Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Like a Dragon Infinite Wealth - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Like a Dragon Infinite Wealth - poradnik do gry

Like a Dragon Infinite Wealth - poradnik do gry

Smok na Hawajach Infinite Wealth poradnik to najlepsze porady na start, do walki, eksploracji. Opisujemy wszystkie mini-gry, mechaniki, romanse, sekrety, bronie, stroje, wyposażenie, trofea, poziomy trudności, wymagania sprzętowe, długość gry, sterowanie.

Ostatnia aktualizacja: 2 lutego 2024

Nasz poradnik do gry Like a Dragon Infinite Wealth pomoże Wam w ukończeniu kolejnej wielkiej przygody Ichibana Kasugi i Kazumy Kiryu, a także w odkryciu wszystkich sekretów, zadań i aktywności oferowanych przez Jokohamę i hawajskie Honolulu. Przygotowaliśmy porady i informacje o grywalnych bohaterach, farmieniu XP, Premium Adventure i eksploracji lochów. Odpowiadamy na częste pytania dotyczące m.in. szybkiej podróży, zmieniania zawodów dla grywalnych postaci, gromadzenia gotówki, zmiany pory dnia czy odblokowania mapy Honolulu. Poradnik nie pomija sekretów i znajdziek (Photo Rally, Memoirs of a Dragon i inne), a także podpowiada jak zdobyć najlepsze bronie i wyposażenie. Całość zamykają poradnik trofeowy, a także wskazówki jak przejść grę Infinite Wealth w 100%.

Like a Dragon Infinite Wealth: Zawartość poradnika

Niniejszy poradnik otwierają porady na start, w których zwróciliśmy szczególną uwagę na ważne zmiany i debiutujące mechaniki rozgrywki. Z rozdziału o podstawach dowiecie się też m.in. o wszystkich grywalnych postaciach, trybach Premium Adventure i Nowa Gra Plus, farmieniu doświadczenia czy zdobywaniu najlepszych broni i sprzętu.

Rozdział FAQ oferuje odpowiedzi na często zadawane pytania. Objaśniamy w nim m.in. jak dotrzeć na Hawaje i rozpocząć eksplorację Honolulu, jak używać szybkiej podróży i jakie są techniki usprawniające podróżowanie po mapie, jak łatwo gromadzić XP i gotówkę, jak zmieniać zawody (Jobs) dla grywalnych bohaterów, czy występuje level scaling przeciwników, jak zmienić porę dnia lub grywalnego bohatera, jak odwiedzić Kamurocho, albo w jakich lokacjach można śpiewać karaoke.

W rozdziale o sekretach i opcjonalnych aktywnościach znajdziecie przede wszystkim zestawienie dostępnych większych i mniejszych minigier, np. walk w koloseum, eksploracji lochów, wyspy Dondoko Island czy zleceń kurierskich. Przygotowaliśmy też kompletne listy wszystkich Photo Rally i Memoirs of a Dragon - dwóch najważniejszych typów znajdziek w grze.

W aneksie do głównej części poradnika możecie znaleźć przede wszystkim poradnik trofeowy z informacjami o osiągnięciach i zdobyciu platyny. Osobne strony poruszają m.in. tematy sterowania, wymagań sprzętowych, edycji gry, długości fabuły, kompatybilności z urządzeniem Steam Deck oraz dostępności w Game Pass.

Like a Dragon Infinite Wealth: Interaktywna mapa

W naszym serwisie gamepressure.com znajdziecie interaktywną mapę, na której zaznaczyliśmy wszystkie najważniejsze lokacje, aktywności, minigry i znajdźki z Infinite Wealth. Są to m.in. sekrety Photo Rally i Memoirs of a Dragon, lokacje związane z Bonds, Drink Link i Hangout, postacie Boss, Friends i Honk-Honk, sklepy, warsztaty i restauracje, przedmioty Fortune Ticket, Free Magazine i Safe, misje Substories czy walki Part-time Hero.

Like a Dragon Infinite Wealth: Szybkie porady na start

 1. Rozstawiajcie umiejętnie członków drużyny na polu bitwy. Może to Wam pomóc np. w odpaleniu silnego ciosu wymierzonego w plecy wroga, czy w wykonaniu potężnego łączonego ataku 2 bohaterów.
 2. Wyszukujcie słabe punkty przeciwników. Wybieranie ataków, na które mają obniżoną odporność, pozwoli Wam zadać większe obrażenia bez konieczności zużycia więcej MP.
 3. Sprawdzajcie poziomy wrogów i dzielnic. Nie śpieszcie się z eksploracją regionów i atakowaniem wrogów z wyraźnie wyższych poziomów. Może to wydłużyć walki i zwiększyć znacząco ryzyko porażki.
 4. Podnoście jak najwięcej lootu. Nowo podnoszone przedmioty mogą przydać się w walkach, podnieść statystyki towarzyszy, bądź też zapewnić dodatkowy przypływ gotówki dzięki ich sprzedaży.
 5. Zostawiajcie specjalne ataki na silnych wrogów. Przyzwanie sojusznika Poundmate czy odpalenie ataku Tag Team może zadać ogromne obrażenia, ale ich używanie jest ograniczane. Nie wykorzystujcie ich w zwykłych walkach.

Więcej wskazówek i podpowiedzi możecie znaleźć na osobnej stronie: Porady na start.

Like a Dragon Infinite Wealth: Podstawy

 1. Wszystkie grywalne postacie - Opracowaliśmy listę grywalnych bohaterów wraz z informacjami kiedy mogą dołączyć do drużyny i jakie są ich domyślne zawody.
 2. Premium Adventure - Z tej strony dowiecie się kiedy dochodzi do odblokowania endgame, jakie są główne założenia tego trybu i czy jest darmowy.
 3. Farmienie XP - Przygotowaliśmy przykładowe sposoby gromadzenia doświadczenia, zarówno na wczesnym, jak i późniejszym stadium gry.
 4. Nowa Gra Plus - Strona informuje czy jest dostępny tryb NG+ i na jakich założeniach można ponownie przechodzić grę.
 5. Najlepsze bronie i wyposażenie - Opisaliśmy jak pozyskiwać topowe, co najmniej 6-gwiazdkowe bronie i sprzęt.

Like a Dragon Infinite Wealth: FAQ

 1. Jak dotrzeć do północnej Jokohamy? - Północna część mapy Isezaki Ijincho jest początkowo zablokowana i dowiecie się jak uzyskać tam permanentny dostęp.
 2. Jak odblokować Hawaje? - Informujemy jak długo trzeba czekać na odblokowanie mapy miasta Honolulu i czy można swobodnie podróżować pomiędzy Hawajami i Japonią.
 3. Jak opuścić Dondoko Island? - To temat, który może Was interesować po rozpoczęciu rozdziału 6. Wyjaśniamy, kiedy gra pozwoli wydostać się z tropikalnej wyspy.
 4. Jak używać szybkiej podróży? - Wyjaśniamy jak działa fast travel, czy szybka podróż jest darmowa i czy są alternatywne sposoby szybszego podróżowania po lokacjach.
 5. Jak zapisywać grę? - Znajdziecie informacje kiedy można tworzyć manualne sejwy oraz w jakich sytuacjach gra może tymczasowo zablokować zapisywanie postępów.
 6. Jak zmienić zawód? - Każda grywalna postać ma domyślnie narzucony zawód (Job) i na stronie dowiecie się kiedy można go zmienić oraz jakie są do tego wymagania.
 7. Jak gromadzić XP? - Zamieściliśmy informacje jakie aktywności i przedmioty mogą prowadzić do zdobywania głównego doświadczenia oraz oddzielnego XP dla aktualnego zawodu.
 8. Jak gromadzić gotówkę? - Przygotowaliśmy wskazówki jak szybciej wzbogacać się i jak zwiększać ilość pieniędzy zdobywanych za wygrywanie walk.
 9. Czy jest level scaling? - Odpowiadamy na pytanie czy poziom trudności dostosowuje się do aktualnego poziomu drużyny i jak rozpoznawać silniejszych wrogów.
 10. Jak wrócić do Isezaki Ijincho? - Z tej strony dowiecie się kiedy najwcześniej można powrócić do Jokohamy już po wyruszeniu na Hawaje w głównej fabule.
 11. Jak odwiedzić Kamurocho? - Odpowiadamy na pytanie kiedy można uzyskać dostęp do ostatniej 3 głównej mapy, którą jest miejscówka z poprzednich części Yakuza.
 12. Jak zmienić wygląd postaci? - Wyjaśniamy kiedy gra pozwala zakładać nowe stroje do walk i do standardowej eksploracji mapy.
 13. Gdzie jest karaoke? - Podpowiadamy gdzie można znaleźć lokale do śpiewania karaoke w każdym z 3 głównych miast.
 14. Jak uciec z pola bitwy? - Możecie dowiedzieć się jak opuścić obszar walk np. w przypadku zaatakowania zbyt silnych wrogów.
 15. Jak zmienić porę dnia? - Informujemy kiedy gra pozwoli dowolnie przyśpieszać upływ czasu i jakie to ma praktyczne znaczenie.
 16. Jak zmienić głównego bohatera? - Z opisu dowiecie się kiedy można zmienić głównego protagonistę, tzn. postać lidera drużyny.
 17. Czy jest punkt bez powrotu? - Podpowiadamy czy w grze pojawia się point of no return i jak przygotować się do finału gry.
 18. Jak zdobywać klucze do sejfów? - Możecie dowiedzieć się jak pozyskiwać Safe Keys, czy warto otwierać wszystkie pojemniki i co może skrywać się w sejfie.
 19. Czy są romanse? - Poradnik odpowiada na pytanie czy Ichiban oraz Kiryu posiadają opcje romansów, a także jak wyglądają randki w minigrze Miss Match.
 20. Czy można mieć zwierzaka? - Możecie się dowiedzieć czy gra oferuje opcję przygarnięcia jakiegoś zwierzaka (peta).
 21. Gdzie znaleźć Assorted Cigarettes? - Pokazujemy gdzie kupić papierosy m.in. do przekazania barmanowi z Revolve Bar.
 22. Gdzie znaleźć Hawaiian Cosmetics? - Wskazujemy sklep, w którym możecie zakupić kosmetyki do podarowania w formie prezentu.
 23. Gdzie są Emmy i Billy? - Pokazujemy gdzie znaleźć dziewczynkę i chłopca na Aloha Beach w Substory 17.
 24. Czy są podpisy w radiu? - Możecie dowiedzieć się czy można włączyć napisy do tłumaczenia podcastów z radia (aplikacja Playlists).
 25. Czy Kiryu umiera? - To strona z masą spojlerów fabularnych, w której wyjaśniamy jak kończy się wątek Kiryu w Infinite Wealth.
 26. Jak odblokować Combo Meals? - Pokazujemy jak odkrywać kombinacje potraw w restauracjach i co można dzięki nim zyskać.
 27. Jakie jest imię w Substory 11? - Przypominamy jak nazywa się właściciel restauracji i jakie są zamówienia i potrawy do zapamiętania w Substory #11.
 28. Jak działa Willpower? - Możecie dowiedzieć się jak wpływają na postać parametr Willpower i pozostałe główne statystyki, a także jak zwiększać wartość Willpower.
 29. Jak zdobyć Shark Fin i Squid Tentacles? - Podpowiadamy jak pozyskać oba te typy bardzo rzadkich materiałów używanych w craftingu.
 30. Czy gra jest sequelem? - Wyjaśniamy czy Infinite Wealth to kontynuacja historii z poprzednich części i czy wymagana jest znajomość serii Yakuza.
 31. Jak ukończyć Substory 14? - Opisaliśmy misję Neck-Deep in Love i jak odszukać chłopca Tanabe-kun na plaży Aloha Beach.
 32. Czym jest Personality Chance? - Możecie dowiedzieć się jakie jest znaczenie wyborów opcji zachowania powiązanych ze statystykami Personality.

Like a Dragon Infinite Wealth: Sekrety i aktywności

 1. Wszystkie minigry - Opracowaliśmy zestawienie dostępnych mini-gier oraz opcjonalnych aktywności wraz z lokacjami, w których można je rozpoczynać.
 2. Lochy - Na stronie wyjaśniamy kiedy gra odblokowuje podróżowanie po losowo generowanych lochach i jakie są profity z ich eksploracji.
 3. Jak odblokować Photo Rally? - Dowiecie się jak odblokować dużą minigrę z fotografowania obiektów i lokacji.
 4. Photo Rally: Little Japan - Pokazujemy wszystkie znajdźki z północnego Honolulu.
 5. Photo Rally: Waikiki - Dowiecie się o wszystkich sekretach ze wschodniego Honolulu.
 6. Photo Rally: Anaconda Shopping Center - Pokazujemy sekrety z wielkiego centrum handlowego na Hawajach.
 7. Photo Rally: Downtown / Chinatown / District Five - Dowiecie się o znajdźkach z 3 dzielnic z zachodniego Honolulu.
 8. Photo Rally: Cultural District / Harbor Park - Zestawiliśmy wszystkie znajdźki z zachodniego krańca mapy Hawajów.
 9. Photo Rally: Bar District - Stworzyliśmy listę znajdziek z zachodniej Jokohamy.
 10. Photo Rally: Downtown Yokohama - Pokazujemy gdzie szukać sekretów w południowym Isezaki Ijincho.
 11. Photo Rally: Uptown - Znajdziecie wskazówki o wszystkich znajdźkach z północnej części mapy Jokohamy.
 12. Memoirs of a Dragon: Jokohama - Wyjaśniamy jak odblokować te znajdźki w rozdziale 8 i gdzie znaleźć wszystkich 50 wspomnień w Isezaki Ijincho.
 13. Memoirs of a Dragon: Kamurocho - Dowiecie się gdzie ukryto wszystkich 40 wspomnień w tym japońskim mieście.
 14. Crafting w Julie's Gearworks - Z tej strony dowiecie się jak odblokować mechanikę ulepszania broni, jakie ma ona wymagania oraz jak pozyskiwać materiały rzemieślnicze.
 15. Ośrodek na Dondoko Island - Opisujemy kompleksowo tę aktywność ze stworzenia ośrodka wypoczynkowego na tropikalnej wyspie i zapraszania na nią gości.
 16. Egzaminy w Vocational School - Podajemy gotowe odpowiedzi do wszystkich 21 egzaminów, dzięki czemu zdobędziecie 100% certyfikatów.
 17. Postacie Honk Honk - Przygotowaliśmy zestawienie NPC-ów Honk-Honk, dzięki którym Ichiban może rozwijać statystyki Personality.

Like a Dragon Infinite Wealth: Długość gry

Infinite Wealth jest bardzo długą, w której samo ukończenie głównego wątku fabularnego może Wam zająć ponad 80 godzin. Całkowity czas rozgrywki znacząco mogą też wydłużyć różnorakie dodatkowe aktywności z grindowaniem bohaterów w lochach na czele. Po więcej informacji zajrzyjcie na stronę: Długość gry.

Like a Dragon Infinite Wealth: Trofea, Osiągnięcia

W Infinite Wealth na odblokowanie czeka aż 65 trofeów / osiągnięć. Niektóre achievementy zdobędziecie dzięki postępom w fabule, zaś inne wymagają np. zaliczania opcjonalnych aktywności i minigier. Komplet informacji o odblokowaniu platyny znajdziecie na stronie: Trofea / Osiągnięcia.

Like a Dragon Infinite Wealth: Minimalne wymagania sprzętowe PC

 1. System operacyjny: Windows10 64-bit
 2. Procesor: Intel Core i5-3470 3.2 GHz / AMD Ryzen 3 1200 3.1 GHz
 3. Karta graficzna: 4 GB GeForce GTX 960 / Radeon RX 460
 4. Pamięć: 8 GB RAM
 5. Miejsce na dysku: około 82 GB

Po więcej informacji na temat zalecanych wymagań oraz wersji na konsole przejdźcie na stronę: Wymagania sprzętowe.

Like a Dragon Infinite Wealth: Spolszczenie, polska wersja gry

Like a Dragon Infinite Wealth podobnie jak wcześniejsze odsłony serii Yakuza nie zawiera polskiej wersji językowej. Gra domyślnie proponuje angielski język napisów i oferuje także wybór języka dubbingu. Kompletna lista dostępnych w grze języków jest na stronie: Polska wersja językowa.

Like a Dragon Infinite Wealth: Data premiery

Gra równocześnie zadebiutuje na PC, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series 26 stycznia 2024 roku. Autorzy nie przewidzieli opcji wczesnego dostępu.

Autor Poradnika

Jacek Hałas

Jacek Hałas

Z GRYOnline.pl współpracuje od czasów „prehistorycznych”, skupiając się na opracowywaniu poradników do gier dużych i gigantycznych, choć okazjonalnie zdarzają się i te mniejsze. Oprócz ponad 200 poradników, w swoim dorobku autorskim ma między innymi recenzje, zapowiedzi oraz teksty publicystyczne. Prywatnie jest graczem niemal wyłącznie konsolowym, najchętniej grywającym w przygodowe gry akcji (najlepiej z dużym naciskiem na ciekawą fabułę), wyścigi i horrory. Ceni również skradanki i taktyczne turówki w stylu XCOM. Gra dużo, nie tylko w pracy, ale także poza nią, polując – w granicach rozsądku i wolnego czasu – na trofea i platyny. Poza grami lubi wycieczki rowerowe, a także dobrą książkę (szczególnie autorstwa Stephena Kinga) oraz seriale (z klasyki najbardziej Gwiezdne Wrota, Rodzinę Soprano i Supernatural).

więcej


Informacje o Like a Dragon Infinite Wealth - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 11 stycznia 2024

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.