE

Mega Man X Legacy Collection 2
Mega Man X Legacy Collection 2

Zręcznościowe 24 lipca 2018

Druga kompilacja czterech gier spod szyldu Mega Man X, obejmująca następujące tytuły: Mega Man X5, Mega Man X6, Mega Man X7 oraz Mega Man X8. Zestaw trafił do sprzedaży z okazji trzydziestych urodzin cyklu Mega Man, a pozwala graczom sprawdzić wyżej wymienione produkcje w odświeżonej wersji; całość wzbogacono o dodatkowy tryb rozgrywki oraz wirtualne muzeum wypełnione atrakcjami dla fanów serii.

PCPS4XONESwitch

Mega Man X Legacy Collection
Mega Man X Legacy Collection

Zręcznościowe 24 lipca 2018

Pakiet czterech gier z serii Mega Man X, obejmujący takie tytuły jak: Mega Man X, Mega Man X2, Mega Man X3 oraz Mega Man X4. Kolekcja została wydana z okazji trzydziestych urodzin cyklu Mega Man. Gry zostały wzbogacone o dodatkowy tryb rozgrywki, a także wirtualne muzeum, w którym można zobaczyć art worki, zabawki i inne przedmioty kolekcjonerskie związane z serią.

PCPS4XONESwitch

Mega Man X Legacy Collection 1 + 2
Mega Man X Legacy Collection 1 + 2

Zręcznościowe 24 lipca 2018

Zestaw dwóch kompilacji, obejmujący wszystkie gry spod szyldu Mega Man X. Kolekcja trafiła do sprzedaży z okazji trzydziestych urodzin cyklu Mega Man, pozwalając graczom sprawdzić poszczególne produkcje w ich odświeżonych wersjach; całość wzbogacono o dodatkowy tryb gry oraz wirtualne muzeum wypełnione rozmaitymi atrakcjami.

PCPS4XONESwitch

The Banner Saga 3
The Banner Saga 3

RPG 26 lipca 2018

Trzecia odsłona stworzonej przez studio Stoic serii turowych strategii z elementami RPG, stanowiąca zwieńczenie trylogii inspirowanej kulturą i wierzeniami wikingów. Fabuła The Banner Saga 3 kontynuuje wątki zapoczątkowane w poprzednich częściach cyklu, a gracz po raz kolejny przewodzi karawanie dzielnych wojów, którzy w obliczu nadchodzącego końca świata muszą stoczyć ostateczną walkę ze złem. Na gruncie mechaniki obyło się bez większych zmian, a rozgrywka stanowi ponownie połączenie taktycznej strategii turowej z RPG-iem. W świecie gry spotykamy wiele postaci niezależnych, z których część przyłącza się do nas, a część zleca nam rozmaite zadania. W walce z przeciwnikami dowodzimy grupą bohaterów o zróżnicowanych umiejętnościach i wyposażeniu. Od czasu do czasu możemy też zatrzymać się i rozbić obóz, by zregenerować siły, podszkolić swoich wojowników i wyposażyć ich w lepszy ekwipunek. Całość okraszona została nieco mroczniejszą niż dotąd, ręcznie rysowaną grafiką 2D, przywodzącą na myśl starsze animowane filmy Disneya.

PCPS4XONESwitch

Sleep Tight
Sleep Tight

Akcji 26 lipca 2018

Zręcznościowa strzelanka typu twin stick shooter z elementami tower defense. Podczas zabawy wcielamy się w dziecko walczące w nocy z potworami. W dzień musimy przygotowywać się do bitwy, budując i ulepszając bazę oraz rozstawiając wieżyczki, a po zmroku strzelać do wszystkiego co się rusza.

PCSwitch

The Horus Heresy: Legions
The Horus Heresy: Legions

Strategiczne 26 lipca 2018

Cyfrowa gra karciana, oparta o licencję stworzonego przez Games Workshop, popularnego uniwersum Warhammera 40,000. Tytuł jest dedykowany platformom mobilnym.

ANDiOS

WarioWare Gold
WarioWare Gold

Zręcznościowe 27 lipca 2018

Kolekcja mini gier WarioWare, zawierająca zarówno klasyczne, świetnie znane fanom produkcje, jak i tytuły zupełnie nowe. Gry wykorzystują funkcje unikatowe dla konsoli Nintendo 3DS.

3DS

Tiny Hands Adventure
Tiny Hands Adventure

Zręcznościowe 27 lipca 2018

Tiny Hands Adventure to urocza platformówka 3D, w której gracz wciela się w Bortiego – młodego niebieskiego T-rexa, starającego się znaleźć zastępstwo dla swoich krótkich rąk. Grę stworzyło polskie studio Funware.

PCPS4XONESwitch

Chasm
Chasm

Zręcznościowe 31 lipca 2018

Przygotowana przez niezależne studio Discord Games dwuwymiarowa gra zręcznościowo-platformowa z elementami RPG. Fabuła Chasm opowiada o losach żołnierza wracającego z długiej wojny do domu. Po drodze trafia on do opustoszałego, górniczego miasteczka i odkrywa, że większość jego mieszkańców zniknęła po przekroczeniu progu tajemniczej świątyni, znajdującej się głęboko pod miastem. Nasz protagonista postanawia powstrzymać przypadkowo zbudzone starożytne zło, aby uratować mieszkańców i ostatecznie powrócić cało do domu. Produkcja czerpie inspiracje z takich klasyków, jak Metroid, Castlevania, a także The Legend of Zelda oraz Diablo. Mamy tu więc połączenie klasycznych platformówek z gatunku metroidvania z elementami RPG, dzięki którym nasz bohater może zdobywać ekwipunek i rozwijać posiadane umiejętności. Podczas zabawy zmuszeni jesteśmy do unikania pułapek, rozwiązywania zagadek środowiskowych oraz, oczywiście, walki – zarówno z szeregowymi przeciwnikami, jak i wymagającymi bossami.

PCPS4PSV

Penguin Wars
Penguin Wars

Zręcznościowe lipiec 2018

Remake gry zręcznościowej z 1985 roku opracowany przez studio City Connection. Zabawa toczy się na specjalnym stole, na którego końcach rezydują zwierzęce postacie kontrolowane przez graczy, zróżnicowane pod kątem cech i zdolności. W podstawowym wariancie rozgrywki zawodnicy odbijają pomiędzy sobą białe kule – wygrywa ten, który jako pierwszy przerzuci na stronę przeciwnika wszystkie dziesięć piłek lub trafi go wystarczającą liczbę razy, by jego pasek wytrzymałości spadł do zera. Zmagania urozmaicają modyfikatory pokroju możliwości zamiany kul w bomby, a także przeszkody pojawiające się na powierzchni stołu. W Penguin Wars można grać w pojedynkę lub w towarzystwie maksymalnie trójki innych graczy, w wariancie jeden na jednego lub dwóch na dwóch. Losy poszczególnych zawodników możemy natomiast prześledzić w specjalnym trybie fabularnym. Całość może się podobać ze względu na ładną, kolorową oprawę graficzną i wpadający w ucho soundtrack, w którym oprócz zremasterowanych wersji utworów znanych z pierwowzoru znalazło się miejsce na zupełnie nowe piosenki.

PS4XONESwitch

Code of Princess EX
Code of Princess EX

Akcji 31 lipca 2018

Odświeżona i rozbudowana wersja gry Code of Princess. Opowiedziana w niej historia koncentruje się na księżniczce Solange of Deluxii, której zadaniem jest przywrócenie dawnego porządku w ojczyźnie. W trakcie zabawy w Code of Princess EX zajmujemy się przede wszystkim przemierzaniem kolejnych poziomów oraz walką z napotkanymi przeciwnikami.

Switch

Torn (2018)
Torn (2018)

Przygodowe lipiec 2018

Gra przygodowa stworzona z myślą o urządzeniach rzeczywistości wirtualnej. Podczas zabawy wcielamy się w kobietę, która przypadkowo trafiła do posiadłości naukowca Lawrence'a Talbota.

PCPS4

This is the Police 2
This is the Police 2

Strategiczne 2 sierpnia 2018

Kontynuacja gry This is the Police, opracowana przez autorów oryginału, czyli zespół Weappy Studio. Podobnie jak pierwsza część serii, produkcja w ciekawy sposób łączy elementy gier przygodowych i strategicznych. W This is the Police 2 gracze wcielają się w Lilly Reed – panią szeryf próbującą zaprowadzić porządek w niewielkim miasteczku Sharpwood.

PCPS4XONESwitch

Pillars of Eternity II: Deadfire - Beast Of Winter
Pillars of Eternity II: Deadfire - Beast Of Winter

RPG 2 sierpnia 2018

Pierwsze rozszerzenie do gry Pillars of Eternity II: Deadfire, stworzone przez studio Obsidian Entertainment. Add-on zabiera nas w podróż na tajemniczą wyspę, a naszym zadaniem jest poznanie sekretu skrywanego przez zamieszkujących ją kultystów.

PC

Dead Cells
Dead Cells

Akcji 7 sierpnia 2018 (wczesny dostęp od 10 maja 2017)

Gra akcji z elementami roguelike'a i metroidvanii, stworzona przez niezależne francuskie studio Motion Twin. W trakcie rozgrywki eksplorujemy posępne zamczysko, którego poszczególne fragmenty, jak choćby komnaty, dziedzińce i kanały, są generowane proceduralnie. W połączeniu z permanentną śmiercią głównego bohatera oznacza to, że każdorazowe rozpoczęcie zabawy wiąże się z odmiennymi doznaniami i uzyskaniem dostępu do nowych części fortecy. Istotną rolę w Dead Cells odgrywają starcia z przeciwnikami, cechujące się wysokim poziomem trudności. Kluczem do sukcesu jest rozpracowanie schematów wyprowadzanych przez nich ataków oraz posiadanie odpowiednio rozwiniętej postaci. W potyczkach korzystamy z broni białej i dystansowej, a także z magii ofensywnej oraz defensywnej. Wszystko to okraszono miłą dla oka, dwuwymiarową oprawą graficzną, utrzymaną w pixelartowej stylistyce.

PCPS4XONESwitch