Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Banishers Ghosts of New Eden - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
Banishers Ghosts of New Eden - poradnik do gry

Banishers Ghosts of New Eden - poradnik do gry

Life to the living, death to the dead Banishers Ghosts of New Eden poradnik to najlepsze porady na start, do walki, eksploracji. Opisujemy wszystkie mechaniki, sekrety, bronie, wyposażenie, trofea, poziomy trudności, mapę, wymagania sprzętowe, długość gry, sterowanie.

Ostatnia aktualizacja: 16 lutego 2024

Nasz poradnik do gry Banishers Ghosts of New Eden pomoże Wam w ukończeniu najnowszej gry francuskiego studia Don't Nod. Znajdziecie tutaj przydatne porady dotyczące mechanik, walki i eksploracji. Poznacie konsekwencje ważnych wyborów i wszystkie zakończenia - przedstawiamy ścieżki fabularne gry. W naszym poradniku znajdźkowym oraz na naszej interaktywnej mapie znajdziecie wszystkie sekrety, znajdźki i punkty szybkiej podróży które można odnaleźć w świecie gry.

Banishers Ghosts of New Eden: Zawartość poradnika

Z pierwszej części poradnika dowiecie się istotnych informacji powiązanych z podstawowymi mechanikami zabawy. Strona z poradami na start przedstawi Wam kilka technik oraz sztuczek, które pomogą Wam podczas pierwszych godzin zabawy. Wszyscy bossowie to kompletna lista najważniejszych, fabularnych przeciwników wraz z poradami jak ich pokonać. Równie przydatna może okazać się również strona stanowiąca zbiór wszystkich najważniejszych decyzji oraz ich konsekwencji.

Druga część poradnika poświęcona została na odpowiedzi na najczęściej zadawane przez graczy pytania. Dowiecie się tutaj m.in.: jak niszczyć napotkane na drodze bariery, czy można grać po zakończeniu głównej kampanii, a także poznacie wszelkie mechaniki związane z leczeniem.

Najobszerniejszy rozdział poradnika poświęcony został zagadnieniom znajdziek oraz sekretów. Znajdziecie tutaj pełne listy oraz lokalizacje takich elementów jak: przeklęte i zamknięte skrzynie, Łapacze dusz czy elitarni przeciwnicy.

Ostatnia część poradnika to aneks, w którym dowiecie się więcej istotnych kwestii związanych z samą grą. Przeglądniecie dostępne osiągnięcia (oraz porady jak je zdobyć), poznacie wymagania sprzętowe wersji PC gry, a także dowiecie się, jakie języki wspierane są w najnowszej produkcji Don't Nod.

Banishers Ghosts of New Eden: Szybkie porady na start

 1. Często przełączajcie się między bohaterami - nauczcie się sprawnie wykorzystywać opcję przełączania się między bohaterami, która stanowi podstawę mechaniki walki.
 2. Używajcie namierzania przeciwników tylko w konkretnych sytuacjach - używajcie namierzania przy starciach z pojedynczymi wrogami i odblokowujcie kamerę, by zyskać na mobilności.
 3. Eksperymentujcie i bawcie się ewolucją i ekwipunkiem - nie bójcie się bawić się buildem postaci i wykorzystujcie możliwość resetowania punktów umiejętności.
 4. Szukajcie i aktywujcie ogniska - rozglądajcie się za poukrywanymi na mapie ogniskami stanowiącymi bazę wypadową do przyszłych podróży.
 5. Powracajcie do wcześniejszych regionów z nowymi umiejętnościami - powracajcie do wcześniejszych obszarów z nowym repertuarem ruchów, który pomoże Wam otworzyć niedostępne wcześniej przejścia i sekrety.
 6. Zwracajcie uwagę na specjalne warunki starcia - uważajcie na specjalne warunki walki, które zostaną Wam narzucone podczas niektórych potyczek.
 7. Klucze są zawsze niedaleko zamkniętej skrzyni - rozglądajcie się po znalezieniu klucza lub skrzyni, bo odpowiadający im element prawdopodobnie znajduje się gdzieś nieopodal.

Po bardziej szczegółowe porady, zapraszamy na dedykowaną stronę poradnika Porady na start.

Banishers Ghosts of New Eden: Podstawy

 1. Poziomy trudności - na stronie tej przeczytacie o wszystkich dostępnych w grze poziomach trudności i ich modyfikatorach.
 2. Wszyscy bossowie - na liście tej przejrzycie sylwetkę wszystkich fabularnych bossów gry, a także poznacie wskazówki, jak z nimi walczyć.
 3. Wszystkie wybory - jeśli chcecie poznać konsekwencje wszystkich decyzji w głównym wątku gry, przeczytajcie tę stronę poradnika.
 4. Wszystkie zasoby do rytuałów - z tej strony dowiecie się, jakich składników będziecie potrzebować do odprawienia różnorodnych rytuałów.
 5. Wszystkie zakończenia - na tej stronie znajdziecie wszystkie warianty zakończeń gry oraz wskazówki, jak do niech doprowadzić.
 6. Najlepsza broń i wyposażenie - na liście tej prezentujemy interesujące modele broni oraz wyposażenia, które zwiększą Was potencjał w walce.

Banishers Ghosts of New Eden: FAQ

 1. Jak się leczyć? - krótkie podsumowanie mechaniki wywarów oraz ich odnawiania.
 2. Którą drogę wybrać? - podpowiadamy, jakie są konsekwencje wybrania drogi na Żyzne Pola lub Fortu Jerycho.
 3. Jak niszczyć bariery? - strona, która pomoże Wam rozprawić się z napotkanymi w czasie gry blokadami oraz przeszkodami.
 4. Czy można grać po zakończeniu? - wyjaśniamy, czy możliwe jest kontynuowanie zabawy po zakończeniu wątku głównego i pokonaniu ostatniego bossa gry.
 5. Jak otwierać Przeklęte skrzynie? - podpowiadamy, jak radzić sobie z tajemniczymi pojemnikami spowitymi fioletową aurą.
 6. Jaka jest różnica między Wstąpieniem i Wygnaniem? - z tej strony dowiecie się, czym różnią się obie opcje odprawienia ducha na tamten świat.
 7. Jak farmić rzadkie materiały? - Z tej strony dowiecie się, jak łatwo zdobyć najrzadsze materiały w grze.

Banishers Ghosts of New Eden: Sekrety i znajdźki

 1. Zamknięte skrzynie - lista zamkniętych skrzyń oraz odpowiadających im kluczy.
 2. Zagubione skrzynie - strona z lokalizacjami wszystkich skrzyń emanujących pomarańczową aurą.
 3. Przeklęte skrzynie - lista oraz zbiór podstawowych informacji na temat tajemniczych skrzyń zamkniętych przy pomocy mrocznej magii.
 4. Niebieskie skrzynie - najważniejsze informacje na temat poukrywanych skrzyń skrywających przydatne nagrody.
 5. Gniazda - lokalizacja wszystkich obecnych w grze gniazd pełnych niebezpiecznych duchów.
 6. Elitarni przeciwnicy - lista specjalnych pojedynków, w których walkę stoczycie na specjalnych zasadach.
 7. Zmory - lokalizacja miejsc bytowania potężnych przeciwników, do wezwania których potrzebne będzie użycie specjalnego rytuału.
 8. Wyłomy w Otchłani - lista mrocznych portali przenoszących bohaterów do świata umarłych.
 9. Mapy skarbów - lista map oraz odpowiadających im lokalizacji skrywających sekrety.
 10. Ołtarze - strona opisująca miejsca, których odnalezienie na stałe podniesie Wasze statystyki.
 11. Przedmioty do zebrania - lista fabularnych przedmiotów pozostawionych przez najróżniejszych mieszkańców Nowego Edenu.
 12. Łapacze dusz - Mroczny Las - lista białych znajdziek porozrzucanych po pierwszym regionie gry.
 13. Łapacze dusz - Błotniste Mokradła - lokalizacja łatwych do przeoczenia znajdziek na terenie centralnego obszaru mapy.
 14. Łapacze dusz - Wyżyna Pleasant - lista znajdziek do zestrzelenia w mroźnym, północnym regionie mapy.
 15. Łapacze dusz - Żyzne Pola - lokalizacje białych znajdziek na ciepłych obszarach południowego regionu.

Banishers Ghosts of New Eden: Długość gry

Produkcja studia Don't Nod nie jest wcale małą grą. Jak mówią sami twórcy jej przejście powinno Wam zająć między 20 a 30 godzin, w zależności od tego w jakim stopniu chcecie eksplorować i poznawać świat gry.

Więcej na ten temat przeczytacie na stronie: Długość gry w naszym poradniku.

Banishers Ghosts of New Eden: Trofea, Osiągnięcia

W grze możecie zdobyć 43 osiągnięcia. W naszym poradniku trofeowym znajdziesz listę i opisy wszystkich achievmentów.

Banishers Ghosts of New Eden: Wymagania sprzętowe PC

Wymaga 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego

 1. System operacyjny: Windows 10/11 64-bit
 2. Procesor: Intel Core i3-8300 / AMD Ryzen 3 2200G
 3. Pamięć: 8 GB RAM
 4. Karta graficzna: 4 GB VRAM, Nvidia GeForce GTX 1050 Ti / AMD Radeon RX 580
 5. DirectX: Wersja 12
 6. Miejsce na dysku: 52 GB dostępnej przestrzeni

Więcej na ten temat znajdziecie na stronie Wymagania sprzętowe w naszym poradniku.

Banishers Ghosts of New Eden: Spolszczenie, polska wersja gry

W Banishers Ghosts of New Eden znajdziecie kinową lokalizację w języku polskim. Aby dowiedzieć się więcej na temat opcji językowych tej produkcji , odwiedź stronę w naszym poradniku: Polska wersja językowa.

Banishers Ghosts of New Eden: Data premiery

Premiera Banishers Ghosts of New Eden miała miejsce 13 lutego 2024. Gra wyszła jednocześnie na PC i konsolach PS5 i Xbox S. Wydawca nie przewidział wcześniejszego dostępu do gry.

Autorzy Poradnika

Filip Melzacki

Filip Melzacki

Student filologii angielskiej. W GRYOnline.pl pracuje od 2020 roku. Zaczynał w Encyklopedii, w następnych latach przeniósł się do działu tłumaczeń, a następnie do Poradników. Miłośnik gier indie, RPGów, gier taktycznych i platformówek. W wolnych chwilach pasjonuje się śpiewem i pływaniem. Wciąż marzy o kampanii DnD, która mogłaby odtworzyć magię tej pierwszej.

więcej

Adam Celarek

Adam Celarek

Grami interesuje się od najmłodszych lat. Absolwent filmoznawstwa i wiedzy o nowych mediach na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie obronił pracę z zakresu ludologii. Pracę w GRY-Online.pl rozpoczął na początku 2023 roku. W redakcji pełni rolę autora poradników. Entuzjasta RPG-ów, nietuzinkowych gier indie oraz kompetytywnych tytułów e-sportowych (głównie bijatyk oraz gier MOBA). Poza grami interesuje się także papierowymi grami fabularnymi oraz karciankami kolekcjonerskimi. Miłośnik oldskulowej technologii i stylu retro.

więcej


Informacje o Banishers Ghosts of New Eden - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 1 lutego 2024

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.