Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Assassin's Creed Odyssey - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Assassin's Creed Odyssey - poradnik do gry

Assassin's Creed Odyssey - poradnik do gry

Sekrety, trofea i porady. Poradnik do Assassin's Creed Odyssey to porady i mapy, które pomogą odnaleźć wszystkie sekrety i znajdźki. Nasza solucja umożliwi wykonanie wszystkich zadań głównych i pobocznych, w tym odnalezienie ostrakonów.

Ostatnia aktualizacja: 16 marca 2021

Poradnik do Assassin's Creed Odyssey odkryje przed Tobą wszystkie sekrety i znajdźki ukryte w antycznej Grecji. W poradniku opisaliśmy wszystkie aktywności poboczne takie jak rozwiązywanie zagadek ostrakonów, badanie grobowców czy branie udziału w walkach na Arenie. Nasza rozbudowana solucja omawia wszystkie zadania główne oraz misje poboczne gry AC Odyssey, uwzględniając darmowe DLC oraz dwa duże dodatki (Dziedzictwo Pierwszego Ostrza, Los Atlantydy), a skrupulatnie przygotowane mapy pomogą zwiedzić wszystkie zakątki dawnej Grecji.

Poradnik do tak potężnej gry, jaką jest Assassin's Creed Odyssey nie obyłby się bez rozbudowanego opisu przejścia. Nasza solucja opisuje wszystkie misje główne oraz zadania poboczne, w tym dodatkowe aktywności takie jak grobowce. Opis przejścia pomoże więc poznać nie tylko całą fabułę i wykonać najtrudniejsze questy, na których możecie się zaciąć, ale również odkryć tajemnice świata najnowszej części Assassyna. Nasza solucja uwzględnia ważne wybory, które należy podejmować w niektórych questach. Najważniejsze decyzje i ich konsekwencje zostały ponadto dokładniej omówione w oddzielnym rozdziale poradnika.

Najlepsze porady to kolejna sekcja poradnika, która pomoże w przyjemnym przechodzeniu gry. Assassin's Creed Odyssey to rozległa gra, ale również rozbudowana pod względem mechanik gry. Dlatego nasze porady na start przydadzą się początkującym, a objaśnienie kluczowych zagadnień z zakresu walki, eksploracji, skradania się, wygrywania bitew Podboju czy podróżowania statkiem umożliwi przyjemną i płynną rozgrywkę.

Dział Sekrety i znajdźki to natomiast potężna lista wraz z lokalizacją największych tajemnic gry, które pozwolą zaliczyć Assassyn's Creed Odyssey na 100%. Mnóstwo obrazków naprowadzi Cię na najbardziej ukryte znajdźki. Niniejszy poradnik zamykają strony o sterowaniu na wszystkie platformy oraz o wymaganiach sprzętowych AC Odyssey na PC.

AC Odyssey: Porady na start

W osobnych rozdziałach naszego poradnika znajdziesz między innymi rozbudowane strony na temat - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry
 1. Staraj się zbierać jak najwięcej lootu - złota (drachm), surowców oraz nowych broni i fragmentów pancerza. Nawet jeśli nowa zdobycz bezpośrednio ci się nie przyda to możesz sprzedać ją u najbliższego handlarza lub wykorzystać na potrzeby craftingu. Dobrym pomysłem jest podróżowanie nocą, dzięki czemu dostrzeganie surowców jest o wiele łatwiejsze (będą błyszczały). Pomocna jest także umiejętność Objawienie, która pozwala na "skanowanie" okolicy.
 2. Nie przywiązuj się zbytnio do zdobywanego ekwipunku. W grze AC Odyssey najważniejszym parametrem każdego przedmiotu jest jego poziom. Nawet jeśli zdobędziesz rzadki fioletowy, czy złoty przedmiot to znacząco straci on na znaczeniu po tym, jak główny bohater awansuje o kilka poziomów doświadczenia. Ulepszanie przedmiotów u kowala jest bardzo kosztowne i powinno się ograniczać do najbardziej potrzebnej głównej broni. W pozostałych przypadkach zbieraj po prostu kolejne przedmioty z questów i z eksploracji i na bieżąco je podmieniaj.
 3. Korzystaj z każdej okazji do zabijania dzikiej zwierzyny. Pozwoli Ci to przede wszystkim zwiększyć liczbę posiadanych miękkich skór, które są jednym z najważniejszych materiałów do craftingu.
 4. Ataki na forty, obozowiska i placówki wojskowe należy przeprowadzać nocą. AC Odyssey podobnie jak Origins pozwala na szybką zmianę pory dnia dzięki wciśnięciu jednego z przycisków. Po zapadnięciu zmroku pola widzenia przeciwników zmniejszają się i ułatwia to przekradanie się pomiędzy nimi. Ponadto niektórzy przeciwnicy udają się wtedy odpoczynek.
 5. Przeznacz pierwsze punkty rozwoju na zakup aktywnych zdolności. W AC Odyssey możesz już w początkowych godzinach gry uzyskać dostęp do szeregu potężnych aktywnych umiejętności, które znacząco mogą ułatwić zabijanie przeciwników. Zainteresuj się konkretnie zdolnościami Szarża byka (niemożliwa do przerwania), Spartański kopniak (możliwość odrzucania przeciwników), Strzał drapieżcy (o wiele silniejszy atak z użyciem łuku) oraz Drugi oddech (odblokowanie opcji leczenia się w trakcie walk, poświęcana jest na to adrenalina).
 6. Zwykłe przedmioty rozmontowuj, a niebieskie i fioletowe sprzedawaj u kowala. Z szarymi przedmiotami zdecydowanie nie warto docierać do kowala, bo zaoferuje on kilkanaście lub kilkadziesiąt drachm. Sprzedawaj jedynie niepotrzebne niebieskie oraz fioletowe bronie i pancerze.
 7. Koniecznie odwiedzaj wszystkie odkrywane grobowce. Są to wyjątkowe lokacje w świecie gry, a to dlatego, że za przeszukanie każdego grobowca możesz otrzymać dodatkowy punkt zdolności, a tym samym szybciej awansować w grze.
 8. Sprawdź poziom doświadczenia każdego przeciwnika, którego chcesz zaatakować. Jeśli znajduje się on na wyższym poziomie od bohatera, to rozprawienie się z nim może okazać się trudne. W takiej sytuacji lepiej jest uciec przeciwnikowi lub później zainteresować się lokacją lub questem, w którym on występuje. Pamiętaj jednak, że poziom wrogów skaluje się w AC Odyssey do poziomu bohatera.
 9. Nie wszystkie pytajniki na mapie są od razu widoczne. Same znaczniki powinny Ci być znane z Origins, przy czym nie jest tak, że już w momencie dotarcia do danego regionu gra wyświetla lokalizacje ich wszystkich. Najlepiej jest przejechać się na koniu po całym regionie. Nowe pytajniki dodawane są do mapy po tym jak znajdziesz się wystarczająco blisko lokacji, które ukrywają (odległość około 400 metrów).
 10. Nie każdy atak z zaskoczenia kończy się natychmiastową śmiercią przeciwnika. W AC Odyssey jeszcze częściej niż w AC Origins spotyka się wytrzymałych wrogów, którzy są w stanie przetrwać standardowy atak skrytobójczy czy standardowe użycie łuku (nawet jeśli wycelujesz w ich głowę). Możesz sprawdzić to jeszcze przed wykonaniem ataku - jeśli pasek zdrowia przeciwnika nie zmieni się w całości na czerwony, to oznacza to, że przeżyje on atak z ukrycia.

W osobnych rozdziałach naszego poradnika znajdziesz między innymi rozbudowane strony na temat:

 1. Staczania walk
 2. Skradania się
 3. Rozwijania postaci
 4. Podróżowania statkiem
 5. Rozgrywania bitew Podboju

AC Odyssey: Wszystkie misje główne

Główne zadania w grze AC Odyssey wykonuje się w ramach linii fabularnej, a ich zaliczenie jest obowiązkowe, by ukończyć grę.

Rozdział 1

 1. Prolog
 2. A więc tak to się zaczyna
 3. Windykator
 4. Dług do spłacenia

Rozdział 2

 1. Polowanie na wilka

Rozdział 3

 1. Wilk i wąż
 2. O wizjach i wizjonerach
 3. Strzeż się węży

Rozdział 4

 1. Stary wróg, nowy sojusznik
 2. Droga do Sympozjom

Rozdział 5

 1. Kraj Bezprawia
 2. Recepta na odkrycia
 3. Piracka gościnność

Rozdział 6

 1. Raj utracony

Rozdział 7

 1. Tam dom twój, gdzie matka twoja
 2. Olimpiada
 3. Czciciele i Archont
 4. Pomaluj to na czerwono
 5. Król Czcicieli

Rozdział 8

 1. Powstanie i Opinia Publiczna
 2. Bitwa pod Amfipolis

Rozdział 9

 1. Powrót do domu

Dziedzictwo Pierwszego Ostrza DLC: Wszystkie misje główne

Poniżej znajdziesz pełną listę zadań głównych z pierwszego dużego dodatku do gry AC Odyssey, Dziedzictwo Pierwszego Ostrza.

Epizod 1

 1. Jeźdźcy na horyzoncie
 2. Cień legendy
 3. Więcej pytań niż odpowiedzi
 4. Polowanie na łowcę
 5. Obrońca Persji

Epizod 2: Mroczne Dziedzictwo

 1. Nawała obcych
 2. W objęciach burzy
 3. Kto sieje wiatr...
 4. Cisza przed burzą
 5. W paszczy Lewiatana
 6. Dom

Epizod 3: Rodowód

 1. Proste życie
 2. Prosto w płomienie
 3. Odpowiedzi z popiołów
 4. Dwa ostrza przeciwko ciemności
 5. Ostatni mędrzec i Dym i gniew
 6. Dziedzictwo Pierwszego Ostrza

Los Atlantydy DLC: Wszystkie misje główne

Poniżej znajdziesz pełną listę zadań głównych z drugiego dużego dodatku do gry AC Odyssey, Los Atlantydy.

Prolog

 1. Dziedziczka wspomnień
 2. W poszukiwaniu Therasa
 3. Trzy pogrzebane symbole

Epizod 1: Pola Elizejskie

 1. Zew Isu
 2. Witamy w Elizjum
 3. Kochanek i wojownik
 4. Spotkaj się ze swoimi stwórcami
 5. Władza to rozkosz
 6. Uwolnij ich umysł, a pójdą za nimi inni
 7. Wyzwolenie Elizjum

Epizod 2: Cierpienia Hadesu

 1. Drugie wezwanie
 2. Strażnik bram
 3. Witaj w podziemnym świecie
 4. Zabłąkane i odnalezione

Epizod 3: Wyrok na Atlantydę

 1. Ostatnie wezwanie
 2. Dikastes Atlantydy
 3. Mądrość Starożytnych
 4. Ogień wśród wody
 5. Twoje wedle prawa
 6. W snach
 7. Doświetlenie
 8. Praszki i pszczółki
 9. Los Atlantydy

AC Odyssey: Wszystkie misje poboczne

Opcjonalne zadania Assassin's Creed Odyssey nie są wymagane do ukończenia głównej fabuły, ale mogą mieć ciekawą zawartość i wiązać się z otrzymywaniem XP i cennych nagród.

Poniżej znajdziesz pełną listę pobocznych questów gry AC Odyssey z podziałem na lokacje:

 1. Wyspy Kefalońskie
 2. Megaris
 3. Fokida
 4. Lokryda
 5. Wyspa Abantis
 6. Attyka
 7. Naksos
 8. Koryncja
 9. Argolis
 10. Hydra
 11. Wyspy Obsydianowe: Hydra (Hydrea), Melos
 12. Wyspy Piratów: Lestris, Sefiros, Keos
 13. Wyspy Srebrne: Delos, Mykonos
 14. Południowe Sporady: Kos, Samos
 15. Pephka
 16. Messara
 17. Wyspa Kithira
 18. Wyspy Wulkaniczne
 19. Lesbos
 20. Chios
 21. Elis
 22. Lakonia
 23. Achaja
 24. Skarby dla Xenii
 25. Córy Lalaji
 26. Przyjaciel na śmierć i życie

Darmowe DLC: Wszystkie misje poboczne

Poniżej zamieszczamy pełną listę pobocznych zadań z darmowych dodatków (DLC) do gry AC Odyssey.

 1. Przedstawienie musi trwać
 2. Boska interwencja
 3. Obraz wiary
 4. Braterska pokusa
 5. Dziedzictwo poetki
 6. Jeden wyjątkowo paskudny dzień
 7. Każda opowieść ma swoje zakończenie
 8. Staraj miłość nie rdzewieje
 9. Proces Sokratesa

Dziedzictwo Pierwszego Ostrza DLC: Wszystkie misje poboczne

Poniżej znajdziesz pełną listę pobocznych zadań z pierwszego dużego dodatku do gry AC Odyssey, Dziedzictwo Pierwszego Ostrza.

 1. Epizod 1: Miasto, które wołało Wilk, Powstały z martwych, Dziwna prośba, Usuwanie konkurencji, Okazja do świętowania
 2. Epizod 2 (Mroczne Dziedzictwo): Po nitce do kłębka, Atos zwany Poskramiaczem Bestii, Hirpes zwany Plugawym, Aias zwany Czystym, Proktos the Moon King, Kephalon the Thinker
 3. Epizod 3 (Rodowód): Z ukłonami, Bez wina, Dziękuję Misthios, Przysługa

AC Odyssey: Wszystkie ważne wybory

W tym dziale poradnika do Assassins Creed Odyssey zostały dokładnie opisane wszystkie krytyczne dla fabuły głównego wątku wybory, jakie gracz będzie musiał podjąć w trakcie przechodzenia gry - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

W tym dziale poradnika do Assassin's Creed Odyssey zostały dokładnie opisane wszystkie krytyczne dla fabuły głównego wątku wybory, jakie gracz będzie musiał podjąć w trakcie przechodzenia gry. Należy wiedzieć, iż niektóre z nich mają nie tylko wpływ na aktualny moment rozgrywki - ich konsekwencje będą miały również istotne znacznie na wygląd samego zakończenia gry, jakie zobaczymy po wykonaniu ostatniego zadania wątku głównego.

Poniżesz zamieszczamy listę wszystkich ważnych wyborów poszczególnych rozdziałów gry AC Odyssey:

 1. Ważne wybory w rozdziale 1
 2. Ważne wybory w rozdziale 2
 3. Ważne wybory w rozdziale 3
 4. Ważne wybory w rozdziale 4
 5. Ważne wybory w rozdziale 5
 6. Ważne wybory w rozdziale 7
 7. Ważne wybory w rozdziale 8
 8. Ważne wybory w rozdziale 9

Czy wybory w Assassin's Creed Odyssey mają duże znaczenie?

Nie jest to pytanie, na które można udzielić łatwej odpowiedzi. Niektóre istotne wybory w grze mają swoje długofalowe konsekwencje i mogą np. przybliżyć Cię do konkretnego zakończenia gry lub zapewniać szanse przystąpienia do dodatkowych zadań. Z drugiej strony główna linia fabularna w AC Odyssey ma odgórnie narzucony przebieg, który nie ulega drastycznym zmianom w wyniku podejmowania różnych decyzji.

 1. W trakcie całej gry podejmuje się około kilkunastu autentycznie istotnych decyzji, które przybliżają bohatera do jednego z dobrych lub jednego ze złych zakończeń gry (AC Odyssey ma w sumie 9 zakończeń). Pierwszym tego typu ważnym wyborem jest zabicie lub pozostawienie przy życiu ważnego NPC-a pod koniec drugiego rozdziału. Decyzje mogą też w inny sposób wpływać na dalszą grę. Przykładowo nie zabijanie wspomnianej osoby z rozdziału 2 otwiera później jej unikalną linię questowa.
 2. Wszystkie pozostałe decyzje z głównych i pobocznych questów nie mają znaczącego wpływu na dalszą kampanię. Wybory w tych zadaniach mogą wpływać na rodzaje otrzymywanych nagród, na dostępność nowych pobocznych questów w danym regionie, czy na relacje bohatera z napotykanymi NPC-ami.

AC Odyssey: Wszystkie sekrety, grobowce i ostrakony

Poradnik do Assassins Creed Odyssey opisuje również mnóstwo sekretów i specjalnych lokacji - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Poradnik do Assassin's Creed Odyssey opisuje również mnóstwo sekretów i specjalnych lokacji. W tej sekcji odnajdziecie porady, które umożliwią wam zlokalizowanie kolejnych sekretów. Dowiecie się, jak odnaleźć enigmatyczne ostrakony (Ainigmata Ostraka), które zastępują pergaminy z Assassin's Creed Origins), oraz poznacie odpowiedzi na zagadki, które odczytuje się ze zdobytych ostrakonów. Nasz poradnik pomoże również w czasie eksploracji grobowców - opisaliśmy je na osobnych stronach, wskazując drogę i ich lokalizację na mapie.

Enigmatyczne ostrakony

Enigmatyczne Ostrakony to rodzaj zagadki dostępny w grze Assassin's Creed Odyssey. Aktywności te można znaleźć w różnych miejscach w świecie - czasami schowane są w jaskiniach, oazach bądź w obozach wroga. Każdą lokalizacje pierwszej części Enigmatycznego Ostrakonu znajdziesz na mapie. Aby ją zdobyć wystarczy udać się we wskazane miejsce i podnieść dany obiekt.

Poniżej zamieszczamy listę wszystkich Enigmatycznych Ostrakonów w grze AC Odyssey z podziałem na lokacje:

 1. Wyspy Kofalońskie
 2. Megaris
 3. Fokida
 4. Malis
 5. Lokryda
 6. Wyspy Abantis
 7. Koryncja
 8. Attyka
 9. Argolis
 10. Wyspy Piratów
 11. Wyspy Obsydianowe
 12. Naksos
 13. Arkadia
 14. Wyspy Srebrne
 15. Mesenia
 16. Wyspa Kithria
 17. Messara
 18. Wyspy Hefajstosa
 19. Skamieniałe wyspy
 20. Elis
 21. Macedonia
 22. Achaja

Los Atlantydy DLC

 1. Pola Elizejskie
 2. Cierpienia Hadesu
 3. Wyrok na Atlantydę

Grobowce

Grobowce są ważnymi lokacjami w grze Assassin's Creed Odyssey, gdyż możesz dzięki nim zdobywać darmowe punkty zdolności i w konsekwencji szybciej rozwijać postać. Poniższa tabela zawiera listę wszystkich dostępnych grobowców. Opisy przejścia poszczególnych grobowców są na osobnych stronach naszego poradnika.

Poniżej zamieszczamy listę wszystkich grobowców w grze AC Odyssey z podziałem na lokacje:

 1. Megaris
 2. Fokida
 3. Eubea
 4. Attyka
 5. Naksos
 6. Argolis
 7. Paros
 8. Arkadia
 9. Południowe Sporady
 10. Wyspy Srebrne
 11. Wyspy Abantis
 12. Elis
 13. Lakonia
 14. Wyspy Hefajstosa
 15. Skamieniałe wyspy
 16. Achaja

Polowanie na siedem bestii

 1. Dzik kalidoński
 2. Łania kerynejska
 3. Lew nemejski
 4. Dzik erymantejski
 5. Konstelacja Kalisto
 6. Byk kreteński
 7. Hiena Krokottasa
 8. Wilk Lykaon

Mityczne stworzenia

 1. Cyklop
 2. Minotaur
 3. Sfinks
 4. Meduza

AC Odyssey: Czciciele Kosmosa

 1. Oczy Kosmosa
 2. Srebrny szlak
 3. Ateński związek morski
 4. Symmachia Spartańska
 5. Bogowie Morza Egejskiego
 6. Wyznawcy Rodu
 7. Herosi Czcicieli
 8. Przywódca Kultu Kosmosa

AC Odyssey: Romanse

W grze AC Odyssey główny bohater może wdać się w romans z wieloma postaciami. Na osobnych stronach naszego poradnika podpowiadamy jakie wymagania trzeba spełnić, by nawiązać bliższe stosunki z wybranym NPC.

Poniżej znajdziesz zestawienie wszystkich romansów gry Assassin's Creed Odyssey.

 1. Odessa
 2. Auxesia
 3. Lykaon
 4. Kosta
 5. Alkibiades
 6. Roxana
 7. Daphnae
 8. Kyra
 9. Xenia
 10. Thaletas
 11. Diona
 12. Mikkos
 13. Zopheras
 14. Aikaterine
 15. Thyia
 16. Anais

Los Atlantydy DLC

 1. Adonis
 2. Elpis

AC Odyssey: Najlepsze buildy

 1. Wojownik
 2. Cichy Assassyn
 3. Łucznik
 4. Pasywny Assassyn

AC Odyssey: Trofea i platyna

W AC Odyssey do zdobycia jest 51 trofeów: 38 brązowych, 10 srebrnych, 2 złote i 1 platynowe (dostępne tylko w wersji na PS4). Dotyczą one między innymi zaliczania głównych wątków fabularnych, przechodzenia wątków pobocznych gry, odnajdywania sekretów i znajdziek. Po więcej szczegółów zajrzyj do naszego Poradnika trofeowego.

AC Odyssey: Wymagania sprzętowe na PC

 1. System operacyjny: Windows 7 SP1 (64-bitowy), Windows 8.1, Windows 10
 2. Procesor: AMD FX 6300 3.8 GHz, Intel Core i5 2400 3.1 GHz, Ryzen 3 - 1200 Pamięć
 3. RAM: 8 GB
 4. Karta grafiki: AMD Radeon R9 285 2 GB lub NVIDIA GeForce GTX 660
 5. Dysk twardy: 46 GB wolnego miejsca na dysku

Powyższe wymagania pozwalają na uruchomienie gry AC Odyssey w rozdzielczości 720p. Wymagania dla innych ustawień graficznych gry znajdziesz na osobnej stronie Wymagania sprzętowe.

AC Odyssey: Długość gry

Przejście samej głównej fabuły AC Odyssey wymaga spędzenia z grą około 40-45 godzin. Jeśli chcesz ukończyć Asssasin's Creed Odyssey w 100%, to na pewno trzeba spędzić z grą ponad 100 godzin.

AC Odyssey: Wersja polska

Gra Assassin's Creed Odyssey sprzedawana jest w polskiej kinowej wersji językowej. Oznacza to, że na język polski przetłumaczone zostały wyłącznie napisy, dubbing jest zaś w języku angielskim.

AC Odyssey: Mapy

Strona dedykowana mapie Assassin's Creed Odyssey zawiera wszystkie regiony, wyspy i lokacje znane z gry wraz z wykazem poziomów niezbędnych do przyjemnej i bezpiecznej eksploracji. Na mapie oznaczyliśmy kolorami sugerowane levele, pamiętaj jednak, że możesz odwiedzić je wcześniej. Radzimy jednak unikać wówczas wysokopoziomowych przeciwników i zwierząt. Jeśli więc zastanawiasz się, jaki poziom wymagany jest w Arkadii, jaki poziom niezbędny w Messarze, a jaki w Lemnos, Lesbos czy Chios, to świetnie trafiłeś.

AC Odyssey: FAQ - mam problem i szukam odpowiedzi

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Assassin's Creed Odyssey, przejrzyj poniższe pytania, które odpowiadają na kluczowe zagadnienia związane z grą. Więcej tematów znajduje się w rozdziale FAQ w naszym poradniku.

 1. Jak zdobywać surowce do craftingu? - Surowce są bardzo istotnym elementem gry, gdyż bez nich nie możesz ulepszać broni oraz pancerzy. Na stronie zestawiliśmy wszystkie główne rodzaje materiałów do craftingu i zamieściliśmy podpowiedzi gdzie najłatwiej ich szukać.
 2. Jak leczyć bohatera? - W Assassin's Creed Odyssey bohater domyślnie nie może wyleczyć się jeśli aktualnie z kimś walczy. Na stronie przedstawiamy możliwe rozwiązania tego problemu (m.in. zakupienie specjalnej umiejętności do regeneracji zdrowia).
 3. Na co wydać pierwsze punkty zdolności? - W AC Odyssey jest kilka ekstremalnie przydatnych umiejętności, które mogą znacząco ułatwić przygodę z grą. Na stronie zamieściliśmy nasze sugestii doboru zdolności po początkowych awansach poziomu doświadczenia.
 4. Jak działa system przestępczości w grze? - Złamanie prawa w świecie gry może mieć nieprzyjemne konsekwencje. W rozdziale podpowiadamy jak unikać wykrywania przestępstw oraz jak poradzić sobie już gdy zostały one odnotowane i gdy za bohaterem wyruszyli łowcy nagród.
 5. Jak odblokowywać grawerunki i jak je nakładać na bronie i pancerze? - Dzięki grawerunkom możesz dodawać nowe premie do statystyk dla posiadanych przedmiotów. Informujemy jak odblokowuje się grawerunki i jak nakłada się je z pomocą kowala.

AC Odyssey: Krótko o grze

Nowa odsłona kultowego Assassin's Creed od Ubisoft ma miejsce w starożytnej Grecji. Odsłona wprowadza wiele nowości, m.in. gracz będzie miał możliwość wyboru płci bohatera, a podejmowane decyzje będą wpływały na późniejszą rozgrywkę. Szczególnie ten ostatni motyw odróżnia część na tle serii.

W grze możemy pokierować Alexiosem lub Kassandrą, czyli wnukami króla Leonidasa, a w czasie przygody spotkamy się m - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

W grze możemy pokierować Alexiosem lub Kassandrą, czyli wnukami króla Leonidasa, a w czasie przygody spotkamy się m.in. z takimi postaciami historycznymi jak Herodot, Hipokrates czy Sokrates. Sama rozgrywka mocno skłania się ku RPG - Assassin's Creed Odyssey to więc sandbox z systemem rozwoju postaci, poziomami doświadczenia i wyborami.

Autorzy Poradnika

Jacek Hałas

Jacek Hałas

Z GRYOnline.pl współpracuje od czasów prehistorycznych, skupiając się na opracowywaniu poradników do gier dużych i gigantycznych, choć okazjonalnie zdarzają się i te mniejsze. W swoim dorobku autorskim, oprócz ponad 200 poradników, ma również m.in. recenzje, zapowiedzi i teksty publicystyczne. Prywatnie jest graczem niemal wyłącznie konsolowym, najchętniej grywającym w przygodowe gry akcji (najlepiej z dużym naciskiem na ciekawą fabułę), wyścigi i horrory. Ceni również skradanki oraz taktyczne turówki w stylu XCOM. Gra dużo, nie tylko w pracy, ale także poza nią, polując - w granicach rozsądku i wolnego czasu - na trofki i platyny. Poza grami lubi wycieczki rowerowe, a także dobrą książkę, szczególnie autorstwa Stephena Kinga oraz seriale (z klasyków najbardziej Gwiezdne Wrota, Rodzinę Soprano i Supernatural).

więcej

Grzegorz "Alban3k" Misztal, Natalia "N.Tenn" Fras


Informacje o Assassin's Creed Odyssey - poradnik do gry

Poradnik zawiera : strony: 375, ilustracje: 2227 , mapy i obrazki z oznaczeniami: 37.

Dziedzictwo pierwszego ostrza DLC

Ostatnia aktualizacja : 5 grudnia 2018, odwiedź Dziedzictwo pierwszego ostrza DLC

Los Atlantydy DLC

Ostatnia aktualizacja : 24 kwietnia 2019, odwiedź Los Atlantydy DLC

Poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 25 września 2018, odwiedź Poradnik do gry

Sekrety i znajdźki

Ostatnia aktualizacja : 2 października 2018, odwiedź Sekrety i znajdźki

Solucja

Ostatnia aktualizacja : 25 września 2018, odwiedź Solucja

Trofea i osiągnięcia

Ostatnia aktualizacja : 27 września 2018, odwiedź Trofea i osiągnięcia

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Assassin's Creed Odyssey - poradnik do gry