Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Apex Legends - poradnik do gry

Apex Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Strzelanie i balistyka pocisków w Apex Legends Apex Legends poradnik, porady

Ostatnia aktualizacja: 6 lutego 2019

Każda z broni dostępna w grze Apex Legends zachowuje się nieco inaczej podczas strzelania i może być wykorzystywana w określonej sytuacji z lepszym lub gorszym skutkiem. Niektóre bronie są łatwe do opanowania, a inne będą wymagać wiele praktyki. W grach typu Battle Royale można wykorzystywać szereg technik, które znacznie ułatwiają rozgrywkę, są w stanie polepszyć Twoją celność i wyostrzyć refleks. Poniżej znajdziesz istotne informacje, które mogą przyczynić się do zwiększenia Twoich umiejętności i zwiększą Twoje szanse na przetrwanie na Arenie w grze Apex Legends i wiedzy o balistyce pocisków. Innymi słowy - odpowiadamy na pytanie, jak działa strzelanie w nowej grze typu Battle Royale.

Kontrola broni - balistyka

Każda broń dostępna w Apex Legends posiada określony odrzut, który można zniwelować na kilka sposobów. Podstawową zasadą jest korzystanie ze specjalnych dodatków do broni, które nieco ułatwią celowanie. Gdy pojedynek z innym Graczem zacznie toczyć się nieco szybciej i będziesz zmuszony strzelać dłuższymi seriami pocisków staraj się bezustannie korygować ustawienie celownika poprzez ściąganie go ku dołowi.

Pozycja strzelecka

Zajęcie odpowiedniej pozycji strzeleckiej jest równie istotne - Strzelanie i balistyka pocisków w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

Zajęcie odpowiedniej pozycji strzeleckiej jest równie istotne. Strzały należy oddawać z miejsca, po zakończeniu ruchu. Kucając w znacznym stopniu zwiększysz celność broni, ale nieco ograniczysz swoją mobilność.

Naucz się efektywnego zasięgu broni

Aby skutecznie korzystać z jakiejkolwiek broni w Apex Legends, musisz nauczyć się jej efektywnego zasięgu. Niektóre bronie nadają się jedynie do walki na bardzo bliskim kontakcie, jak np. strzelby. Inne, jak karabiny maszynowe, są skuteczne zarówno z bliska, jak i z daleka. Broń snajperska jest skuteczna jedynie na otwartym terenie.

Korzystaj z dodatkowego celownika

Każda broń w Apex Legends posiada dodatkowy celownik, który w znacznym stopniu wpływa na jej celność - Strzelanie i balistyka pocisków w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

Każda broń w Apex Legends posiada dodatkowy celownik, który w znacznym stopniu wpływa na jej celność. Aby maksymalnie wykorzystać potencjał broni musisz nauczyć się z niego korzystać. Niektóre bronie, jak np. broń snajperska może posiadać nawet kilkukrotny, dodatkowy zoom.

Techniki strzelania

W trakcie rozgrywki w Apex Legends możesz skorzystać z kilku przydatnych technik strzelania, które na pewno polepszą Twoją celność i skuteczność w walce. Z czasem zaczniesz korzystać z nich intuicyjnie, ale wymaga to nieco wprawy.

  • Pojedyncze strzały - technika, która najlepiej spisuje się na średnim i dalszym dystansie. Gwarantuje bardzo dobrą celność bez obawy o odrzut broni. Wykorzystując tę technikę, strzały oddaje się pojedynczo lub maksymalnie po 2 pociski po czym następuje krótka przerwa, aby zresetować rozrzut broni. W tym czasie można zrobić krok w bok i znowu oddać strzał.
  • Krótkie serie pocisków - Najpopularniejsza technika, która polega na wystrzeliwaniu krótkich serii po 3-7 pocisków. Strzały krótkimi seriami mogą być oddawane prawie każdą bronią, a technika ta sprawdza się najlepiej na średnim i bliskim dystansie.
  • Pełne auto - technika, która polega na ciągłym strzelaniu długimi seriami, często do momentu całkowitego opróżnienia magazynka, przy jednakowym bezustannym korygowaniu ustawienia celownika. Ze względu na znacznie mniejszą celność i skuteczność niż w przypadku dwóch pozostałych technik, pełne auto używane jest przeważnie na bardzo krótkim dystansie.