Wymagania CS 2 bez tajemnic. Sprawdźcie czy wasz komputer uciągnie FPS-a Valve

CS2

Wymagania sprzętowe CS 2 zostały w końcu oficjalnie ujawnione. Teraz możecie sprawdzić czy wasz sprzęt poradzi sobie z nową odsłoną FPS-a of Valve.

Wymagania CS 2 bez tajemnic. Sprawdźcie czy wasz komputer uciągnie FPS-a Valve
Źródło fot. Valve Software
i

Po wielu miesiącach czekania i beta-testów, CS 2 nadszedł i tym samym zakończył erę CS:GO. Czołowy tytuł Valve był z nami ponad 11 lat, a przez ten czas zmieniło się naprawdę wiele, zarówno na rynku gier wideo jak i komputerów.

CS:GO miał stosunkowo niskie wymagania, a jak wiadomo jego następca może pochwalić się licznymi efektami oraz poprawioną fizyką i grafiką. Czy nowy CS potrzebuje znacznie mocniejszego sprzętu?

Counter Strike 2 – wymagania sprzętowe

Shootery pokroju CS-a czy Valoranta słyną z tego, że pomimo rozbudowanych plansz i licznych efektów, nie wymagają od gracza posiadania mocnych podzespołów. Jeżeli więc martwicie się, że mimo wszystko, wasz komputer może sobie nie poradzić z najnowszym wydaniem gry od Valve, to warto sprawdzić minimalne wymagania. Te już zostały podane przez deweloperów i prezentują się następująco:

  1. System operacyjny: Windows 10 lub nowszy
  2. Procesor: 4 wątkowy – Intel Core i5-750 lub lepszy
  3. Pamięć: 8 GB RAM
  4. Karta graficzna: O pamięci co najmniej 1 GB obsługująca Shader Model 5.0 i zgodna z DirectX 11
  5. DirectX: Wersja 11
  6. Miejsce na dysku: 85 GB dostępnej przestrzeni

Warto jednak wspomnieć, że pomimo wymagania aż 85 GB miejsca na dysku, CS 2 aktualnie zajmuje jedynie 33 GB. Na razie nie wiadomo, czy jest to pomyłka Valve, asekuracja czy może znak, że z czasem gra stanie się o wiele większa.

Jak zmieniły się wymagania względem CS:GO?

Jak widać CS 2 nie jest grą, która do płynnego działania wymaga niezwykle mocnego sprzętu. Oczywiście względem poprzednika wszystkie aspekty znacząco się zmieniły, ale wynika to z kwestii ponad 10 lat różnicy. Jak bardzo więc urosły wymagania sprzętowe?

  1. System operacyjny: Windows 7/Vista/XP ->Windows 10 i wyżej
  2. Procesor: Intel Core Duo 2 -> Intel Core i5
  3. Pamięć RAM: 2 -> 8
  4. Karta graficzna: 256 MB i kompatybilna z DirectX 9 -> 1 GB i kompatybilna z DirectX 11

Na pierwszy rzut oka można powiedzieć, że minimalne wymagania do CS 2 są czterokrotnie większe niż w przypadku CS:GO. Warto jednak zaznaczyć, że nowa wersja gry oferuje o wiele większą płynność, poprawioną grafikę, a także zmienioną fizykę efektów oraz broni.

Więcej na temat:   CS2

Bind na jumpthrow w CS2 - wyjaśniamy jak go użyć

CS 2 jest już na horyzoncie. Coraz więcej graczy testuje najnowszą wersję strzelanki od Valve, a niektórzy już przygotowują się do profesjonalnego grania. Tu dowiecie się jak ustawić jumpthrow.

Bind na jumpthrow w CS2 - wyjaśniamy jak go użyć

Komenda na zmianę ręki w CS2 - wyjaśniamy problem

Komenda na zmianę ręki, to jedna z popularniejszych komend w CS:GO. W tym tekście wyjaśniamy, czy skorzystacie z niej także w CS2.

Komenda na zmianę ręki w CS2 - wyjaśniamy problem

W CS2 panuje plaga zabójstw przez ściany. Obietnice Valve dotyczące „what you see is what you get” brzmią śmiesznie

W jakim stanie jest CS2? Zdaniem graczy w tragicznym. Fani shootera publikują nagrania pokazujące gameplayowe błędy i szydzą z Valve i ich zapowiedzi gry sprzed roku.

W CS2 panuje plaga zabójstw przez ściany. Obietnice Valve dotyczące „what you see is what you get” brzmią śmiesznie