Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Wiedźmin Pogromca potworów - poradnik do gry

Wiedźmin Pogromca potworów - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Wiedźmin Pogromca potworów: Najlepsze sposoby zdobywania punktów doświadczenia Wiedźmin Pogromca potworów poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Wiedźmin Pogromca potworów znajdziecie informacje o tym jak walczyć, aby zdobywać jak najwięcej punktów doświadczenia.

Za każdego pokonanego przeciwnika otrzymacie 100PD, tę liczbę można jednak zwiększyć, wykonując czynności, które opisaliśmy poniżej.

Nowi przeciwnicy

W grze istnieje wiele przeciwników - Wiedźmin Pogromca potworów: Najlepsze sposoby zdobywania punktów doświadczenia - Wiedźmin Pogromca potworów - poradnik do gry

W grze istnieje wiele przeciwników. Dzielą się oni na różne gromady oraz rodzaje. Niektórzy przeciwnicy wychodzą tylko nocami, inni w deszczowe dni, a jeszcze inni, pojawiają się tylko daleko od skupisk ludzkich.

Każdy nowy potwór to dodatkowe 100 punktów doświadczenia.

Ciosy krytyczne

Cios krytyczny to silne uderzenie, które trzeba naładować - Wiedźmin Pogromca potworów: Najlepsze sposoby zdobywania punktów doświadczenia - Wiedźmin Pogromca potworów - poradnik do gry

Cios krytyczny to silne uderzenie, które trzeba naładować. Szybkość ładowania ciosu jest zależna od tego jak dobrze wam idzie w walce. Im więcej ciosów zadacie przeciwnikowi, tym szybciej naładuje się cios krytyczny.

Perfekcyjny cios krytyczny daje dodatkowe 15 punktów doświadczenia.

Perfekcyjne parowanie

Paruje się przykładając palec do ekranu - Wiedźmin Pogromca potworów: Najlepsze sposoby zdobywania punktów doświadczenia - Wiedźmin Pogromca potworów - poradnik do gry

Paruje się przykładając palec do ekranu. Nie przesuwajcie nim, nie kręćcie, po prostu trzymajcie go przyciśniętego w jednym miejscu. W ten sposób postać uniesie miecz i ochroni się przed ciosem.

Perfekcyjny parowanie daje dodatkowe 15 punktów doświadczenia.

Wykonujcie misje

Jak, w każdej grze, najwięcej punktów doświadczenia zdobywa się za wykonywanie misji. Dzięki nim możecie wczuć się w historię, zdobyć sporo punktów doświadczenia, złotych monet, a również eliksirów, olejów, bomb czy stanowisk alchemicznych.

Walczcie z legendarnymi potworami

Za każdego pokonanego zwykłego potwora dostaniecie 100 punktów doświadczenia. Jeśli jednak uda Wam się wytropić rzadkie i legendarne stwory, ilość punktów znacząco wzrasta.

Za rzadkiego potwora otrzymacie 250 punktów, a za legendarnego 600.

Jeśli szukacie legendarnych potworów powinniście zaopatrzyć się w eliksiry i zwoje. Opis pomocnych do eksploracji znajdziecie na oddzielnej stronie poradnika - Eliksiry i zwoje - który działa na mapę?

Dobierajcie odpowiednie oleje

Jeśli dobierzecie odpowiedni olej do przeciwnika otrzymacie dodatkowe punkty - Wiedźmin Pogromca potworów: Najlepsze sposoby zdobywania punktów doświadczenia - Wiedźmin Pogromca potworów - poradnik do gry

Jeśli dobierzecie odpowiedni olej do przeciwnika otrzymacie dodatkowe punkty. Nie jest to nic trudnego. Musicie po prostu sprawdzić gromadę z jakiej pochodzi potwór.

W naszym poradniku stworzyliśmy stronę Gromady - jak rozpoznać? Dzięki której dowiecie się jak odnaleźć nazwę gromady. Po znalezieniu tej informacji pozostaje jedynie dobrać właściwy olej. Listę tych znajdziecie na stronie - Oleje.

Walczcie skutecznie i szybko

Po dobraniu odpowiednich olejów, eliksirów oraz dobrego miecza, możecie szybciej pokonać przeciwnika - Wiedźmin Pogromca potworów: Najlepsze sposoby zdobywania punktów doświadczenia - Wiedźmin Pogromca potworów - poradnik do gry

Po dobraniu odpowiednich olejów, eliksirów oraz dobrego miecza, możecie szybciej pokonać przeciwnika. Dzięki temu otrzymacie premię czasową. Aby jednak dostać te punkty musicie naprawdę się postarać.

Aby wiedzieć jak najlepiej przygotować się do walki zajrzyjcie na stronę - Walka - przygotowanie do pojedynku.

Oczyszczajcie Nemetony

Nemetony można odblokować mając 10 poziom doświadczenia. Są one jednak widoczne na mapie, tylko nie można ich zaatakować. Oczyszczanie Nemeton to walka z trzema przeciwnikami. Dwóch na poziomie słabszym (np. niskim lub średnim) i bossa na poziomie trudnym bądź średnim. Za oczyszczenie upiornego drzewa otrzymacie 50 złotych monet i ponad 500 punktów doświadczenia.

Problem leży w tym, że wszystkich trzech przeciwników musicie pokonać za jednym podejściem. Nie możecie zmienić broni, eliksirów ani olejów. Nie można też na nowo napełnić swojego paska żywotności.

Kupcie najlepszą zbroję i miecz

W sklepie możecie natrafić na dwa przedmioty, które zwiększają premię dostawanych punktów doświadczenia - Wiedźmin Pogromca potworów: Najlepsze sposoby zdobywania punktów doświadczenia - Wiedźmin Pogromca potworów - poradnik do gry

W sklepie możecie natrafić na dwa przedmioty, które zwiększają premię dostawanych punktów doświadczenia. Są to:

  1. A'Baeth - zwiększa zdobywanie doświadczeni o 25% (miecz stalowy);
  2. Pancerz z Kaer Morhen (Kaer Morhen Armor) - zwiększa zdobywanie doświadczeni o 25% (zbroja).

Każdy z tych przedmiotów kosztuje 12000 złotych monet. Aby dowiedzieć się jak zdobywać złote momenty zajrzyjcie na stronę Waluta, monety - jak zdobywać?

Korzystajcie ze zwojów

Zwoje wzmocnienia można zakupić za kilkadziesiąt bądź kilkaset monet - Wiedźmin Pogromca potworów: Najlepsze sposoby zdobywania punktów doświadczenia - Wiedźmin Pogromca potworów - poradnik do gry

Zwoje wzmocnienia można zakupić za kilkadziesiąt bądź kilkaset monet. Nie są one możliwe do zdobycia poza sklepem. Jeśli jednak chcecie rozwijać swoją postać zainwestujcie w 3 z nich. To naprawdę dobry wydatek jeśli wybieracie się na długi spacer, na którym na pewno będziecie mieli chwilę na grę.

  1. Zwój przyzwania (Summoning Scroll) - przywołuje 5 losowych potworów (4 pospolite i 1 rzadkiego);
  2. Zwój zasięgu (Range Scroll) - zwiększa pole interakcji na mapie (czas trwania 30 min);
  3. Zwój doświadczenia (Experience Scroll) - zwiększa 100% liczbę pozyskiwanych punktów doświadczenia (czas trwania 30 min).

Regularnie czyścice teren wokół domu

Potwory pojawiają się koło bohatera co koło 20/30 min - Wiedźmin Pogromca potworów: Najlepsze sposoby zdobywania punktów doświadczenia - Wiedźmin Pogromca potworów - poradnik do gry

Potwory pojawiają się koło bohatera co koło 20/30 min. Mają one różne poziomy trudności, a dodatkowo są zależne od pogody na zewnątrz. Możecie bez wyjścia z domu natrafić na legendarnych przeciwników. Ważne jest jednak, aby regularnie sprawdzać co się dzieje w grze. Możecie bez problemu nabić sporo punktów doświadczenia po prostu zabijając to co się do was zbliży.