Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Sniper Ghost Warrior Contracts - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Sniper Ghost Warrior Contracts - poradnik do gry

Sniper Ghost Warrior Contracts - poradnik do gry

Prosto do celu Poradnik do Sniper Ghost Warrior Contracts stanowi kompendium wiedzy na temat tej strzelanki FPS. Dowiesz się tutaj o najważniejszych mechanikach gry, najlepszych broniach oraz o tym, jak celnie strzelać. Nie zabrakło również solucji z listą sekretów.

Poradnik do gry Sniper: Ghost Warrior Contracts to kompletny przewodnik po grze polskiego studia CI Games. W tekście znajdziesz praktyczne porady i wyjaśnienie wszystkich występujących w grze mechanik rozgrywki, takich jak walka z przeciwnikami, wykonywanie misji i kontraktów, jak i sprawne poruszanie się po mapie. W poradniku zawarte zostały także porady na start, ułatwiające rozpoczęcie przygody z grą, wyjaśniony został także system rozwoju postaci, wraz ze wskazówkami dotyczącymi tych najprzydatniejszych. Istotną częścią poradnika jest szczegółowy opis przejścia - w solucji tej znaleźć można omówienie wszystkich zadań głównych i pobocznych, a także kontraktów, które wykonywać można w ich trakcie, wraz z poradami ułatwiającymi ich sprawne ukończenie. Ponadto, w tekście znalazły się rozdziały dotyczące przedmiotów kolekcjonerskich (znajdziek), w których zawarte zostały szczegółowe informacje, wzbogacone ilustracjami, dotyczące procesu zdobywania ich. Poradnik zakończony jest sekcją Aneks, w której znalazły się rozdziały opisujące wymagania sprzętowe, sterowanie na wszystkich dostępnych platformach, jak i osiągnięcia, wraz ze sposobem ich odblokowania.

Sniper: Ghost Warrior Contracts to czwarta odsłona serii Sniper: Ghost Warrior od polskiego producenta CI Games. Tym razem gracze trafiają na Syberię, gdzie do wyeliminowania będą kolejne cele. Rozgrywka nie różni się od poprzednich odsłon - w dalszym ciągu nie ma tu miejsca dla dynamicznej akcji, która jest domeną klasycznych FPS-ów. Gracz wciela się w rolę tytułowego snajpera, trafiając na teren wroga z zadaniem eliminacji określonych celów. Bohater nie jest w stanie samodzielnie wybijać grup przeciwników, przez co rozgrywka kładzie nacisk na elementy skradankowe, podczas których gracz będzie przekradał się niepostrzeżenie i po cichu eliminował żołnierzy wroga. Nowa odsłona serii różni się od poprzedniej części, Sniper Ghost Warrior 3, gdyż zrezygnowano tutaj z otwartego świata - gracze otrzymują więc zamknięte misje z góry wyznaczonymi celami do wykonania. Nowością w serii jest system kontraktów, czyli zadań dodatkowych, których podjąć można się w trakcie misji głównych. Do dyspozycji graczy oddano zarówno kampanię dla jednego gracza, jak i rozgrywki wieloosobowe.

10 porad na dobry początek

Zawsze staraj się trzymać wrogów na możliwie daleki dystans. - Sniper Ghost Warrior Contracts - poradnik do gry
Zawsze staraj się trzymać wrogów na możliwie daleki dystans.

Rozgrywka w grze Sniper: Ghost Warrior Contracts nie należy do najprostszych, z tego też powodu przygotowaliśmy listę porad na start, które ułatwią wejście w świat gry:

 1. Eliminuj wrogów na dystans - postać sterowana przez gracza to snajper, a główną bronią jest karabin snajperski, który zyskuje na skuteczności wraz ze wzrostem odległości do celu.
 2. Nie daj się wykryć wrogowi - w wielu sytuacjach zaowocuje to wszczęciem alarmu, a sama postać gracza nie jest zbyt odporna na obrażenia wrogów.
 3. Eliminuj wrogów po cichu - dobierz dogodną pozycję, zbadaj okolicę przy pomocy lornetki i eliminuj cele tak, by nikt nie odkrył zwłok.
 4. Eliminuj wrogów w zwarciu i, jeśli dasz radę, przesłuchuj ich. Gdy zbliżysz się do celu, będziesz w stanie wyeliminować go atakiem w zwarciu. Dodatkowo, jeśli podejdziesz go od tyłu, będziesz w stanie go dodatkowo przesłuchać - to zaowocować może, na przykład, odkryciem pobliskich wrogów.
 5. Naucz się strzelać z karabinów snajperskich - w tym celu warto powtórzyć etap szkoleniowy. Sama mechanika strzelania opisana została w oddzielnym rozdziale tego poradnika.
 6. ZAWSZE strzelaj w głowę - trafienia w głowę położą większość wrogów jednym pociskiem, podczas gdy wróg będzie w stanie wytrzymać nawet 3 strzały w tors!
 7. Usuwaj ciała z widoku. Jeśli tylko masz taką możliwość, staraj się podnosić ciała i przenosić je w bardziej skryte miejsca, jak zarośla - dzięki temu zmniejszysz szansę na to, że jakiś wróg znajdzie poległego towarzysza i aktywuje alarm.
 8. Korzystaj z amunicji specjalnej do snajperek - te dają różnorakie dodatkowe efekty, jak ignorowanie wpływu odległości i siły wiatru czy trafianie wrogów stojących za osłonami.
 9. Korzystaj z Trybu Maski (Mask Mode) - tryb ten odblokowuje się na początku rozgrywki i umożliwia lokalizowanie obiektów wartych uwagi, jak zwłoki do przeszukania czy przedmioty do zebrania.
 10. Rozwijaj postać - w ramach rozwoju możesz kupować nowe typy uzbrojenia, a także odblokowywać nowe zdolności specjalne, które poprawią skuteczność postaci na polu walki.

Co zrobić, gdy wykryje Cię wróg

Możesz wykorzystać tego typu pojemniki, by schować się przed wrogiem. - Sniper Ghost Warrior Contracts - poradnik do gry
Możesz wykorzystać tego typu pojemniki, by schować się przed wrogiem.

Jeśli namierzy Cię wróg, masz dwa wyjścia. Jednym jest eliminacja wszystkich wrogich jednostek w okolicy - gdy to uczynisz, sytuacja się uspokoi, gdyż nie będzie miał kto Cię szukać. Drugą opcją jest po prostu ucieczka - czasami lepiej jest po prostu dać nogę, odbiegając od miejsca zdarzenia na kilkadziesiąt metrów i/lub chowając się w zaroślach bądź specjalnych skrzyniach. Wrogowie po chwili odpuszczą pościg i będzie można wyjść z ukrycia.

Czy gra posiada otwarty świat?

Każda mapa w grze to zamknięta lokacja. - Sniper Ghost Warrior Contracts - poradnik do gry
Każda mapa w grze to zamknięta lokacja.

Gra Sniper: Ghost Warrior Contracts, w przeciwieństwie do poprzedniej odsłony, Sniper: Ghost Warrior 3 nie posiada otwartego świata. Zamiast tego do dyspozycji graczy oddanych zostało 5 dużych lokacji, w obrębie których wykonywać można zadawania, podejmować się wyzwań i zbierać przedmioty kolekcjonerskie.

Dlaczego znaczniki na wrogach znikają?

Na zdjęciu widoczny jest zakłócacz wroga - czerwony kwadrat wskazuje z kolei położenie panelu kontrolnego, który trzeba przestrzelić, by go wyłączyć. - Sniper Ghost Warrior Contracts - poradnik do gry
Na zdjęciu widoczny jest zakłócacz wroga - czerwony kwadrat wskazuje z kolei położenie panelu kontrolnego, który trzeba przestrzelić, by go wyłączyć.

Podczas rozgrywki regularnie oznaczać będziesz wrogów - czy to z pomocą lornetki, Trybu Maski czy drona. Jednakże, w niektórych miejscach znaczniki na wrogach będą po kilku sekundach samoistnie znikać. Oznaczać to będzie, iż w najbliższej okolicy znajduje się wrogi zakłócacz - urządzenie, które "ściągać" będzie z wrogów oznaczenia. By zniwelować ten efekt, trzeba będzie zniszczyć zakłócacz - wystarczy przestrzelić panel kontrolny znajdujący się na jego boku.

Dlaczego dron przestał działać?

Zakłócacze, z których korzysta wróg, mają też destrukcyjny wpływ na Twojego drona. - Sniper Ghost Warrior Contracts - poradnik do gry
Zakłócacze, z których korzysta wróg, mają też destrukcyjny wpływ na Twojego drona.

Podobnie jak w przypadku znikających znacznikach na wrogach, wróg może wykorzystać inny typ zakłócacza. Wpływa on negatywnie na Twojego droga - z dużego dystansu zakłócał będzie jego działanie, zniekształcając obraz i utrudniając korzystanie z tego gadżetu, z kolei gdy zbliżysz się wystarczająco dron zostanie po prostu uszkodzony, przez co skorzystać z niego będziesz w stanie dopiero za kilkadziesiąt sekund. Na tego typu zakłócacz nie ma rady - nie da się go wyłączyć w żaden sposób.

Dlaczego nie mogę trafić w cel?

Celując w oddalony cel, trzeba odpowiednio ustawić celownik, by pocisk w niego trafił. - Sniper Ghost Warrior Contracts - poradnik do gry
Celując w oddalony cel, trzeba odpowiednio ustawić celownik, by pocisk w niego trafił.

Jeśli strzelasz do wroga oddalonego o kilkaset metrów i nie możesz w niego trafić, najpewniej w nieodpowiedni sposób ustawiasz celownik broni. Na strzał wpływ mają tak odległość (gdyż pocisk opada pod wpływem grawitacji), jak i kierunek wiatru (przez co pocisk może mieć nieznacznie odchyloną trajektorię lotu). Proces strzelania opisany został dogłębnie w oddzielnym rozdziale tego poradnika.

Minimalne wymagania sprzętowe

Gra cechuje się szczegółową grafiką, w dodatku większa część akcji rozgrywa się na otwartych terenach. Mimo tego jednak produkcja nie wymaga do działania komputera z górnej półki, a do sprawnego działania na niższych ustawieniach graficznych wystarczy następujący sprzęt:

 1. System operacyjny: Windows 7 (64bit)
 2. Procesor: Intel Core i3-3240 3.4 GHz / AMD FX-6350 3.9 GHz
 3. Pamięć RAM: 8 GB
 4. Karta grafiki: NVIDIA GeForce GTX 660 / AMD Radeon 7870 (2GB)
 5. Dysk twardy: około 20 GB wolnej przestrzeni

Czy gra posiada tryb wieloosobowy?

W momencie premiery (22 listopada 2019), gra nie posiadała jeszcze trybu wieloosobowego. Jednakże, twórcy gry, CI Games, zapowiedzieli, iż tryb ten trafi do produkcji w grudniu 2019, za sprawą aktualizacji do gry.

Czy gra posiada osiągnięcia?

Tak, gra Sniper: Ghost Warrior Contracts posiada osiągnięcia, w łącznej liczbie 40. Osiągnięcia / trofea dostępne są na każdej z platform - PC, Playstation 4 i Xbox One.

Wymagania sprzętowe Sniper Ghost Warrior Contracts

 1. System operacyjny: Windows 7 (64bit)
 2. Procesor: Intel Core i3-3240 3.4 GHz / AMD FX-6350 3.9 GHz
 3. Pamięć RAM: 8 GB
 4. Karta grafiki: NVIDIA GeForce GTX 660 / AMD Radeon 7870 (2GB)
 5. Dysk twardy: około 20 GB wolnej przestrzeni

Informacje o Sniper Ghost Warrior Contracts - poradnik do gry

Autor : Jakub Bugielski

Ostatnia aktualizacja : 21 listopada 2019

Poradnik zawiera : strony: 23, ilustracje: 177 , mapy i obrazki z oznaczeniami: 10.

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Sniper Ghost Warrior Contracts - poradnik do gry