Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Frater - poradnik do gry

Frater - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Stalowe pomosty | Lokacje Frater poradnik Frater

Stalowe pomosty

Quest - Pałac hrabiego Władimira, Zdobyć ostatnią Platformę

Musimy iść po platformie aż dojdziemy do ściany ognia (1) - Stalowe pomosty | Lokacje Frater - Frater - poradnik do gry

Musimy iść po platformie aż dojdziemy do ściany ognia (1) . Teraz jej nie przekroczymy, więc jedynym wyjściem są schody. W pobliżu jest niewielka chatka (2) , a w niej - inżynier Grotowski. Jako że jest on nieśmiertelny, wykorzystajmy w 100% jego pomoc. W pierwszej kolejności udajmy się do miejsca (ogień-pułapka) (1) , w którym przed chwilą byliśmy. Współtowarzysz oczyści nam przejście. Wkrótce zmierzymy się z kilkunastoma Gelidusami (3) . Po chwili Grotowski bez żadnego ostrzeżenia pobiegnie włączyć jedną z maszyn (4a, 4b, 4c, 4d) , po czym... wróci do nas bez uszczerbku na zdrowiu. Kontynuujmy podróż, kierując się na południe (5) , a potem na zachód (6) . Większe skupisko wrogów bytuje w punkcie oznaczonym numerkiem (7) . Mimo wszystko nie powinniśmy mieć najmniejszych problemów z ich eksterminacją. W niedługim odstępie czasu kompan jeszcze raz krótkotrwale nas opuści, aby zrobić to, co do niego należy. Kolejnym newralgicznym miejscem, do którego musimy się udać, jest prymitywny most (8) . Tuż za nim znajduje się ogromna ponura a zarazem niezwykle klimatyczna fabryka (9) . Niestety, Grotowski niebawem odmówi nam pomocy w obawie o własne życie. Co go tak wystraszyło, o czym my nie wiemy, ale zaraz się dowiemy? Odpowiedź jest bardzo prosta... kolejny boss (10) .

Cel poboczny - unicestwić Messora.

Jego najgroźniejszą bronią jest karabinek maszynowy o dużym kalibrze. Jednak zaznaczam, że używa go on tylko wtedy, gdy poruszamy się z dala od niego. Świetnie radzi sobie z nim demon Ardor. Po walce przybiegnie inżynier (mięczak;)), który uruchomi ostatnią platformę (11) . Quest możemy uznać za wykonany. W nagrodę otrzymamy Maleństwo (niezły topór jednoręczny). Jeżeli przed samym końcem gry ogarnie nas rządza mordu, odwiedźmy tę strefę (12) .:) Natkniemy się tam między innymi na Gelidusa Magnusa. Możemy ruszać na Wyspę Umarłych (13) .

1 - Stalowe pomosty | Lokacje Frater - Frater - poradnik do gry

Przeciwnicy:

  1. Gelidus Mitter - ciska drobnymi głazami, niezbyt odporny na ciosy;
  2. Durus Incantator - syberyjski mag, zwykle jest chroniony przez kilku wojowników, dlatego też nie jest łatwym przeciwnikiem;
  3. Gelidus Velox - w przeciwieństwie do innych Veloxów jest uzbrojony w broń palną;
  4. Ursus Vilis - zmutowany niedźwiedź, niezbyt groźny;
  5. Gelidus Magnus - twarda bestia, na szczęście niezbyt zwrotna.

Pomocne uwagi:

  1. ekwipunek niszczy się losowo, tj. jeden cios przeciwnika może sprawić, że nastąpi drastyczny spadek trwałości danego przedmiotu, a inny zaś nie uszkodzi go ani trochę;
  2. za wykonanie questa, zazwyczaj dostajemy prezent w postaci przedmiotu unikalnego;
  3. jeżeli zachcemy powrócić do poprzedniej lokacji, nie ma ku temu żadnych przeszkód (poza jedną - musi to być ten sam akt).