Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pure Farming 2018 - poradnik do gry

Pure Farming 2018 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Hodowla królików i kur w Pure Farming 2018 Pure Farming 2018 poradnik, solucja

Są to najtańsze dostępne inwestycje. Zwracają się szybko, nie wymagają dużego nakładu pracy i przynoszą codzienny zysk, choć w niezbyt dużej wysokości. Zwróć uwagę na mapę: znajdziesz tam więcej

Króliki

Możesz zakupić przy domu dwie klatki (brak ulepszeń - cena 5 000 EUR) na 25 zwierzaków. Każdy królik kosztuje 20 EUR. Już po jednej dobie możesz sprzedać je za 40 EUR/szt. Tak więc przy pełnym zakupie możesz zarobić nawet 500 EUR/dzień, przy czym inwestycja zwraca się po 10 dniach. Nie potrzebujesz także żadnych maszyn do obsługi tej hodowli.

Hodowla królików - Hodowla królików i kur w Pure Farming 2018 - Pure Farming 2018 - poradnik do gry
Hodowla królików

Dodatkowym plusem jest fakt, że zwierząt nie musisz nigdzie wozić celem sprzedaży - robisz to używając tabletu; jednakże zakupu musisz dokonywać stojąc przed klatką. Masz 3 dni na ich sprzedaż, jeśli nie zdążysz będą stare i ich cena będzie niższa niż cena zakupu młodych; zdechną po kolejnych 3 dniach. Dorastanie następuje o północy.

Kury

Najpierw zakup kurnik (przy siedzibie masz 3 miejsca na kurniki), każdy kosztuje 5000 EUR. Później musisz zakupić kury.

Zakup kurnik stając w niebieskim polu przed fundamentami oznaczonymi na mapie ikoną kury - Hodowla królików i kur w Pure Farming 2018 - Pure Farming 2018 - poradnik do gry
Zakup kurnik stając w niebieskim polu przed fundamentami oznaczonymi na mapie ikoną kury

Na domyślnym poziomie możesz mieć ich 10, przy czym każda kosztuje 20 EUR. Ulepsz kurnik do poziomu 2 (10 000 EUR), aby zwiększyć pojemność do 15 kur.

 1. Kury dorastają w ciągu 2 dni - nadają się wtedy na sprzedaż (25 EUR) i znoszą jajka;
 2. Jaja produkowane są codziennie, przez 5 dni - jedna kura wytwarza jedno opakowanie na dzień. Łatwo więc policzyć na podstawie nie zebranych pudełek, ile dni minęło, jeśli tego nie monitorujesz.
 3. Po 5 dniach znoszenia jaj kury nadają się na sprzedaż,
 4. Jeśli nie sprzedasz kur w ostatnim dniu znoszenia jaj, otrzymasz za nie znacznie mniej pieniędzy (5 EUR), gdyż będą już za stare. Stawka za dojrzałą kurę to 25 EUR, za starą 5 EUR. Warto więc poświęcić ostatnią partię jaj, by zamiast tego sprzedać kury.
 5. Jeśli zbyt długo będziesz zwlekał ze sprzedażą kur, zdechną.
 6. Ceny rynkowe podane są w tonach. W tym przypadku przelicznik to ~20 opakowań jaj = tona.
 7. Po sprzedaży drobiu możesz zakupić ponownie młode kury i rozpocząć cały proces na nowo. Do zwożenia jajek możesz użyć wyłącznie pick-upa albo małej naczepki. Jajka wydawane są o północy.

Zysk z hodowli 15 kur:

 1. Zakup: 300 EUR
 2. Sprzedaż: 375 EUR
 3. Średni zysk z jaj (cena ruchoma) na przestrzeni 4-5 dni: 2000-3000 EUR.
Jaja możesz transportować do skupu nawet pickupem - Hodowla królików i kur w Pure Farming 2018 - Pure Farming 2018 - poradnik do gry
Jaja możesz transportować do skupu nawet pickupem
 1. Jak widać, kury nie są bardzo korzystną finansowo inwestycją. Jeśli jednak zakupisz wszystkie kurniki i ulepszysz je oraz zignorujesz (lub będziesz pamiętał) o momencie, gdy kury starzeją się i tracą wartość, to zysk z jaj może być optymalny w stosunku do nakładu pracy (po 5 dniach załadujesz wszystkie jajka na jedną naczepkę i zyskasz blisko 10 000 EUR). Jaja możesz sprzedać w punkcie skupu owoców, czy np. w fabryce majonezu.
 2. W każdym miejscu jednak otrzymasz takie samo wynagrodzenie. Tak więc zwrot inwestycji następuje najwcześniej po 3-4 tygodniach.