Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Weird West - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Weird West - poradnik do gry

Weird West - poradnik do gry

Bardzo dziwny zachód Weird West poradnik, to najlepsze porady na start, do eksploracji, walki, rozwoju postaci i ekwipunku. Opisujemy wszystkie mechaniki, obozy, miasta, bounties, wytrychy, jak zdobyć konia i juki, rodzaje przeciwników, wymagania sprzętowe, sterowanie.

Ostatnia aktualizacja: 25 kwietnia 2022

Niniejszy poradnik do gry Weird West jest dużym kompendium wiedzy na temat tej oryginalnej izometrycznej gry RPG akcji. Szczegółowe informacje oraz porady zawarte w naszym poradniku pozwolą Wam poznać wszystkie najważniejsze mechaniki gry, a także nauczą podstaw walki i pomogą w rozwoju postaci.

Pierwszym dużym rozdziałem niniejszego poradnika jest swego rodzaju przewodnik po podstawach gry Weird West. Rozdział ten otwiera strona z przydatnymi poradami na start, z którymi powinni zaznajomić się wszyscy Gracze, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tą ciekawą produkcją osadzoną w fantastycznej i mrocznej wersji Dzikiego Zachodu. NA kolejnych stronach tego rozdziału poruszamy inne istotne zagadnienia związane z Weird West , jak rozwój postaci, walka, eksploracja, a także wymieniamy najlepsze umiejętności i perki, które warto rozwijać od samego początku rozgrywki..

Drugim rozbudowanym rozdziałem tego poradnika do gry Weird West jest FAQ z odpowiedziami na często zadawane pytania. Na osobnych stronach niniejszego rozdziału wyjaśniamy m.in. jak zdobyć konia, skąd brać rudy metali, jak ulepszać przedmioty, jak dostać się do z pozoru niedostępnych miejsc, jak wykupić skrytkę w banku, skąd wziąć Skinning toolbag, jak rekrutować i jak wyleczyć towarzyszy, czy w Weird West można poszerzyć ekwipunek, a także czy w grze istnieje tryb rozgrywki wieloosobowej.

Nasz poradnik do gry Weird West zamyka rozdział Aneks, w którym znajdziecie m.in. wymagania sprzętowe PC, dokładny wykaz sterowania na wszystkie platformy, a także informacje na temat wersji językowych i czasu potrzebnego na ukończenie gry Weird West i zdobycie platynowego trofeum.

Weird West: Szybkie porady na start

 1. Szybki zapis: w grze Weird West można korzystać z opcji szybkiego zapisu i warto z tej opcji korzystać, szczególnie grając na wyższym poziomie trudności;
 2. Ekwipunek: Wasza postać nie będzie dysponować nieograniczoną przestrzenią w ekwipunku, dlatego warto zwracać uwagę na to, co będziecie podnosić w trakcie eksploracji lub od razu zamieniać niepotrzebne przedmioty na surowce. Przedmioty, które chcecie zatrzymać na później, możecie schować w banku;
 3. Koń: zakup konia to kluczowa inwestycja, ponieważ znacznie przyśpieszy poruszanie się po mapie. Co więcej, koń ma juki (Saddlebags), a więc może przenosić dodatkowe przedmioty;
 4. Wytrychy: w trakcie eksploracji napotkacie wiele zamkniętych zamków, które można otworzyć przy użyciu wytrychów. Jeśli zainwestujecie punkty w Perk Locksmith, będziecie mieć sporą szansę na uratowanie narzędzia, gdy otwieranie zamka zakończy się fiaskiem;
 5. Eksploracja: przechodząc grę Weird West warto sprawdzać każdy kąt mapy, ponieważ możecie natknąć się na ukryte lokacje;
 6. Obozy i miasta: warto co jakiś czas wrócić do wcześniej odwiedzonych obozów i miast, ponieważ mogą pojawić się tam nowe interesujące zadania do wykonania;
 7. Ulepszanie przedmiotów: aby dobrze radzić sobie na późniejszych etapach rozgrywki, należy ulepszać swój ekwipunek, a do tego będziecie potrzebować wielu surowców, dlatego warto zbierać rudę, gdy jest ku temu okazja i skórować różne zwierzęta;
 8. Walka w ruchu: jeśli jest taka możliwość, w trakcie walki pozostawajcie w ruchu, aby nie stać się łatwym celem dla przeciwnika. Poćwiczcie wycofywanie się i jednoczesne strzelanie do celów, które znajdują się przed Wami;
 9. Bounties: w miastach znajdziecie tablice z ogłoszeniami dla łowców głów. To doskonały sposób, aby zdobyć dodatkowe pieniądze;
 10. Rozwój postaci: w grze Weird West można rozwijać postacie poprzez wybór umiejętności i Perków. Do rozwijania umiejętności będziecie potrzebować Nimph Relics, a do rozwijania Perków Golden Aces of Spades. Co ważne, Perki przechodzą na każdą kolejną postać;
 11. Trudno dostępne miejsca: jeśli zauważycie jakieś miejsce, do którego nie możecie się dostać, spróbujcie położyć na sobie kilka worków, aby stworzyć prowizoryczne schody.

Więcej porad związanych z grą Weird West znajdziecie na stronie: Porady na start.

Weird West: Podstawy

W naszym przewodniku po podstawach gry Weird West, poza przydatnymi poradami na start, znajdziecie informacje i porady związane z podstawowymi mechanikami rozgrywki.

 1. Walka: z tej strony niniejszego poradnika dowiecie się, jak walczyć w grze Weird West. Wyjaśniamy m.in. jak ukrywać się przed wzrokiem przeciwników i jak się do nich zakraść, a także jak wykorzystywać interaktywne elementy otoczenia.
 2. Rozwój postaci: na tej stronie wyjaśniamy, jak przebiega proces rozwoju postaci w grze Weird West. Dowiecie się, czym są umiejętności i perki, a także jak je odblokowywać.
 3. Eksploracja: eksploracja to nieodzowny czynnik każdej gry RPG i nie inaczej jest w Weird West. Po przeczytaniu tej strony dowiecie się, czy w Weird West zmieniają się pory dnia, jak wykorzystywać opcję szybkiej podróży, a także jak dostać się do ukrytych lokacji i jak korzystać z mechaniki kradzieży kieszonkowej.
 4. Najlepsze umiejętności: jeśli zastanawiacie się, jak umiejętności klasowe i umiejętności broni rozwijać w pierwszej kolejności, koniecznie zajrzyjcie na tę stronę naszego poradnika do Weird West.
 5. Najlepsze perki: na tej stronie wymieniamy najlepsze perki, które warto rozwijać od początku rozgrywki.

Weird West: FAQ

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o grze Weird West, przejrzyjcie poniższe pytania, które odpowiadają na kluczowe zagadnienia związane z tą produkcją. Odpowiedzi na inne ważne zagadnienia znajdziecie na osobnych stronach naszego poradnika w rozdziale FAQ.

 1. Koń - jak zdobyć?: koń w grze Weird West nie służy tylko jako środek transportu, ale również może przenosić dodatkowe przedmioty w sakwach. Zdobycie wierzchowca powinno być Waszym priorytetem od samego początku rozgrywki, a my podpowiadamy, jak to zrobić.
 2. Rudy metali - skąd je brać?: w grze Weird West można ulepszać bronie, aby podnosić ich statystyki, jednak do tego procesu będziecie potrzebować rudy metali. Po przeczytaniu tej strony dowiecie się, jak na różne sposoby zdobywać te cenne materiały.
 3. Przedmioty - jak ulepszać?: ulepszanie przedmiotów jest kluczowym czynnikiem przy rozwijaniu postaci, dlatego warto robić to na bieżąco. Z tej strony niniejszego poradnika dowiecie się, jak ulepszać elementy wyposażenia.
 4. Niedostępne miejsca - jak się dostać?: w trakcie eksploracji świata gry Weird West znajdziecie wiele budynków, do których będziecie mogli bez problemu wejść. Natkniecie się również na takie, które będą zamknięte, ale w większości przypadków można się do nich dostać w niekonwencjonalny sposób, a na tej stronie podpowiadamy, jak tego dokonać.
 5. Sejf - jak wykupić skrytkę?: z tej strony dowiecie się, jak wykupić skrytkę w banku i zdobyć dodatkowe miejsce do przechowywania przedmiotów.
 6. Skinning toolbag - skąd wziąć?: zanim będziecie mogli zacząć skórować zwierzęta i zdobywać materiały niezbędne do craftingu, będziecie potrzebować przedmiot Skinning toolbag - na tej stronie podpowiadamy, jak go zdobyć.
 7. Towarzysze - jak rekrutować?: w Weird West nie musicie eksplorować świata gry w pojedynkę. W wielu momentach rozgrywki będziecie mogli skorzystać z usług towarzyszy, którzy chętnie się do Was przyłączą. Na tej stronie poradnika wyjaśniamy, jak zrekrutować NPC do gangu.
 8. Towarzysze - jak wyleczyć?: NPC, których zrekrutujecie do swojej bandy, będą tak samo narażeni na odnoszenie obrażeń, jak Wasza główna postać, dlatego warto wiedzieć, jak przywrócić ich do pełni zdrowia.
 9. Ekwipunek - czy można powiększyć?: jeśli macie problem z zapełnionym plecakiem, koniecznie zajrzyjcie na tę stronę niniejszego poradnika, a dowiecie się, czy w Weird West można rozszerzyć ekwipunek.
 10. Tryb wieloosobowy - czy jest multiplayer?: z tej strony poradnika dowiecie się, czy w Weird West można grać przez Internet lub w trybie kooperacji na jednym urządzeniu.

Weird West: Wymagania sprzętowe PC

 1. System operacyjny: Windows 10 64-bit;
 2. Procesor: Intel Core i5-2380P 3.1 GHz / AMD FX-6100 3.3 GHz;
 3. Karta graficzna: 1 GB GeForce GTX 650 Ti / Radeon HD 7770 lub lepsza;
 4. Pamięć RAM: 6 GB;
 5. Miejsce na dysku: 16 GB HDD.

Więcej informacji m.in na temat zalecanych wymagań sprzętowych gry Weird West na PC znajdziecie na stronie: Wymagania sprzętowe.

Weird West: Wersje językowe

W grze Weird West można włączyć dubbing tylko w jednym języku (angielskim), a napisy przetłumaczono na 9 innych języków.

Więcej na ten temat przeczytacie na osobnej stronie poradnika: Wersje językowe.

Informacje o Weird West - poradnik do gry

Autor : Łukasz "Qwert" Telesiński

Ostatnia aktualizacja : 5 kwietnia 2022

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.