Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Saints Row - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
Saints Row - poradnik do gry

Saints Row - poradnik do gry

Rzezimieszki Saints Row poradnik, solucja to pełny opis przejścia, najlepsze porady na start, do rozwoju postaci, modyfikacji broni, zdobywania pieniędzy, umiejętności. Opisujemy wszystkie mechaniki, sojuszników, minigry, osiągnięcia, wymagania sprzętowe i sterowanie.

Ostatnia aktualizacja: 15 września 2022

Poradnik do gry Saints Row to kompendium wiedzy na temat całej produkcji. Dzięki temu poradnikowi, każdy odnajdzie się w tym tytule, niezależnie od tego czy wcześniej miał już styczność z grami tego typu. Dowiecie się jak przejść każde zadanie, jak działają mechaniki i jakie bronie dostępne są w grze. Opisaliśmy również wszystkie ważne opcjonalne aktywności i sekrety, dzięki czemu zdobędziecie z nami wszystkie dostępne osiągnięcia.

Saints Row: Zawartość poradnika

Nasz poradnik do gry Saints Row rozpoczyna opis podstaw i najważniejszych mechanik gry. Stworzyliśmy strony, które opisują m.in. prowadzenie walk, odblokowywanie najlepszych umiejętności i talentów, korzystanie z pojazdów i garażu czy poleganie na wsparciu sojuszników. W pierwszym rozdziale znajdziecie również porady na start, z którymi warto zapoznać przed rozpoczęciem rozgrywki.

Drugi rozdział naszego poradnika to FAQ, zbiór wszelkich ważnych pytań, które nurtują w trakcie przechodzenia Saints Row. Na tych stronach znajdziecie wiele informacji, które ułatwią rozgrywkę. Możecie się dowiedzieć m.in. jak zgubić policyjny pościg, jak zapisywać pojazdy w garażu, jak zdobywać kasę i XP, jak pozyskać monster trucka i czołg, jak używać szybkiej podróży, jak leczyć sterowaną postać, czy jak zmienić aktualną porę dnia.

Kolejny rozdział to pion całego poradnika, czyli solucja Saints Row. Dokładnie opisaliśmy wszystkie zadania fabularne, dzięki czemu będziecie mogli bez problemu przejść każdą misję dostępną w grze. Zaznaczyliśmy, co trzeba wykonać, w jaki sposób odblokowuje się dane zadanie i jakie nagrody się za nie dostaje. Opisy przejścia poszczególnych misji uwzględniają konfrontacje z bossami oraz zaliczanie zagadek.

Kilka osobnych rozdziałów poradnika powiązanych jest z opcjonalnymi aktywnościami z mapy świata, a także z kolekcjonowaniem sekretów i znajdziek. Dowiecie się przede wszystkim o przedsięwzięciach - jak odblokować każdy z biznesów, jak go rozwijać i jakie profity można z niego czerpać. W poradniku informujemy o lokalizacji przedmiotów kolekcjonerskich, a także pobocznych zadań i wyzwań z poszczególnych dzielnic miasta. Wykonywanie wszystkich dodatkowych czynności przybliży Was do ukończenia gry w 100%.

Ostatnia część poradnika to aneks, w którym znajdziecie między innymi poradnik trofeowy z opisem jak zdobyć platynę, ułatwienia dostępu, edycje gry, wymagania sprzętowe PC, sterowanie, oraz informacje dotyczące długości tej produkcji.

Saints Row: Szybkie porady na start

 1. Smartfon bohatera prowadzi do wszystkich ważnych akcji i okien menu. Możecie dzięki niemu m.in. rozpoczynać misje fabularne, przeglądać mapę świata, ustawiać nowe aktywne umiejętności i talenty, wzywać na pomoc sojuszników, czy wczytywać kreator postaci. Warto nauczyć się sprawnej obsługi wszystkich aplikacji.
 2. Dzięki eliminacjom (Takedowns) możecie regenerować zdrowie. Jest to istotna kwestia, bo domyślnie w trakcie prowadzenia walk zdrowie nie może się samoczynnie odnawiać. Podbiegajcie do wrogów żeby inicjować egzekucje i obserwujcie pasek gotowości do ponownego użycia eliminacji.
 3. Zapisujcie jak najwięcej pojazdów w garażu, a w szczególności te, które mogą być bardzo pomocne (np. radiowozy, monster truck, auta o dobrych osiągach). Możecie kraść je z ulicy lub odbierać NPC-om. Po dostarczeniu pojazdu do garażu będzie on już zawsze dostępny i możecie go zabierać ze sobą dowolną ilość razy.
 4. Dobierajcie dobre aktywne umiejętności i talenty. Umiejętności możecie zdobywać dzięki levelowaniu i w danym momencie możecie mieć w gotowości 4 różne (warto, by były zróżnicowane). Talenty otrzymuje się za zaliczanie wyzwań. Są one pasywne i musicie zakupić sloty, w których mogą być umieszczane.
 5. Uważajcie na wrogów z żółtymi paskami tarczy. Musicie najpierw pozbawić ich tego pancerza stosując najcięższe ataki. Dopiero wtedy będziecie mogli przystąpić do wyczerpywania ich paska zdrowia (a także może pojawić się opcja wykonania eliminacji na osłabionym elitarnym przeciwniku).
 6. Możecie detonować wybrane obiekty używając szybkich strzałów (Quickshot). Ikony szybkich trafień mogą pojawiać się m.in. przy wybuchowych beczkach. Pojedyncze wciśnięcie przycisku pozwala doprowadzić do natychmiastowej eksplozji i jest to szybsze od wykonania standardowego ostrzału.
 7. Odblokowujcie i rozwijajcie przedsięwzięcia. Każdy zaprzyjaźniony biznes gwarantuje cogodzinny przychód, stając się świetnym źródłem zarobku. Oprócz tego dzięki zaliczaniu małych zadań powiązanych z przedsięwzięciami możecie zdobywać unikalne nagrody, m.in. pojazdy czy elementy ubioru.
 8. Warto regularnie przywoływać sojuszników i wspólnie z nimi walczyć. Po dostatecznym awansowaniu w grze odblokujecie mechanikę używania telefonu do wzywania wsparcia. Prowadzenie walk w grupie może zwiększyć Wasze szanse przeżycia, choć pamiętajcie o wskrzeszaniu towarzyszy jeśli zostaną powaleni.

Po więcej wskazówek i podpowiedzi, a także bardziej szczegółowe wersje powyższych porad, przejdźcie na osobną stronę: Porady na start.

Saints Row: Wszystkie misje główne, solucja

W grze Saints Row możecie zająć się ukończeniem kilkudziesięciu misji fabularnych. Niektóre z nich wykonuje się w odgórnie narzuconej kolejności, zaś w przypadku innych możecie wybierać kolejność ich przechodzenia. Musicie je wszystkie zaliczyć, by dotrzeć do finału i odblokować zakończenie.

 1. Pierwszy, k****, dzień - To misja prologu, w której musicie m.in. poznać podstawy walki, ochraniać NPC, a także dopaść przeciwnika uciekającego samolotem.
 2. Poranny dojazd - W misji tej poznacie podstawy sterowania samochodami oraz podróżowania po otwartym świecie gry.
 3. Zarobić na czynsz - W zadaniu tym nauczycie się jak radzić sobie podczas policyjnych pościgów, jak staczać walki z członkami gangów i jak podróżować po bezdrożach.
 4. Obserwuj i melduj - To większa misja z ataku na konwój, w której musicie przeskakiwać na kolejne pojazdy, niszczyć wrogie maszyny i pokonać mini-bossa z żółtym paskiem tarczy.
 5. Odrobina emocji - W misji tej poznacie i odblokujecie pierwsze przedsięwzięcie, którym jest warsztat samochodowy. Trzeba ukraść Idolom kontener i zawieźć go do JR-a.
 6. Zasada Petera - To misji z intensywnych walk w budynku muzeum. Z solucji dowiecie się jak dotrzeć do Kodeksu i jak go eskortować, oraz jak zaliczyć zagadkę z armatą.
 7. Bądź swoim własnym szefem - Po zabawnych scenkach w mieszkaniu bohaterów wyruszycie na ratunek atakowanym towarzyszom. Trzeba będzie pokonać pierwszego członka Kolektywu.
 8. Zabierz mnie do kościoła - Motyw przewodni tej misji to założenie nowej siedziby Świętych w opuszczonym kościele. Musicie zdobyć akt własności i pokonać wrogów.
 9. Biurowe rewolucje - To misja będąca wprowadzeniem do tematu sekretów nazywanych przedmiotami kolekcjonerskich. Znajdziecie pierwszy z nich - armatę.
 10. Networking - W zadaniu tym Święci pomagają JR-owi, niszcząc skrzynie z częściami. Na koniec misji odblokujecie też stół do planowania rozwoju przestępczego imperium.
 11. Bryka Neenah - W misji tej musicie zlokalizować skradziony pojazd towarzyszki. Trzeba m.in. odwiedzić warsztat Gabriela oraz ścigać się z czasem w drodze do kamieniołomu.
 12. Kuźnia - Bohaterowie atakują w tej misji halę produkcji aut gangu Los Panteros. Nasza solucja wyjaśnia jakie kroki prowadzą do sabotażu Kuźni oraz jak pokonać wrogiego mini-bossa.
 13. Agresywne werbowanie - To unikalna misja z walk na śmierć i życie na wyspie Boot Hill. Nasz opis przejścia opisuje zasady turnieju i podpowiada jak odnieść w nim zwycięstwo.
 14. Strzelanie do tego i owego - To zadanie z popisów ze strzelania do latających obiektów na strzelnicy. Z opisu dowiecie się też jak pokonać oddział Marshall i jak uciec najemnikom.
 15. Szybcy i nażarci - W misji tej bohaterowie odwiedzają kilka fast foodów szukając ulubionego posiłku Keva oraz wyruszają w pościg za pojazdem z dostawą.
 16. Groźni idole - W ramach tej misji trzeba odnaleźć i uratować porwanego Keva. Musicie m.in. wygrać bójkę w barze, rozbroić bomby przy wielkim znaku oraz pokonać mini-bossa Idolów.
 17. Pustynna Rada - Jest to tytuł miejskiej gry LARP-owej, z którą zapoznacie się w ramach misji fabularnej. Solucja wyjaśnia jak zdobyć strój do gry, jak pokonywać wrogów i jak zbierać loot.
 18. Wysoki profil - Podczas zaliczania tej misji awansujecie przestępcze imperium na poziom 2. Sam etap wymusza staczanie walk z policją oraz zgubienie policyjnego pościgu.
 19. Pogranicze - To duża misja z infiltracji więzienia z zamiarem uwolnienia Nahualliego. Nasza solucja wyjaśnia jak unikać wykrycia oraz jak poprawnie zbiec z placówki Frontier.
 20. Corpus delicti - W misji tej musicie pomóc JR-owi w pozbyciu się policji. Oprócz tego nasz opis przejścia wyjaśnia jak zniszczyć wszystkie dowody z magazynu i jak zestrzelić śmigłowce.
 21. Idole śmole - To jedna z mniej złożonych misji, w której musicie odzyskać kilkadziesiąt paczek skradzionych przez gang Idolów.
 22. Przejażdżka po pączki - W misji tej główny bohater musi bronić się przed atakującymi go masowo cywilami. Nasza solucja wyjaśnia jak doprowadzić do usunięcia statusu Wanted.
 23. Wytchnienie od harówki - To zadanie ze wspólnej wyprawy bohaterów kamperem, których nie ominą jednak konfrontacje z członkami dwóch różnych gangów.
 24. Wielki napad na pociąg - W misji tej Święci postanawiają ukraść pieniądze z tytułowego pociągu. Nasz opis przejścia opisuje kolejne wagony i sekcje pociągu.
 25. W uznaniu dla sztuki - W zadaniu tym musicie spełnić życzenie Neenah i ukraść 3 różne rzeźby, a następnie przetransportować je bezpiecznie do siedziby Świętych.
 26. Jeździec biesa - To drugie zadanie miejskiej gry LARP-owej, w której zajmiecie się pozyskaniem części i zbudowaniem unikalnego pojazdu Bowelrod.
 27. Do wyłomu - To finałowa misja LARP-owa, w której główni bohaterowie ochraniają Warownię Krakena oraz atakują Ford Thunderpump i rozprawiają się z bossem Gwen.
 28. Wszyscy na pokład - W misji tej Święci wyruszają na poszukiwania straconego wcześniej Kodeksu. Musicie m.in. przedostać się na luksusowy jacht i rozprawić się z dwoma członkami Kolektywu.
 29. Klauzula o zakazie konkurencji - To zadanie z ataku na główną siedzibę frakcji Marshall, w której musicie docierać na kolejne piętra wieżowca i pokonać mini-bossa Gatling Gunner.
 30. Pakiet na odchodne - Motywem przewodnim tej misji jest usunięcie Atticusa z zarządu Marshall. Stanie się to możliwe poprzez przejęcie czołgu SI i dokonanie masowych zniszczeń.
 31. Dobry glina/zły glina - W misji tej Święci próbują nakłonić siłą szefową policji Michaels do odwrócenia jej zainteresowania od ich przestępczego imperium. Trzeba ją zastraszyć z pomocą śmigłowca.
 32. After party - To pierwsza z finałowych misji kampanii, w której główny bohater odwiedza imprezę i próbuje wydostać się z koszmaru.
 33. W samo południe - To misja z ponownych odwiedzin w fikcyjnym miasteczku Silver Gulch, w trakcie której trzeba odnaleźć najemnika nadającego się do przesłuchania.
 34. Ostateczna rozgrywka - To ostatnia misja głównej fabuły, w której musicie zaatakować kasyno, uratować przyjaciół oraz pokonać finałowego bossa. Nasza solucja opisuje zakończenie i fazę endgame.

Saints Row: Sekrety i znajdźki - Kolekcje

W Saints Row najważniejszym znajdźkami są przedmioty kolekcjonerskie wchodzące w skład kolekcji (Collections). Musicie je sami odnajdywać i na mapie nie pojawiają się ich ikony. W naszym poradniku znajdziecie instrukcje jak do nich docierać.

 1. Kolekcja małe dekoracje - W skład tej kolekcji wchodzi 29 różnych przedmiotów.
 2. Kolekcja średnie dekoracje - Składa się ona z aż 47 różnych obiektów.
 3. Kolekcja duże dekoracje - W jej skład wchodzi 23 dużych ozdób do odnalezienia.
 4. Kolekcja dekoracje ścienne - Zawiera ona 16 różnych typów przedmiotów.

Saints Row: Aktywności poboczne

Każde terytorium w grze Saints Row posiada kilkadziesiąt opcjonalnych aktywności powiązanych m.in. ze staczaniem walk, eksploracją okolicy czy zaliczaniem wyzwań. Opisaliśmy je wszystkie w poradniku i podzieliliśmy opisy według dzielnic, w których aktywności występują.

Zachodnie Stare Miasto (Old Town West)

 1. Zagrożenia - Opisaliśmy jak zaliczyć wszystkich 5 zagrożeń pojawiających się w tej dzielnicy.
 2. Odkrycia - Na terenie Starego Miasta możecie zająć się odnalezieniem i zaliczeniem 8 różnych odkryć / dodatkowych aktywności.
 3. Skoki na boku - W dzielnicy tej do ukończenia jest tylko jedna poboczna misja.

Wschodnie Stare Miasto (Old Town East)

 1. Zagrożenia - Możecie odblokować i rozegrać walki powiązane z 5 zagrożeniami.
 2. Odkrycia - Na zlokalizowanie i zaliczenie czeka wtej dzielnicy aż 10 różnych odkryć / dodatkowych aktywności.
 3. Skoki na boku - We wschodniej części przewidziano możliwość rozegrania 2 misji.

Wschodnia Providencia (East Providencia)

 1. Zagrożenia - Dowiecie się jak zaliczyć poprawnie 5 zagrożeń z tego rejonu mapy świata.
 2. Odkrycia - We wschodniej części Providencii na ukończenie czeka 6 różnych odkryć / aktywności.
 3. Skoki na boku - Na terenie tego terytorium przewidziano rozegranie tylko 1 pobocznego zadania.

Zachodnia Providencia (West Providencia)

 1. Zagrożenia - Ta strona opisuje lokację wszystkich 5 zagrożeń z tego regionu.
 2. Skoki na boku - W tej lokacji wykonacie 1 aktywność poboczną. Opisaliśmy ją na tej stronie poradnika.
 3. Odkrycia - Dzielna oferuje 16 dodatkowych aktywności, które można odkryć na mapie. Opisaliśmy ich lokalizację i sposób przejścia.

Mercado

 1. Zagrożenia - Strona opisuje zagrożenia z regionu Mercado.
 2. Skoki na boku - W Mercado dostępna jest jedna dodatkowa aktywność, której opis znajdziecie na tej stronie poradnika.
 3. Odkrycia - Opis wszystkich 12 odkryć dostępnych w dzielnicy Mercado.

Południowe Lakeshore (South Lakeshore)

 1. Zagrożenia - Strona zawiera opis i lokalizacje 5 zagrożeń z tej dzielnicy.
 2. Skoki na boku - Opis wszystkich skoków na boku dostępnych w tej lokacji.
 3. Odkrycia - Opis wszystkich odkryć do odnalezienia w dzielnicy Południowe Lakeshore.

Północne Lakeshore (North Lakeshore)

 1. Zagrożenia - Opis i lokalizacja 5 zagrożeń dostępnych w regionie.
 2. Skoki na boku - W tej lokacji wykonacie 1 aktywność poboczną. Opisaliśmy ją na tej stronie poradnika.
 3. Odkrycia - Opis wszystkich 10 odkryć do odnalezienia w dzielnicy Północne Lakeshore.

Wschodnia Marina (Marina East)

 1. Zagrożenia - Strona zawiera opis i lokalizacje 5 zagrożeń z tej dzielnicy.
 2. Skoki na boku - Opis wszystkich skoków na boku dostępnych w tej lokacji.
 3. Odkrycia - Opis wszystkich odkryć do odnalezienia w dzielnicy Wschodnia Marina.

Zachodnia Marina (Marina West)

 1. Zagrożenia - Lokalizacja i opis wszystkich 5 zagrożeń dostępnych w tej dzielnicy świata gry.
 2. Skoki na boku - Opis i lokalizacja 3 aktywności dostępnych w tej dzielnicy.
 3. Odkrycia - Na zlokalizowanie i zaliczenie czeka w tej dzielnicy aż 7 różnych odkryć / dodatkowych aktywności.

Zachodnie Smelterville (Smelterville West)

 1. Zagrożenia - Opis i lokalizacja 5 zagrożeń dostępnych w regionie.
 2. Skoki na boku - 3 aktywności poboczne z dzielnicy zostały opisane na tej stornie poradnika, wraz z dokładną lokacją ich rozpoczęcia.
 3. Odkrycia - Strona opisuje wszystkie odkrycia dostępne w Zachodnim Smelterville.

Wschodnie Smelterville (Smelterville East)

 1. Zagrożenia - Lokalizacja i opis wszystkich 5 zagrożeń dostępnych w tej dzielnicy świata gry.
 2. Skoki na boku - Opis 2 aktywności pobocznych dostępnych w regionie Wschodnie Smelterville.
 3. Odkrycia - 10 odkryć z dzielnicy zostało opisanych na tej stronie. Razem z lokacjami i nagrodami.

El Dorado

 1. Zagrożenia - Opis i lokalizacja 5 zagrożeń dostępnych w regionie.
 2. Skoki na boku - Strona opisuje 4 skoki na boku oraz nagrody, które można dostać za ich wykonanie.
 3. Odkrycia - Strona zawiera lokalizację i opis wszystkich odkryć z dzielnicy El Dorado.

Południowe Pustkowia

 1. Skoki na boku - Strona opisuje wszystkie 4 skoki na boki, które można wykonać w tej części mapy.
 2. Odkrycia - Na tej stronie znajduje się opis wszystkich odkryć dostępnych w dzielnicy Południowe Pustkowia.

Północne Pustkowia

 1. Skoki na boku - Opis i lokalizacja 2 skoków w bok dostępnych dzielnicy Północne Pustkowia
 2. Odkrycia - Strona zawiera lokalizację i opis wszystkich odkryć z tego regionu.

Południowa pustynia Rojas

 1. Skoki na boku - Dostępne na tej stronie informacje dotyczą wszystkich soków w bok w regionie Południowa Pustynia Rojas
 2. Odkrycia - Na tej stronie znajduje się opis wszystkich odkryć dostępnych w tym regionie świata gry.

Północna pustynia Rojas

 1. Skoki na boku - Opis i lokalizacja 2 skoków w bok dostępnych dzielnicy Północna pustynia Rojas.
 2. Odkrycia - Na tej stronie jest opis 24 odkryć, które czekają na gracza na Północnej pustyni Rojas.

Jezioro Sabastian

 1. Odkrycia - Strona opisuje 2 odkrycia, które można odnaleźć na wyspie.

Monte Vista

 1. Zagrożenia - Opis i lokalizacja 5 zagrożeń dostępnych w regionie.
 2. Skoki na boku - Strona opisuje 2 skoki w bok dostępne w Monte Vista.
 3. Odkrycia - Opis wszystkich 12 odkryć dostępnych w dzielnicy Monte Vista

Wschodnie Flats

 1. Zagrożenia- Strona zawiera opis i lokalizacje 5 zagrożeń z tej dzielnicy.
 2. Skoki na boku - W tej lokacji wykonacie 2 aktywności poboczne. Opisaliśmy ją na tej stronie poradnika.
 3. Odkrycia - 6 odkryć dostępnych w lokacji Wschodnie Flats opisaliśmy wraz z nagrodami.

Zachodnie Flats

 1. Zagrożenia- Opis i lokalizacja 5 zagrożeń dostępnych w regionie.
 2. Skoki na boku - Strona opisuje 2 skoki na boku oraz nagrody, które można dostać za ich wykonanie.
 3. Odkrycia - Na zlokalizowanie i zaliczenie czeka w tej dzielnicy aż 10 różnych odkryć / dodatkowych aktywności.

Zlecenia Wanted

W osobnym podrozdziale opisaliśmy wszystkie zlecenia łowcy nagród (Bounty Hunter). Są one jedną z ważniejszych odmian opcjonalnych aktywności:

 1. Snitches - Do wyeliminowania jest 2 przeciwników z różnych części miasta i musicie ścigać się z czasem.
 2. Necromancer - Musicie pokonać przeciwnika używającego przebrania, staczając dużą bitwę na cmentarzu.
 3. Musclehads - W zadaniu tym trzeba pokonywać członków Los Panteros, pomagając sobie monster truckiem.
 4. Millennial - W zleceniu tym pomaga się Babci (Grandma) w zlokalizowaniu celu misji.
 5. Un Mecanico - Zadanie to zakłada kradzież ochranianego pojazdu i walki w magazynie Los Panteros.
 6. Backstabbers - Misja ta zakłada kradzież limuzyny i eliminację 2 celów podstępem.
 7. Foreign Spy - W zadaniu tym trzeba rozprawić się ze snajperem ukrywającym się na pustkowiach.
 8. Kart Queen - Zlecenie to jest wyścigiem gokartów, w którym trzeba doprowadzić do zniszczenia wrogiej maszyny.
 9. Marshall Vip - Bohater musi w tej misji użyć śmigłowca i przyczepić się pojazdu z użyciem wielkiego magnesu.
 10. Car Rustler - Cel z tej misji jest eliminowany z wykorzystaniem bomby zamontowanej pod pojazdem.
 11. Litterbugs - W zadaniu tym eliminuje się jednego z członków Kolektywu ochranianego przez Idolów.
 12. Meth Cookery - W zadaniu tym trzeba podczepić do pojazdu przyczepę i dotrzeć z nią w oznaczone miejsce.

Saints Row: Przedsięwzięcia

Przedsięwzięcia to po prostu biznesy, które możecie tworzyć oraz rozwijać. W Saints Row dostępnych jest ich kilkanaście rodzajów i każdy z nich jest unikalny. Z naszych opisów dowiecie się m.in. o warunkach odblokowania przedsięwzięcia, zaliczanych drobnych zadaniach, cogodzinnym przychodzie oraz o specjalnych nagrodach za rozwinięcie biznesu w 100%.

 1. Warsztat Jim Rob's - To warsztat samochodowy, który odblokujecie jako pierwsze przedsięwzięcie. Nasza solucja wyjaśnia jak ukraść 10 różnych pojazdów dla JR-a.
 2. Bright Future - Biznes dotyczy odnajdywania ciężarówek z toksycznymi chemikalami i dostarczania ich w jednym kawałku.
 3. Shady Oaks - Przedsięwzięcie to jest powiązane z wyłudzaniem pieniędzy dzięki przekrętom z ubezpieczeniami.
 4. Warownia Krakena - W ramach tego biznesu rozgrywa się duże zaaranżowane bójki, w których trzeba ochronić własny teren.
 5. Laundromat - W ramach tego przedsięwzięcia należy wykonać 6 zleceń dotyczących pozbywania się samochodów.
 6. Chalupacabra - Przedsięwzięcie wymaga wykonania 4 kradzieży food trucków, a następnie ich obronienia. Po tym zadaniu otrzymuje się dodatkowy przychód gotówki.
 7. Eurekabator - To przedsięwzięcie dotyczy testowania nowych obiektów. Dzięki niemu można zdobyć takie przedmioty jak: Prototype RTP 62-8s, Kwantowa przesłona i Wałociąg.
 8. Wuzyerz Repo - Biznes dotyczy wykonania 7 transportów przeróżnych pojazdów za pomocą samochodu z linką z hakiem.
 9. Cutting Edge - Przedsięwzięcie to dotyczy odnajdywania unikalnych materiałów-znajdziek dla projektantki mody. Mogą być później użyte jako nowy rodzaj skórek m.in. na bronie czy stroje.
 10. Kakts Radio - Biznes dotyczy radia, które należy wzmocnić. W celu zdobyci 100% należy wykonać 21 zadań, polegających na walce i korzystaniu z kombinezonu do szybowania.
 11. First Strike Dojo - Przedsięwzięcie, w którym do wymaksowania potrzebne są Wam umiejętności walki wręcz. Wykonajcie kilka zadań tylko z bronią białą, a zdobędziecie dodatkowy przychód gotówki.
 12. The Big One - Biznes, który wymaga wykonania kilka chaosów, czyli aktywności pobocznych znanych ze wszystkich wcześniejszych części. Zdobycie 100% zapewnia dodatkowy przychód gotówki i XP.
 13. Let's Pretend - Ten biznes dotyczy wykonania 5 napadów na różne miejsca dostępne w mieście. Za jego wymakosowanie otrzymacie cogodzinny przychód 480 tysięcy.
 14. Planet Saints - Przedsięwzięcie dotyczące sklepu, do którego należy dostarczać ciężarówki z wyposażeniem. Te zdobywa się jeżdżąc po drogach w okolicy biznesu.
 15. Wieża Świętych - Ostatnie przedsięwzięcie, które zaraz po wybudowaniu jest wymaksowane. Nie ma z nim związanych żadnych zadań.

Saints Row: Podstawy

Nasz poradnik do Saints Row opisuje różne istotne mechaniki rozgrywki oraz najważniejsze elementy gry.

 1. Poziomy trudności - typ wyzwania - Dowiecie się o dostępnych poziomach trudności oraz o najważniejszych różnicach między nimi.
 2. Zdolności charakterystyczne - Wyjaśniamy jak odblokowywać i używać specjalnych zdolności broni oraz pojazdów.
 3. Towarzysze - Na stronie znajdziecie listę głównych sojuszników oraz najważniejsze informacje o korzystaniu z ich wsparcia.
 4. Kreator postaci - Strona opisuje główne cechy kreatora wyglądu i ubioru. Dowiecie się też kiedy i jak można zmieniać wygląd protagonisty.
 5. Najlepsze umiejętności - Na stronie znajdziecie zestawienie rekomendowanych umiejętności, które warto mieć ustawione jako aktywne.
 6. Wyzwania - Ze strony dowiecie się o odblokowywaniu i zaliczaniu różnych kategorii wyzwań.
 7. Najlepsze talenty - Zestawiliśmy najbardziej przydatne talenty z 3 kategorii: pomniejszych, głównych i elitarnych.
 8. Walka - Na stronie znajdziecie podstawowe informacje i porady na temat staczania walk z różnymi typami przeciwników.
 9. Eksploracja świata - Strona zestawia kluczowe informacje na temat eksploracji otwartego świata gry, czyli Santo Ileso.

Saints Row: FAQ

W rozdziale FAQ znajdziecie odpowiedzi na często zadawane pytania powiązane m.in. z głównymi mechanikami rozgrywki czy odblokowywaniem unikalnych pojazdów.

 1. Szybka podróż - jak odblokować? - Wyjaśniamy jak odblokowywać punkty szybkiej podróży i jak działa mechanika fast travel.
 2. Stan gry - czy można zapisywać? - Na stronie dowiecie się czy oprócz automatycznych zapisów dostępne są też manualne sejwy.
 3. Leczenie - jak odnawiać zdrowie? - Strona wyjaśnia jak odzyskiwać stracone punkty zdrowia dzięki poleganiu na eliminacjach.
 4. Zasłony - czy można używać? - Na stronie wyjaśniamy czy w grze znajduje się klasyczny system "przyklejania się" do zasłon i jakie są inne techniki unikania obrażeń.
 5. Kasa - jak zarabiać i wydawać? - Zamieściliśmy porady jak łatwo gromadzić pieniądze oraz na co warto wydawać zgromadzone fundusze.
 6. Monster truck - jak odblokować? - Gargantua to świetny monster truck przydatny w atakowaniu innych pojazdów. Na stronie znajdziecie instrukcję gdzie go znaleźć i jak dodać do garażu.
 7. Pościg - jak zgubić? - Na stronie opisaliśmy mechanikę rozgłosu oraz zamieściliśmy praktyczne porady jak zgubić pościg z udziałem policji i członków gangów.
 8. Pojazdy - jak kraść? - Ze strony dowiecie się jak wygląda kradzież pojazdów w grze (jeżdżących po ulicach miasta i zaparkowanych).
 9. Zapisywanie pojazdów - jak? - Na stronie znajdziecie wyjaśnienie jak dodawać nowe pojazdy do swojej kolekcji, by móc swobodnie z nich korzystać.
 10. Pora dnia - jak zmienić? - Odpowiadamy na proste pytanie jak zmienić aktualną godzinę w świecie gry, by np. mogła nastać noc.
 11. Czołg - jak ukraść? - Jest to najpotężniejszy pojazd kołowy w grze. Nasza solucja wyjaśnia kiedy może pojawić się czołg, jak go przejąć i jak zapisać w garażu.
 12. Bright Future - dlaczego ciężarówki się nie zaliczają? - Strona wyjaśnia prosty problem z brakiem możliwości dokończenia przedsięwzięcia (brakujące 1 zadanie - rozmowa).
 13. Bronie - czy można podnosić? - Na stronie wyjaśniamy czy gra pozwala kolekcjonować bronie upuszczane przez przeciwników i czy można je dodawać do inwentarza.
 14. Główne misje - jak rozpoczynać? - Ta strona poradnika wyjaśnia jak uruchamiać nowe misje fabularne, a także w jaki sposób przerwać misję i dlaczego niektóre zadania są niedostępne.
 15. Świat gry - czy jest duży? - Na stronie znajdziecie ogólne informacje o rozmiarach świata w Saints Row, a także o rodzajach głównych obszarów do odwiedzenia.
 16. Doświadczenie - jak zdobywać? - Na stronie opisaliśmy jak łatwo gromadzić XP i awansować na kolejne poziomy doświadczenia.
 17. Wygląd Świętych - jak zmienić? - Wyjaśniamy na jakich zasadach można zmienić wygląd głównych towarzyszy (Eli, Neenah, Keva), a także podrzędnych członków gangu Saints.
 18. Śmigłowiec - jak odblokować? - Strona zawiera informacje jak odblokować wszystkie maszyny latające, w tym śmigłowiec bojowy i samolot VTOL.

Saints Row: Trofea i platyna

W grze Saints Row możecie zająć się pozyskaniem maksymalnie 51 trofeów, które są dostępne na konsolach PlayStation i Xbox, a także na komputerach osobistych. Przygotowaliśmy poradnik trofeowy z dokładnymi informacjami odnośnie pozyskiwania achievementów i zdobycia platynowego trofeum w Saints Row.

 1. Trofea / Osiągnięcia - Na tej stronie są lista trofeów oraz ogólne informacje o warunkach ich odblokowywania.
 2. Kręciołki - Osiągnięcie to dotyczy wykonania beczki podczas lotu pojazdem.
 3. Stalowa kula - Trofeum to wymusza zabicie kogoś ciągniętym za pojazdem obiektem.
 4. Darmowe odnowienia - Achievement ten zdobywa się odblokowując i aktywując nielimitowany dopalacz.
 5. Wyposażenie na akcję - Osiągnięcie to powiązane jest z używaniem materiałów biznesu Cutting Edge.

Saints Row: Długość gry

Saints Row to gra, której fabułę da się ukończyć w około 15 godzin. Gra posiada jednak wiele dodatkowych aktywności, takich jak misje poboczne czy szukanie sekretów.

Więcej o długości rozgrywki znajdziecie na stronie: Długość gry.

Saints Row: Wymagania sprzętowe PC

 1. Procesor: Intel Core i3-3240 / AMD Ryzen 3 1200
 2. Pamięć RAM: 8 GB RAM
 3. Karta graficzna: AMD Radeon RX 480 / NVIDIA GeForce GTX 970 z 4 GB pamięci VRAM
 4. Wymagane miejsce na dysku: 50 GB
 5. DirectX: wersja 11
 6. System operacyjny: Windows 10 64-bit

Więcej o wymaganiach sprzętowych znajdziecie na stronie: Wymagania sprzętowe.

Saints Row: Spolszczenie, polska wersja językowa

Reboot Saints Row z 2022 roku oferuje kinową polską wersję językową. Możecie więc grać z polskimi napisami, które obejmują podpisy pod dialogami oraz interfejs użytkownika, przy czym dubbing pozostaje oryginalny angielski.

Dostępne języki zestawiliśmy na stronie Polska wersja językowa.

Autorzy Poradnika

Jacek Hałas

Jacek Hałas

Z GRYOnline.pl współpracuje od czasów „prehistorycznych”, skupiając się na opracowywaniu poradników do gier dużych i gigantycznych, choć okazjonalnie zdarzają się i te mniejsze. Oprócz ponad 200 poradników, w swoim dorobku autorskim ma między innymi recenzje, zapowiedzi oraz teksty publicystyczne. Prywatnie jest graczem niemal wyłącznie konsolowym, najchętniej grywającym w przygodowe gry akcji (najlepiej z dużym naciskiem na ciekawą fabułę), wyścigi i horrory. Ceni również skradanki i taktyczne turówki w stylu XCOM. Gra dużo, nie tylko w pracy, ale także poza nią, polując – w granicach rozsądku i wolnego czasu – na trofea i platyny. Poza grami lubi wycieczki rowerowe, a także dobrą książkę (szczególnie autorstwa Stephena Kinga) oraz seriale (z klasyki najbardziej Gwiezdne Wrota, Rodzinę Soprano i Supernatural).

więcej

Natalia Fras


Informacje o Saints Row - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 2 sierpnia 2022

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.