Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Darkest Dungeon 2 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
Darkest Dungeon 2 - poradnik do gry

Darkest Dungeon 2 - poradnik do gry

Czas Apokalipsy Darkest Dungeon 2 poradnik, solucja to porady do przejścia gry, najlepsze porady na start oraz do bohaterów, walki i ekspedycji. Opisujemy wszystkie lokalizacje, tokeny, ikony a także wymagania sprzętowe; objaśniamy relacje i Stres.

Ostatnia aktualizacja: 11 maja 2023

Niniejszy poradnik do Darkest Dungeon 2 ma na celu poprowadzić graczy przez wątek fabularny oraz wyjaśnić mechanizmy rozgrywki. W tym poradniku znajdziecie opisy lokacji oraz mechanizmy eksploracji, które są głównym elementem rozgrywki - w ten sposób rozwijacie postać, zdobywacie bogactwa i zbliżacie się do ostatecznego celu rozgrywki - tytułowego Darkest Dungeon.

Ze względu na napotykanie częstych przeszkód na swej drodze, by się z nimi rozprawić, wykorzystacie nierzadko rozwiązania siłowe - stąd poradnik walki, objaśnienie tokenów i ikon stanowi drugi najważniejszy człon poradnika. Dodatkowo znajdziecie opis dostępnych bohaterów i ich umiejętności, by móc umiejętnie zestawić swoją drużynę i zminimalizować ryzyko śmierci bohaterów. Dowiecie się także jak przeprowadzać ekspedycje oraz zrozumiecie nowy system relacji i Stresu. W dziale FAQ znajdziecie odpowiedzi na często zadawane pytania dotyczące rozgrywki. W poradniku nie zabrakło także informacji na temat polskiej wersji językowej, wymagań sprzętowych oraz opisu sterowania.

Darkest Dungeon 2: Szybkie porady na start

 1. Nie ryzykujcie: pierwsze etapy gry warto podjąć bez zbędnego ryzyka, i tak całkowicie go nie unikniecie. Omijajcie Leża i starcia z Kultystami.
 2. Nie zniechęcajcie się: zawsze możecie zacząć od nowa. Każdy będzie musiał zacząć od nowa.
 3. Wiele z postępów przenosi się do kolejnej rozgrywki: odblokowane postaci i umiejętności, a wraz z poziomem Profilu w kolejnej rozgrywce dostępne będą także nowe Nawyki i Bibeloty.
 4. Lepiej zapobiegać niż leczyć: używajcie modyfikatorów w walce, nie tylko czystej siły fizycznej. Lepiej uniemożliwić wrogowi atak niż później się leczyć.
 5. Dbajcie o relacje: poziom kontaktów między członkami drużyny trudno jest odbudować.
 6. Nie pozwólcie, by bohaterów ogarnął Stres: czynnik ten można uznać za równoważny lub ważniejszy niż Życie. Maksymalny poziom Stresu zniszczy relacje z sojusznikami i pozbawi bohatera prawie 90% Życia.
 7. Na bieżąco wykorzystujcie przedmioty: niska pojemność inwentarza uniemożliwia nagromadzanie przedmiotów. Używajcie Bibelotów, pozbywając się starszych i niepotrzebnych, wykorzystujcie przedmioty bitewne w trakcie walk oraz nie oszczędzajcie przedmiotów Gospody, o ile tylko możecie.

Więcej porad znajdziecie na osobnej stronie: Porady na start.

Darkest Dungeon 2: Podstawy

W tej sekcji znajdziecie podstawowe informacje, oraz takie, które mogą się Wam przydać częściej, jak oznaczenia ikon i tokenów. Znajdziecie tu garść porad, informacje o grze oraz kilka wyjaśnień dotyczących praw, którymi rządzi się gra.

 1. DD1 a DD2 - różnice
 2. Ikony, tokeny, skróty - co znaczą?
 3. Profil i Nadzieja
 4. Punkty Mistrzostwa
 5. Lista bohaterów

Darkest Dungeon 2: Drużyna

Na stronach poradnika poświęconych Drużynie znajdziecie informacje o takich elementach jak relacje i związki, jak działa mechanizm Stresu i co powoduje lub czym są Nawyki. Ogółem - informacje o atrybutach członków drużyny, które możecie przeglądnąć na karcie bohatera.

 1. Relacje, Stres
 2. Nawyki
 3. Śmierć

Darkest Dungeon 2: Ekspedycje

Ekspedycje to kolejne podróże w głąb regionów, by walczyć i zbierać nagrody oraz zbliżać się w stronę Góry. Na tych stronach znajdziecie informacje i porady związane z Ekspedycjami z Gospody.

 1. Zagłada
 2. Zdarzenia na mapie - lista
 3. Eksploracja i Płomień

Darkest Dungeon 2: FAQ

W dziale FAQ znajdziecie informacje na częste pytania dotyczące rozgrywki i nie tylko. Znajdziecie tu także krótkie odpowiedzi na pojedyncze zagadnienia, dzięki czemu łatwiej znajdziecie pożądane treści.

 1. Jak prowadzić dyliżans?
 2. Jak odblokować nowe umiejętności?
 3. Jak odblokować nowych bohaterów?
 4. Czy DD2 jest trudne?
 5. Kiedy DD2 będzie na Steamie?
 6. Jakie są skutki porzucenia wyprawy?

Darkest Dungeon 2: Wymagania sprzętowe PC

 1. Procesor: Intel Core i5-6700k
 2. Pamięć RAM: 16 GB
 3. Karta graficzna: Nvidia GTX 950 / AMD R7 370
 4. Miejsce na dysku: 10 GB HDD
 5. System: Windows 10

Są to rekomendowane przez producenta wymagania sprzętowe. Gra nie jest jednak wymagająca i bez trudu zadziała nawet na starym sprzęcie. Jedyne wymagania twarde, to: obsługa DirectX 10 oraz system Windows 10. Więcej informacji znajdziecie na stronie: Wymagania sprzętowe.

Autorzy Poradnika

Patrick Homa

Patrick Homa

Blisko dziesięć lat swojej freelancerskiej współpracy z GRYOnline.pl poświęcił pomaganiu graczom w zbieraniu sekretów i pokonywaniu wszelkich trudności jako autor poradników. Niestraszny mu żaden gatunek gier i uważa, że od grafiki i wodotrysków ważniejsza jest fabuła, model rozgrywki i mechaniki. Wolny czas spędza na przemierzaniu lasów rowerem i craftowaniu nowych "receptur" w kuchni. Wieczorami z pasją oddaje się też ściganiu w symulatorach wyścigowych.

więcej

Szymon "J X R V" Babik


Informacje o Darkest Dungeon 2 - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 26 października 2021

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.