Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Sniper Ghost Warrior Contracts - poradnik do gry

Sniper Ghost Warrior Contracts - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Porady do Sniper Ghost Warrior Contracts Sniper Ghost Warrior Contracts poradnik, solucja

Gra Sniper: Ghost Warrior Contracts jest produkcją wymagającą - gracz wciela się tutaj w rolę tytułowego snajpera, który nie poradzi sobie z wrogiem w bezpośrednim starciu, przez co cała rozgrywka wymaga innego podejścia. W niniejszym rozdziale prezentujemy porady, które ułatwią Ci start w najnowszej produkcji studia CI Games.

Trzymaj wrogów na dystans

W miarę możliwości - staraj się trzymać wrogów na dystans. - Porady do Sniper Ghost Warrior Contracts - Sniper Ghost Warrior Contracts - poradnik do gry
W miarę możliwości - staraj się trzymać wrogów na dystans.

W grze wcielasz się w rolę snajpera, którego największym atutem jest możliwość skutecznego eliminowania przeciwników z olbrzymich dystansów. Warto to odpowiednio wykorzystać i szukać okazji, do likwidacji celów z możliwie największych odległości - w krytycznej sytuacji możesz wspomóc się karabinem szturmowym bądź pistoletem, jednak to karabin snajperski to Twoja główna broń.

Skradanie to podstawa

W każdej lokacji kręcić będą się dziesiątki wrogów - patrolujących kluczowe przejścia, stacjonujących w obozowiskach czy wewnątrz baz, w których znajduje się główny cel misji. Z tego też powodu warto poruszać się po mapie po cichu, najlepiej w pozycji kucającej - dzięki temu zminimalizujesz szansę, iż wróg Cię usłyszy i zlokalizuje. Pamiętaj też, by korzystać z krzaków w celu kamuflowania się.

Eliminuj wrogów w zwarciu

Jeśli tylko masz taką możliwość, staraj się eliminować wrogów w zwarciu, poprzez ciche zabójstwo. Dzięki temu bezszelestnie unieszkodliwisz cel, oszczędzając przy tym amunicję, a także będziesz w stanie szybko złapać ciało i się go pozbyć.

Przesłuchuj wrogów

Łap i przesłuchuj wrogów gdy tylko masz ku temu okazję. - Porady do Sniper Ghost Warrior Contracts - Sniper Ghost Warrior Contracts - poradnik do gry
Łap i przesłuchuj wrogów gdy tylko masz ku temu okazję.

Jeśli uda Ci się zajść wroga od tyłu, będziesz mieć możliwość wyeliminowania go, lecz także przesłuchania. Ta druga opcja jest znacznie bardziej wartościowa, gdyż dzięki niej będziesz w stanie poznać, na przykład, lokalizację pobliskich wrogów. Przesłuchiwanie jest także często jednym z wyzwań w danej lokacji, gdzie gra każe przesłuchać, na przykład, 3 oficerów wroga.

Usuwaj ciała z widoku

Usuwaj ciała zabitych wrogów z trasy przemarszu ich kolegów. - Porady do Sniper Ghost Warrior Contracts - Sniper Ghost Warrior Contracts - poradnik do gry
Usuwaj ciała zabitych wrogów z trasy przemarszu ich kolegów.

Gdy zneutralizujesz cel i masz ku temu okazję, zawsze warto jest szybko udać się do ciała i usunąć je z widoku czy przemarszu wrogich jednostek. Dzięki temu zapobiegniesz przedwczesnemu wykryciu, a z samych zwłok będziesz w stanie pozyskać dodatkowe przedmioty - pieniądze, granaty czy amunicję.

Zrozum mechanikę strzelania z karabinu snajperskiego

Strzały z niewielkich dystansów nie stanowią zagrożenia, schody zaczynają się jednak, gdy od celu dzielą Cię setki metrów. - Porady do Sniper Ghost Warrior Contracts - Sniper Ghost Warrior Contracts - poradnik do gry
Strzały z niewielkich dystansów nie stanowią zagrożenia, schody zaczynają się jednak, gdy od celu dzielą Cię setki metrów.

Karabiny snajperskie w serii Sniper: Ghost Warrior znacznie różnią się od tych, które znaleźć można w typowych strzelankach. Tutaj na trajektorię lotu wpływ ma nie tylko odległość od celu, a także kierunek i siła wiatru. Celowania nauczyć można się podczas etapu samouczkowego (warto go powtarzać w razie konieczności), mechanika ta też została opisana w oddzielnym rozdziale tego poradnika.

Zawsze staraj się strzelać w głowę wroga

Zawsze celuj w głowę wroga. - Porady do Sniper Ghost Warrior Contracts - Sniper Ghost Warrior Contracts - poradnik do gry
Zawsze celuj w głowę wroga.

Każda osoba obyta z tym gatunkiem gier wie, że strzały w głowę są znacznie skuteczniejsze. Tutaj jest to jeszcze ważniejsze, gdyż "headshoty" są w stanie załatwić większość wrogów jednym pociskiem, podczas gdy trafienia w tors wymagają nawet 3 trafień - zanim uda Ci się 3 razy trafić wroga, najpewniej wył będzie już alarm.

Przeładowuj broń

Mimo, iż karabin snajperski nie grzeszy dużą szybkostrzelnością, warto zawsze pilnować, by w jego magazynku było pełno pocisków. Wraz z rozwojem postaci uzyskasz dostęp do snajperek, które są w stanie strzelać z większą częstotliwością, przez co ten problem jeszcze bardziej się nasila. Zawsze lepiej mieć pełny magazynek, niż doprowadzić do sytuacji, w której nie będziesz w stanie oddać kluczowego strzału, bo broń nie była wcześniej przeładowana.

Korzystaj z różnorakiej amunicji do snajperki

Wraz z postępami w grze, zyskasz dostęp do specjalnej amunicji do Twojego karabinu snajperskiego. Będą to, między innymi, pociski namierzające, które oznaczą wszystkie cele w pobliżu trafienia, pociski EMP, które zniszczą pobliskie urządzenia elektroniczne, jak kamery CCTV czy pociski przeciwpancerne, które są w stanie trafić wroga stojącego za przeszkodą.

Uważaj, gdzie stąpasz

Upadek z nawet niewielkiej wysokości potrafi zabrać sporo punktów zdrowia. - Porady do Sniper Ghost Warrior Contracts - Sniper Ghost Warrior Contracts - poradnik do gry
Upadek z nawet niewielkiej wysokości potrafi zabrać sporo punktów zdrowia.

Postać gracza to nie superbohater - upadki z nawet niewielkich wysokości uszczuplą znacząco Twój pasek zdrowia, jeśli nie zabiją od razu postaci. Podobnie sprawa wygląda z wskakiwaniem do wody - akcja gry rozgrywa się na Syberii, przez co woda nie nadaje się do pływania i przebywanie w niej zabierać będzie punkty zdrowia bohatera.

Regularnie korzystaj z Trybu Maski

Tryb Maski pozwala dostrzec wiele rzeczy - między innymi miny wroga. - Porady do Sniper Ghost Warrior Contracts - Sniper Ghost Warrior Contracts - poradnik do gry
Tryb Maski pozwala dostrzec wiele rzeczy - między innymi miny wroga.

Tryb Maski (Mask Mode) odblokowuje się zaraz na początku rozgrywki. Domyślnie pozwala on lokalizować pobliskie obiekty warte uwagi (skrzynie z ekwipunkiem, zwłoki do przeszukania), jak i namierzyć wrogie miny, jednak da się dodatkowo zwiększyć użyteczność tej mechaniki poprzez odpowiedni rozwój postaci. Korzystaj z Trybu Maski cały czas - nic nie kosztuje, a znacznie ułatwia eksplorację.