Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Sniper Ghost Warrior Contracts - poradnik do gry

Sniper Ghost Warrior Contracts - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Tryb Maski w Sniper Ghost Warrior Contracts Sniper Ghost Warrior Contracts poradnik, solucja

Tryb Maski (Mask Mode) to jedna z nowości wprowadzonych do serii za sprawą najnowszej odsłony, Sniper: Ghost Warrior Contracts. Dzięki niej gracz otrzymuje dodatkowe informacje o otaczającym go świecie, obiektach czy przeciwnikach. W niniejszym rozdziale wyjaśniamy, jak działa Tryb Maski i jak z niego sprawnie korzystać.

Charakterystyka Trybu Maski

Tryb Maski pozwala na wykrywanie, miedzy innymi, wrogich min przeciwpiechotnych. - Tryb Maski w Sniper Ghost Warrior Contracts - Sniper Ghost Warrior Contracts - poradnik do gry
Tryb Maski pozwala na wykrywanie, miedzy innymi, wrogich min przeciwpiechotnych.

Domyślnie, Tryb Maski przypomina Wzrok Orła znany z serii Assassin's Creed czy tryb detektywistyczny z gier o Batmanie. Jego aktywacja sprawa, iż pobliskie elementy interaktywne - zwłoki do przeszukania, skrzynki z amunicją czy obiekty warte uwagi - zostają podświetlone na czas działania trybu. Co więcej, pozwala to także dostrzec miny przeciwpiechotne ustawione przez wroga- same miny będą podświetlone, a dookoła nich będą czerwone pola, w których wejście spowoduje detonację ładunku wybuchowego.

Z korzystaniem z Trybu Maski wiążą się jednak ograniczenia. Okres trwania trybu to kilkanaście sekund - po upływie tego czasu stanie się on nieaktywny na kilkanaście sekund. Drugim ograniczeniem jest fakt, iż nie można z niego korzystać podczas przyglądania się przez lornetkę i korzystania z drona. Ostatnim jest dość ograniczony zasięg działania - temu zaradzić można jednak poprzez odpowiedni rozwój postaci.

Rozwój Trybu Maski

Po zainwestowaniu w kilka zdolności, Tryb Maski zyskuje znacznie na skuteczności i zaznacza, na przykład, wszystkie interaktywne obiekty dookoła postaci. - Tryb Maski w Sniper Ghost Warrior Contracts - Sniper Ghost Warrior Contracts - poradnik do gry
Po zainwestowaniu w kilka zdolności, Tryb Maski zyskuje znacznie na skuteczności i zaznacza, na przykład, wszystkie interaktywne obiekty dookoła postaci.

Podstawową funkcjonalność Trybu Maski da się jednak rozbudować, zwiększając użyteczność tej mechaniki. Dokonuje się tego poprzez odblokowywanie odpowiednich zdolności na drzewku umiejętności. Są to:

 1. Tracker - pozwala wykrywać pułapki i miny w promieniu 5m od postaci. Dodatkowo, postać może badać poszlaki - dzięki nim można, na przykład, poznać szczegóły dotyczące tras marszu żołnierzy.
 2. Scout - sprawia, iż oznaczone zostają ukryte przejścia, skrzynki z bezpiecznikami czy ekrany do sterowania kamerami bezpieczeństwa. Co więcej, widoczne stają się słabe punkty pojazdów - jeden celny strzał pozwoli się ich pozbyć.
 3. Cameraman - sprawia, iż widoczne są pola widzenia kamera.
 4. Environment Chip - zwiększa zasięg działania Trybu Maski do 15 metrów.
 5. Echolocation - sprawia, iż widoczne są źródła dźwięków, nawet te za przeszkodami.
 6. Tag Sensor - sprawia, iż widoczne stają się linie widoczności wrogich snajperów.
 7. Target Tracking Plugin - oznacza wszystkie cele w promieniu 25 metrów od postaci gracza gdy aktywny jest Tryb Maski.
 8. Focused Lens - podświetla sylwetki wrogich żołnierzy w promieniu 24 metrów od postaci gracza gdy aktywny jest Tryb Maski.
 9. Detector Upgrade - odkrywa wszystkie interaktywne obiekty w polu widzenia gracza gdy aktywny jest Tryb Maski.
 10. X-Ray Vision - podświetla sylwetki wszystkich oznaczonych wrogów, niezależnie od przeszkód terenowych.

Na szczególną uwagę zasługują tutaj zdolności Tracker, Scout i Target Tracking Plugin, gdyż odblokowane będą cały czas aktywne - nie można wymienić je na inne zdolności z danego poziomu.

Porady

Na koniec garść porad związanych z Trybem Maski, mianowicie:

 1. Korzystaj z Trybu Maski regularnie - nic to nie kosztuje, a pozwala uzyskać sporo dodatkowych informacji o otaczających Cię obiektach i wrogach.
 2. Rozwijaj Tryb Maski poprzez zdolności postaci. Dzięki temu tryb ten znacząco zyska na wydajności, ułatwiając całą rozgrywkę i usprawniając eliminację wrogów.
 3. Target Tracking Plugin to istne must-have ulepszeń do Trybu Maski. Dzięki niemu automatycznie oznaczani będą pobliscy wrogowie, co przydaje się szczególnie wtedy, gdy w pobliżu jest zakłócacz - wrogowie i tak będą wtedy oznaczeni.
 4. Gdy Tryb Maski samoczynnie się wyłączy, trzeba będzie poczekać kilka sekund, aż stanie się aktywny. Zaradzić temu można w prosty sposób - włączając Tryb Maski, by po około 10 sekundach go wyłączyć i następnie znów go uruchomić. W ten sposób czas trwania będzie cały czas "odświeżany", a sam tryb będzie cały czas aktywny.