Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Dreams - poradnik do gry

Dreams - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Jak wygląda kwestia praw autorskich w grze Dreams? Dreams poradnik, porady

Ostatnia aktualizacja: 14 maja 2019

Kolejny rozdział naszego poradnika do gry Dreams opowiada o kwestii praw autorskich w grze. Czy można wykorzystywać znane piosenki, lub postacie z innych gier? Czy można stworzyć np. własne przygody Mario? Informacje znajdziesz na poniższej stronie.

Na początek warto zaznaczyć, że kwestia praw autorskich nie jest do końca rozstrzygnięta, choć twórcy jasno mówią, że chcą wspierać twórców tworzących oryginalne dzieła - Jak wygląda kwestia praw autorskich w grze Dreams? - Dreams - poradnik do gry

Na początek warto zaznaczyć, że kwestia praw autorskich nie jest do końca rozstrzygnięta, choć twórcy jasno mówią, że chcą wspierać twórców tworzących oryginalne dzieła. W tworzonych snach nie wolno umieszczać piosenek i ścieżek dźwiękowych z innych komercyjnych dzieł, czy tworzyć postacie z innych gier, czy filmów. Tego typu naruszenia kradną własność intelektualną innych twórców i prawdopodobnie będą usuwane, czy w inny sposób karane.

Media Molecule udostępniło kreator z myślą, by użytkownicy tworzyli własne, unikatowe projekty, bez czerpania jasnych inspiracji z innych projektów - Jak wygląda kwestia praw autorskich w grze Dreams? - Dreams - poradnik do gry

Media Molecule udostępniło kreator z myślą, by użytkownicy tworzyli własne, unikatowe projekty, bez czerpania jasnych inspiracji z innych projektów. Tworząc więc własne sny powinniśmy myśleć kreatywnie i ewentualnie wzorować się na niektórych dziełach, a nie bezpośrednio je kopiować. Oczywiście, istnieje możliwość stworzenia kalki ulubionej gry, czy sceny z filmu i np. zablokowanie snu, by był on prywatny i niewidoczny dla innych użytkowników. W tym jednak przypadku, poza nami i ewentualną garstką osób, społeczność gry nie będzie mogła odwiedzić naszej kreacji.

Niewykluczone, że kwestie praw autorskich ulegną zmianie w późniejszym terminie. Na chwilę obecną jednak, zdecydowanie lepiej jest postawić na oryginalność i tworzyć dzieła bez wyraźnego kopiowania znanych motywów.