Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

The Elder Scrolls Blades - poradnik do gry

The Elder Scrolls Blades - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Porady na start TES Blades The Elder Scrolls Blades poradnik, wskazówki

Na tej stronie poradnika do The Elder Scrolls Blades dowiesz się o najlepszych poradach i tipach na start rozgrywki w tej złożonej grze RPG:

Zawsze otwieraj skrzynie

Podczas misji i przemierzania lochów Abyss otrzymamy całą masę skrzyń z losowymi nagrodami. Problem w tym, że mamy na nie określoną ilość miejsca, a potrafią otwierać się przez kilka godzin. Dlatego nawet jeśli nie mamy czasu na granie, warto odpalić aplikację i rozpocząć w tle otwieranie kolejnej skrzyni. Więcej w rozdziale poświęconym [skrzyniom].

Planuj mądrze budowanie miasta

W TES: Blades naszym zadaniem jest odbudowa zniszczonego miasta. Do dyspozycji mamy kilka rodzajów budynków mieszkalnych oraz wyjątkowo przydatne lokale rzemieślników. Do tego wszystko można ulepszać, wybrać lepszy budulec... najważniejsze, by nie podchodzić do tego lekkomyślnie, bo stracimy tylko cenne miejsce, czas i surowce. W dalszej części poradnika opisaliśmy szczegółowo możliwości rozwoju miasta. Więcej w rozdziale poświęconym [budowie miasta].

Pamiętaj o naprawianiu ekwipunku

Ekwipunek naszego bohatera ulega zniszczeniu i regularne wizyty u kowala szybko okażą się niezbędne. Trzeba też o tym myśleć zawczasu, gdyż zepsuta broń podczas misji będzie zadawać żałośnie niskie obrażenia, a zniszczony pancerz odczujemy na pasku życia. Dobrze jest zatem wyrobić sobie nawyk odwiedzania kowala co 4-5 misji. Więcej w rozdziale o [ekwipunku].

TES Blades to gra free-to-play, toteż twórcy liczą na zysk z mikropłatności - Porady na start TES Blades - The Elder Scrolls Blades - poradnik do gry

Codziennie odwiedzaj sklep z mikrotransakcjami

TES Blades to gra free-to-play, toteż twórcy liczą na zysk z mikropłatności. Każdy sam zdecyduje, czy i ile pieniędzy chce wydać na ten tytuł, ale codziennie w sklepiku pojawia się do wzięcia darmowy przedmiot. Czasem będzie to złota skrzynia, czasem cenny budulec do rozbudowy miasta, ale cokolwiek by to nie było - darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda. Więcej w rozdziale o [graniu bez wydawania złotówki].

Poczekaj zanim wyruszysz do Abyss

Wraz z postępami misji fabularnych otrzymamy dostęp do losowo generowanych lochów otchłani, zwanych tutaj Abyss. Celem gracza jest schodzenie na kolejne piętra i walka z przeciwnikami, za co dostajemy coraz więcej pieniędzy, doświadczenia oraz dodatkowych nagród. Niższe poziomy są jednak mało opłacalne i czasem więcej wyniesie nas naprawa ekwipunku niż rzeczywiście coś zarobimy. Na poważnie do Abyss warto podejść dopiero w okolicach 20-25 poziomu i z odpowiednim ekwipunkiem. Więcej o tym trybie w dalszej części poradnika. Więcej w rozdziale poświęconym [trybowi Abyss].

Sprawdzaj dzienne wyzwania

Codziennie, obok misji, nasz bohater otrzymuje zadania do wykonania. Zwykle dotyczą zadania konkretnego rodzaju obrażeń czy zabicia X wrogów wybranym typem oręża. Nagrody w złocie nie są przesadnie wysokie, ale zawsze to jakiś zastrzyk gotówki, a do tego urozmaicają zabawę. W razie przesadnie trudnego wyzwania zawsze można je anulować i poczekać na następne.

Misje i skrzynie są głównymi źródłami wszelkich surowców - budulca do rozwoju miasta, przedmiotów do wytwarzania elementów ekwipunku i magicznych ustrojstw do zaklinania naszego sprzętu - Porady na start TES Blades - The Elder Scrolls Blades - poradnik do gry

Zarządzaj odpowiednio surowcami

Misje i skrzynie są głównymi źródłami wszelkich surowców - budulca do rozwoju miasta, przedmiotów do wytwarzania elementów ekwipunku i magicznych ustrojstw do zaklinania naszego sprzętu. Koszty szybko rosną i nierozsądne inwestowanie w co popadnie to zazwyczaj strata czasu i pieniędzy, a wtedy pozostaje długi grind, bo "chciałem zaklinaczkę, a wybudowałem trzeciego kowala". Przed dokonaniem wyboru w tych kwestiach warto byłoby więc sprawdzić dalsze części poradnika. Więcej w rozdziale poświęconym [rodzajom budynków].

Nie inwestuj lekkomyślnie w umiejętności i zaklęcia

Każdy awans na nowy poziom wiąże się z nowymi punktami nauki, które wydajemy na trzy drzewka umiejętności bojowych, magii i perków. Problem w tym, że choć istnieje opcja resetu i przydzielenia ich ponownie, kosztuje ona prawdziwe złotówki. W dalszej części poradnika wszystko zostało szczegółowo opisane, by nikt nie musiał tracić awansu na sprawdzenie zupełnie nieużytecznej umiejętności. Więcej w rozdziałach poświęconym [umiejętnościom] i [zaklęciom].

Przygotuj broń/zaklęcie na każdą ewentualność

Przeciwnicy w TES: Blades mają swoje odporności i wrażliwości. Czasem nasze płonące kule magiczne i broń z obrażeniami od ognia będą siać zamęt w szeregach wroga, innym razem ledwo naruszą ich stan zdrowia. Przydaje się zatem sposób na zadanie obrażeń od każdego rodzaju żywiołu, a następnie żonglowanie orężem w trakcie misji. Więcej w rozdziałach poświęconym [ekwipunkowi] i [zaklęciom].

Na koniec ogólna rada, która została rozwinięta w dalszej części poradnika traktującej o walce - Porady na start TES Blades - The Elder Scrolls Blades - poradnik do gry

Walcz z głową

Na koniec ogólna rada, która została rozwinięta w dalszej części poradnika traktującej o walce. Podczas starć powinniśmy zawsze wyprowadzać atak bronią białą na przemian z obu stron w celu budowania combosa i utrudnienia reakcji ze strony przeciwnika. Chcemy rzucić zaklęcie? Spróbujmy wcześniej zablokować wraży atak w ostatnim możliwym momencie, by wyprowadzić oponenta z równowagi, co da nam czas na przygotowanie czaru. TES: Blades nie jest tępym hack'n'slashem i system walki ma nieco głębi, także nie należy się zniechęcać początkowymi problemami w pojedynkach. Więcej w rozdziale poświęconym [walce].