Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

NiOh 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
NiOh 2 - poradnik do gry

NiOh 2 - poradnik do gry

Soulslike'owy Samuraj: wejście drugie Poradnik do NiOh 2 to kompendium wiedzy na temat tej soulslike'owej gry akcji. W naszej solucji znajdziesz opis przejścia gry, porady na start, poradnik trofeowy, opis rozwoju postaci, poznasz mechanikę walki, Yokai oraz dowiesz się, jak pokonać bossów.

Poniższy poradnik do NiOh 2 zawiera kompletny zbiór informacji o drugiej odsłonie zapoczątkowanego w 2017 roku cyklu gier typu soulslike, za którego produkcję odpowiada studio Team Ninja. Znajdziesz tutaj podstawowe informacje, które pomogą ci pomyślnie ukończyć tytuł i zagłębić się w XVI-wieczną Japonię.

Poradnik został podzielony na cztery części. Pierwszą z nich stanowi opis przejścia produkcji. Znajdziesz tutaj opisy wszystkich zadań głównych i pobocznych, które możesz ukończyć. Oprócz tego, ten dział poradnika zawiera omówienie walk ze wszystkimi bossami, jakich spotkasz w grze. Wśród nich znajdziesz potężnego konia Mezukiego, czy kocią Kashę.

Na drugą część poradnika składają się odpowiedzi na pytania, które mogą pojawić się w czasie gry. Dowiesz się stąd między innymi jak leczyć swoją postać i skąd wziąć niezbędne do niego przedmioty. Poznasz także mechaniki dostępne w grze, z których możesz skorzystać w Chramie, takie jak bazar i błogosławieństwa Kodamy. W tym dziale nie zabrakło także strony, która zdradzi Ci, jak zdobyć złoto. Znajdziesz tutaj również stronę mówiącą Ci, ile czasu zajmie mi przejście gry.

Trzecią cześć solucji stanowi opis mechanik zaimplementowanych w grze. Znajdziesz tutaj wszystkie informacje począwszy od tych najbardziej podstawowych. Dowiesz się stąd między innymi, jak wygląda proces tworzenia postaci oraz zobaczysz jakie zdolności może rozwinąć twój bohater. Znajdziesz tutaj również informacje związane z formą Yokai. Odkryjesz też jaką rolę odgrywa śmierć.

Ostatni dział poradnika stanowi aneks, w którym znalazła się lista osiągnięć oraz porady dotyczące sterowania.

Krótko o NiOh 2

Historia ukazana w NiOh 2 przedstawia wydarzenia, która miały miejsce przed częścią pierwszą. Ponownie trafiasz do alternatywnej wersji Japonii z okresu Sengoku (XV-XVI wiek). Kraj ten, oprócz wojen, trapiony jest także przez yokai, czyli demony i potwory wyjęte z tamtejszej mitologii.

NiOh 2 rozwija mechaniki znane z poprzedniej odsłony cyklu - obserwując akcję z perspektywy trzeciej osoby, skupiasz się głównie na walkach z przeciwnikami, wśród których znajdziemy także potężnych bossów.

Podczas walk będziesz korzystać przede wszystkim z broni białej, jednak w produkcji nie zabrakło także oręża dystansowego. Podczas potyczek należy uważnie obserwować ruchy nieprzyjaciół, stosować szybkie uniki oraz wyprowadzać błyskawiczne kontrataki. Dodatkowo w NiOh 2 wprowadzono także możliwość przemiany w Yokai, co odblokowuje dostęp do nowych umiejętności.

5 porad na start

 1. Uważaj na pasek staminy - Pasek staminy w Nioh 2 jest bardzo ważny, właściwie to nad nim gracz powinien skupić się najbardziej. Bez staminy nie możesz atakować, wykonywać uników, ani blokować. Ponadto, jeśli przeciwnik zaatakuje cię w momencie, gdy masz bardzo małą ilość staminy, a zablokujesz cios, to będziesz przez krótką chwilę unieruchomiony.
 2. Wykonuj impulsy Ki jak najczęściej - Impulsy Ki to ważna mechanika pozwalająca odzyskać znaczną część staminy podczas walki. Ponadto ma również inne właściwości w zależności od tego, czy gracz ulepszył swoją postać pod kątem tej mechaniki (większe pole oczyszczenia krainy Yokai, buff do ataku po perfekcyjnym wykonaniu impulsu Ki). Są dwa sposoby, aby dobrze je wykonać. Pierwszy, to patrzenie na pasek staminy (kolor zielony), gdy utracony pasek zapełni się, należy kliknąć klawisz odpowiadający za impuls Ki (R1). Jeśli jednak nie chcesz spuszczać z oka przeciwników, drugim sposobem jest obserwowanie niebieskich sparków przy postaci gracza. Gdy zobaczysz je w znacznej ilości, kliknij R1 aby odzyskać staminę.
 3. Uzupełniaj swoją Animę - Anima to nowy pasek, który odpowiada za użycie umiejętności Yokai, które zdobywamy w trakcie gry. Aminę można zdobyć poprzez atakowanie przeciwników, specjalnie dedykowane pod to przedmioty odzyskujące Animę oraz poprzez rdzenie Yokai. Umiejętności niejednokrotnie pomogą ci wyjść cało nawet z największych tarapatów, jednak do tego potrzebna jest Anima.
 4. Korzystaj z broni dalekiego zasięgu, gdy tylko możesz! - Łuk, piszczał oraz strzelba nadają się do tego idealnie. Zawsze celuj w czułe punkty przeciwników. W przypadku ludzkich przeciwników jest to głowa (jeśli strzelać będziesz łukiem, a przeciwnik posiada na sobie hełm to zawsze najpierw go zestrzelisz bez zadania obrażeń), natomiast walcząc z Yokai celuj najczęściej w miejsca, gdzie widoczna jest Amrita.
 5. Kontruj sygnalizowane na czerwono ataki formą Yokai! - Burst Counter to technika, która jest stworzona do kontrowania takich o to ataków. Gdy widzisz przeciwnika, który zaświecił się na czerwono, oznacza to, że wykonuje potężny atak skierowany w stronę gracza. Można jednak użyć na to Burst Counter (R2 + kółko). Jeśli w odpowiednim momencie udało nam się tego użyć, gracz zada potężne obrażenia od Ki przeciwnikom. Użycie jednak tej mechaniki kosztuje jeden punkt Animy.

Więcej informacji, które pomogą Ci rozpocząć rozgrywkę znajdziesz tutaj.

Czy NiOh 2 trafi na PC?

NiOh 2 w dniu premiery trafił na PlayStation 4. Wersja na komputery osobiste nie została oficjalnie zapowiedziana. Poprzednia odsłona cyklu również w pierwszej kolejności trafiła na konsolę od Sony, a kilka miesięcy później trafiła na PC. Możliwe więc, że taki sam los spotka NiOh 2.

Multiplayer w NiOh 2 - czy jest?

W NiOh 2 możliwa jest zabawa w maksymalnie trzyosobowej kooperacji. Możesz to zrobić przy kapliczkach rozstawionych w świecie gry. Po wejściu z nią w interakcję pojawia się możliwość przyzwania innego gracza do swojej gry. Jeśli natomiast zdecydujesz się grać samotnie, możesz skorzystać z przyjaznych duchów kierowanych przez sztuczną inteligencję. Możesz to zrobić za pomocą niebieskich mieczy wbitych w ziemię.

Tak - NiOh 2 - poradnik do gry

Samouczek - czy jest w NiOh 2?

Tak. Po każdym zgonie, pojawia się opcja przejścia do samouczka. Tam możesz bez przeszkód trenować, tak długo jak tylko uznasz, że jest to słuszne. Gdy zdecydujesz się, opuścić plac treningowy wylądujesz obok ostatniej kapliczki, przy której się modliłeś.

Granie w NiOh 2 bez Internetu - czy mogę?

Tak, do grania w kampanię fabularną nie jest potrzebne łącze internetowe.

Rzadkość przedmiotów

W NiOh 2 znajdziesz szereg przedmiotów. Część z nich otrzymasz jako nagrodę za wykonanie zadania. Reszta z nich wypadnie z przeciwników lub znajdziesz je w skrzyniach rozsianych po świecie. W grze zaimplementowano pięć typów obiektów oznaczonych kolorami:

 1. biały - pospolity,
 2. żółty - niepospolity,
 3. niebieski - rzadki,
 4. filoetowy - legendarny,
 5. zielony - boski.

Kategoria wiekowa NiOh 2

W NiOh 2 występują krwawe walki. W związku z tym jest to produkcja posiadającą kategorię wiekową PEGI 18. Oznacza to, że gra nie jest przeznaczona dla młodszych odbiorców.

Poziom trudności - czy mogę zmienić?

NiOh 2 jest tytułem, który może stanowić wyzwanie. Produkcja charakteryzuje się wysokim progiem wejścia i utrzymuje wysoki poziom trudności. Wszystko za sprawą zaawansowanej sztucznej inteligencji przeciwników oraz rozbudowanej mechanice walki, która wymaga od Ciebie opanowania wielu różnych ruchów. Z racji tego, że produkcja z założenia ma być wymagająca w grze nie pojawia się możliwość zmiany poziomu trudności.

NiOh 2 - edycje

Oprócz podstawowej wersji NiOh 2, twórcy przygotowali także dwie edycje specjalne. Ich zawartość jest następująca:

Edycja Specjalna

NiOh 2 Special Edition jest dostępne w wersji fizycznej i oprócz kopii gry (wraz z przepustką sezonową) zawiera steelbook i artbook - NiOh 2 - poradnik do gry

NiOh 2 Special Edition jest dostępne w wersji fizycznej i oprócz kopii gry (wraz z przepustką sezonową) zawiera steelbook i artbook.

Cyfrowa Edycja Deluxe

Tą edycję możesz nabyć tylko cyfrowo. W jego skład wchodzą:

 1. Przepustka sezonowa,
 2. Bronie hordy demonów,
 3. Amulet Kodama Netsuke,
 4. Motyw na PS4,
 5. Zestaw awatarów PSN na PS4.

Przedpremierowe bonusy

W przypadku, gdy zamówiłeś grę przed premierą otrzymałeś następujące bonusy:

 1. Zestaw zbroi hordy demonów,
 2. Amulet Sudama Netsuke,
 3. Motyw na PS4,
 4. Zestaw awatarów PSN na PS4.

NiOh 2 - sterowanie

W produkcjach typu soulslike istotną role odgrywa sterowanie. Poniżaj znajdziesz podstawowe funkcje klawiszy.

Ikona

Funkcja

Ruch postaci - NiOh 2 - poradnik do gry

Ruch postaci

Obrót kamery - NiOh 2 - poradnik do gry

Obrót kamery

Szybki atak - NiOh 2 - poradnik do gry

Szybki atak

Silny atak - NiOh 2 - poradnik do gry

Silny atak

Interakcja - NiOh 2 - poradnik do gry

Interakcja

Unik - NiOh 2 - poradnik do gry

Unik

Blok - NiOh 2 - poradnik do gry

Blok

Menu - NiOh 2 - poradnik do gry

Menu

Informacje o NiOh 2 - poradnik do gry

Autorzy : Agnieszka aadamus Adamus, Dawid Lubczyński

Poradnik zawiera : strony: 61, ilustracje: 342 .

Poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 4 marca 2020, odwiedź Poradnik do gry

Opis przejścia

Ostatnia aktualizacja : 11 marca 2020, odwiedź Opis przejścia

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w NiOh 2 - poradnik do gry