Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Frater - poradnik do gry

Frater - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Las | Lokacje Frater poradnik Frater

Las

Questy - Zamek Heres Mortus, Tajemne przejście

Trzymajmy się wyznaczonej ścieżki (1) - Las | Lokacje Frater - Frater - poradnik do gry

Trzymajmy się wyznaczonej ścieżki (1) . Zaraz po przybyciu na nowy obszar, przywołajmy Golema. Następnie skierujmy się w kierunku południowo-wschodnim. Wkrótce natkniemy się na drobne kłopoty w postaci nowych jednostek wroga (2) . Nieopodal znajduje się malownicze jeziorko (3) . Jednakże nie marnujmy czasu na podziwianie krajobrazów, tylko nadal przedzierajmy się przez zastępy stworów. Wkrótce dotrzemy pod dom Jana, pomóżmy mu pokonać bestie, które nawiedziły jego włości (4) . W zamian za to przekaże on nam kilka informacji. Między innymi usłyszymy historię o tajemniczym wędrowcu. Kontynuujmy podróż. Niebawem znajdziemy się na obszarze górzystym. Kolejne kilometry trasy prowadzą przez ruiny średniowiecznych zabudowań (5) . Bądźmy ostrożni, ponieważ za pierwszym mostem czyha na nas grupka przeciwników (6) . Nieopodal powinniśmy znaleźć niebieską mgiełkę, wejdźmy w nią (7) . Dowiemy się, że w Małej Górze prawdopodobnie mogło dojść do masakry ludności. Kawałek dalej znajduje się most zabezpieczony swego rodzaju polem siłowym, nie przedostaniemy się na drugą stronę, jeżeli nie zniszczymy pięciu kamieni zlokalizowanych tuż obok (po prawej stronie) (8) . Chwilę później spotkamy Edwarda oraz jego współtowarzysza. Oni również kierują się do Małej Góry (9) .

Cel poboczny - dołączyć do podróżników.

Nie zatrzymujmy się ani na chwilę, moc mrocznych sił rośnie z każdą minutą. Im dalej brniemy na wschód, tym rozgrywka staje się coraz trudniejsza. Świadczy o tym pierwszy boss, jakiego spotkamy w świecie Fratera (10) . Jest nim Wampir Flammeus.

Cel poboczny - zgładzić ognistą poczwarę.

Po trudniej bitwie musimy wyruszyć dalej. Już dosłownie kilka kroków dzieli nas od okupowanej przez wroga Małej Góry. Kiedy znajdziemy się w samym centrum miasteczka, natkniemy się na barykadę (11) . Jako że wciąż pomagają nam NPC, powinniśmy sobie poradzić. Przed samym kościołem skręćmy w lewo, a następnie idźmy wzdłuż uliczki (12) . Odnajdziemy Hieronima - chłopa, od którego po raz kolejny dowiemy się o tajemniczym przybyszu (13) . Cel jest blisko, ponownie obierzmy więc kierunek południowo-zachodni. Przedzierając się przez skalne wzniesienia, bądźmy bardzo ostrożni, ponieważ niedaleko czai się kilku Ruber lupusów hominariusów (14) . Na szczęście można ich ominąć. Trzymając się wyznaczonego szlaku, wkrótce dotrzemy do tajemnego przejścia (wyświetli się komunikat) (15) . Czas udać się na bagna.

1 - Las | Lokacje Frater - Frater - poradnik do gry

Przeciwnicy:

  1. Lapus hominarius - twarde bestie, w pojedynkę możemy mieć z nimi problemy, ale od czego są pomocnicy?
  2. Wampir Flammeus - bardzo silny przeciwnik miotający kulami ognia, atakujmy go z dystansu, ponieważ walką bezpośrednią zajmą się sojusznicy kierowani przez komputer;
  3. Ruber lupus hominarius - przeważnie atakuje w pojedynkę, dlatego też nie powinien nam sprawić większych problemów, walczy w zwarciu.

Pomocne uwagi:

  1. Golem oraz Neferkar są bardzo pomocni, korzystajmy z nich;
  2. w każdej chwili możemy przenieść się do pracowni, a następnie, gdy zakupimy potrzebny ekwipunek, powrócić na ten sam obszar;
  3. w krzakach kryją się potwory, bądźmy ostrożni.