Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Spider-Man Miles Morales - poradnik, solucja

Spider-Man Miles Morales - poradnik, solucja

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Spider-Man Miles Morales: Walka Spider-Man Miles Morales poradnik, solucja

Rozgrywka w Spider-Man Miles Morales często skupia się na potyczkach lub walkach z dużą grupą wrogów. Na tej stronie znajdziesz podstawowe informacje dotyczące walki wręcz (basic combat) oraz w powietrzu (air combat), dowiesz się jak wykonywać uniki (dodge), korzystać z kamuflażu (camouflage) i jadowitych zdolności (venom skills). Poznasz techniki cichej eliminacji (stealth takedown) oraz skradania się (stealth).

Oto opis wszystkich ruchów jakich Miles może użyć podczas starcia. Wypróbuj je wszystkie, aby znaleźć odpowiedni dla siebie styl walki.

Walka wręcz

1 - Spider-Man Miles Morales: Walka - Spider-Man Miles Morales - poradnik, solucja
 1. Podstawowy Atak wyprowadzisz kwadratem. Naciśnięcie kwadratu cztery razy stworzy serię ciosów, a ostatnie trafienie odrzuci wroga. Pamiętaj, że odrzucenie może nie działać na silniejszych przeciwników oraz Bossów.
 2. Znajdując się w niewielkiej odległości od wroga, wciskając trójkąt wykonasz Pajęczy Atak. Miles wtedy podleci i uderzy przeciwnika. Jeśli przytrzymasz dłużej trójkąt przyciągniesz i obrócisz biegnącą na ciebie osobę. Jeśli zaś przeciwnik wyposażony jest w jakąkolwiek broń przyciśnięcie trójkąta sprawi, że wyrwiesz mu ją, zatoczysz nią koło powalającym tym samym wszystkich wrogów w pobliżu.
 3. Aby wykonać Pajęczy Rzut należy wystrzelić kilka pocisków z Wyrzutni Sieci (R1), a następnie przytrzymać trójkąt. Wróg zostanie wyrzucony i przyklejony do ściany.
 4. Amator Szarpania Siecią - po wyprowadzonej serii uderzeń przytrzymaj trójkąt aby przyciągnąć z powrotem przeciwnika do siebie i zadać mu ogłuszający cios.
 5. Zaatakuj wroga pojedynczym ciosem a następnie przytrzymaj trójkąt aby rzucić nim w wybranym kierunku. Przeciwnicy w zasięgu uderzenia zostaną powaleni.
 6. Wirowanie wykonasz przytrzymując trójkąt, gdy złapiesz wroga wciśnij szybko trójkąt trzy razy aby kręcić nim dłużej.
 7. Atak Ściągający wykonasz przytrzymując kwadrat a następnie trójkąt, wybijesz przeciwnika w powietrze i szybko ściągniesz go na ziemię.
 8. Możesz również używać przedmiotów w twoim otoczeniu. Przytrzymaj L1+R1 aby rzucić mniejszym elementem. Duże przedmioty mogą zostać obalone na wroga.
 9. Gdy wykonasz dostateczną ilość serii odblokujesz wykończenie. Nad głową przeciwnika pojawi się wtedy kółko + trójkąt, wciśnij je jednocześnie aby wykonać potężny atak, który natychmiast wyeliminuje wroga.
 10. Strzałka w dół służy do leczenia, wykorzystasz wtedy moc jadu do odnowienia swojego paska życia. Moc jadu zdobywasz atakując wrogów. Walka w powietrzu zapewnia jej więcej niż walka na ziemi.

Walka w powietrzu

2 - Spider-Man Miles Morales: Walka - Spider-Man Miles Morales - poradnik, solucja
 1. Przytrzymuj kwadrat by wyrzucić wroga w górę i rozpocząć walkę w powietrzu. Możesz również podskoczyć krzyżykiem i przytrzymać kwadrat aby zaatakować wroga kopnięciem z lotu. Wykonuj pojedyncze ciosy albo serię wciskając kwadrat 4 razy.
 2. Będąc w powietrzy możesz wykonać Powietrzne Przyciągnięcie, przytrzymuj trójkąt aby przyciągnąć do siebie przeciwnika. Gdy będzie opadał ponownie przytrzymuj trójkąt aby wykonać Powietrzny Rzut.
 3. Użyj kwadratu i wyprowadź cios, a następnie wciśnij krzyżyk aby wybić się od przeciwnika i rozpocząć walkę z powietrza. Jest to dobry sposób na uniknięcie szarżujących wrogów.

Unik

3 - Spider-Man Miles Morales: Walka - Spider-Man Miles Morales - poradnik, solucja
 1. Zmysły pajęcze poinformują cię o nadchodzącym ataku. Wciśnij kółko aby wykonać szybki unik. Jeśli ostrzeżenie zaświeci się na czerwono, wciskając kółko w ostatnim momencie zaliczysz Idealny Unik, co spowoduje tymczasową niewrażliwość na ciosy oraz na krótko spowolni czas. Skok po uniku zwiększa pokonaną odległość. Jest to przydatne podczas unikania ataków o dużym zasięgu.
 2. Uderz wroga lub wykonaj Pajęczy Atak, a następnie wciśnij kółko aby zrobić unik i prześlizgnąć się między jego nogami. Będziesz mógł wtedy kontynuować atak od tyłu.
 3. Stojąc koło ściany wykonaj unik w jej stronę, po czym wciśnij kwadrat aby wybić się i uderzyć kilku przeciwników na raz. Tym sposobem wykonasz Atak ze Ściany.

Zdolności jadu

4 - Spider-Man Miles Morales: Walka - Spider-Man Miles Morales - poradnik, solucja
 1. Jadowity Cios zadasz kombinacją L1+kwadrat. Ogłuszy on jednego wroga, który będzie otrzymywał dodatkowe obrażenia od kolejnych ataków. Użycie Jadowitego Ciosu wymaga jednego pełnego paska jadu, który znajduje się w lewym górnym rogu ekranu.
 2. Gdy otoczy cię duża ilość przeciwników przydatną zdolnością okaże się Jadowita Rozwałka. Wciśnij L1+kwadrat+krzyżyk aby wbić się z impetem w ziemię, ogłuszając jadem wielu wrogów. Po otrzymaniu jadowitych obrażeń przeciwnicy będę bardziej podatni na kolejne ataki. Zdolność wymaga jednego pełnego paska jadu.
 3. Jadowity Skok również wymaga jednego pełnego paska jadu. Wciśnij L1+krzyżyk stojąc przy grupie wrogów, a wybijesz ich wszystkich w powietrze, rozbrajając ich i ogłuszając jadem, co uczyni ich wrażliwych na dalsze ataki.
 4. Wciskając L1+trójkąt wykonasz Jadowity Sprint. Miles doskoczy wtedy do wroga, ogłuszy go i odrzuci, przy okazji ogłuszając inne pobliskie osoby. Będą oni otrzymywać dodatkowe obrażenia od kolejnych ataków. Na Jadowity Sprint zużyjesz jeden pełny pasek jadu.
 5. Po wykonaniu Jadowitego Sprintu wciśnij szybko krzyżyk i użyj Jadowitego Wyrzucenia, aby odbić się od przeciwnika, wykonując tym samym darmowy Jadowity Skok.
 6. Jeśli posiadasz trzy pełne paski jadu i jesteś otoczony przez większą grupę wrogów, użyj Megajadowitego Wybuchu. Wciśnij L1+kółko+trójkąt aby wykonać potężny atak obszarowy, który ogłuszy jadem osoby w pobliżu i przywróci tobie zdrowie. Ogłuszeni jadem przeciwnicy będą otrzymywać dodatkowe obrażenia od kolejnych ataków.

Kamuflaż i skradanie się

5 - Spider-Man Miles Morales: Walka - Spider-Man Miles Morales - poradnik, solucja
 1. Strzałka w górę aktywuje i dezaktywuje Kamuflaż. Moc kamuflażu (pasek w prawym górnym rogu ekranu) zużywa się, gdy Miles jest niewidzialny.
 2. Skanowanie Otoczenia (R3) ujawni położenie wrogów, obiektów i dostępnych interakcji.
 3. Korzystając z Kamuflażu podejdź do grupy wrogów i wciśnij L3+R3 aby wyzwolić Oślepiające Światło, które ujawni cię i ogłuszy pobliskich przeciwników.
 4. Przytrzymując L2 Miles rozpocznie Oznaczanie Wroga wizjerem. Prawym analogiem przesuwaj kamerą aby oznaczyć wrogów, którzy odtąd będą widoczni przez ściany i inne obiekty.
 5. Nałóż Kamuflaż lub zbliż się od tyłu do wroga i wciśnij kwadrat gdy pojawi się na ekranie, aby wykonać Cichą Eliminację. Ciche Eliminacje można również wykonywać ze ścian, sufitów oraz z przysiadu.
 6. Eliminację Pajęczym Atakiem wykonasz z dużej odległości przy pomocy trójkąta, na nieświadomym zagrożenia wrogu.