Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Mercenaries 2: World in Flames - poradnik do gry

Mercenaries 2: World in Flames - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Dodatkowe cele | Misje poboczne | Mercenaries 2 World in Flames poradnik Mercenaries 2: World in Flames

Ostatnia aktualizacja: 8 października 2019

Dodatkowe cele

Oprócz zajmowania posterunków i podejmowania się wyzwań, niektóre frakcje akceptują pomoc w postaci niszczenia budynków okupywanych przez wroga [#175], burzenia bilbordów czy też likwidowania ważnych osobistości.

W przypadku niszczenia budynków i bilbordów sprawa jest dość łatwa - trzeba sprawić, by wyczerpał się pasek energii danego obiektu. Polecam używać czołgów, artylerii (większość celów nie ma urządzeń zagłuszających) i ciężko uzbrojonych helikopterów (obrona przeciwlotnicza też należy do rzadkości, dobrze wyposażoną maszyną zdołasz zniszczyć wiele celów podczas jednego lotu).

[#175] - Dodatkowe cele | Misje poboczne | Mercenaries 2 World in Flames - Mercenaries 2: World in Flames - poradnik do gry

[#175]

Inaczej wygląda sprawa z likwidowaniem ważnych postaci (tzw. HVT - High Value Targets). Po odnalezieniu takowych (ich lokalizacja zaznaczona jest na mapie) możesz albo zlikwidować cel, albo go schwytać.

W przypadku, gdy chcesz zabić człowieka, po prostu poczęstuj go ołowiem, a następnie zrób zdjęcie zwłokom (po podejściu do ciała odpowiednia opcja staje się aktywna).

Dostaniesz jednak dwa razy więcej pieniędzy, jeśli zamiast zdjęcia zwłok dostarczysz cel cały i zdrowy. W tym przypadku musisz najpierw zadbać o dobre stosunki z frakcją, dla której pracujesz. Dla przykładu, jeśli Universal Petroleum chce głowy jednego z członków partyzantki P.L.A.V., musisz zakopać topór wojenny i pogodzić się z koncernem naftowym przed przystąpieniem do zadania.

Gdy już to załatwisz, ruszaj do celu. Musisz zbliżyć się do człowieka, którego chcesz schwytać, następnie powalić go uderzeniem kolbą (domyślnie klawisz [F]) i związać [#176]. Następnie, musisz zlikwidować całą obronę przeciwlotniczą, po czym wezwać helikopter [#177], który zabierze w siną dal dopiero co schwytanego człowieka.

[#176] - Dodatkowe cele | Misje poboczne | Mercenaries 2 World in Flames - Mercenaries 2: World in Flames - poradnik do gry

[#176]

[#177] - Dodatkowe cele | Misje poboczne | Mercenaries 2 World in Flames - Mercenaries 2: World in Flames - poradnik do gry

[#177]

Jeśli nie zapewnisz sobie wcześniej dobrych stosunków z frakcją, dla której pracujesz, nie zdołasz wezwać helikoptera. Gdy maszyna wyląduje [#178], musisz przenieść do niej schwytany cel [#179]. Zanim to jednak zrobisz, wyeliminuj wrogą piechotą patrolującą pobliską okolicę - dzięki temu nikt nie będzie przeszkadzał Ci w pracy.

[#178] - Dodatkowe cele | Misje poboczne | Mercenaries 2 World in Flames - Mercenaries 2: World in Flames - poradnik do gry

[#178]

[#179] - Dodatkowe cele | Misje poboczne | Mercenaries 2 World in Flames - Mercenaries 2: World in Flames - poradnik do gry

[#179]

Drugi sposób, choć jest lepiej płatny, wiąże się z wieloma niebezpieczeństwami. Pomijając ryzyko śmierci, trzeba pamiętać że byle zbłąkana kula, przypadkowy wystrzał z czołgu czy niefortunnie rzucony granat mogą zabić schwytanego przed chwilą VIP-a. Dlatego po jego związaniu trzeba uwijać się jak w ukropie z likwidacją pozostałych sił wroga. Co więcej, pamiętaj, że jeśli chcesz dostarczyć cel żywy, praktycznie nie możesz używać niszczycielskiego wsparcia, takiego jak artyleria, bomby paliwowe itd.

Wszystkie te dodatkowe misje dostarczają niewiele pieniędzy. Oferują jednak w zamian coś lepszego - poszerzony asortyment sklepów z bronią i okazjonalne prezenty w postaci darmowego wsparcia: dodatkowych pojazdów, zrzutów wyposażenia czy niszczycielskich bombardowań. Nie należy także zapominać o zmianach w stosunkach z poszczególnymi frakcjami.