Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Horizon Zero Dawn: Trofea - lista, porady Trofa i osiągnięcia w Horizon Zero Dawn

Na tej stronie poradnika trofeowego do gry Horizon Zero Dawn możesz znaleźć listę wszystkich głównych trofeów, tzn. tych powiązanych z główną kampanią oraz wymaganych do odblokowania platynowego trofeum. Do każdego osiągnięcia dodaliśmy informacje o jego wymaganiach, a także nasz autorski komentarz odnośnie jego łatwego odblokowania.

Jeżeli interesują cię osiągnięcia dodatkowej zawartości, to przejdź na osobną stronę naszego poradnika trofeowego - Trofea DLC.

Najważniejsze informacje o podstawowych trofeach Horizon Zero Dawn

 1. Na podstawowy zestaw osiągnięć składa się 56 trofeów - 1 platynowe trofeum (do zdobycia tylko na PS4), 2 złote, 5 srebrnych i aż 48 brązowych.
 2. Odblokowywaniem osiągnięć możesz także zajmować się w wersji na PC - osiągnięcia Steam gry Horizon Zero Dawn na komputery osobiste mają identyczne założenia do trofeów z wersji na PlayStation 4. Uwaga - Wersja na PC jest od razu sprzedawana razem ze wszystkimi dodatkami, tak więc zajrzyj dodatkowo na stronę Trofea DLC w naszym poradniku trofeowym.
 3. Wszystkie trofea Horizon Zero Dawn zdobywa się w trybie dla pojedynczego gracza. Gra nie posiada żadnej zawartości multiplayer i w przypadku grania na PS4 nie jest przez to wymagane posiadanie wykupionej subskrypcji PS+.
 4. Gra skonstruowana została w taki sposób, że żadnego trofeum nie możesz przegapić. Częściowym wyjątkiem od tej reguły jest osiągnięcie Wszyscy sprzymierzeńcy przybyli, które wymusza żeby wszyscy możliwi sprzymierzeńcy Aloy dołączyli do finałowej bitwy. Nie stracisz szans na zdobycie tego trofeum jeśli rozegrałeś ostatnią główną misję bez wszystkich sprzymierzeńców, albowiem gra pozwala na powtórzenie finałowego questu. Mimo wszystko warto jednak o to zadbać żeby nie trzeba było ponownie rozgrywać końcowej misji, która z oczywistych względów jest dość wymagająca.
 5. Nie musisz od razu zajmować się odnajdywaniem znajdziek i zaliczaniem pobocznych misji. Wszystkie dodatkowe aktywności możesz odkładać sobie na później i przystępować do nich także dopiero po skończeniu głównej fabuły.
 6. Główną kampanię możesz ukończyć na dowolnym poziomie trudności, także najniższym. W głównym zestawie trofeów nie ma żadnego dotyczącego ustawienia konkretnego poziomu trudności. W grze jest trofeum Super trudna gra, ale dotyczy ono trybu Nowa Gra+ i nie jest powiązane z głównym zestawem trofeów. Opis tego osiągnięcia znajdziesz na stronie Trofea DLC.
 7. Zdobycie platynowego trofeum powinno ci zająć co najmniej 40 godzin. Horizon Zero Dawn jest dużą grą, w której oprócz dość rozbudowanego głównego wątku fabularnego na odkrycie i zaliczenie czeka mnóstwo dodatkowej zawartości. Trofea powiązane są m.in. z pobocznymi questami, eksploracją mapy, odnajdywaniem znajdziek, czy staczaniem walk z maszynami.
 8. Żadne z trofeów z głównego zestawu nie jest bardzo wymagające, choć odblokowanie niektórych z nich może ci zająć trochę czasu i mowa tu m.in. o trofeach dotyczących odnajdywania metalowych kwiatów czy awansowania na 50 poziom doświadczenia. Trochę trudniejsze może być trofeum Wszystkie żarsłońca na wszystkich terenach dotyczące zaliczenia wszystkich wyzwań na terenach łowieckich. Możesz na szczęście ułatwić sobie jego zdobycie zajmując się nim dopiero po zdobyciu najlepszego sprzętu dzięki postępom w grze i ustawiając niski poziom trudności.

Wszystkie trofea zdobyte - All Trophies Obtained

Opis: Zdobyto wszystkie trofea Horizon Zero Dawn.

Typ: Platynowe

Wskazówki: Trofeum zostanie automatycznie przypisane do konta tuż po odblokowaniu wszystkich pozostałych trofeów w grze Horizon Zero Dawn. Możesz je zdobyć tylko na PS4 - jest niedostępne w wersji na PC.

Zabito z ukrycia 10 maszyn - Stealth Killed 10 Machines

Opis: Wykonano zabicie z ukrycia 10 maszyn.

Typ: Brązowe

Wskazówki: Najłatwiej nabić to trofeum na pomniejszych maszynach, które napotkasz na każdym kroku w granicach obręczy. Musisz mieć odblokowaną umiejętność Bezszelestny cios, a jeszcze lepiej, jeśli do tego odblokowałeś już umiejętność Wabik. Ukryj się w krzakach i skorzystaj z wabika, jeśli to możliwe. Jeśli nie, to wymierz rzut kamieniem niedaleko miejsca w którym się znajdujesz. Poczekaj, aż maszyna podejdzie i wtedy naciśnij R1 na kontrolerze, żeby wyprowadzić cios z ukrycia.

3 ciosy z góry - 3 Strikes From Above

Opis: Zabito 3 wrogów z użyciem umiejętności ciosu z góry.

Typ: Brązowe

Wskazówki: Tak jak w przypadku poprzedniej pozycji, najlepszym celem są małe maszyny oraz ludzie. Najłatwiej będzie ci zdobyć osiągnięcie przeciwko tym drugim. Wdrap się na wieżę strażniczą w dowolnym obozie bandytów i poczekaj aż któryś z nich się zbliży. Możesz rzucić kamień w miejsce pod tobą, żeby przyciągnąć czyjąś uwagę. Konieczne jest wcześniejsze odblokowanie umiejętności Cios z góry.

Oderwano 10 elementów - Tore Off 10 Components

Opis: Odłączono 10 elementów od maszyn w trakcie walki.

Typ: Brązowe

Wskazówki: To trofeum powinieneś otrzymać samoczynnie już po kilkudziesięciu minutach gry. Celuj w części pancerza poszczególnych z maszyn. Po kilku celnych strzałach element pancerza odpadnie. Możesz osiągnąć ten same efekt walcząc w zwarciu.

10 maszyn zabitych przez podatność - 10 Vulnerable Machine Kills

Opis: Zabito 10 maszyn podatnych na ogień, gdy płonęły, lub podatnych na zimno, gdy były zamrożone.

Typ: Brązowe

Wskazówki: Po zweryfikowaniu słabych punktów wrogiej maszyny wykorzystaj żywioł, na który jest szczególnie podatna, do zadania jej śmiertelnych obrażeń:

 1. Burzoptak, Kłapak, Nadymiacz mrożący, Niszczyciel, Skaziciel, Uśmiercacz, Złomiarz są podatne na ataki ogniowe
 2. Bysior, Nadymiacz ognisty, Skałokrusz są podatne na ataki zamrażające

Możesz zredukować wcześniej siły witalne maszyny przy pomocy innych środków lub cały czas kierować ku niej ataki korzystając z żywiołu, na który jest podatna. Ważne, żeby ostateczne obrażenia zostały zainicjowane przez trwający status. Najłatwiej będzie to osiągnąć przy pomocy płonących strzał.

Oderwano 5 sztuk ciężkiej broni - Tore Off 5 Heavy Weapons

Opis: Odłączono od maszyn 5 sztuk ciężkiej broni podczas walki - Horizon Zero Dawn: Trofea - lista, porady - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Opis: Odłączono od maszyn 5 sztuk ciężkiej broni podczas walki.

Typ: Brązowe

Wskazówki: Największe maszyny zaprojektowane są w taki sposób, iż poza standardowym zestawem uzbrojenia mają osobne działa, które przytwierdzone są do ich korpusu. Broń tego typu możesz odstrzelić po wielokrotnym uderzaniu w ten sam element. Najczęściej spotykaną maszyną dla tego osiągnięcia jest Gromoszczęk.

Zdominowano 7 typów maszyn - 7 Types of Machines Overriden

Opis: Odblokowano i wykorzystano dominację 7 różnych typów maszyn.

Typ: Brązowe

Wskazówki: Za pośrednictwem rdzeni czterech kotłów otrzymujesz dostęp do dominacji nad większością maszyn w grze. Gdy uda ci się zdominować każdy z typów, na twoje konto wpadnie Trofeum.

Komplet informacji na temat tej mechaniki rozgrywki znajdziesz na osobnej stronie Dominacja.

30 wrogich ludzi trafionych w głowę - Headshot 30 Human Enemies

Opis: Zabito 30 wrogich ludzi trafieniami w głowę.

Typ: Brązowe

Wskazówki: Strzał w głowę to jeden z najskuteczniejszych sposobów walki na dystans przeciwko wrogom rodzaju ludzkiego. Większość pomniejszych przeciwników ginie po jednym celnym strzale. Odblokuj umiejętność Skupienie. Dzięki niej podczas celowania będziesz mógł spowolnić nieco czas, dzięki czemu trafienie przeciwnika w głowę stanie się niezwykle proste.

Przewrócono 23 manekiny żuwaczy - Downed 23 Grazer Dummies

Opis: Znaleziono i przewrócono wszystkie manekiny żuwaczy w regionie Nora - Horizon Zero Dawn: Trofea - lista, porady - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Opis: Znaleziono i przewrócono wszystkie manekiny żuwaczy w regionie Nora.

Typ: Brązowe

Wskazówki: Aby otrzymać trofeum musisz zniszczyć wszystkie manekiny Żuwaczy, które znajdziesz w rozmaitych punktach na całym terenie kontrolowanym przez plemię Nora. Do przewrócenia manekina wystarczy jeden silny cios w zwarciu, lub kilkanaście zwykłych.

Lokalizację wszystkich manekinów możesz sprawdzić w rozdziale Gdzie znajdę manekiny Żuwaczy?.

Pierwsza modyfikacja - First Modification

Opis: Użyto zwoju lub splotu na broni lub stroju z możliwością modyfikacji.

Typ: Brązowe

Wskazówki: Uruchom zakładkę wytwarzanie w menu podręcznym gry. Oznacz broń lub pancerz i potwierdź, żeby dotrzeć do zebranych modyfikacji dla danego typu wyposażenia. Zamontuj dowolną z nich w dowolnym przedmiocie ze slotem (np. podstawowy łuk), żeby otrzymać trofeum.

Zabito wszystkie maszyny zaopatrzeniowe - All Acquisition Machines Killed

Opis: Zabito co najmniej 1 egzemplarz każdego typu maszyny zaopatrzeniowej.

Typ: Brązowe

Wskazówki: Do tej kategorii zaliczają się następujące rodzaje maszyn:

 1. Biegun (Strider)
 2. Bysior (Trampler)
 3. Jastrząbłysk (Glinthawk)
 4. Kłapak (Snapmaw)
 5. Lancoróg (Lancehorn)
 6. Skałokrusz (Rockbreaker)
 7. Śmigacz (Charger)
 8. Wielkogłów (Broadhead)
 9. Złomiarz (Scrapper)
 10. Żuwacz (Grazer)

Nie możesz od razu ich wszystkich dopaść, gdyż niektóre pojawiają się w późniejszych regionach. Po prostu staraj się atakować każdą nową napotkanę odmianę maszyny.

Zabito wszystkie maszyny zwiadowcze - All Recon Machines Killed

Opis: Zabito co najmniej 1 egzemplarz każdego typu maszyny zwiadowczej.

Typ: Brązowe

Wskazówki: Do tej kategorii zaliczają się następujące rodzaje maszyn:

 1. Czujka (Watcher)
 2. Czerwonooka Czujka (Redeye Watcher)
 3. Długonóg (Longleg)

Nie możesz od razu ich wszystkich dopaść, gdyż niektóre pojawiają się w późniejszych regionach. Po prostu staraj się atakować każdą nową napotkanę odmianę maszyny.

Zabito wszystkie maszyny bojowe - All Combat Machines Killed

Opis: Zabito co najmniej 1 egzemplarz każdego typu maszyny bojowej.

Typ: Brązowe

Wskazówki: Do tej kategorii zaliczają się następujące rodzaje maszyn:

 1. Burzoptak (Stormbird)
 2. Gromoszczęk (Thunderjaw)
 3. Nękacz (Stalker)
 4. Niszczyciel (Ravager)
 5. Piłoząb (Sawtooth)

Nie możesz od razu ich wszystkich dopaść, gdyż niektóre pojawiają się w późniejszych regionach. Po prostu staraj się atakować każdą nową napotkanę odmianę maszyny.

Zabito wszystkie maszyny transportowe - All Transport Machines Killed

Opis: Zabito co najmniej 1 egzemplarz każdego typu maszyny transportowej.

Typ: Brązowe

Wskazówki: Do tej kategorii zaliczają się następujące rodzaje maszyn:

 1. Behemot (Behemoth)
 2. Krabołaz (Shell-Walker)
 3. Nadymiacz mrożący (Freeze Bellowback)
 4. Nadymiacz ognisty (Fire Bellowback)

Nie możesz od razu ich wszystkich dopaść, gdyż niektóre pojawiają się w późniejszych regionach. Po prostu staraj się atakować każdą nową napotkanę odmianę maszyny.

Osiągnięto poziom 10 - Reached Level 10

Opis: Osiągnięto 10 poziom gracza.

Typ: Brązowe

Wskazówki: Przejdź do opisu trofeum Osiągnięto poziom 50.

Osiągnięto poziom 25 - Reached Level 25

Opis: Osiągnięto 25 poziom gracza.

Typ: Brązowe

Wskazówki: Przejdź do opisu trofeum Osiągnięto poziom 50.

Osiągnięto poziom 40 - Reached Level 40

Opis: Osiągnięto 40 poziom gracza.

Typ: Brązowe

Wskazówki: Przejdź do opisu trofeum Osiągnięto poziom 50.

Osiągnięto poziom 50 - Reached Level 50

Opis: Osiągnięto 50 poziom gracza.

Typ: Brązowe

Wskazówki: Punkty doświadczenia w Horizon Zero Dawn możesz zdobywać przede wszystkim dzięki zaliczaniu questów. Zajmuj się na bieżąco także opcjonalnymi zadaniami, które nie są wymagane do ukończenia gry. Staraj się ponadto nie unikać konfrontacji z maszynami, bo każda wyeliminowana maszyna gwarantuje trochę punktów doświadczenia.

Jeśli pomimo ukończenia wszystkich misji dostępnych w grze nie awansowałeś na poziom 50, to zainteresuj się np. próbami na terenach łowieckich. Do każdej próby można podchodzić dowolną ilość razy i mogą ci one pozwolić szybciej zdobyć xp potrzebne do kolejnych awansów.

Wszystkie umiejętności opanowane - All Skills Learned

Opis: Opanowano wszystkie dostępne umiejętności - Horizon Zero Dawn: Trofea - lista, porady - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Opis: Opanowano wszystkie dostępne umiejętności.

Typ: Brązowe

Wskazówki: Trofeum zostanie przypisane do konta wraz z odblokowaniem ostatniej umiejętności z puli talentów dostępnych w grze.

Komplet informacji o odblokowywaniu zdolności zamieściliśmy na osobnej stronie Umiejętności Aloy.

Zdominowano pierwszego żyrafa - First Tallneck Overiden

Opis: Wspięto się na żyrafa i uzyskano dostęp do jego informacji - Horizon Zero Dawn: Trofea - lista, porady - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Opis: Wspięto się na żyrafa i uzyskano dostęp do jego informacji

Typ: Brązowe

Wskazówki: Pierwszym tego typu stworzeniem które spotkasz na swojej drodze będzie Żyraf w Diablim Pragnieniu. Wdrap się na głowę żyrafa, zdominuj go i zjedź na dół po linie, żeby odblokować trofeum i przy okazji znaczny fragment mapy świata.

Wszystkie najważniejsze informacje na temat tych maszyn i wspinania się na nie znajdziesz na stronie Jak wspiąć się na Żyrafa?. Na stronie Żyrafy jest natomiast mapa świata z zaznaczonymi miejscami występowania Żyrafów.

Oczyszczono pierwszy obóz bandytów - First Bandit Camp Cleared

Opis: Wyzwolono osadę opanowaną przez klan bandytów - Horizon Zero Dawn: Trofea - lista, porady - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Opis: Wyzwolono osadę opanowaną przez klan bandytów.

Typ: Brązowe

Wskazówki: Wyzwolenie obozu opanowanego przez bandytów wiąże się z wyeliminowaniem wszystkich oprawców na jego terenie. Po śmierci ostatniego z nich do osady wracają zwykli mieszkańcy i stanowi on punkt szybkiej podróży.

Więcej informacji znajdziesz w rozdziale poświęconym Obozom Bandytów. Jest tam też mapa świata z zaznaczonymi miejscami ich odnajdywania.

Zdominowano pierwszy rdzeń - First Core Overridden

Opis: Dotarto do rdzenia Kotła i uzyskano z niego informacje - Horizon Zero Dawn: Trofea - lista, porady - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Opis: Dotarto do rdzenia Kotła i uzyskano z niego informacje.

Typ: Brązowe

Wskazówki: Trofeum trafi na twoje konto po zsynchronizowaniu danych z pierwszym rdzeniem, który prawdopodobnie będzie w kotle SIGMA.

Komplet informacji o odnajdywaniu Kotłów i docieraniu do ich rdzeni znajdziesz w osobnym rozdziale Kotły w naszym poradniku.

Wszystkie półsłońca na jednym z terenów - All Suns at One Ground

Opis: Zdobyto co najmniej znak półsłońca we wszystkich trzech próbach na jednym z terenów łowieckich.

Typ: Brązowe

Wskazówki: Trofeum pojawi się na twoim koncie zaraz po tym, gdy ukończysz wszystkie z trzech zadań na jednym z terenów łowieckich ze średnim rezultatem. Niemniej jednak każde z wyzwań pojedynczego terenu musi być zakończone. Trofeum otrzymasz też, gdy już przy pierwszym podejściu uda ci się ukończyć wszystkie trzy próby z najlepszym rezultatem.

Żarsłońca na jednym z terenów - Blazing Suns at One Ground

Opis: Zdobyto znak żarsłońca we wszystkich trzech próbach na jednym z terenów łowieckich.

Typ: Brązowe

Wskazówki: Trofeum pojawi się na twoim koncie zaraz po tym, gdy ukończysz wszystkie z trzech zadań na jednym z terenów łowieckich z najlepszym rezultatem, czyli przed upływem najkrótszego limitu czasu. Każde z trzech zadań pojedynczego terenu łowieckiego musisz wykonać na takim pułapie, żeby odblokować trofeum.

Oczyszczono pierwszą skażoną strefę - First Corrupted Zone Cleared

Opis: Zabito wszystkie skażone maszyny w danej skażonej strefie - Horizon Zero Dawn: Trofea - lista, porady - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Opis: Zabito wszystkie skażone maszyny w danej skażonej strefie.

Typ: Brązowe

Wskazówki: Jeśli nie walczyłeś ze skażonymi maszynami wcześniej, to z pewnością będziesz musiał to robić w czasie misji głównej - Poszukująca u bram. We wspomnianym rozdziale znajdziesz szereg wskazówek, które znacznie ułatwią neutralizowanie skażenia.

Zdominowano wszystkie żyrafy - All Tallnecks Overridden

Opis: Wspięto się na wszystkie żyrafy i uzyskano dostęp do ich informacji.

Typ: Srebrne

Wskazówki: To trudniejsza wersja opisanego wcześniej trofeum Zdominowano pierwszego Żyrafa.

Lokalizację wszystkich maszyn, wskazówki odnośnie ich zajmowania i wynikające z tego nagrody znajdziesz w rozdziale - Żyrafy.

Oczyszczono wszystkie obozy bandytów - Cleared All the Bandit Camps

Opis: Wyzwolono wszystkie osady opanowane przez klany bandytów.

Typ: Srebrne

Wskazówki: To trudniejsza wersja opisanego wcześniej trofeum Oczyszczono pierwszy obóz bandytów.

Lokalizację wszystkich obozów, wskazówki odnośnie ich zajmowania i wynikające z tego nagrody znajdziesz w rozdziale - Obozy Bandytów.

Zdominowano wszystkie rdzenie - All Cores Overridden

Opis: Dotarto do rdzeni wszystkich Kotłów i uzyskano z nich informacje.

Typ: Srebrne

Wskazówki: To trudniejsza wersja opisanego wcześniej trofeum Zdominowano pierwszy rdzeń.

Trofeum zostanie odblokowane po zsynchronizowaniu rdzenia ostatniego z dostępnych w grze Kotłów. Lokalizację i wskazówki dotyczące odblokowania poszczególnych rodzajów dominacji znajdziesz w rozdziale zatytułowanym Kotły.

Wszystkie półsłońca na wszystkich terenach - All Suns at All Grounds

Opis: Zdobyto co najmniej znak półsłońca we wszystkich próbach na wszystkich terenach łowieckich

Typ: Srebrne

Wskazówki: Trofeum zdobędziesz po ukończeniu wszystkich wyzwań łowieckich we wszystkich obozach zaliczając je przed upływem drugiego z wyznaczonych progów czasowych. Wskazówki dotyczące wyzwań znajdziesz w dedykowanym rozdziale poradnika.

Wszystkie żarsłońca na wszystkich terenach - Blazing Suns at All Grounds

Opis: Zdobyto znak żarsłońca we wszystkich próbach na wszystkich terenach łowieckich.

Typ: Złote

Wskazówki: Trofeum zdobędziesz po ukończeniu wszystkich wyzwań łowieckich we wszystkich obozach zaliczając je przed upływem najkrótszego z wyznaczonych progów czasowych.

Zaliczanie prób łowieckich szczegółowo opisaliśmy na osobnej stronie Tereny łowieckie. Znajdziesz tam m.in. informacje o miejscach organizowania polowań, a także o dokładnych założeniach każdej próby i wymaganiach do zdobywania znaków żarsłońca.

Oczyszczono wszystkie skażone strefy - All Corrupted Zones Cleared

Opis: Zabito wszystkie skażone maszyny we wszystkich skażonych strefach.

Typ: Srebrne

Wskazówki: To trudniejsza wersja opisanego wcześniej trofeum Oczyszczono pierwszą skażoną strefę. Trofeum trafi na twoje konto po unieszkodliwieniu skażonych maszyn w ostatniej z 11 skażonych stref, które znajdziesz w rozmaitych zakątkach świata gry.

Skażone strefy opisaliśmy też dokładniej na osobnej stronie Jak neutralizować skażenie? w rozdziale FAQ poradnika.

Wszystkie maszyny skatalogowane - All Machines Catalogued

Opis: Napotkano i przeskanowano fokusem wszystkie typy maszyn.

Typ: Brązowe

Wskazówki: Trofeum pojawi się na koncie po zapełnieniu katalogu poznanych maszyn. Większość z nich spotkasz podczas realizowania wątków fabularnych czy wyprawy do poszczególnych kotłów, więc prędzej czy później trofeum samoczynnie zostanie odblokowane.

Jeśli koniecznie chcesz odblokować trofeum jak najszybciej, to zajrzyj na stronę Katalog maszyn, a dowiesz się, gdzie można spotkać wybrane egzemplarze.

Pierwsza Widokówka - First Vantage Found

Opis: Znaleziono zapis z punktu Widokówki i uzyskano do niego dostęp - Horizon Zero Dawn: Trofea - lista, porady - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Opis: Znaleziono zapis z punktu Widokówki i uzyskano do niego dostęp.

Typ: Brązowe

Wskazówki: Widokówki to jedna z kategorii znajdziek / sekretów w Horizon Zero Dawn. Mapy wskazujące położenie widokówek możesz zakupić u dowolnego z kupców spoza Obręczy. Szczegółowe informacje dotyczące położenia widokówek znajdziesz w dedykowanym rozdziale - Widokówki - niniejszego poradnika.

Znaleziono pierwszy metalowy kwiat - First Metal Flower Found

Opis: Odkryto dziwny metalowy kwiat - Horizon Zero Dawn: Trofea - lista, porady - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Opis: Odkryto dziwny metalowy kwiat.

Typ: Brązowe

Wskazówki: Metalowe kwiaty to jedna z kategorii znajdziek / sekretów w Horizon Zero Dawn. Mapy wskazujące położenie metalowych kwiatów możesz zakupić u dowolnego z kupców spoza Obręczy. Szczegółowe informacje dotyczące położenia kwiatów znajdziesz w dedykowanym rozdziale - Metalowe Kwiaty - niniejszego poradnika.

Znaleziono pierwszą banucką figurkę - First Banuk Figure Found

Opis: Znaleziono drewnianą figurkę pozostawioną przez banuckiego podróżnika - Horizon Zero Dawn: Trofea - lista, porady - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Opis: Znaleziono drewnianą figurkę pozostawioną przez banuckiego podróżnika.

Typ: Brązowe

Wskazówki: Drewniane banuckie figurki to jedna z kategorii znajdziek / sekretów w Horizon Zero Dawn. Mapy wskazujące położenie banuckich figurek możesz zakupić u dowolnego z kupców spoza Obręczy. Szczegółowe informacje dotyczące położenia drewnianych figurek znajdziesz w dedykowanym rozdziale - Banuckie figurki - niniejszego poradnika.

Znaleziono pierwsze starożytne naczynie - First Ancient Vessel Found

Opis: Znaleziono starożytne naczynie używane kiedyś przez Przedwiecznych - Horizon Zero Dawn: Trofea - lista, porady - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Opis: Znaleziono starożytne naczynie używane kiedyś przez Przedwiecznych.

Typ: Brązowe

Wskazówki: Starożytne naczynia to jedna z kategorii znajdziek / sekretów w Horizon Zero Dawn. Mapy wskazujące położenie starożytnych naczyń możesz zakupić u dowolnego z kupców spoza Obręczy. Szczegółowe informacje dotyczące położenia widokówek znajdziesz w dedykowanym rozdziale - Starożytne naczynia - niniejszego poradnika.

Wszystkie punkty Widokówki - All Vantages Found

Opis: Znaleziono wszystkie zapisy z punktów Widokówki i uzyskano do nich dostęp.

Typ: Brązowe

Wskazówki: Mapy wskazujące położenie widokówek możesz zakupić u dowolnego z kupców spoza Obręczy. Szczegółowe informacje dotyczące położenia widokówek znajdziesz w dedykowanym rozdziale - Widokówki - niniejszego poradnika. Do odnalezienia jest w sumie 12 sekretów - punktów Widokówki.

Wszystkie metalowe kwiaty znalezione - All Metal Flowers Found

Opis: Znaleziono wszystkie metalowe kwiaty.

Typ: Brązowe

Wskazówki: Mapy wskazujące położenie metalowych kwiatów możesz zakupić u dowolnego z kupców spoza Obręczy. Szczegółowe informacje dotyczące położenia metalowych kwiatów znajdziesz w dedykowanym rozdziale - Metalowe Kwiaty - niniejszego poradnika. Do odnalezienia jest w sumie 30 sekretów - metalowych kwiatów.

Wszystkie banuckie figurki znalezione - All Banuk Figures Found

Opis: Znaleziono wszystkie figurki Arnaka.

Typ: Brązow

Wskazówki: Mapy wskazujące położenie banuckich figurek możesz zakupić u dowolnego z kupców spoza Obręczy. Szczegółowe informacje dotyczące położenia banuckich figurek znajdziesz w dedykowanym rozdziale - Banuckie figurki - niniejszego poradnika. Do odnalezienia jest w sumie 6 sekretów - drewnianych figurek.

Wszystkie starożytne naczynia znalezione - All Ancient Vessels Found

Opis: Znaleziono wszystkie starożytne naczynia.

Typ: Brązowe

Wskazówki: Mapy wskazujące położenie starożytnych naczyń możesz zakupić u dowolnego z kupców spoza Obręczy. Szczegółowe informacje dotyczące położenia naczyń znajdziesz w dedykowanym rozdziale - Starożytne naczynia - niniejszego poradnika. Do odnalezienia jest w sumie 12 sekretów - starożytnych naczyń.

Zdobyto ubiór ze splotem osłony - Got the Shield-Weaver Outfit

Opis: Odzyskano i wykorzystano starożytną technologię - Horizon Zero Dawn: Trofea - lista, porady - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Opis: Odzyskano i wykorzystano starożytną technologię

Typ: Brązowe

Wskazówki: Do odblokowania trofeum niezbędne jest ukończenie pobocznej misji Starożytna Zbrojownia, której solucję znajdziesz w dedykowanym rozdziale niniejszego poradnika.

Nauki Rosta wysłuchane - Followed Rost's Teachings

Opis: Nauczono się polować i walczyć u boku Rosta - Horizon Zero Dawn: Trofea - lista, porady - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Opis: Nauczono się polować i walczyć u boku Rosta

Typ: Brązowe

Wskazówki: Trofeum fabularne - nie możesz go przegapić. Otrzymasz je po ukończeniu misji głównej - Szkoła przetrwania. Solucję do zadania znajdziesz w dedykowanym rozdziale niniejszego poradnika.

Pokonano piłozęba - Defeated the Sawtooth

Opis: Pokonano piłozęba, który zagrażał Nora - Horizon Zero Dawn: Trofea - lista, porady - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Opis: Pokonano piłozęba, który zagrażał Nora.

Typ: Brązowe

Wskazówki: Trofeum fabularne - nie możesz go przegapić. Otrzymasz je po ukończeniu misji głównej - Na czubku włóczni. Solucję do zadania znajdziesz w dedykowanym rozdziale niniejszego poradnika.

Dodatkowe wskazówki związane z walką przeciwko Piłozębom znajdziesz na stronie Jak zabić Piłoząba? w rozdziale FAQ naszego poradnika.

Triumf podczas Próby - Triumphed in the Proving

Opis: Pokonano przeciwności i zajęto pierwsze miejsce podczas Próby - Horizon Zero Dawn: Trofea - lista, porady - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Opis: Pokonano przeciwności i zajęto pierwsze miejsce podczas Próby.

Typ: Brązowe

Wskazówki: Trofeum fabularne - nie możesz go przegapić. Otrzymasz je po ukończeniu misji głównej - Próba. Solucję do zadania znajdziesz w dedykowanym rozdziale niniejszego poradnika.

Skażenie zwalczone - Fought Back the Corruption

Opis: Zniszczono skażenie w dolinie Nora - Horizon Zero Dawn: Trofea - lista, porady - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Opis: Zniszczono skażenie w dolinie Nora.

Typ: Brązowe

Wskazówki: Trofeum fabularne - nie możesz go przegapić. Otrzymasz je po ukończeniu misji głównej - Poszukująca u bram. Solucję do zadania znajdziesz w dedykowanym rozdziale niniejszego poradnika.

Starożytne dzieje poznane - Learned of the Ancient Past

Opis: Poznano starożytne dzieje w Ustroniu Stwórcy - Horizon Zero Dawn: Trofea - lista, porady - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Opis: Poznano starożytne dzieje w Ustroniu Stwórcy.

Typ: Brązowe

Wskazówki: Trofeum fabularne - nie możesz go przegapić. Do odblokowania trofeum niezbędne jest ukończenie misji Ustronie Stwórcy, której solucję znajdziesz w dedykowanym rozdziale niniejszego poradnika.

Sieć Zaćmienia wyłączona - Crashed the Eclipse Network

Opis: Przeniknięto do obozu wojennego Zaćmienia i wyłączono jego sieć - Horizon Zero Dawn: Trofea - lista, porady - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Opis: Przeniknięto do obozu wojennego Zaćmienia i wyłączono jego sieć.

Typ: Brązowe

Wskazówki: Trofeum fabularne - nie możesz go przegapić. Do odblokowania trofeum niezbędne jest ukończenie misji Na pohybel ciemności, której solucję znajdziesz w dedykowanym rozdziale niniejszego poradnika.

Prawda odkryta - Discovered the Truth

Opis: Odkryto prawdę o Nowym Świcie - Horizon Zero Dawn: Trofea - lista, porady - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Opis: Odkryto prawdę o Nowym Świcie.

Typ: Brązowe

Wskazówki: Trofeum fabularne - nie możesz go przegapić. Do odblokowania trofeum niezbędne jest ukończenie misji Sekrety głębin ziemi, której solucję znajdziesz w dedykowanym rozdziale niniejszego poradnika.

Oblężenie Wszechmatki przełamane - Broke the Siege of All-Mother

Opis: Pokonano najeźdźców i dostano się do wnętrza świętej góry - Horizon Zero Dawn: Trofea - lista, porady - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Opis: Pokonano najeźdźców i dostano się do wnętrza świętej góry.

Typ: Brązowe

Wskazówki: Trofeum fabularne - nie możesz go przegapić. Do odblokowania trofeum niezbędne jest ukończenie misji Serce Nora, której solucję znajdziesz w dedykowanym rozdziale niniejszego poradnika.

Potężna broń zdobyta - Recovered a Powerful Weapon

Opis: Zbadano górę, która upadła i zdobyto potężną broń - Horizon Zero Dawn: Trofea - lista, porady - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Opis: Zbadano górę, która upadła i zdobyto potężną broń.

Typ: Brązowe

Wskazówki: Trofeum fabularne - nie możesz go przegapić. Do odblokowania trofeum niezbędne jest ukończenie misji Góra, która upadła, której solucję znajdziesz w dedykowanym rozdziale niniejszego poradnika.

Wszyscy sprzymierzeńcy przybyli - All Allies Joined

Opis: Dzięki staraniom Aloy wszyscy możliwi sprzymierzeńcy przyłączyli się do obrony.

Typ: Brązowe

Wskazówki: Zdobycie tego trofeum wymaga ukończenia szeregu misji (w tym także opcjonalnych) przed przystąpieniem do głównego questu Nadejście cienia.

Wszystkie niezbędne informacje i wskazówki znajdziesz w rozdziale FAQ - Jak zdobyć trofeum "Wszyscy sprzymierzeńcy przybyli"?. Trofeum tego wbrew pozorom nie można całkowicie przegapić. Nawet jeśli rozegrałeś finał gry i nie zdobyłeś opisywanego osiągnięcia, to gra już po ukończeniu głównej fabuły pozwoli ci ponownie przystąpić do finałowej bitwy. Zanim tego dokonasz zadbaj oczywiście o zrekrutowanie wszystkich sojuszników w oparciu o nasze porady.

Kres starożytnych maszyn bojowych - Ended the War Machine Threat

Opis: Położono kres zagrożeniu ze strony starożytnych maszyn bojowych - Horizon Zero Dawn: Trofea - lista, porady - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Opis: Położono kres zagrożeniu ze strony starożytnych maszyn bojowych.

Typ: Złote

Wskazówki: Trofeum fabularne - nie możesz go przegapić. Do odblokowania trofeum niezbędne jest ukończenie finałowej głównej misji W obliczu wymarcia, której solucję znajdziesz w dedykowanym rozdziale niniejszego poradnika.

Zwycięstwo wspólnie z dowódczynią - Victorious with the War-Chief

Opis: Znaleziono dowódczynię Nora i pokonano zabójców w Pierścieniu Metalu - Horizon Zero Dawn: Trofea - lista, porady - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Opis: Znaleziono dowódczynię Nora i pokonano zabójców w Pierścieniu Metalu

Typ: Brązowe

Wskazówki: Trofeum fabularne - nie możesz go przegapić. Otrzymasz je po ukończeniu dwóch opcjonalnych misji z głównego wątku fabularnego - Ślad dowódczyni i Zemsta Nora. Solucję do zadań znajdziesz w dedykowanych rozdziałach niniejszego poradnika.

Uratowano Południk przed wrogiem - Saved Meridian from its Foe

Opis: Udzielono Erendowi pomocy w badaniu losów Ersy i udaremniono spisek przeciwko Południkowi - Horizon Zero Dawn: Trofea - lista, porady - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Opis: Udzielono Erendowi pomocy w badaniu losów Ersy i udaremniono spisek przeciwko Południkowi.

Typ: Brązowe

Wskazówki: Trofeum trafi na twoje konto wraz zakończeniem fabularnego wątku Erenda, na który składają się trzy zadania - Pole poległych, Na ziemie graniczne, Słońce spadnie. Nie możesz go w rezultacie przegapić. Solucję do wspomnianych zadań znajdziesz w dedykowanych rozdziałach poradnika.

Udzielono pomocy zbiegom - Aided the Defectors

Opis: Udzielono pomocy Uthidowi i królowi-dziecku Itamenowi w ucieczce przed Carja Cienia - Horizon Zero Dawn: Trofea - lista, porady - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Opis: Udzielono pomocy Uthidowi i królowi-dziecku Itamenowi w ucieczce przed Carja Cienia.

Typ: Brązowe

Wskazówki: Trofeum trafi na twoje konto wraz zakończeniem fabularnego wątku Vanashy, na który składają się dwa poboczne zadania - Nagroda za zdrajcę i Gambit Królowej. Solucję do wspomnianych zadań znajdziesz w dedykowanych rozdziałach poradnika.

Upolowano Czarnogona z Talaną - Hunted Redmaw with Talanah

Opis: Awansowano w szeregach Loży Łowców i udzielono Talanie pomocy w pokonaniu Czarnogona - Horizon Zero Dawn: Trofea - lista, porady - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Opis: Awansowano w szeregach Loży Łowców i udzielono Talanie pomocy w pokonaniu Czarnogona.

Typ: Brązowe

Wskazówki: Trofeum trafi na twoje konto wraz zakończeniem fabularnego wątku Loży Łowców, na który składają się cztery poboczne zadania - Łowy dla Loży, Ambona łowców, Najbardziej niebezpieczna z gier i Czarnogon. Solucję do wspomnianych zadań znajdziesz w dedykowanych rozdziałach poradnika.