Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

A Plague Tale Requiem - poradnik do gry

A Plague Tale Requiem - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Plague Tale Requiem: Wejście do wioski (Enter the village) - solucja, opis przejścia A Plague Tale Requiem poradnik, solucja

Bohaterowie dotrą do wyspy La Cuna w rozdziale 8 (Morze obietnic) w Plague Tale Requiem. Nasza solucja wyjaśnia jak dopłynąć do wyspy oraz jak wygrać zawody w rzucaniu naczyniami w wiosce.

Ostatnia aktualizacja: 18 października 2022

Nasz opis przejścia uwzględnia pierwszą część rozdziału 8 (Morze obietnic - A Sea of Promises) z gry Plague Tale: Requiem. Z poradnika dowiecie się m.in. jakie czynności wykonać na statku, jak przejść przez wioskę i jak wygrać zawody w rzucaniu naczyniami w stronę wianków z kwiatów.

Rozmowy z towarzyszami (Talk to the others)

Rozdział 8 rozpoczniecie na pokładzie płynącego statku - Plague Tale Requiem: Wejście do wioski (Enter the village) - solucja, opis przejścia - A Plague Tale Requiem - poradnik do gry

Rozdział 8 rozpoczniecie na pokładzie płynącego statku. Możecie rozejrzeć się po głównym pokładzie oraz zejść pod pokład - dostępne są opcjonalne interaktywne obiekty do obejrzenia.

Osoby, z którymi możecie porozmawiać to Sophia, Arnaud i Hugo. W przypadku Hugo możecie dodatkowo badać wspólnie z nim statek i dostępne staną się nowe interakcje (pod pokładem znajdziecie kompas i Hugo zabierze go ze sobą). Na potrzeby zacumowania statku musicie porozmawiać z Sophią. Akcja przeniesie się na wyspę La Cuna.

Wejście do wioski (Enter the village)

Rozpocznijcie eksplorację wioski, w której nie ma spotkacie chwilowo żadnych wrogów lub innych zagrożeń - Plague Tale Requiem: Wejście do wioski (Enter the village) - solucja, opis przejścia - A Plague Tale Requiem - poradnik do gry

Rozpocznijcie eksplorację wioski, w której nie ma spotkacie chwilowo żadnych wrogów lub innych zagrożeń. Możecie zagadywać do mijanych postaci. W lokacji z amfiteatrem pogadajcie z kobietą, a przy drzewie znajdziecie sekret - pióro do Herbarium Hugo: Kania czarna (Black Kite).

Powróćcie do poprzedniego obszaru - Plague Tale Requiem: Wejście do wioski (Enter the village) - solucja, opis przejścia - A Plague Tale Requiem - poradnik do gry

Powróćcie do poprzedniego obszaru. Strażnik będzie teraz przepuszczał do nowej lokacji (wcześniej blokował do niej dostępu).

Skręćcie w lewo i dotrzyjcie do miejsca, w którym organizowane są zawody w rzucaniu naczyniami - możecie do nich opcjonalnie przystąpić - Plague Tale Requiem: Wejście do wioski (Enter the village) - solucja, opis przejścia - A Plague Tale Requiem - poradnik do gry

Skręćcie w lewo i dotrzyjcie do miejsca, w którym organizowane są zawody w rzucaniu naczyniami - możecie do nich opcjonalnie przystąpić.

Macie 4 naczynia i chcąc wygrać konkurencję każdy obiekt musi perfekcyjnie przelecieć przez wianek.

Przytrzymujcie przycisk celowania (L2 / lewy trigger na padzie) i ustawiajcie trajektorię lotu - musi ona pokazywać, że naczynie zderzy się ze ścianą za danym wiankiem z kwiatów (przykład na obrazku). Jest to gwarancja, że rzut będzie udany. Bezbłędne zaliczenie konkurencji nagradzane jest trofeum oraz nowym sekretem - pamiątka: Wianek z kwiatów (Flower Crown).

Podążanie za paradą (Follow the parade)

Idźcie dalej - Plague Tale Requiem: Wejście do wioski (Enter the village) - solucja, opis przejścia - A Plague Tale Requiem - poradnik do gry

Idźcie dalej. Po drodze znajdziecie stół warsztatowy. W oddali odbywa się parada i obejrzyjcie jej fragment przy balustradzie.

Nie musicie śpieszyć się z dogonieniem parady. Dotrzyjcie do miejsca załączenia cut-scenki z udziałem Hrabiego (Count).