Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Dark Alliance - poradnik do gry

Dark Alliance - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Dark Alliance: Porady na start Dungeons & Dragons Dark Alliance porady, solucja

Na tej stronie poradnika znajdziecie zestaw porad na start do gry Dungeons & Dragons Dark Alliance. Przygotowaliśmy różne podpowiedzi i tipy, które są skierowane przede wszystkim do początkujących graczy.

Starajcie się zbadać całą lokację

W każdej lokacji gry Dungeons & Dragons Dark Alliance poukrywano wiele skrzyń, surowców, sakiewek ze złotem, a także przedmiotów fabularnych (Tomes, Tablets, Mosaics) - Dark Alliance: Porady na start - Dark Alliance - poradnik do gry

W każdej lokacji gry Dungeons & Dragons Dark Alliance poukrywano wiele skrzyń, surowców, sakiewek ze złotem, a także przedmiotów fabularnych (Tomes, Tablets, Mosaics). W trakcie eksploracji warto dobrze się rozglądać za ukrytymi przejściami, aby szybciej rozwinąć swoją postać. Należy tutaj zaznaczyć fakt, że niektóre skrzynki i przedmioty mogą zostać ukryte za drewnianymi beczkami lub zasypane skałami, które można zniszczyć jednym celnym ciosem.

Miejsca, w których można wspiąć się wyżej, dla ułatwienia oznaczono fragmentem czerwonego materiału.

Wykonujcie dodatkowe wyzwania

Po rozpoczęciu każdego aktu w grze D&D Dark Alliance, w prawym górnym rogu znajdziecie wytyczne misji. Jeśli będzie to krótka misja, będziecie mieć do wykonania tylko jeden cel, jednak niektóre dłuższe misje mogą posiadać cele poboczne.

Cele poboczne mogą być różne, np - Dark Alliance: Porady na start - Dark Alliance - poradnik do gry

Cele poboczne mogą być różne, np. zabić określonego potwora (mini bossa) lub zebrać określoną ilość przedmiotów, jak Dwarves Mugs, które są poukrywane w różnych miejscach na obszarze danej lokacji. Warto tutaj zaznaczyć, że misja może mieć nawet dwa cele poboczne.

Pokonanie opcjonalnego mini bossa nagradza Graczy lotem w postaci dodatkowego elementu pancerza, a zbieranie znajdziek lub niszczenie określonych przedmiotów przekłada się na zdobycie większej ilości XP po ukończeniu misji.

Uważajcie na różne zagrożenia środowiskowe

Lokacje w grze D&D Dark Alliance skrywają dodatkowe przeszkody w postaci zagrożeń środowiskowych - Dark Alliance: Porady na start - Dark Alliance - poradnik do gry

Lokacje w grze D&D Dark Alliance skrywają dodatkowe przeszkody w postaci zagrożeń środowiskowych. Gdy Wasza postać stanie na takim obszarze zacznie otrzymywać ciągłe obrażenia, dlatego warto wiedzieć, jak sobie z nimi poradzić.

Więcej szczegółowych informacji na temat zagrożeń środowiskowych w grze Dungeons & Dragons Dark Alliance znajdziecie na stronie: Zagrożenia środowiskowe - jak zniwelować?.

Rozbijajcie czerwone kryształy

W każdej lokacji gry D&D Dark Alliance natkniecie się na czerwone kryształy, które należy rozbijać, ponieważ w ten sposób zdobędziecie cenne surowce (różnego rodzaju odłamki kryształu), które będziecie mogli wykorzystać do ulepszenia posiadanego wyposażenia - Dark Alliance: Porady na start - Dark Alliance - poradnik do gry

W każdej lokacji gry D&D Dark Alliance natkniecie się na czerwone kryształy, które należy rozbijać, ponieważ w ten sposób zdobędziecie cenne surowce (różnego rodzaju odłamki kryształu), które będziecie mogli wykorzystać do ulepszenia posiadanego wyposażenia.

Korzystajcie z uników, bloków i parowania ciosów

Przeciwnicy, których napotkacie na swojej drodze, wyrządzają naprawdę spore obrażenia, szczególnie na wyższych poziomach trudności, dlatego od samego początku rozgrywki warto trenować wykonywanie uników, bloków oraz wykorzystywać mechanikę parowania ciosów - Dark Alliance: Porady na start - Dark Alliance - poradnik do gry

Przeciwnicy, których napotkacie na swojej drodze, wyrządzają naprawdę spore obrażenia, szczególnie na wyższych poziomach trudności, dlatego od samego początku rozgrywki warto trenować wykonywanie uników, bloków oraz wykorzystywać mechanikę parowania ciosów. Techniki defensywne ograniczają ilość otrzymywanych obrażeń, a tym samym zwiększają przeżywalność postaci.

Poprawnie oszacujcie moc postaci

Przed wyruszeniem na misję zwróćcie uwagę na moc drużyny (Party Combat Power), aby wybrać odpowiedni poziom trudności - Dark Alliance: Porady na start - Dark Alliance - poradnik do gry

Przed wyruszeniem na misję zwróćcie uwagę na moc drużyny (Party Combat Power), aby wybrać odpowiedni poziom trudności. W grze D&D Dark Alliance istnieje kilka poziomów trudności, a każdy przeskok jest bardzo odczuwalny. Im trudniejsze wyzwanie, tym lepsze przedmioty możecie zgarnąć, jednak należy mieć na uwadze fakt, że nagrody otrzymacie dopiero po pomyślnym ukończeniu misji.

Rozwijajcie bohatera na bieżąco

Po zdobyciu każdego kolejnego poziomu doświadczenia poświęćcie chwilę czasu, aby rozwinąć swoją postać - jej punkty atrybutów, Feats oraz dodatkowe ataki (Moves) - Dark Alliance: Porady na start - Dark Alliance - poradnik do gry

Po zdobyciu każdego kolejnego poziomu doświadczenia poświęćcie chwilę czasu, aby rozwinąć swoją postać - jej punkty atrybutów, Feats oraz dodatkowe ataki (Moves).

Przy rozwijaniu postaci w grze D&D Dark Alliance kierujcie się charakterystyką postaci i własnym stylem gry. Przykładowo, Drizzt Do'Urden czerpie olbrzymią korzyść z dobrze rozwiniętego atrybutu zręczności (Dexterity).

Uważajcie na poziom zdrowia i Staminy

W trakcie walki, szczególnie z większą ilością przeciwników, zwracajcie uwagę na poziom zdrowia i Staminy Waszego bohatera - Dark Alliance: Porady na start - Dark Alliance - poradnik do gry

W trakcie walki, szczególnie z większą ilością przeciwników, zwracajcie uwagę na poziom zdrowia i Staminy Waszego bohatera. Punkty HP określają żywotność postaci i gdy spadną do 0, będziecie musieli wrócić do punktu kontrolnego. Stamina wykorzystywana jest do wyprowadzania ataków, a jej zasób nie jest nieskończony.

  1. Zdrowie: HP w grze D&D Dark Alliance można uzupełnić np. korzystając z przedmiotu zużywalnego, używając zdolności z kradzieżą zdrowia lub odpoczywając w obozie;
  2. Stamina: wytrzymałość postaci odnawia się sama, gdy nie będziecie wykonywać akcji przez pewien czas, jednak wyłącznie do określonego poziomu (oznaczonego przedziałkiem). Staminę możecie także odnowić, korzystając z przedmiotów zużywalnych, aktywując umiejętność Ultimate lub poprzez odpoczynek w obozie.

Szybki odpoczynek i zwiększenie rzadkości łupów

W trakcie przechodzenia poszczególnych etapów misji będziecie mogli skorzystać z obozowiska, aby zregenerować HP i Staminę postaci oraz wszystkie posiadane przedmioty zużywalne lub w celu zwiększenia jakości znajdowanego lootu - Dark Alliance: Porady na start - Dark Alliance - poradnik do gry

W trakcie przechodzenia poszczególnych etapów misji będziecie mogli skorzystać z obozowiska, aby zregenerować HP i Staminę postaci oraz wszystkie posiadane przedmioty zużywalne lub w celu zwiększenia jakości znajdowanego lootu.

W większości przypadków warto zdecydować się na zwiększenie jakości znajdowanego wyposażenia. Z krótkiego odpoczynku korzystajcie w tedy, gdy straciliście dużo punktów zdrowia i wyczerpaliście wszystkie przedmioty zużywalne. Każdy odpoczynek obniża poziom buffa do lootu o 1 punkt.