Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Sniper Ghost Warrior Contracts - poradnik do gry

Sniper Ghost Warrior Contracts - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Rozwój postaci w Sniper Ghost Warrior Contracts Sniper Ghost Warrior Contracts poradnik, solucja

Mimo, iż Sniper: Ghost Warrior Contracts jest pierwszoosobową strzelanką, nie zabrakło tutaj rozwoju postaci, popularnego dziś w niemal każdej produkcji. System rozwoju jest tutaj stosunkowo prosty, opiera się na wykorzystaniu specjalnych odznak i gotówki, by zwiększać skuteczność postaci i odblokowywać nowe gadżety. W niniejszym rozdziale wyjaśniamy, jak działa system rozwoju postaci, a także zaznaczamy zdolności, w które warto zainwestować.

Jak odblokowywać nowe zdolności

Rozwój postaci nie jest skomplikowany, pozwala jednak dostosować postać pod własny styl rozgrywki. - Rozwój postaci w Sniper Ghost Warrior Contracts - Sniper Ghost Warrior Contracts - poradnik do gry
Rozwój postaci nie jest skomplikowany, pozwala jednak dostosować postać pod własny styl rozgrywki.

W grze Sniper: Ghost Warrior Contracts nie zdobywa się punktów doświadczenia, by awansować na wyższe poziomy postaci. Zamiast tego, za wykonywane zadania, wyzwania i zebrane przedmioty kolekcjonerskie otrzymuje się specjalne odznaki (Token), które potem, wraz z gotówką (pozyskiwaną za wykonywanie zadań i z poległych żołnierzy) wykorzystywane są do odblokowywania zdolności i nowego sprzętu. W grze są trzy rodzaje odznak:

 1. Odznaki związane z kontraktami - otrzymuje się je za wykonywanie kontraktów, są więc najprostsze do zdobycia. Wykorzystywane do odblokowywania nowych broni i gadżetów.
 2. Odznaki związane z wyzwaniami - te otrzymasz za wykonywanie wyzwań (Challenge) w obrębie każdej lokacji. Wyzwania są zdecydowanie najtrudniejszą aktywnością w grze, lecz odznaki te wykorzystuje się do odblokowywania zdolności postaci.
 3. Odznaki związane z przedmiotami kolekcjonerskimi i zadaniami typu Nagroda (Bounty).

By odblokować nową zdolność, w menu głównym wejść należy do zakładki Wyposażenie (Loadout), a następnie Rozwój (Development). Tutaj znaleźć można kilkadziesiąt zdolności, podzielonych pomiędzy 11 kategorii, wpływających na inne rzeczy. Jeśli chcesz odblokować zdolność, wystarczy na nią po prostu kliknąć. Jeśli posiadasz wymaganą ilość odznak i gotówkę, zdolność zostanie odblokowana i automatycznie aktywowana.

Ze zdolnościami wiążą się jednak dwa ograniczenia. Po pierwsze, odblokowują się one po kolei - odznacza to, że jeśli interesuje Cię zdolność z końca ścieżki rozwoju (zlokalizowana po prawej stronie), będzie trzeba odblokować wszystkie poprzedzające ją. Po drugie, na niektórych poziomach będziesz mieć do wyboru dwie zdolności - odblokować możesz obie, aktywna pozostanie jednak tylko jedna z nich.

Które zdolności warto odblokowywać?

Zdolności w grze jest kilkadziesiąt, więc początkowo będziesz w stanie odblokować tylko część z nich, warto więc wiedzieć, na które zwrócić szczególną uwagę. Należy zainteresować się następującymi zdolnościami:

 1. Tracker - pozwala wykrywać za pomocą Trybu Maski miny i ich zasięg rażenia.
 2. Scout - Tryb Maski podświetla ważne miejsca, takie jak ukryte przejścia, skrzynki z bezpiecznikami czy słabe punkty pojazdów.
 3. Environment Chip - zwiększa zasięg działania Trybu Maski do 15 metrów.
 4. Thermal Vision Plugin - pozwala aktywować tryb termowizji.
 5. Target Tracking Plugin - sprawia, iż wszyscy wrogowie w promieniu 25 metrów od gracza zostają oznaczeni, gdy aktywowany zostanie Tryb Maski. Jest to jedno z najważniejszych ulepszeń postaci, gdyż pozwala przeciwdziałać wpływowi zakłócaczy wroga.
 6. Chest Rig - pozwala przenosić więcej pocisków do karabinu snajperskiego.
 7. Extra Compartment - odblokowuje dodatkowe gniazdo na gadżet.
 8. Special Ammo Holster - odblokowuje dodatkowe gniazdo na specjalną amunicję do karabinów snajperskich.
 9. Universal Camouflage - postać gracza jest trudniejsza do wykrycia (wróg potrzebuje więcej czasu, by Cię namierzyć).
 10. Cat's Grace - znacząco zmniejsza ilość obrażeń otrzymywanych wskutek upadku z wysokości.
 11. Sprinter - zmniejsza zużycie wytrzymałości podczas sprintu i wstrzymywania oddechu.

Powyższe zdolności warto odblokować w pierwszej kolejności, gdyż znacząco ułatwiają rozgrywkę. Warto także odblokować wszystkie zdolności w 1 i 2 rzędzie - nie wymagają one żadnych odznak, jedynie gotówki, łatwo jest więc zyskać do nich dostęp.