Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Horizon Zero Dawn: Ustronie stwórcy (Maker's End) solucja Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Poniższy rozdział stanowi kompletny opis przebiegu rozgrywki w trakcie zadania Ustronie stwórcy. Znajdziesz tutaj wskazówki, które pomogą ci ukończyć omawiane zadanie możliwie najkorzystniej.

Zadanie pojawi się w dzienniku po zrealizowaniu zadania Miasto Słońca. W ramach misji musisz odbyć podróż do odległego miejsca na północnym zachodzie świata gry zwanego Ustroniem Stwórcy.

Gdy tylko zbliżysz się do obszaru oznaczonego zadaniem, to tajemniczy głos znowu nawiąże łączność za Aloy - Horizon Zero Dawn: Ustronie stwórcy (Makers End) solucja - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Gdy tylko zbliżysz się do obszaru oznaczonego zadaniem, to tajemniczy głos znowu nawiąże łączność za Aloy. Zgodnie z jego wytycznymi w pobliżu ruin możesz znaleźć skrzynię z zapasami, które ci pozostawił. Skorzystaj z tego i zabierz przedmioty.

Następnie kierując się pozycją znacznika wejdź w głąb ruin. Na swojej drodze możesz napotkać kilka maszyn. Są skażone, więc warto wykorzystać przeciwko nim płonące strzały. To samo dotyczy ludzkich przeciwników, bo większość z nich na plecach nosi łatwopalny materiał, który eksploduje po kontakcie z ogniem. Aby wywołać eksplozję koniecznie musisz trafić w materiał, uderzenie w jego ciało nie wywoła pożądanego efektu.

Po uporaniu się z pierwszą partią przeciwników przejdź przez widoczną na obrazku bramę - Horizon Zero Dawn: Ustronie stwórcy (Makers End) solucja - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Po uporaniu się z pierwszą partią przeciwników przejdź przez widoczną na obrazku bramę. Tutaj czeka cię jeszcze kilku kultystów, a wraz z nimi są Czujki i jeden Skaziciel. Pokonaj maszyny i udaj się w głąb ruin.

Idąc w kierunku znacznika nie zapomnij przeszukać każdej z napotkanych skrzyń. W większości przypadków znajdziesz tam pospolite komponenty, ale część z nich może być przydatna. Podczas wędrówki usłyszysz serię eksplozji. Twoim celem jest zbadanie ich źródła.

Okazuje się, że w dalszej części ruin jest kolejny oddział kultystów a z nimi Unicestwiacz - Horizon Zero Dawn: Ustronie stwórcy (Makers End) solucja - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Okazuje się, że w dalszej części ruin jest kolejny oddział kultystów a z nimi Unicestwiacz. Kultystów i skażone Czujki możesz zwabić do krzaków i zabić po cichu. Możesz też zwyczajnie podpalić ich, ale wtedy ryzykujesz, ze zostaniesz zauważony przez wielką maszynę. Ta ma bardzo dużą siłę ognia, ale gdy jest w pozycji bojowej, to jednocześnie wszystkie jej słabe punkty są podświetlone co znacznie ułatwia celowanie. Największe obrażenia zadasz jeśli trafisz w działko które jest pośrodku całej konstrukcji. Powinno to zredukować siły maszyny o co najmniej połowę. Postaraj się znaleźć jakąś osłonę, żeby nie wystawiać się na bezpośredni ogień.

Po wyeliminowaniu wszystkich wrogów znajdź ciało dowódcy i zbadaj jego Fokus. Po krótkiej scence udaj się w głąb ruin. Żeby tam dotrzeć musisz przecisnąć się przez szczelinę w skale. Następnie czeka cię scenka, po której wejdziesz do bunkra.

Podążaj cały czas za znacznikiem - Horizon Zero Dawn: Ustronie stwórcy (Makers End) solucja - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Podążaj cały czas za znacznikiem. Możesz wchodzić do pozostałych komnat, ale znajdziesz tam jedynie nieco surowców i pamiątki dźwiękowe. Nie ma szans, żebyś się zgubił lub obrał niewłaściwą ścieżkę. Nawet jeśli trafisz na widoczne rozgałęzienia, to prowadzą one do tego samego punktu. Korzystając z dłuższej trasy możesz jedynie trafić na kilka skrzyń z surowcami lub dźwiękowe pamiątki.

Ostatecznie znajdziesz się na 11 piętrze - Horizon Zero Dawn: Ustronie stwórcy (Makers End) solucja - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Ostatecznie znajdziesz się na 11 piętrze. Tam możesz przystąpić do realizacji zadania.

Możesz też wdrapać się jeszcze wyżej - Horizon Zero Dawn: Ustronie stwórcy (Makers End) solucja - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Możesz też wdrapać się jeszcze wyżej. Znajdziesz tam źródło zasilania związane z zadaniem Starożytna zbrojownia. Szczegóły dotyczące zadania znajdziesz w dedykowanym rozdziale.

W ramach misji musisz zbliżyć się do bazy danych korporacji - Horizon Zero Dawn: Ustronie stwórcy (Makers End) solucja - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

W ramach misji musisz zbliżyć się do bazy danych korporacji. Wejdź w interakcję z maszyną. Dalsza część zadania wymaga od ciebie obejrzenia trzech hologramów, które nieco wyjaśnią przyczyny apokalipsy, która spadła na ludzi. Po obejrzeniu wszystkich scen w pomieszczeniu uruchomione zostaną drzwi od windy. Podejdź do nich, a zobaczysz obraz osoby, która kontaktowała się z Aloy przez Fokus.

Po dłuższej rozmowie zadanie zostanie zakończone, a w jego miejscu pojawi się kolejne Kurhan. Skorzystaj z możliwości szybkiego opuszczenia ruin i podążaj dalej wątkiem głównym.