Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Sherlock Holmes Chapter One - poradnik do gry

Sherlock Holmes Chapter One - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Sherlock Holmes Chapter One: Mapa Sherlock Holmes Chapter One poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Sherlock Holmes Chapter One znajdziecie informacje dotyczące mapy. Nie jest ona za duża, ale dzieli się na kilka dzielnic.

Na tej stronie poradnika do Sherlock Holmes Chapter One znajdziecie informacje dotyczące mapy. Nie jest ona za duża, ale dzieli się na kilka dzielnic. Opisaliśmy sposoby poruszania się po mapie, znaczniki oraz ważne lokacje.

Otwarty świat

Warto pamiętać, że Sherlock Holmes Chapter One to gra z otwartym światem, więc w większości przypadków możecie swobodnie zwiedzać teren gry - Sherlock Holmes Chapter One: Mapa - Sherlock Holmes Chapter One - poradnik do gry

Warto pamiętać, że Sherlock Holmes Chapter One to gra z otwartym światem, więc w większości przypadków możecie swobodnie zwiedzać teren gry. Gra pozwala Wam ruszyć na samodzielną przygodę i eksplorację mapy, gdy zakończycie swoja pierwszą wizytę na cmentarzu - Matczyna miłość (A Mother's Love) - cmentarz.

Odkrywanie mapy

Mapa nie odkrywa się sama - Sherlock Holmes Chapter One: Mapa - Sherlock Holmes Chapter One - poradnik do gry

Mapa nie odkrywa się sama. Musicie po niej biegać. To bardzo istotny fakt, ponieważ bez tego, nie dostaniecie się w żadne nowe miejsce. Dopiero po dotarciu do jakiejś lokacji, odblokują się tam punkty szybkiej podróży (te opisaliśmy na osobnej stronie poradnika).

Warto zaznaczyć, że Sherlock się nie męczy. Możecie przebiec całą mapę na jednym tchu. Zatrzymać Was mogą jedynie mury miasta, ale te da się ominąć poruszając się wąskimi uliczkami. Pamiętajcie, że Sherlock nie skacze, więc zatrzymają was wszelkie, nawet najmniejsze krawężniki.

Ważne punkty

Na mapie jest kilka ważnych punktów, które odblokowują się, gdy przebiegniecie w okolicy - Sherlock Holmes Chapter One: Mapa - Sherlock Holmes Chapter One - poradnik do gry

Na mapie jest kilka ważnych punktów, które odblokowują się, gdy przebiegniecie w okolicy. Niektóre z nich będzie widać już od samego początku gry (komisariat policji i ratusz). Z czasem zobaczycie nowe punkty, np. pasiekę, cmentarz czy ruiny za miastem. Do tych miejsc dotrzecie w misjach fabularnych bądź pobocznych. W grze znajdziecie między innymi:

  1. sprawy Mycrofta,
  2. sprawy policyjne,
  3. pozostałe sprawy,
  4. cordońskie opowieści.

Znaczniki na mapie

Zacznijmy od tego, że na mapie rzadko pokazują się punkty misji, do których macie dotrzeć - Sherlock Holmes Chapter One: Mapa - Sherlock Holmes Chapter One - poradnik do gry

Zacznijmy od tego, że na mapie rzadko pokazują się punkty misji, do których macie dotrzeć. Najczęściej musicie sami je oznaczyć (wszystkie ważne punkty zaznaczyliśmy na screenach w naszej solucji).

Sytuacja wygląda jednak inaczej, gdy odkryliście już wcześniej dane miejsce albo jesteście w okolicy.

Warto też zwrócić uwagę na to, że w miejscach śledztw pokazują się specjale lupy - Sherlock Holmes Chapter One: Mapa - Sherlock Holmes Chapter One - poradnik do gry

Warto też zwrócić uwagę na to, że w miejscach śledztw pokazują się specjale lupy. Mają one oznaczenia kolorystyczne:

  1. Szara lupa - wskazuje nowo odkryte miejsce, w którym nie znaleźliście żadnych dowodów;
  2. Złota lupa - oznacza odkrycie wszelkich ważnych dowodów w sprawie;
  3. Zielona lupa - pokazuje, że odkryliście wszystkie dowody/wskazówki, które znajdują się w danym miejscu.