Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Hades 2 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
Hades 2 - poradnik do gry

Hades 2 - poradnik do gry

Śmierć Chronosowi Hades 2 poradnik to najlepsze porady na start, do rozwoju postaci, walki. Opisujemy tryb boski, wszystkie narzędzia, bronie, bossów, krainy, Rodroże, waluty, wymagania sprzętowe, długość gry, wersje językowe sterowanie.

Ostatnia aktualizacja: 15 maja 2024

Nasz poradnik do Hades 2 pomoże wam podczas waszej krucjaty przeciw tytanowi Chronosowi. Wyjaśniamy jak działają różne mechaniki, jak ulepszać postać i odblokowywać nową zawartość gry. Znajdziecie tutaj również odpowiedzi na często zadawane pytania, informacje na temat bossów, broni, walut i wielu innych.

W chwili pisania poradnika gra Hades 2 znajdowała się nadal we wczesnym dostępie. Poradnik będzie aktualizowany wraz z dodawaniem nowej zawartości do produkcji.

Hades 2: Zawartość poradnika

W pierwszym rozdziale poradnika znajdziecie podstawowe informacje związane z grą oraz jej mechanikami. Poznacie przydatne porady na start, dzięki którym będziecie mogli rozpocząć waszą przygodę z tytułem. Opisaliśmy także różne waluty dostępne w grze, do czego służą i jak je zdobyć. Opisaliśmy także tryb boski, opcjonalny łatwiejszy tryb gry. Dowiecie się też jak ulepszać główną bohaterkę, zarówno permanentnie jak i tymczasowo, a także z jakimi rodzajami komnat możecie zetknąć się podczas waszych wypraw.

Oddzielne rozdziały poświęciliśmy także krainom, broniom i narzędziom oraz bossom. Wypisaliśmy wszystkie biomy w grze, ich unikatowe właściwości oraz komnaty. Poznacie moveset każdej z broni, przypisane do nich czary oraz narzędzia i do czego służą. Opisaliśmy też wszystkich bossów, z którymi zetkniecie się na końcu każdego obszaru w grze - jak z nimi walczyć i jak unikać ich ataków.

Dział FAQ poświęciliśmy odpowiedziom na częste pytania, które pojawić mogą się w trakcie rozgrywki. Dowiecie się m.in. czy w grze pojawia się Zagreus, protagonista poprzedniej części serii, a także czy można zagrać w Hades 2 bez znajomości poprzednika.

Poradnik zamyka aneks, w którym znajdziecie m.in. informacje na temat dostępnych wersji językowych oraz wymagań sprzętowych.

Hades 2: Szybkie porady na start

 1. Nie bójcie się śmierci - tak jak poprzednik, Hades 2 czyni śmierć nie karą, a integralną częścią gry, dzięki której odblokowujecie nową zawartość, doświadczacie wydarzeń fabularnych i stajecie się coraz silniejsi. Każda próba to sukces - nie poddawajcie się;
 2. Odblokowujcie permanentne ulepszenia - podczas niemal każdej wizyty w hubie gry możecie ulepszyć lub odblokować nową funkcję, która ułatwi wam następne wyprawy przeciw tytanowi Chronosowi. Nie bójcie się wydawać zdobytej waluty - każda następna wyprawa przyniesie wam jej więcej;
 3. Rozważcie, do których komnat się udać - podczas wypraw często będziecie musieli podjąć motywowaną nagrodami decyzję, do których komnat się udać. Przemyślcie tę decyzję wedle waszych obecnych potrzeb;
 4. Nie żałujcie magii - pasek magii Melinoe odnawia się na początku każdej komnaty. Nie wahajcie się zatem i używajcie magii do woli - lepiej użyć nie do końca naładowanego potężnego ataku, niż nie użyć go wcale;

Więcej porad dotyczących mechanik gry znajdziecie na stronie w naszym poradniku: Porady na start.

Hades 2: Podstawy

 1. Symbole na drzwiach - dowiecie się, co oznaczają symbole na drzwiach komnat.
 2. Lista broni - wypisaliśmy wszystkie bronie w grze oraz jak odblokowywać nowy oręż;
 3. Lista narzędzi - wypisaliśmy wszystkie narzędzia dostępne w grze, do czego służą i co można dzięki nim zyskać.

Hades 2: FAQ

 1. Czy w grze jest Zagreus? - dowiecie się, czy w grze pojawia się Zagreus, protagonista pierwszej części serii.
 2. Czy Hades 2 to prequel? - wyjaśniamy, czy gra osadzona jest przed "jedynką" i czy znajomość "jedynki" jest wymagana do gry w Hades 2.
 3. Jak odblokować chowańce? - tłumaczymy, jak odblokować chowańce i jakie bonusy wam przynoszą.

Hades 2: Wszystkie krainy, biomy

 1. Rozdroża - hub gry, do którego traficie po każdej zakończonej wyprawie;
 2. Ereb - pierwsza kraina w grze, ponury las zagubionych dusz stanowiący rozgrzewkę podczas waszej wyprawy;

Hades 2: Wszyscy bossowie

 1. Lista bossów - wypisaliśmy wszystkich bossów w grze oraz gdzie ich znajdziecie.
 2. Hekate - dowiecie się, jak pokonać nauczycielkę Melinoe podczas jej ostatniego egzaminu;
 3. Scylla - wyjaśniamy jak przerwać pieśń Syren;
 4. Piekielna bestia - opisujemy strażnika strzegącego siedziby Chronosa;
 5. Chronos - pomagamy zgładzić Tytana Czasu w ostatecznym starciu;
 6. Polifem - objaśniamy jak pokonać ludożerczego cyklopa.

Hades 2: Wymagania sprzętowe PC

 1. Procesor: Intel Dual Core 2.4 GhZ
 2. Pamięć RAM: 8 GB
 3. Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 950, Radeon R7 360 lub Intel HD Graphics 630
 4. System operacyjny: Windows 10 (64-bit)
 5. Miejsce na dysku: 10 GB

Więcej informacji na temat zalecanych wymagań sprzętowych oraz wersji na konsole znajdziecie na stronie Wymagania sprzętowe w naszym poradniku.

Hades 2: Polska wersja gry

Hades 2 dostępne jest w piętnastu językach, w tym polskim. Wszystkie wersje językowe gry wypisaliśmy na stronie poradnika Polska wersja językowa.

Autor Poradnika

Filip Melzacki

Filip Melzacki

Student filologii angielskiej. W GRYOnline.pl pracuje od 2020 roku. Zaczynał w Encyklopedii, w następnych latach przeniósł się do działu tłumaczeń, a następnie do Poradników. Miłośnik gier indie, RPGów, gier taktycznych i platformówek. W wolnych chwilach pasjonuje się śpiewem i pływaniem. Wciąż marzy o kampanii DnD, która mogłaby odtworzyć magię tej pierwszej.

więcej


Informacje o Hades 2 - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 7 maja 2024

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.