Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Overwatch 2 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
Overwatch 2 - poradnik do gry

Overwatch 2 - poradnik do gry

Pif-paf Overwatch 2 poradnik to najlepsze porady na start, do walki, komunikacji, przejmowania punktu, wyboru postaci. Opisujemy wszystkie taktyki, mechaniki i tryby, cross progresję, tier listę postaci i ich odblokowanie, wymagania sprzętowe, sterowanie.

Ostatnia aktualizacja: 14 listopada 2023

Poradnik do Overwatch 2 stanowi pełne kompendium informacji na temat sieciowej strzelanki od studia Blizzard Entertainment. Dowiecie się między innymi o taktykach, mechanikach i trybach gry oraz o dostępnych postaciach.

Overwatch 2: Zawartość poradnika

Nasz poradnik do gry Overwatch 2 rozpoczyna przewodnik po podstawach gry. Dzięki tym stronom dowiecie się o działaniu najważniejszych mechanik. Główną częścią tego rozdziału są porady na start. Przeczytacie również o podstawowych mechanikach i założeniach gry, zawarliśmy też tier litę postaci, która skupia się na ich uniwersalności, jak i zadaniowości.

Druga część poradnika to odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, czyli FAQ. Znajdziecie tu chociażby informacje o tym jak dokonać weryfikacji SMS, jak wygląda cross progresja kont z pierwszej do drugiej części, lub jak odblokowywać nowe postacie.

Całość poradnika zamyka aneks, w którym zamieściliśmy informacje o wymaganiach sprzętowych, sterowaniu oraz o tym, czy istnieje polska wersja językowa.

Overwatch 2: Szybkie porady na start

Jeśli dopiero zaczynacie swoją przygodę z Overwatch 2, to warto zapoznać się z poniższymi poradami na start:

 1. Komunikujcie się ze swoją drużyną: do dyspozycji będziecie mieli wiele opcji, począwszy od czatu tekstowego i systemu pingów, kończąc na czacie głosowym. Jest to bardzo ważne ze względu na dynamiczność rozgrywki.
 2. Wybierając rolę tanka, brońcie najważniejszych celów: w Overwatch 2 rozmiar drużyny został zredukowany do pięciu postaci, a co za tym idzie - możliwe będzie wybranie tylko jednego tanka. To na tych graczach spoczywać będzie obowiązek obrony kluczowych pozycji.
 3. Przejmowanie punktu zatrzyma się, gdy przeciwnik wejdzie na pole: warto czasem samemu wejść na punkt, jeśli uniemożliwi to przejęcie go przez przeciwnika, a za chwilę Wasza drużyna ma się tam pojawić.
 4. Poznajcie swoją postać: mimo, że w grze są trzy klasy postaci (DPS, Tank oraz Support), każda z nich zachowuje się i działa inaczej. Przykładowo Żniwiarz specjalizować się będzie w walce na bliski dystans i flankowaniu, natomiast Mei nadaje się do obrony pewnego punktu i spowalniania wrogów.

Więcej znajdziecie na stronie poradnika: Porady na start.

Overwatch 2: Podstawy

 1. Tier lista postaci: z tej strony poradnika dowiecie się o tym, które postacie są wszechstronne, a które odnajdują się w jednym, specjalnym zadaniu.
 2. Tryby gry: dowiecie się tutaj o podstawowych trybach gry i celach map, które pojawiają się w szybkich i rankingowych grach.

Overwatch 2: FAQ

 1. Łączenie kont - jak zrobić? - na tej stronie poradnika opisaliśmy metodę na odzyskanie postępów z poprzedniej wersji gry.
 2. Weryfikacja SMS - z czym się wiąże? - na tej stronie poradnika opisaliśmy jak poprawnie zrobić weryfikację SMS oraz przed czym chroni użytkowników.
 3. Postacie - jak odblokować? - ta strona poradnika informuje o różnych sposobach pozwalających odblokować wszystkie postacie dostępne w grze.

Overwatch 2: Wymagania sprzętowe PC

Minimalne wymagania sprzętowe do Overwatch 2 prezentują się następująco:

 1. System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit
 2. Procesor: Intel Core i3 / AMD Phenom X3 8650 2.3 GHz
 3. Pamięć: 6 GB RAM
 4. Karta graficzna: 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7850 lub lepsza
 5. Dysk twardy: 50 GB HDD

Szczegółowe informacje dotyczące wymagań zawarliśmy na stronie: Wymagania sprzętowe.

Overwatch 2: Spolszczenie, polska wersja językowa

Overwatch 2 posiada zarówno polski dubbing jak i napisy. Opcja zmiany języka nie jest jednakże dostępna w menu gry.

Więcej informacji znajdziecie na osobnej stronie poradnika: Polska wersja językowa.

Autor Poradnika

Dawid Norkowski

Dawid Norkowski

Ukończył studia pierwszego stopnia na kierunku dziennikarskim. Swoją przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2019 roku, kiedy to podjął się trudnej sztuki pisania kompleksowych poradników do gier. Na przestrzeni lat wyspecjalizował się w gatunku soulslike; w wolnych chwilach czyta o naparach, które pomogą mu zniwelować stres po tysięcznym zgonie na tym samym etapie gry. Wielki fan bijatyk (Tekken), który regularnie uczestniczy w turniejach związanych z tym gatunkiem.

więcej


Informacje o Overwatch 2 - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 7 października 2022

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.