Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Cult of the Lamb - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Cult of the Lamb - poradnik do gry

Cult of the Lamb - poradnik do gry

Kultem i mieczem Cult of the Lamb poradnik to najlepsze porady na start, do zarządzania kultem, dbania o wyznawców, eksploracji świata, budowania, rozwoju religii. Omawiamy nawigację, rozbudowę bazy, rytuały, interakcje z poddanymi, Knucklebones, łowienie ryb, sterowanie.

Ostatnia aktualizacja: 1 września 2022

Niniejszy poradnik do gry Cult of the Lamb to zbiór najważniejszych informacji i wskazówek, które pomogą Wam w skutecznym zarządzaniu własnym kultem. Na poszczególnych stronach publikacji znajdziecie porady dotyczące dbania o wyznawców, eksploracji świata gry, wznoszenia konstrukcji oraz rozwoju zasad religii. Nie zabrakło również informacji na tematy związane z techniczną stroną produkcji, czyli wymagań sprzętowych, obecności ułatwień dostępu oraz wersji językowych do wyboru.

Cult of the Lamb: Zawartość poradnika

Poradnik rozpoczynamy działem z podstawami rozgrywki, gdzie zapoznacie się z praktycznymi poradami na start, które ułatwią Wam skuteczne zarządzanie kultem. Opisujemy takie mechaniki jak eksploracja świata gry i nawigacja po mapie, rozbudowa bazy, przeprowadzanie rytuałów oraz interakcje z poddanymi. Dowiecie się także, w jaki sposób uprawiać rośliny oraz pozyskiwać materiały. Podpowiadamy również, jak skutecznie walczyć i które rodzaje broni są najlepsze.

W dziale FAQ odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania związane z takimi aspektami gry jak konsekwencje śmierci bohatera i wyznawcy oraz opisujemy metodę na łowienie ryb. Nie zabrakło też garści wskazówek odnośnie gry kościanej Knucklebones, a także przeciwników, z jakimi możecie toczyć pojedynki.

Dział Aneks to z kolei zbiór informacji technicznych na temat działania Cult of the Lamb. Znajdziecie tam informacje o dostępnych wersjach językowych do wyboru, minimalnych i zalecanych wymaganiach sprzętowych na PC oraz ułatwieniach dostępu. Dodatkowo przedstawiamy poradnik trofeowy, dzięki któremu odblokujecie wszystkie osiągnięcia dostępne w grze.

Cult of the Lamb: Szybkie porady na start

 1. Zadbajcie o wyznawców przed krucjatą - czas w Cult of the Lamb płynie nieustannie, dlatego przed każdą wyprawą upewnijcie się, że potrzeby wyznawców (głód, wypoczęcie, choroby) są spełnione, aby pod Waszą nieobecność poszczególne czynniki nie spadły do krytycznego poziomu.
 2. Niszczcie elementy otoczenia podczas krucjat - na planszach zawsze znajdziecie obiekty, które można zniszczyć. Wiele z nich nic nie daje, jednak można trafić na takie, które zawierają surowce, między innymi drewno, kamień, złoto lub jedzenie. Kępy roślin często dają Grass, dzięki której ugotujecie posiłki oraz stworzycie dekoracje.
 3. Wracajcie do już odwiedzonych obszarów - nawet jeśli odblokowaliście już dostęp do kolejnych etapów, warto co jakiś czas powrócić do wcześniejszych miejsc. Po pierwsze, znajdziecie tam przedmioty i surowce, które trudno zdobyć gdzie indziej. Po drugie, jest to doskonała okazja do zebrania brakujących Blueprints oraz Follower Skins.
 4. Sprzątajcie po wyznawcach - jest to szczególnie istotne podczas początkowych faz zabawy, kiedy jeszcze nie macie wybudowanego Outhouse. Wasi podopieczni będą załatwiać potrzeby fizjologiczne na ziemi i pozostawienie odchodów może spowodować, że wyznawcy zaczną chorować. Zebrane manualnie nieczystości możecie później wykorzystać jako nawóz.
 5. Wchodźcie w interakcje z poddanymi - codziennie możecie wykonać różne akcje z poddanymi, dzięki którym wzrośnie ich Loyality i zwiększy się ich poziom. Poświęćcie chwilę czasu, by dać im Blessing lub Gift, dzięki czemu podopieczni staną się bardziej produktywni. Co ważne, wraz z odblokowaniem nowych Doctrines, będziecie mogli powiększyć liczbę interakcji.

Więcej porad znajdziecie na osobnej stronie: Porady na start.

Cult of the Lamb: Podstawy

W tej części poradnika poznacie podstawowe mechanizmy w Cult of the Lamb. Dowiecie się między innymi jakie są rodzaje broni oraz jak zdobyć Tarot Cards.

 1. Interfejs gry - na tej stronie tłumaczymy znaczenie poszczególnych ikon i przycisków na ekranie gry.
 2. Bronie - ta strona zawiera opis dostępnych w grze broni oraz ich modyfikacji Vampiric oraz Bane.
 3. Tarot Cards - tutaj znajdziecie listę wszystkich Tarot Cards oraz informacje, jak je odblokować.
 4. Curses - na tej stronie opisujemy dostępne w grze klątwy oraz tłumaczymy, jak je odblokować.
 5. Doctrines- ta strona zawiera listę i opis wszystkich dostępnych doktryn do odblokowania w grze.
 6. Materiały - w tej części poradnika znajdziecie listę wszystkich materiałów do budowy oraz podpowiedzi, gdzie je znaleźć.
 7. Follower Forms - ta strona zawiera listę wszystkich zwierząt i postaci, w jakie mogą wcielić się wyznawcy.
 8. Bossowie - tutaj znajdziecie informacje na temat bossów w grze oraz taktyki na ich pokonanie.

Cult of the Lamb: FAQ

W tej części poradnika znajdziecie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, między innymi jak zdobyć materiały oraz co zrobić, by pogrzebać ciała.

 1. Zwłoki - jak pochować? - tutaj dowiecie się, co należy zrobić, aby pozbyć się ciał z terenu kultu.
 2. Ryby - jak łowić? - na tej stronie podpowiadamy, jak i gdzie możecie łowić ryby w grze.
 3. Zakończenia - ile ich jest? - na tej stronie zawarliśmy informacje na temat zakończeń w Cult of the Lamb.
 4. Knucklebones - jak grać? - tutaj opisujemy zasady gry kościanej oraz informujemy, z kim możecie się pojedynkować.

Cult of the Lamb: Trofea / Osiągnięcia

W Cult of the Lamb możecie zdobyć 37 osiągnięć. Nasz poradnik trofeowy zawiera listę wszystkich achievmentów wraz z poradami, jak je odblokować.

Cult of the Lamb: Wymagania sprzętowe PC

 1. System operacyjny: Windows 7 64-bit
 2. Procesor: Intel Core i3-3240 3.4 GHz / AMD FX-4300 3.8 GHz
 3. Pamięć RAM: 4 GB
 4. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 560 Ti / Radeon HD 7750
 5. Wymagane miejsce na dysku: 4 GB

Więcej informacji na temat minimalnych i zalecanych wymagań sprzętowych, a także dostępności gry na inne platformy sprzętowe znajdziecie na stronie Wymagania sprzętowe.

Cult of the Lamb: Spolszczenie, polska wersja językowa

Cult of the Lamb nie oferuje polskiej wersji językowej. Pełną listę dostępnych języków znajdziecie na stronie poradnika Polska wersja językowa.

Autor Poradnika

Krzysztof Lewandowski

Krzysztof Lewandowski

Od najmłodszych lat fascynował się zarówno grami wideo, jak i pisaniem na ich temat. Przed dołączeniem do grona współpracowników GRYOnline.pl, publikował swoje teksty na mniejszych i większych stronach branżowych. Przyłączył się do zespołu w 2022 roku i planuje zostać jak najdłużej. Od czasu do czasu udziela się także w innych działach serwisu. Prywatnie pasjonat terrarystyki i zwierząt wszelakich - głównie gadów i płazów. W wolnych chwilach grywa na klawiszach i chciałby kiedyś zostać autorem soundtracków do gier. Lubi wspominki i często wraca do produkcji, na których się wychowywał.

więcej


Informacje o Cult of the Lamb - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 18 sierpnia 2022

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.