Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Sinking City - poradnik do gry

The Sinking City - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Ku głębinom (Into the Depths) | Solucja The Sinking City The Sinking City poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry The Sinking City znajduje się opis przejścia głównej sprawy Ku głębinom (Into the Depths). To ostatnie śledztwo zaliczane w ramach głównego wątku fabularnego i prowadzi ono do miejsca wyboru zakończenia gry. Zanim jednak do tego dojdzie Reed musi odnaleźć i zbadać trzy monolity po to żeby pozyskać brakujące fragmenty Pieczęci.

Przygotowania w hotelu

Sprawa ta rozpoczyna się automatycznie po ukończeniu śledztwa Frunący Feniks - Ku głębinom (Into the Depths) | Solucja The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

Sprawa ta rozpoczyna się automatycznie po ukończeniu śledztwa Frunący Feniks. Od razu dysponujesz też śladem Ostatni krok (The Final Step) oraz (niekompletną) pieczęcią Cthygonnaaru (The Seal of Cthygonnaar).

Musisz rozpocząć od powrócenia do Hotelu Devil's Reef (Devil's Reef Hotel). Na parterze hotelu obejrzyj cut-scenkę. W pokoju wynajmowanym przez Reeda znajdziesz:

 1. Różne dokumenty przyczepione do tablicy na ścianie - różnią się one w zależności od wcześniejszych wyborów i może się tu załączyć dodatkowa cut-scenka.
 2. Notatki o przepowiedni (The Prophecy, With My Notes). Otwórz Pałac Umysłu. Połącz wskazówki Jestem Nasionem (I am the Seed) i Nasiono może nie zginąć (The Seed might not die) - odblokujesz dedukcję Może przeżyję (I might survive).
 3. Wpis dziennika (Putting Everything Together).

Centralny monolit przy kościele św. Michała

Centralny monolit znajduje się w samym środku dzielnicy Adwent (Advent) - Ku głębinom (Into the Depths) | Solucja The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

Centralny monolit znajduje się w samym środku dzielnicy Adwent (Advent). Musisz konkretnie dotrzeć do zaznaczonego na powyższym obrazku kościoła św. Michała (St. Michael's Church). Zmajduje się on na wzniesieniu, przy czym zanim wejdziesz do środka zajrzyj do wozu z kanistrami z benzyną.

Zajmij się eksploracją wnętrza kościoła - Ku głębinom (Into the Depths) | Solucja The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

Zajmij się eksploracją wnętrza kościoła:

 1. Znajdź amunicję i pojemnik z drobnym lootem.
 2. Zabierz notatkę o oczyszczeniu (Cleanse Yourselves!).
 3. Podnieś kanister - ikona oka pojawi się przy zakrętce.
 4. W pobliżu ołtarza możesz załaczyć Oko Umysłu. Odszukaj miejsce, w którym można podejrzeć wydarzenie z przeszłości - ceremonię samospalenia.
 5. Sprawdź (zamknięte) wejście do piwnicy - jest tam notatka z ostrzeżeniem (Warning Note).

Udaj się na piętro i podejdź do Meryl, z którą można porozmawiać na temat odnajdywania monolitów (Clues to Find the Monoliths). W trakcie rozmowy warto wybrać opcję dialogową nastraszenia ją śmiercią w męczarniach, dzięki czemu odstąpi od decyzji o samospaleniu i zdobędziesz trofeum Ogień został opanowany (Damage Control).

Możesz otworzyć od razu Pałac Umysłu. Połącz wskazówki Cykl powtórzy się (The Cycle will repeat) i Cthygonnaar więzi Córkę (Cthygonnaar holds the Daughter). Pojawią się dwie dedukcje do wyboru - Restart Cyklu i uratowanie ludzkości (Restart the Cycle and save mankind) oraz Restart Cyklu jest pozbawiony sensu (Restarting the Cycle is useless). Oczywiście są to tylko przemyślenia bohatera, a nie żadna wiążąca decyzja. Niezależnie od wybieranych konkluzji pod koniec gry do wyboru dostępne będą wszystkie zakończenia.

Kontynuuj eksplorację - Ku głębinom (Into the Depths) | Solucja The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

Kontynuuj eksplorację:

 1. Przeszukaj pojemnik z drobnym lootem.
 2. Zabierz listę zakupów (Shopping List) z biurka.
 3. Podejdź do mównicy przy balustradzie. Zabierz Księgę Świętego Płomienia (The Book of Holy Flame) oraz klucz (A Key).
 4. Z kluczem udaj się do wejścia do piwnicy i otwórz drzwi.
 5. W pierwszym pomieszczeniu piwnicy znajdziesz pojemnik z drobnym lootem, pułapkę oraz interaktywną książkę na biurku.
 6. Załącz Oko Umysłu i zlokalizuj ścianę-iluzję. Pozwól żeby zbiegły się symbole. Tuż po zniknięciu ściany spodziewaj się walk z potworami - w razie potrzeby wycofuj się do schodów prowadzących na parter.
 7. W drugim pomieszczeniu piwnicy przeszukaj skrzynię z lootem, obejrzyj butelkę laudanum oraz zabierz dziennik snów (Dream Diary) z biurka.
 8. Obok skafandra znajdziesz Akta księdza (Priest's Records).
 9. Zainteresuj się obszarem z dołączonego obrazka - załącz Oko Umysłu i pozwól na zbiegnięcie się symboli. Odnajdziesz przedmiot w kształcie macki, który w rzeczywistości jest brakującą pierwszą częścią Pieczęci (One Out of Three). Obracaj mackę aż pojawi się ikona oka.
Pozostań w piwnicy i nadal używaj Oka Umysłu - Ku głębinom (Into the Depths) | Solucja The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

Pozostań w piwnicy i nadal używaj Oka Umysłu. Tym razem musisz zlokalizować iluzję z dołączonego obrazka. Po tym jak połączą się symbole pojawi się dziennik. Podnieś go i zlokalizuj ikonę oka żeby go otworzyć - zdobędziesz instrukcje Ojca Nicholasa (Father Nicholas' Instruction), pierwszą część instrukcji (First Part of Instructions) oraz drugą część instrukcji (Second Part of Instructions). Kościół został (jak na razie) zbadany w 100%.

Przybrzeżny monolit

Z monolitem tym powiązany jest ślad pierwsza część instrukcji (First Part of Instructions), który zdobyłeś w kościele św - Ku głębinom (Into the Depths) | Solucja The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

Z monolitem tym powiązany jest ślad pierwsza część instrukcji (First Part of Instructions), który zdobyłeś w kościele św. Michała. Jest to mianowicie zagadka słowna, którą musisz rozwiązać po to żeby zlokalizować nowy obszar do przeszukania.

Odwiedź Kronikę Oakmoncką (The Oakmont Chronicle), a konkretnie jej archiwum:

 1. Jako dowód do analizy wybierz Pierwszą część instrukcji (First Part of Instructions).
 2. Wybierz kategorię Okres (Period) i następnie Po powodzi (After the Flood).
 3. Wybierz kategorię Ludzie (People) i następnie Celebryci (Celebrities).
 4. Wybierz kategorię Sekcja (Section) i następnie Artykuły i wywiady (Articles and Interviews).

Dzięki poprawnemu ustaleniu kryteriów poszukiwań zdobędziesz notatkę o niesamowitych odkryciach (Incredible Discoveries).

Zostało jeszcze 68% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie