Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Tomb Raider 5: Chronicles - poradnik do gry

Tomb Raider 5: Chronicles - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Tomb Raider 5: Chronicles - poradnik do gry

Po lewej stronie znajdują się kulisy opery, a zarazem pomieszczenia treningowe, w których Lara mówi jak wykonać różne czynności. Ich przejście nie jest konieczne ale proponuję jednak je zwiedzić by przypomnieć sobie możliwości Lary, zebrać trochę ekwipunku oraz znaleźć ukryte pomieszczenie.

Po skrzyniach wejdź na platformę koło wózka widłowego i na jej końcu przeskocz na drugą stronę. W kolejnym pomieszczeniu wykonaj skok, wejdź między ścianę, a metalową konstrukcję po prawej, wejdź na tą konstrukcję, weź z niej Small Medipack, a następnie przeskocz na platformę zawieszoną nad pomieszczeniem i weź Flary oraz Large Medipack. Następnie przeskocz z powrotem na metalową konstrukcję i opuść się na dół.

Przejdź do kolejnego pomieszczenia, wykonaj długi skok, podejdź na koniec platformy i wykonaj mały skok w bok ;-). Teraz złap się konstrukcji nad sobą i przejdź na drugą stronę. Po drabinie na ścianie wdrap się na górę i przeczołgaj się przez mały tunel. Tam przesuń dzwignię, a otworzy się wejście do dużego pomieszczenia, w którym na końcu po lewej znajdują się skrzynie. Wejdź na nie, przeskocz do basenu i przepłyń do drugiego zbiornika, zaczerpnij powietrza i zanurkuj na samo dno. Jest tam korytarz, który prowadzi do pomieszczenia z Large Medipack, Shotgun Normal Ammo oraz Revolver Ammo.

Po zabraniu przedmiotów wróć do zbiornika, w którym nabierałeś powietrza, wyjdź z wody i skieruj się do pomieszczenia z liną ale na razie na nią nie wchodź. Zejdź na dół i wejdź do małego pomieszczenia z półkami (można je przeszukać wciskając klawisz akcji i znaleźć Flary) i skrzyniami. Przesuń szafkę w lewym górnym rogu (patrząc od strony wejścia) i podnieś Revolver Ammo, w prawym górnym rogu przesuń kolejną szafkę i wejdź do pomieszczenia z którego weź Uzi Ammo, a z półek Secret (znalazłeś pierwsze ukryte pomieszczenie!). Wróć do liny i przejdź po niej do korytarza, w którym po prawej stronie na półce znajdziesz Small Medipack.

Na końcu korytarza jest przełącznik, który otwiera drzwi do pomieszczenia, w którym zaczynałeś trening, opuść się na dół i wyjdź na ulicę. Skręć w pierwszą w prawo i załatw pieska, a następnie przy fontannie skręć jeszcze raz w prawo i podejdź do końca uliczki. Tam uruchom przełącznik i wróć do ulicy gdzie zaczynałeś grę ale zamiast w lewo - do kulis - skręć w prawo, a następnie w lewo i uruchom kolejny przełącznik (teraz Lara zostanie zaatakowana przez nietoperze ale nie można im nic zrobić, trzeba czekać aż odlecą).

Wejdź po skrzyni, która się podniosła na poziom z kolumnami, odwróć się w prawo i skocz między kolumnami na platformę nad uliczką, na której znajdziesz Small Medipack. Skocz z powrotem i korytarzem udaj się na górę, tam z balkonu opuść się na dół, rozbij szybę (po prawej stojąc plecami do drabiny) i weź Revolver Ammo.

Idąc schodami w dół rozbij kolejne szyby w oknach (po prawej znajdziesz Small Medipack, do tego po lewej wrócimy później). Na dole załatw pieska i otwórz drzwi (klawisz akcji), które wyraźnie "odstają" od ściany, a wyleci kolejny piesek. W środku jest Large Medipack, a na skrzyni Shotgun Wideshot Ammo. Teraz udaj się do końca korytarza, znajdującego się na wprost od otwartych drzwi i tak na wszelki wypadek przesuń dźwignię (zaoszczędzi nam to czas jeżeli później nie uda się skok i trzeba się będzie wrócić).

Wróć do rozbitego okna i przeskocz na drugą stronę, w pomieszczeniu po lewej znajdziesz Golden Key 1. Po jego zabraniu idź na górę i przeskocz na baldachim, z którego bezpiecznie unieruchom kolejnego psa i zabierz Flary. Zeskocz na dół i otwórz kraty koło fontanny zdobytym kluczem. Wyjmij broń, gdy wyjdziesz z ciasnego korytarza obróć się w lewo i strzelaj, aż facet odejdzie. Po prawej w ciemnej wnęce jest Small Medipack. Pod balkonem, na którym stał facet jest wejście, skieruj się do niego i wejdź do korytarza po lewej, zejdź do pomieszczenia na dole gdzie leży Garden Key.

Teraz udaj się na górę, na balkon i znowu strzelaj do faceta, aż odejdzie, a następnie przejdź po linie i opuść się na ulicę. Przesuń dźwignię (otworzy się brama, za którą jest plac z fontanną), odwróć się i na skrzyżowaniu skręć w lewo. Idź korytarzem do końca, po drodze z pomieszczenia po lewej zabierając Revolver Ammo (oznaczmy to miejsce jako X, później do niego wrócimy). Na końcu schodów leży Revolver, zabierz go, odwróć się, a po prawej zobaczysz kolejne "odstające" drzwi, otwórz je. W środku znajdziesz LaserSight, który dołącz do rewolweru.

Używając celownika (klawisz widoku) rozwal kłódkę i zabierz drugi Garden Key. Uciekając przed szczurami wróć do skrzyżowania i pobiegnij prosto, a na końcu ulicy w lewo. Tam użyj obydwu kluczy i wejdź przez bramę, która się otworzyła na dziedziniec.

Za budynkiem po lewej jest korytarz, którym dostaniesz się przed duży budynek z dzwonem. Przed budynkiem znajdziesz kolejny LaserSight oraz Revolver Ammo. Wyceluj w dzwon, strzel i wróć do miejsca X, w którym otworzyła się brama. Za nią znajdziesz pieska, którego trzeba uspokoić, a także Large Medipack oraz Secret.

Wróć do budynku z dzwonem i wejdź do wnęki po lewej (znajduje się w połowie schodów do budynku). Przeskocz nad ulicą i opędzając się od nietoperzy uruchom przełącznik (oznaczmy to pomieszczenie jako Y). Wróć do budynku z dzwonem i skorzystaj z drzwi, które się otworzyły. W środku wejdź do korytarza znajdującego się na końcu pomieszczenia z lewej, na jego końcu przesuń dźwignię, a następnie podejdź do białej figurki ptaka i też ją przesuń.

Wejdź na górę korytarzem, który się pojawił i - uważając na taran - zawiśnij na krawędzi, następnie przejdź na rękach do wnęki z kolejną dźwignią, którą przesuń. Ostrożnie opuść się na dół, przesuń drugą figurkę ptaka i wyjdź na zewnątrz. Teraz wróć do pomieszczenia Y, w którym pojawiły się dwie wnęki. Zabierz z nich Small Medipack oraz Secret.

Wróć przed budynek z dzwonem, wejdź do korytarza pomiędzy schodami prowadzącymi do wejścia do budynku, zabierz Saturn Symbol i wyjdź na zewnątrz.

Kolejny etap: Trajan's Markets

Informacje o Tomb Raider 5: Chronicles - poradnik do gry

Autor : Paweł Prestidigitator Ambroszkiewicz

Ostatnia aktualizacja : 1 sierpnia 2016

Poradnik zawiera : strony: 14.

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Tomb Raider 5: Chronicles - poradnik do gry

Tomb Raider 5: Chronicles - screen - 2000-12-16 - 254Tomb Raider 5: Chronicles - screen - 2000-12-16 - 253Tomb Raider 5: Chronicles - screen - 2000-12-16 - 252Tomb Raider 5: Chronicles - screen - 2000-12-16 - 251Tomb Raider 5: Chronicles - screen - 2000-12-16 - 250Tomb Raider 5: Chronicles - screen - 2000-12-16 - 249Tomb Raider 5: Chronicles - screen - 2000-12-16 - 248Tomb Raider 5: Chronicles - screen - 2000-12-16 - 247Tomb Raider 5: Chronicles - screen - 2000-12-16 - 246