Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Xbox Series X|S - poradnik do konsol

Xbox Series X|S - poradnik do konsol

SPIS TREŚCI

Xbox Series S: Specyfikacja i wygląd Xbox Series X|S poradnik, najlepsze porady

Ostatnia aktualizacja: 9 września 2020

Ta strona poradnika do konsoli Xbox Series X przedstawia wygląd jej tańszej wersji All-Digital, czyli Xbox Series S.

Microsoft od samego początku bardziej otwarcie wypowiadał się na temat swojej nowej konsoli dzięki czemu mogliśmy poznać szczegóły budowy Xbox Series X, a także zastosowane w niej technologie i dokładną specyfikację techniczną znacznie wcześniej niż sprzętu nowej generacji produkowanego przez ich bezpośredniego konkurenta, Sony. Na szczęście nie trzeba było długo czekać na poznanie wyglądu i specyfikacji tańszej wersji tej konsoli - Xbox Series S.

Specyfikacja techniczna

Xbox Series S to konsola ze słabszym układem graficznym niż większy Xbox Series X. Pomimo tego, konsola ma obsługiwać gry w rozdzielczości Quad HD (1440p) przy 120 FPS (klatkach na sekundę). W specyfikacji technicznej Xbox Series S nie mogło oczywiście zabraknąć niezwykle szybkiego dysku SSD NVMe o pojemności 512GB. Co więcej, ta minimalistyczna konsola ma zostać pozbawiona napędu optycznego przez co niemożliwe będzie kupowanie gier z drugiej ręki lub odtwarzanie filmów/muzyki zapisanych na płytach. Edycja All-Digital ma bazować na cyfrowych wersjach gier i mocno promowanej usłudze Xbox Game Pass. Oto specyfikacja konsoli Xbox Series S:

  1. Edycja All-Digital;
  2. 1440P przy 120 klatkach na sekundę;
  3. Dysk SSD NVMe 512GB;
  4. DirectX Ray Tracing;
  5. Variable Rate Shading (VRS) - specjalna technologia cieniowania;
  6. Zmienna częstotliwość odświeżania;
  7. Skalowanie do rozdzielczości 4K w grach;
  8. Odtwarzanie mediów strumieniowych 4K.

Wygląd

Nowa konsola Xbox Series S została zaprojektowana na bazie prostokąta i sprzęt domyślnie ustawiony jest wertykalnie (w pionie), podobnie jak w przypadku swojego mocniejszego brata - Xbox Series X. Należy tutaj zaznaczyć fakt, że Xbox Series S wcale nie musi stać jedynie w pozycji pionowej, bo można położyć go także w poziomie i wsunąć np. we wnękę pod telewizorem lub na małą półkę. Warto także zaznaczyć fakt, że Xbox Series S ma wykorzystywać ten sam bezprzewodowy kontroler co Xbox Series X.

Xbox Series S jest o około 60% mniejszy od Xbox Series X - Xbox Series S: Specyfikacja i wygląd - Xbox Series X|S - poradnik do konsol

Xbox Series S jest o około 60% mniejszy od Xbox Series X. Największą różnicę pomiędzy tymi dwoma konsolami można zauważyć przede wszystkim w grubości sprzętu, gdy stoi on w pionie jednak Xbox Series S jest również nieznacznie niższy od swojego mocniejszego brata. Zaprezentowana światu wersja konsoli Xbox Series S była w kolorze białym z czarnym okrągłym wylotem powietrza na jednej ze ścian, który odpowiedzialny będzie za odpowiednie chłodzenie sprzętu. Drugi wylot powietrza znajduje się u góry konsoli, podobnie jak w przypadku Xbox Series X. Niewykluczone, że z czasem na rynku pojawią się inne wersje kolorystyczne tej konsoli.