Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Red Dead Redemption 2: Krew, śmierć i odkupienie - Solucja Red Dead Redemption 2 poradnik, solucja

Krew, śmierć i odkupienie (Red Dead Redemption) to czas na ostatnie pożegnanie z Arthurem w grze Red Dead Redemption 2. Abigail zostaje schwytana przez pinkertonów, a John zostaje uznany za zmarłego. Dutcha wyrusza do Beaver Hollow. Arthur i Sadie jadą natomiast do Van Horn, aby uwolnić Abigail. Cały opis tego zadania dostępny jest na tej stronie naszego poradnika, wraz z możliwymi zakończeniami.

Ostatnia aktualizacja: 9 września 2022

Na poniższej stronie znajdziesz opis przejścia finałowej misji, szóstego rozdziału w grze - Krew, śmierć i odkupienie. Abigail zostaje schwytana przez pinkertonów, a John zostaje uznany za zmarłego. Dutcha odcina się od oboga i wyrusza do Beaver Hollow. Arthur i Sadie jadą natomiast do Van Horn, aby uwolnić Abigail.

Jak odblokować misję: Misja automatycznie rozpocznie się po Co w nas najlepsze - Red Dead Redemption 2: Krew, śmierć i odkupienie - Solucja - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Jak odblokować misję: Misja automatycznie rozpocznie się po "Co w nas najlepsze".

Opis przejścia misji: Jedź z Sadie, aż do latarni. Po scence, zabierz karabin i biegnij na szczyt budynku. Twoim zadaniem jest namierzać i strzelać w kolejnych wrogów, osłaniając przy tym swoją towarzyszkę.

Gdy zostanie pojmana, samodzielnie biegnij do Van Horn - Red Dead Redemption 2: Krew, śmierć i odkupienie - Solucja - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Gdy zostanie pojmana, samodzielnie biegnij do Van Horn. Przebijaj się przez miasto, zabijając kolejnych stróżów prawa. W końcu dotrzesz do pojmanej Abigail, korzystając z automatycznej sekwencji Zabójczej precyzji, zabij dwóch strażników.

Po scence, naciskaj kółko/B, aż Arthur zostanie uratowany przez Abigail - Red Dead Redemption 2: Krew, śmierć i odkupienie - Solucja - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Po scence, naciskaj kółko/B, aż Arthur zostanie uratowany przez Abigail. Czeka cię teraz ucieczka z miasta - strzelaj w goniących was wrogów.

Po scence, czeka cię samotna przejażdżka przez las, która zwiastuje finał przygód Arthura - Red Dead Redemption 2: Krew, śmierć i odkupienie - Solucja - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Po scence, czeka cię samotna przejażdżka przez las, która zwiastuje finał przygód Arthura. W tle będzie ci przygrywał utwór That's The Way It Is, Daniela Lanoisa.

Po pewnym czasie dotrzesz do obozowiska Dutcha - Red Dead Redemption 2: Krew, śmierć i odkupienie - Solucja - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Po pewnym czasie dotrzesz do obozowiska Dutcha. Walcz ze stróżami prawa, a następnie uciekaj z Johnem przez jaskinię. Uda wam się dotrzeć do waszych koni - jedźcie przed siebie, próbując uciec przed wrogami. Niestety, niebawem twój koń zostanie zastrzelony i czeka cię przejmująca scenka pożegnania z wiernym towarzyszem wielu przygód.

Czeka cię teraz wybór, który zdeterminuje finał przygód Arthura Morgana - Red Dead Redemption 2: Krew, śmierć i odkupienie - Solucja - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Czeka cię teraz wybór, który zdeterminuje finał przygód Arthura Morgana. Możesz pomóc Johnowi uciec, lub wrócić po pieniądze.

Wariant #1 - Powrót po pieniądze

Ruszysz na poszukiwania Dutcha i Micah - Red Dead Redemption 2: Krew, śmierć i odkupienie - Solucja - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Ruszysz na poszukiwania Dutcha i Micah. Zabijaj kolejnych stróżów prawa i biegnij do znacznika. W końcu dotrzesz do jaskini z ukrytą gotówką. Dotrzyj do wozu, wyciągnij worek ze złotem i wracaj do wyjścia.

Na zewnątrz rzuci się na ciebie Micah - Red Dead Redemption 2: Krew, śmierć i odkupienie - Solucja - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Na zewnątrz rzuci się na ciebie Micah. Czeka cię walka na nożem, ze zdrajcą, który przyczynił się do rozpadu gangu Dutcha. Walka przebiega standardowo - korzystaj z uników i atakuj wroga, gdy ten się odsłoni. Niestety, niezależnie od twoich wysiłków, Micah ostatecznie zabije Arthura.

To zakończenie można postrzegać jako "złe". Arthur w ostatnich chwilach życia wybrał chciwość, nie pomógł Johnowi i zginął bez tytułowego odkupienia.

Wariant #2 - Pomoc Johnowi

Biegnij z Johnem na górę i strzelaj w ścigających was wrogów - Red Dead Redemption 2: Krew, śmierć i odkupienie - Solucja - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Biegnij z Johnem na górę i strzelaj w ścigających was wrogów. W końcu dopadnie cię Micah i rozpoczniesz pojedynek na pięści ze zdrajcą.

Walka przebiega standardowo - Red Dead Redemption 2: Krew, śmierć i odkupienie - Solucja - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Walka przebiega standardowo. Musisz unikać ataków, łapać wroga i wyswobadzać się z jego chwytów. Na sam koniec walki, czołgaj się w stronę rewolweru, a czeka cię scenka z udziałem Dutcha. Niestety, Arthur umiera w wyniku obrażeń i dalszemu rozwoju choroby.

Ten wariant prowadzi do "dobrego" zakończenia. Arthur w ostatnich chwilach życia pomaga Johnowi i ostatecznie, odkupuje choć część swoich przewinień.

Niezależnie od wyboru, zakończysz wątek przygód Arthura Morgana i rozpoczniesz epilog, który opowie o dalszych losach Johna Marstona!

Jak zdobyć złoty medal w misji Krew, śmierć i odkupienie?

  • Dokonaj 4 zabójstw strzałami w głowę, osłaniając Sadie z latarni morskiej - To dość łatwe zadanie, gdyż na drodze Sadie natkniesz się na sporo wrogów.
  • Gdy Sadie zostanie złapana, dotrzyj do niej i Abigail w czasie poniżej 1 minuty - To zadanie jest dużo bardziej wymagające. Masz bardzo mało czasu, by dotrzeć do uwięzionych kobiet. Najlepiej atakować wrogów z użyciem strzelby i szybko przebić się do chatki z pojmanymi. Możesz rozważyć nawet sprint i pominięcie części wrogów.
  • Ukończ z celnością na poziomie przynajmniej 70% - Klasyczne zadanie w RDR2 - musisz utrzymać dość wysoki poziom celności w czasie trwania misji.
  • Ukończ misję, nie wykorzystując przedmiotów uzupełniających zdrowie.