Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Hades - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
Hades - poradnik do gry

Hades - poradnik do gry

Koniec jest dopiero początkiem Hades poradnik, solucja to najlepsze porady i wskazówki mające ułatwić przedostanie się do Olimpu. Opisaliśmy umiejętności, bronie, nagrody i podarki oraz najskuteczniejszy schemat walki z bossami. Nie zabrakło poradnika trofeowego i wymagań sprzętowych.

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia 2021

Nasz poradnik do gry Hades zawiera najważniejsze informacje, porady i wskazówki na temat produkcji studia Supergiant Games. Jest on przede wszystkim bardzo przyjaznym przewodnikiem dla początkujących graczy - znajdziecie w nim zestaw porad na start, podpowiedzi jak rzadziej ginąć w kolejnych próbach przejścia gry, a także wyjaśnienie jak prawidłowo rozplanować próbę przejścia kampanii, jak rozwijać Zagreusa i wyposażenie bohatera, jak pozyskiwać różne rodzaje walut czy jak zachowywać się po odniesieniu obrażeń. Pozyskana w ten sposób wiedza powinna Wam ułatwić pierwsze godziny spędzone z grą i przyczynić się do rzadszego popełnienia błędów.

Ważną częścią naszego poradnika są opisy wszystkich dostępnych krain wraz z informacjami jak się do nich dostać oraz jakie zagrożenia i unikalne atrakcje czekają w nich na głównego bohatera. W osobnym rozdziale poradnika znalazły się też omówienia walk ze wszystkimi głównymi bossami gry - dowiecie się gdzie znajdują się legowiska bossów, kogo można spotkać w podziemiach, jakim zestawem ataków dysponuje każdy boss oraz jak go skutecznie osłabiać i pokonać.

Równie istotny jest rozdział na temat broni, w którym znajdziecie zestawienie całego dostępnego oręża. Informujemy w nim jak odblokowywać nowe bronie, jakie mają główne cechy, a także jak poprawnie korzystać z nich w trakcie walk. W poradniku zamieściliśmy też rozdziały powiązane z darami i ulepszeniami - dotyczą one m.in. nagród od poszczególnych bóstw, upominków czy przedmiotów do zwiększania statystyk broni.

W naszym poradniku nie zabrakło rozdziału FAQ z odpowiedziami na często zadawane pytania. Wyjaśnia on m.in. jak zapisywać stan gry i bezpiecznie wyłączać grę, jakie postępy mogą być przenoszone do kolejnych rozgrywek, jak odblokować opcję wędkowania, jak dostać się do Chaosu, co oznaczają symbole przy przejściach, czy jak radzić sobie z pułapkami.

Główne rozdziały poradnika uzupełnia szereg dodatkowych stron. Są to przede wszystkim poradnik trofeowy, a także strony na temat sterowania, wymagań sprzętowych PC Hades oraz przewidywanej długości gry.

Hades: Szybkie porady na start

 1. Stanie w miejscu powoduje, że Zagreus jest łatwym celem dla wrogów. Powinniście dążyć do ciągłego pozostawania w ruchu i to niezależnie od rodzaju wykorzystywanej aktualnie broni.
 2. Symbole przy wyjściach informują o rodzajach kolejnych komnat. Możecie wykorzystywać tę wiedzę do odwiedzania komnat z interesującymi Was skarbami oraz unikania tych, które w danym momencie stanowią zbyt duże zagrożenie dla bohatera.
 3. Śmierć to integralna część gry. Powinniście oczywiście dążyć do tego żeby w każdej kolejnej próbie zajść jak najdalej i zdobyć jak najwięcej nagród, ale nie przejmujcie się zbytnio po tym jak zginiecie. W miarę spędzania czasu z grą zaczniecie coraz lepiej sobie radzić.
 4. Doprowadźcie do szybkiego odblokowania wszystkich broni. Pozwoli to Wam zacząć korzystać z nich oraz zapoznawać się z nimi celem wybrania tych, z którymi czujecie się najlepiej.
 5. Nie liczcie na to, że utracone zdrowie łatwo się odnowi. Przez większość czasu gry stracone punkty zdrowia stanowią spory problem i przybliżają bohatera do śmierci. Planujcie każdy atak i ruch żeby minimalizować ryzyko odnoszenia obrażeń.
 6. Odwiedzajcie zawsze wszystkie główne stanowiska w domu Hadesa. Chodzi tu przede wszystkim o Wykonawcę Domu, Lustro Nyks oraz gablotę z upominkami. Pozwoli to Wam wydać zdobyte surowce oraz przygotować się do kolejnej wyprawy.

Więcej podpowiedzi i wskazówek, a także bardziej rozbudowane wersje powyższych porad, znajdziecie na stronie Porady na start.

Hades: Krainy / biomy

W grze Hades możecie odwiedzić 4 główne krainy i każdą z nich szczegółowo opisaliśmy na osobnej stronie poradnika. Oprócz tego możecie dowiedzieć się jak dotrzeć do ukrytej krainy Chaosu oraz skorzystać z zestawu wskazówek jak zwiększać swoje szanse na pomyślne ukończenie gry.

 1. Struktura podziemi
 2. Przechodzenie gry - praktyczne porady
 3. Tartar
 4. Asfodel
 5. Elizjum
 6. Świątynia Styks
 7. Sekretna kraina Chaos - jak odblokować?

Hades: Bossowie

Starcia z bossami gry Hades są tymi momentami, w których najłatwiej możecie zginąć. Przygotowaliśmy rozbudowane opisy walk z bossami, z których dowiecie się jak prawidłowo reagować na główne ataki bossów i jak ich pokonywać.

 1. Megajra, Alekto i Tyzyfone
 2. Lernejska hydra
 3. Tezeusz i Asterion
 4. Finałowy boss

Hades: Przewodnik po grze

W rozdziale Podstawy znajdziecie najważniejsze informacje związane z grą oraz jej podstawowymi elementami. Może to być wiedza, które szczególnie przyda się Wam w pierwszych godzinach spędzonych z grą, które spędza się na nauce jej mechanik rozgrywki.

 1. Podstawowe informacje o grze
 2. Waluty (Ciemność, złoto, kryształy i inne)
 3. Tryb boski (odpowiednik niższego poziomu trudności)
 4. Nagrody za zabijanie bossów
 5. Walka
 6. Dom Hadesa

Hades: FAQ

W rozdziale FAQ zamieściliśmy rozwiązania wielu potencjalnie skomplikowanych lub początkowo niezrozumiałych tematów powiązanych m.in. z zaliczaniem i restartowaniem prób, staczaniem walk oraz tymczasowym i permanentnym rozwijaniem postaci.

 1. Rany - jak leczyć? - Wyjaśniamy jak odzyskiwać utracone punkty zdrowia oraz jak wydłużać domyślny pasek zdrowia bohatera.
 2. Zapisywanie gry - czy możliwe? - Wyjaśniamy czy można samemu sejwować grę oraz kiedy automatycznie zapisywane są postępy.
 3. Wyłączenie gry - czy stracimy postępy? - Wyjaśniamy jak wyłączyć grę Hades bez utraty ostatnich postępów z danej próby.
 4. Śmierć - jak unikać? - Wyjaśniamy jak zmniejszać ryzyko zgonu głównego bohatera oraz jak korzystać ze wskrzeszeń po śmierci.
 5. Tartar - czy trzeba powtarzać? - Wyjaśniamy czy za każdym razem wymagane jest ponowne przechodzenie przez pierwszą krainę gry.
 6. Postępy - co jest przenoszone? - Wyjaśniamy jakie rzeczy i postępy mogą być przeniesione po śmierci do kolejnych rozgrywek.
 7. Wędkowanie - jak odblokować? - Wyjaśniamy jak odblokować opcję wędkowania i co robić ze złowionymi rybami.
 8. Symbole przy przejściach - co oznaczają? - Wyjaśniamy jakie znaczenie mają znaki przy wyjściach i które z nich są najważniejsze.
 9. Krwawniki - jak odblokować więcej? - Wyjaśniamy jak posiadać więcej krwawników na potrzeby ataków dystansowych.
 10. Zbroje przeciwników - jak niszczyć? - Wyjaśniamy jak rozpoznawać pancerze wrogów i jak skutecznie je niszczyć.
 11. Piekielne skarby - jak zdobywać? - Wyjaśniamy czym są piekielne skarby, jak je odnajdywać i jakie są nagrody.
 12. Broń palna - czy jest w grze? - Wyjaśniamy czy w grze możliwe jest korzystanie z broni palnej do ataków na odległość.
 13. Pułapki - czy można wyłączać? - Wyjaśniamy jakie pułapki pojawiają się w grze i jak ich poprawnie unikać.
 14. Trucizna - jak się pozbyć? - Wyjaśniamy jak się zachować po tym jak Zagreus zostanie otruty.

Hades: Bronie

Dobre poznanie dostępnych w Hades głównych modeli broni jest wymaganym krokiem do prowadzenia skutecznej gry. Wszystkie główne bronie opisaliśmy szczegółowo na kolejnych stronach rozdziału.

 1. Lista broni - Na stronie znajdziecie dodatkowo podstawowe o odblokowywaniu, używaniu i ulepszaniu posiadanych broni.
 2. Ostrze Styksu
 3. Łuk Poszukujący Serc
 4. Tarcza Chaosu
 5. Wieczna Włócznia
 6. Bliźniacze Pięści
 7. Adamantowy Miotacz

Hades: Długość gry

Hades to roguelikeowa gra RPG, więc ciężko bezpośrednio ocenić jej długość - Hades - poradnik do gry

Hades to roguelike'owa gra RPG, więc ciężko bezpośrednio ocenić jej długość. Wiele zależy od Waszego szczęścia, umiejętności oraz typu gry. Orientacyjnie można założyć, że ukończenie gry po raz pierwszy powinno Wam zająć około 20 godzin. Zabawa w tym momencie nie kończy się i chcąc ukończyć grę w Hades w 100% (tzn. odkrywając całą jej zawartość) będziecie musieli przeznaczyć nawet około 100 godzin.

Więcej o długości gry znajdziecie w oddzielnym rozdziale naszego poradnika.

Hades: Wymagania sprzętowe PC

 1. Procesor: Intel Dual Core 2.4 GHz
 2. Pamięć RAM: 4 GB
 3. Karta graficzna: 1 GB GeForce GTX 460
 4. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 SP1 / Windows 10
 5. Miejsce na dysku: około 15 GB

Więcej informacji na temat zalecanych wymagań sprzętowych, działania gry oraz wersji na konsole znajdziecie na stronie Wymagania sprzętowe.

Hades: Trofea i platyna

Hades oferuje możlwość zdobycia maksymalnie 50 trofeów, wśród których znajduje się platynowe trofeum (dostępne wyłącznie na konsolach PS4 i PS5). Platyna w grze zalicza się do wymagających, zarówno pod względem ilości czasu do wypełnienia wymagań osiągnięć, jak i konieczności wykazania się dużymi umiejętnościami do odblokowania niektórych trofeów. Będziecie musieli odkryć zdecydowaną większość gry oraz wielokrotnie ukończyć ją na różnych założeniach.

Komplet informacji o dostępnych achievementach i ich wymaganiach znajdziecie w naszym poradniku trofeowym.

Hades: Polska wersja gry

Gra Hades oferowana jest w polskiej kinowej wersji językowej. Oznacza to, że język polski dotyczy wyłącznie elementów interfejsu i okien menu, a także podpisów pod kwestiami dialogowymi. Dubbing jest wyłącznie angielski. Po więcej informacji przejdźcie na stronę Polska wersja gry w aneksie naszego poradnika.

Autorzy Poradnika

Natalia "N.Tenn" Fras, Jacek "Stranger" Hałas


Informacje o Hades - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 29 września 2020

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.