Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Prince of Persia The Lost Crown - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Prince of Persia The Lost Crown - poradnik do gry

Prince of Persia The Lost Crown - poradnik do gry

Książę ponownie w dwóch wymiarach Prince of Persia The Lost Crown poradnik to najlepsze porady na start, do rozwoju postaci, walki. Opisujemy wszystkie mechaniki, znajdźki, zagadki, mapy, regiony, wymagania sprzętowe, długość gry, sterowanie.

Ostatnia aktualizacja: 30 stycznia 2024

Nasz poradnik do gry Prince of Persia The Lost Crown to kompleksowy zestaw najważniejszych informacji związanych z nową odsłoną kultowego cyklu. Główny nacisk w poradniku położyliśmy na strony związane z różnorodnymi, obecnymi w grze znajdźkami (przedmioty wiedzy, amulety, Kserksesy, Sztabki i wiele innych), a także na często zadawane przez graczy pytania (FAQ). Nie zabrakło również treści opisujących mechaniki gry takie jak: walka, elementy platformowe czy rozwój bohatera i jego ekwipunku. Zebrane tutaj informacje pomogą Wam w stawieniu czoła licznym niebezpieczeństwom czającym się na Sargona, a także umożliwią Wam ukończenie Zaginionej korony na 100%.

Prince of Persia The Lost Crown: Zawartość poradnika

W pierwszej części poradnika odnajdziecie garść informacji przydatnych na samym początku zabawy. Strona z poradami na start pokaże Wam przydatne techniki, które będziecie mogli wykorzystać od pierwszych minut zabawy. Poza wspomnianymi, w rozdziale znajdziecie również informacje m.in. o poziomach trudności, rekomendowanych broniach i amuletach oraz najlepszych ulepszeniach.

Kolejny dział, FAQ, poświęcony został odpowiedziom na najważniejsze i najczęściej zadawane przez graczy pytania. Wyjaśniamy tutaj m.in. jak ulepszać ekwipunek czy jak korzystać z szybkiej podróży.

Najobszerniejszy rozdział poradnika poświęcony został zagadnieniom różnorodnych znajdziek obecnych na mapie gry. Znajdziecie tutaj lokacje oraz podstawowe informacje na temat m.in. przedmiotów wiedzy, przepowiedni, monet z podobizną Kserksesa czy sztabek stali damasceńskiej.

Ostatni rozdział to aneks, na którym przeczytacie więcej na temat samej gry. Zapoznacie się tutaj z informacjami na temat wymagań sprzętowych, dostępnych wersji gry, długości gry oraz wersji językowych. Jeżeli jesteście łowcami osiągnięć, zajrzyjcie również koniecznie do naszego poradnika do zdobywania trofeów.

Prince of Persia The Lost Crown: Szybkie porady na start

 1. Grindujcie, gdy zabraknie Wam kryształów czasu - wykorzystajcie fakt odradzania się wrogów po aktywacji drzewa Wak-Wak, by zdobyć nieco przydatnych kryształów czasu.
 2. Kupujcie mapy i podpowiedzi od Fariby - skorzystajcie z pomocy, jaką oferuje Wam dziewczynka zamieszkująca Cytadelę. Przydatne zwłaszcza podczas gry bez znaczników.
 3. Eksperymentujcie z amuletami - testujcie różne wariacje i konfiguracje amuletów, by znaleźć układ idealnie pasujący do Waszego stylu rozgrywki lub walki z trudnym bossem.
 4. Opanujcie technikę wspinania się po pionowej ścianie - opanujcie przydatną technikę, która poprzez rytmiczne korzystanie z przyspieszenia oraz skoku pozwoli wspinać się po pionowych ścianach.
 5. Nie zniechęcajcie się po przegranej z bossem - uczcie się zachowań bossów i przeciwników, by ostatecznie zatriumfować.
 6. Problemy z platformami - radzimy, jak radzić sobie z problemem tzw. Snapbacku, który może okazać się frustrujący w wybranych sekcjach platformowych.
 7. Wykorzystujcie czakram w nieoczywistych sytuacjach - pamiętajcie, żeby wykorzystywać miotaną broń Sargona w walce, a na późniejszych etapach, także do pokonywania sekcji platformowych.

Po bardziej szczegółowe porady, zapraszamy na dedykowaną stronę poradnika Porady na start.

Prince of Persia The Lost Crown: Podstawy

 1. Poziomy trudności - z tej strony poradnika dowiecie się o wszystkich parametrach wpływających na trudność gry.
 2. Wszystkie ubrania - lista, na której znajdziecie informacje dotyczące dostępnych w grze skórek dla głównego bohatera.
 3. Najlepsze amulety - strona, z której dowiecie się, jak działa mechanika wzmacniających amuletów, a także które z nich warto wykorzystać.
 4. Najlepsze buildy - na stronie tej przedstawiamy kilka interesujących kombinacji ulepszeń przystosowanych do różnych stylów zabawy.
 5. Wszyscy bossowie - lista wszystkich dostępnych w grze bossów wraz z poradami na temat tego, jak ich pokonać.

Prince of Persia The Lost Crown: FAQ

 1. Czy będzie na Steam? - na tej stronie poradnika odpowiadamy na pytanie czy gra pojawi się na jednej z najpopularniejszych platform.
 2. Jak odblokować podwójny skok? - wszelkie potrzebne informacje związane z odblokowywaną umiejętnością podwójnego skoku.
 3. Jak rozwiązać zagadkę z posągami? - strona ta pomoże Wam rozwiązać interesującą zagadkę z kamiennymi posągami w regionie Drzewa Soma.
 4. Jak rozwiązać zagadkę z kółkiem i krzyżykiem? - porady związane z zabawną łamigłówką w Zatopionym Porcie.
 5. Jak rozwiązać zagadkę w Górnym Mieście? - strona, która pomoże Wam rozwiązać łamigłówkę na którą natraficie w późniejszym etapie głównego wątku.

Prince of Persia The Lost Crown: Sekrety i znajdźki

 1. Szybka podróż - lokalizacja wszystkich ołtarzy służących do szybkiego przemieszczania się po mapie.
 2. Słoje piasku (Proroctwa) - informacje na temat lokalizacji i zastosowania tajemniczych urn z piaskiem.
 3. Kserksesy - lista wszystkich dostępnych w grze monet dawnego władcy.
 4. Mapy - lokalizacja rozsianych po mapie fragmentów mapy (kryjówki Fariby).
 5. Przedmioty wiedzy - lista specjalnych znajdziek rozbudowujących świat przedstawiony.

Prince of Persia The Lost Crown: Długość gry

Najnowsza odsłona popularnej serii nie jest długą grą. Przejście głównej fabuły powinno Wam zająć niewiele ponad 20 godzin.

Więcej na ten temat przeczytacie na stronie Długość gry w naszym poradniku.

Prince of Persia The Lost Crown: Trofea, Osiągnięcia

Najnowsza odsłona kultowego cyklu pozwala na zdobycie 31 osiągnięć. Wiele z dostępnych w grze trofeów związana jest ze znajdźkami, zadaniami pobocznymi lub specyficznymi warunkami do spełnienia w czasie walki. Po więcej porad i informacji na temat achievementów zajrzyjcie na stronę Trofea/Osiągnięcia w naszym poradniku.

Prince of Persia The Lost Crown: Edycje gry

PoP Zaginiona korona ukazała się w dwóch wersjach - standardowej i deluxe. Ze strony Edycje gry dowiecie się wszystkich szczegółów dotyczących cen i bonusów związanych z wydaniami.

Prince of Persia The Lost Crown: Wymagania sprzętowe PC

 1. System operacyjny: Windows 10/11 (wersja 64-bit)
 2. Procesor: Intel Core i5-4460 / AMD Ryzen 3 1200
 3. Pamięć RAM: 8 GB (działająca w trybie Dual-channel)
 4. Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 950 (2GB pamięci VRAM) / AMD Radeon RX 5500 XT (4GB pamięci VRAM)
 5. Dysk twardy: 30 GB
 6. Wersja biblioteki: DirectX: DirectX 11

Więcej na temat wymagań sprzętowych gry, znajdziecie na dedykowanej stronie poradnika Wymagania sprzętowe.

Autor Poradnika

Adam Celarek

Adam Celarek

Grami interesuje się od najmłodszych lat. Absolwent filmoznawstwa i wiedzy o nowych mediach na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie obronił pracę z zakresu ludologii. Pracę w GRY-Online.pl rozpoczął na początku 2023 roku. W redakcji pełni rolę autora poradników. Entuzjasta RPG-ów, nietuzinkowych gier indie oraz kompetytywnych tytułów e-sportowych (głównie bijatyk oraz gier MOBA). Poza grami interesuje się także papierowymi grami fabularnymi oraz karciankami kolekcjonerskimi. Miłośnik oldskulowej technologii i stylu retro.

więcej


Informacje o Prince of Persia The Lost Crown - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 10 stycznia 2024

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.