Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Poza grami Gadżety 4 grudnia 2003, 16:25 Zodiac

SB Audigy 2 ZS + Inspire 7700 - TEST

Niewielu graczy zdaje sobie sprawę, jak ważną rolę odgrywa dźwięk podczas obcowania z nowymi tytułami. Większość go po prostu bagatelizuje, skupiając się na ilości wyświetlanych na ekranie klatek na sekundę i jakości pełnoekranowego wygładzania krawędzi.

Podłączenie i instalacja

Kartę testowałem w dwóch komputerach, by sprawdzić, czy nie posiada błędów konstrukcyjnych swoich poprzedniczek (znane trzaski podczas odtwarzania dźwięku i kopiowania dużych partii plików w tle). Były to systemy:

AMD Athlon XP 2000+<br>ABIT KX7-RAID na VIA KT-333<br>512 RAM<br>2x IBM Vancover na RAID

AMD Athlon XP 3200+ Barton<br>ABIT NF7-S na nForce2 Ultra 400<br>2x 512 RAM<br>WD Raptor na Serial ATA

Na obu konfiguracjach karta działała bez problemu, nie emitując przy standardowych ustawieniach BIOSu żadnych dziwnych dźwięków i zakłóceń.

W Windows pojawiło się już kilka problemów. Przede wszystkim instalacja sterowników została przeprowadzona na systemie Windows 2003, który według Creative nie jest wspierany i nie ma gwarancji poprawnego działania na nim sprzętu tej firmy. Mimo wszystko szybko wywnioskowałem, co było przyczyną nagłych zmian konfiguracji i wyrzucania sterowników, przez co trzeba było sprzęt ciągle instalować na nowo – były to pozostałości po poprzedniej karcie Audigy.

Reinstalacja systemu i wrzucenie świeżych driverów wprost z Internetu (warto ściągnąć najnowsze poprawki, dostępne dla całej serii Audigy, dające pełne wsparcie dla EAX Advanced HD 4.0) pomogło. Sprzęt działa bez zarzutu i jak dotąd nie spotkałem się już z żadnymi przykrymi niespodziankami.

Jeśli chodzi o głośniki, błędy programowe z natury zostały wyeliminowane z założenia, więc sytuacja wydawała się uproszczona. Mimo to rozłożenie całego zestawu, czyli siedmiu satelitek zajęło mi około dwóch godzin. Puszczenie czterech kabli do tyłu nie należało do najciekawszych i najłatwiejszych zadań, podobnie jak podłączenie wszystkiego do subwoofera i dalej do karty dźwiękowej. Mimo wszystko za pierwszym razem udało mi się to zrobić bezbłędnie. Po wybraniu w opcjach sterowników (karta dźwiękowa) zestawu 7.1, wszystko od razu zagrało tak, jak powinno.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10