Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Frater - poradnik do gry

Frater - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Frater Szymon | Bohaterowie Frater poradnik Frater

Frater Szymon

Mnich posiadający zdolności magiczne - Frater Szymon | Bohaterowie Frater - Frater - poradnik do gry

Mnich posiadający zdolności magiczne. Wcielając się w niego, powinniśmy liczyć się z tym, że niejednokrotnie będziemy zmuszeni do ucieczki przed dużymi skupiskami wrogów. Jeżeli mimo wszystko zdecydujemy się na przeżycie przygody wspólnie z Szymonem, musimy pamiętać o tym, aby rozwijać głównie Wiedzę Tajemną. Wraz ze zwiększaniem tego współczynnika rośnie ilość many, co jest niezwykle istotne dla maga. Drugim powodem, dla którego należy uczyć się Wiedzy Tajemnej, jest możność korzystania z potężniejszych czarów w dalszej fazie rozgrywki. Ich źródłem są magiczne księgi. Wbrew pozorom, duża siła jest dla Fratera Szymona również bardzo ważna. Jednakże, nie dodawajmy zbyt wielu punktów statystyk do tego współczynnika - róbmy to w granicach zdrowego rozsądku. Żywotność oraz Zręczność to parametry zdecydowanie mniej niezbędne. Mimo wszystko, trochę więcej energii życiowej zawsze się przyda.

Umiejętności podzielono na: ofensywne, defensywne oraz inne. W danym momencie możemy korzystać tylko z trzech (każda innego rodzaju). We Fraterze jest tylko kilka umiejętności pasywnych (Dar: Siły, Zręczności, Wyćwiczenia).

Zdolności są pogrupowane w kolejności określającej przydatność (np. Koncentracja Energii jest bardziej nieodzowna aniżeli Waleczny Wygląd). Brak danej umiejętności oznacza, że jest ona zupełnie niepotrzebna dla omawianej klasy postaci.

Zalecane umiejętności:

  • Ofensywne - Koncentracja Energii, Waleczny Wygląd;
  • Defensywne - Spowolnienie Pocisków, Rozważne Dowodzenie, Kara Boska, Odporność na Magię, Zastraszenie, Kamuflaż, Opiekuńczość;
  • Inne - Przełamanie Wytrzymałości na Magię Ognia, Wody oraz Eteru (trzy oddzielne umiejętności), Regeneracja Many, Łaska Szczęścia, Cnota Dbałości, Zwiększona Szybkość, Niezłomna Wiara, Dar Wyćwiczenia.