Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Kody i triki 28 października 2010, 16:40

The Sims 3 (moce karmy, wyzwania) X360, PS3

Triki do gry

MOCE KARMY

Spośród wszystkich dostępnych pozytywnych mocy karmy zdecydowanie najbardziej przydatne jest Super zaspokojenie, dzięki któremu regenerowane są wszystkie paski potrzeb. Po uzbieraniu wystarczającej liczby punktów karmy potrzebnych do skorzystania z tej mocy wybierz sobie jakiegoś Sima i na kilka lub kilkanaście godzin zignoruj całkowicie jego potrzeby. Poświęć ten czas na nauczenie się nowych umiejętności czy poznanie nowych osób. Wybranego Sima wspomnianą wyżej mocą karmy obdarz dopiero tuż przed jego wyruszeniem do pracy, dzięki czemu będzie miał największe szanse na zdobycie premii lub awansu.

Z mocami karmy związana jest także tzw. godzina rozrachunku. Chodzi mianowicie o to, iż każdego dnia o północy gra losuje czy nagrodzić Cię punktami karmy czy też ukarać jedną z negatywnych mocy. Można temu na szczęście w dość łatwy sposób zapobiec, a mianowicie zapisać stan gry około 23:30. Jeśli okaże się, iż zostałeś ukarany jakimś kataklizmem czy otrzymałeś niewystarczającą liczbę punktów karmy, będziesz mógł załadować poprzedni stan i ponownie spróbować.

WYZWANIA

Wszystkie dostępne wyzwania są wspólne dla jednego profilu gracza, przez co można się dopuścić wielu nadużyć. Przykładowo, wyzwanie związane z tworzeniem nowych rodzin możesz zdobyć poprzez powtórne korzystanie z edytora postaci, zakończone każdorazowo zlikwidowaniem poprzedniej rodziny. Podobnie możesz się zachowywać w kwestii odwiedzania różnych lokacji, wczytując poprzedni stan po zakończeniu wycieczki w danym miejscu. Tego typu sztuczki pozwolą Ci w szybki sposób zdobyć duża liczbę pukótw wyzwań, które będziesz następnie mógł przeznaczyć na odblokowanie nowych ubrań, mebli czy mocy karmy.

Uwaga: Prezentowane powyżej cheaty oraz triki niekoniecznie muszą działać z posiadanym przez Was egzemplarzem gry. Spowodowane jest to tym, iż działają one na ogół z pewną konkretną wersją gry i po zainstalowaniu uaktualnienia lub w przypadku innej wersji językowej mogą (chociaż wcale nie muszą) przestać działać lub co gorsza działać w sposób błędny.

Szczególną uwagę należy zachować w przypadku modyfikacji, trainerów, itp. nie tworzonych przez twórców gry. Możliwość błędnego działania a nawet uszkodzenia gry i tym samym konieczność przeinstalowania na nowo gry jest w tym przypadku szczególnie wysoka.

data ostatniej aktualizacji: 28 października 2010