Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Graveyard Keeper - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Graveyard Keeper - poradnik do gry

Graveyard Keeper - poradnik do gry

Wesołe jest życie grabarza! Poradnik do gry Graveyard Keeper to kompendium wiedzy na temat tej produkcji, mieszającej gatunek RPG ze strategią. Dowiecie się tutaj, jak wytwarzać i ulepszać narzędzia, przygotowywać potrawy, pozyskiwać surowce oraz rozwijać alchemię i technologię.

Poradnik do gry Graveyard Keeper został stworzony dla wszystkich rozpoczynających przygodę z tą wyjątkową grą RPG . Poradnik zawiera wiele praktycznych porad, które ułatwią Ci rozgrywkę w Graveyard Keeper - gra ta na początku bywa dość skomplikowana i niejasna.

Graveyard Keeper to gra opierająca się na eksploracji terenu, poznawaniu nowych postaci i wykonywaniu dla nich misji. Tworzyliśmy więc strony, które zawierają porady tak do misji, jak i takie, które opisują świat przedstawiony w grze i jego mechaniki. Dzięki temu łatwiej będzie Ci się odnaleźć w tej dziwnej krainie.

W poradniku do Graveyard Keeper, znajdziesz również informacje o tym, jak ulepszyć różne przedmioty oraz rozwijać swoją postać i jej otocznie. Stworzyliśmy strony zawierające dokładne opisy ulepszania przedmiotów i tworzenia sprzętów. Znajdą się również tutaj dokładne opisy surowców oraz planów, które umożliwiają rozwój technologiczny. Przygotowaliśmy także strony dotyczące drzewa technologii oraz punktów, które można zdobyć w grze.

W dziale nazwanym FAQ znajdziesz odpowiedzi na nurtujące pytania, które dotyczą ogólniej rozgrywki w Graveyard Keeper. Znalazły się tam informacje na temat walki, regeneracji zdrowia oraz zdobywania pieniędzy.

Aby zadbać o fanów osiągnięć stworzyliśmy dokładną listę osiągnięć dostępnych na każdej z platform. Aby ułatwić zdobywanie ich, do każdego z nich stworzyliśmy opis.

Graveyard Keeper w pigułce

Graveyard Keeper to wydana na platformę PC i XONE sandboksowa gra RPG wzbogacona elementami strategicznymi. Gra została stworzona przez studio Lazy Bear Games, które ma na swoim koncie popularną produkcję indie Punch Club.

Gra pozwala graczowi wcielić się w właściciela, i zarazem zarządcę cmentarza. Cmentarz ten leży w krainie pełnej potworów i różnorodnych magicznych zagrożeń. Dzięki temu gracz nie może narzekać na brak "klientów".

Graveyard Keeper opowiada historię postaci prowadzącej własny, dość nietypowy jak na gry, biznes. Twórcy jednak nie traktowali fabuły zbyt poważnie - jest ona przepełniona czarnym humorem i żartami z elementów gry. Rolą gracza jest eksploracja świata, przenoszenie ciał, wykopywanie grobów i organizowanie pogrzebów. W grze nie występuje żadna postać NPC do pomocy, więc prawie wszystkie czynności gracz musi wykonywać "własnoręcznie". Dodatkowo konieczne jest także regularne podejmowanie decyzji o charakterze biznesowym. Oprócz zajmowania się cmentarzem można również organizować festyny palenia wiedźm na stosie oraz nawiązywać współpracę z lokalnym kościołem.

Autorzy zawarli w grze wiele czarnego humoru, który może zarówno przyciągnąć, jak i odepchnąć od siebie niektórych graczy. Można sprzedawać hot dogi koło cmentarza stworzone ze zwłok, albo chociażby handlować częściami ciał oraz krwią. Aby ograniczyć wydatki, możliwe jest również wyrzucanie szczątków do rzeki i urządzanie jedynie udawanych pogrzebów. Gra ta wymaga od gracza wielu ciekawych pomysłów oraz liczenia kosztów.

Porady na start

W grze Graveyard Keeper czeka cię wiele godzin spędzonych na eksploracji, wykonywaniu misji, tworzeniu nowych przedmiotów, organizowaniu festynów, pogrzebów oraz podejmowania decyzji biznesowych. Aby ułatwić ci jednak początek gry stworzyliśmy listę cennych porad, które pomogą ci rozpocząć rozgrywkę. Porady te dotyczą głównie elementów gry odpowiadających za eksplorację oraz tworzenie nowych przedmiotów. Dzięki czemu ułatwią ci one rozgrywkę podczas paru pierwszych godzin spędzonych z grą.

Crafting oraz narzędzia

Gra Graveyard Keeper opiera się na tworzeniu nowych sprzętów oraz przedmiotów. Jest to bardzo ważna mechanika, ponieważ bez niej nie można popchnąć gry do przodu. Przygotowaliśmy, więc strony opisujące tworzenie przedmiotów, zdobywanie planów, a także naprawę i ulepszanie narzędzi codziennego użytku. Dzięki temu już nigdy nie staniesz przy złoży żelaza z tępym kilofem i będziesz mógł cieszyć się rozgrywką.

Opis świata

Aby ułatwić ci odnalezienie się w Graveyard Keeper stworzyliśmy strony opisujące NPC znajdujących się w grze oraz świat przygotowany przez twórców. W tym poradniku znajdziesz dokładną mapę świata przedstawionego w grze Graveyard Keeper, dzięki czemu zawsze będziesz wiedział gdzie się udać.

Porady do misji

Misje w grze Graveyard Keeper umożliwiają śledzenie linii fabularnej w grze, jednak można wykonywać je w różnym czasie i cieszyć się innymi aspektami w grze. Przygotowaliśmy, więc opisy niektórych aspektów misji, aby ułatwić ci przechodzenie gry, a jednocześnie nie zaburzać twojej swobody.

Farma i gotowanie

W grze Graveyard Keeper ważne są potrawy przygotowywane przez postać. Dzięki nim można odbudować energie oraz zdrowie postaci. Przygotowaliśmy strony poświęcone prowadzeniu farmy oraz gotowaniu, dzięki czemu będziesz wiedział jak przygotować najlepsze danie oraz co zrobić, żeby móc zasadzić marchewki dla osła.

Alchemia

Jako, że w Graveyard Keeper znajdujesz się w świecie fantasy, odnajdziesz w nim zarówno magia, jak i czarodziejskie eliksiry. Z czasem twoja postać nauczy się tworzy różnego rodzaju potiony. Aby ułatwić ci zapoznanie się z podstawami alchemii przygotowaliśmy kilka stron opisujących eliksiry oraz sposoby na ich przygotowania.

Aneks

W ostatnim rozdziale poradnika znajdziesz opis technicznych stron gry Graveyard Keeper. Stworzyliśmy dokładny opis wymagań sprzętowych, który pozwoli ci określić, czy twój komputer uruchomi grę. Jest ona mało wymagająca, więc powinna działać nawet na starych komputerach i laptopach. Dodatkowo stworzyliśmy listę osiągnięć, które można zdobyć w grze i dokładnie je opisaliśmy, abyś mógł szybko i sprawnie zdobyć je w 100%.

Sterowanie

Stworzyliśmy krótką tabelę zawierającą domyślne sterowanie gry Graveyard Keeper. Zbiór wszystkich przycisków pomoże ci szybko odnaleźć się w dynamicznej rozgrywce i ułatwi chwile spędzone w grze.

Sterowanie postacią - Graveyard Keeper - poradnik do gry

Sterowanie postacią

Akcja - Graveyard Keeper - poradnik do gry

Akcja

Menu startowe / Zakończenie interakcji - Graveyard Keeper - poradnik do gry

Menu startowe / Zakończenie interakcji

Mapa - Graveyard Keeper - poradnik do gry

Mapa

Ekwipunek - Graveyard Keeper - poradnik do gry

Ekwipunek

Drzewo technologii - Graveyard Keeper - poradnik do gry

Drzewo technologii

Potwierdzenie akcji - Graveyard Keeper - poradnik do gry

Potwierdzenie akcji

Używanie przedmiotu - Graveyard Keeper - poradnik do gry

Używanie przedmiotu

Tabela NPC - Graveyard Keeper - poradnik do gry

Tabela NPC

Czy mój komputer uruchomi Graveyard Keeper?

Poniżej przedstawiliśmy minimalną wymaganą konfigurację sprzętową dla Graveyard Keeper na komputerach PC. W grze nie występują opcje graficzne, które pozwalają na obniżenie lub podwyższenie jakości tekstur oraz pozostałych elementów graficznych.

Minimalne wymagania sprzętowe Graveyard Keeper

  1. System operacyjny: Windows 7 32-bit
  2. Procesor: Intel Core i5 1.5 GHz
  3. Pamięć RAM: 4 GB
  4. Karta graficzna: GeForce 8600
  5. Wymagane miejsce na dysku HDD: 1 GB
  6. Pamięć karty graficznej: 256 MB

Natalia "N.Tenn" Fras (www.gry-online.pl)

Informacje o Graveyard Keeper - poradnik do gry

Autor : Natalia N.Tenn Fras

Ostatnia aktualizacja : 21 sierpnia 2018

Poradnik zawiera : strony: 61, ilustracje: 179 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Graveyard Keeper - poradnik do gry