W rosyjskojęzycznym LoL-u nie ma gejów, są tylko przyjaciele

Najnowszy czempion LoL-a padł ofiarą rosyjskiej cenzury. K’Sante, który przedstawiany jest jako postać homoseksualna, w rosyjskojęzycznej wersji gry jest tylko przyjacielem swojego ukochanego.

cooldown.pl

Michał Ciężadlik

Komentarze
W rosyjskojęzycznym LoL-u nie ma gejów, są tylko przyjaciele, źródło grafiki: Riot Games.
W rosyjskojęzycznym LoL-u nie ma gejów, są tylko przyjaciele Źródło: Riot Games.

Niedawno Riot Games zaprezentowało kolejnego bohatera, który dołączy do panteonu wojowników Summoner’s Rift. Tym razem graczom przedstawiono K’Sante, czarnoskórego łowcę, z którego historii dowiadujemy się, że jest osobą homoseksualną.

W opublikowanym przez deweloperów filmie nakreślającym „background” bohatera dowiadujemy się, że K’Sante pracował z miłością swojego życia – Łucznikiem.

Rosyjska cenzura dotyka także LoL-a

Nie w każdym państwie historia K’Sante przedstawiana jest jednak tak samo. W rosyjskojęzycznej wersji LoL-a zamiast „miłości jego życia”, Łucznik przedstawiany jest jakodrug”, co po rosyjsku oznacza „przyjaciel”.

Pod tamtejszą wersją filmu prezentującego bohatera wyłączono również komentarze. W Rosji przedstawianie praktycznie jakichkolwiek wątków LGBT w telewizji, czy ogólnie pojętych mediach jest niedozwolone w ramach zakazu propagowania „nietradycyjnych związków”.

Warto wspomnieć, że K’Sante nie jest jedynym czempionem w League of Legends, który należy do mniejszości seksualnych. Wcześniej potwierdzono, że postaciami LGBT są m.in. Twisted Fate i Graves, a także Diana i Leona, których wątek miłosny został wycięty m.in. w Chinach.

Serial Arcane zasugerował również związek pomiędzy Vi i Caitlyn. Postaci z mniejszości seksualnych są w LoL-u nie od dziś i dobrze by było, gdyby oryginalny pomysł twórców na danego czempiona był respektowany.

Gracze zniesmaczeni cenzurą

Rosyjska cenzura nowego bohatera została zauważona również przez społeczność Reddita, gdzie argumentowano, że gdyby nie ocenzurowanie wątku LGBT, władza całkowicie zakazałaby League of Legends.

Niektórzy jednak kwestionowali, czy Riot Games w ogóle powinno dalej udostępniać swoją grę na terenie Rosji w związku z trwającą wojną w Ukrainie.

Z której strony by nie patrzeć, bycie graczem w Rosji z pewnością różni się od bycia graczem na szeroko pojętym Zachodzie.

League of Legends

League of Legends

PC
Data wydania: 6 października 2009
League of Legends - Encyklopedia Gier
7.5

GRYOnline

6.5

Gracze

8.4

OpenCritic

Wszystkie Oceny
Oceń

3

Michał Ciężadlik

Autor: Michał Ciężadlik

Do GRYOnline.pl dołączył w grudniu 2020 roku i od tamtej pory jest lojalny Newsroomowi, chociaż współpracował również z Friendly Fire, gdzie zajmował się TikTokiem. Półprofesjonalny muzyk, którego zainteresowanie rozpoczęło się już w dzieciństwie. Studiuje dziennikarstwo i swoje pierwsze kroki stawiał w radiu, lecz nie zagrzał tam długo miejsca. W grach obecnie preferuje multiplayer; w CS:GO spędził łącznie ponad 1100 godzin, w League of Legends prawdopodobnie drugie tyle, chociaż dobrą grą singlową również nie pogardzi.

The Crew 3 może podążyć śladami Test Drive Unlimited; nowy przeciek [Aktualizacja]

Następny
The Crew 3 może podążyć śladami Test Drive Unlimited; nowy przeciek [Aktualizacja]

Smutny koniec raju dla fanów Górniczej Doliny, upadek Gothic 2 Online: Historii Kolonii

Poprzedni
Smutny koniec raju dla fanów Górniczej Doliny, upadek Gothic 2 Online: Historii Kolonii

Kalendarz Wiadomości

Nie
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl