Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Horizon Zero Dawn: Kocioł SIGMA (Cauldron SIGMA) | Korona matki Horizon Zero Dawn poradnik, solucja

Poniższy rozdział stanowi kompletny opis przebiegu rozgrywki w trakcie zadania związanego z Kotłem SIGMA. Znajdziesz tutaj wskazówki, które pomogą ci ukończyć omawiane zadanie możliwie najkorzystniej.

Początek zadania

Zadanie pojawi się w dzienniku po rozmowie z Dral. Kobietę spotkasz w centralnej części osady Korona Matki. Dral opowie ci o dziwnej maszynie, która ją zraniła. Aloy ma za zadanie dotrzeć we wskazane przez nią miejsce i zbadać sprawę.

Ważne: Do momentu w którym dotrzesz do rdzenia Kotła nie ma automatycznego zapisu, ani też opcji na ręczny zapis. Drogę do bossa musisz przebyć bez najmniejszego potknięcia.

Wejdź do Kotła

Po dotarciu na miejsce okazuje się, że Fokus wykrywa nieznane źródło sygnału, które ukryto we wnętrzu góry - Horizon Zero Dawn: Kocioł SIGMA (Cauldron SIGMA) | Korona matki - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Po dotarciu na miejsce okazuje się, że Fokus wykrywa nieznane źródło sygnału, które ukryto we wnętrzu góry. Zanim wejdziesz do widocznych na obrazku wrót musisz wyeliminować kilka maszyn, które kręcą się przed nimi. Ważne jest, żebyś nie zwrócił na siebie ich uwagi. Postaraj się wyeliminować je z ukrycia pozbywając się w pierwszej kolejności Czujek. Gdy przejście będzie oczyszczone podejdź do drzwi Kotła i wejdź z nimi w interakcję, żeby je otworzyć.

Dalsza droga prowadzi w dół i chwilowo nie znajdziesz w pobliżu żadnych wrogich urządzeń - Horizon Zero Dawn: Kocioł SIGMA (Cauldron SIGMA) | Korona matki - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Dalsza droga prowadzi w dół i chwilowo nie znajdziesz w pobliżu żadnych wrogich urządzeń. Gdy będziesz na dole postaraj się neutralizować maszyny zanim zdadzą sobie sprawę z twojej obecności. Bardzo przydatne jest korzystanie z umiejętności Wabik, bo dzięki niej zawsze łatwo wywabisz któregoś z przeciwników. Uderzając w urządzenia generujące czerwone światło możemy uruchomić zasłonę dymną, która ułatwi eksterminację wrogich maszyn bez zdradzania swojej pozycji. Podążaj cały czas jedyną dostępną drogą. Szybko trafisz na przejście w górach, które zaprowadzi cię do dalszej części Kotła.

Ostatecznie trafisz na powyższe miejsce - Horizon Zero Dawn: Kocioł SIGMA (Cauldron SIGMA) | Korona matki - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Ostatecznie trafisz na powyższe miejsce. Nie próbuj przeskakiwać na drugą stronę, a zamiast tego podejdź do czujnika i nadpisz dane. Dalsza droga prowadzi w głąb Kotła. Podążaj jedyną dostępna ścieżką. Po drodze nie natkniesz się na żadnego z przeciwników, a ostatecznie dojdziesz do kolejnych drzwi gdzie należy nadpisać dane, żeby je otworzyć.

Za nimi znajdziesz dalszy ciąg maszyn, które przenoszą ładunek wzdłuż całego Kotła - Horizon Zero Dawn: Kocioł SIGMA (Cauldron SIGMA) | Korona matki - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Za nimi znajdziesz dalszy ciąg maszyn, które przenoszą ładunek wzdłuż całego Kotła. Stań pod jednym z ładunków i podskocz, a Aloy złapie się za jeden z uchwytów. Nie wykonuj żadnej interakcji do chwili, gdy Aloy sama nie puści swojego środka transportu. Po drodze mogłeś zobaczyć rdzeń kotła. Dotarcie do niego jest twoim bieżącym celem.

Dotrzyj do rdzenia Kotła

Najpierw przedostań się do obszaru z którego został zrobiony powyższy obrazek - Horizon Zero Dawn: Kocioł SIGMA (Cauldron SIGMA) | Korona matki - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Najpierw przedostań się do obszaru z którego został zrobiony powyższy obrazek. Podejdź do krawędzi [1] i skocz przed siebie dzięki czemu Aloy złapie za jeden z ładunków [2]. Poczekaj aż będziesz miał pod sobą podłoże i puść uchwyt [3]. Z tego miejsca możesz wspiąć się na górę, żeby zebrać ukryte tu komponenty, albo ruszyć dalej zgodnie z celem zadania [4].

Przed tobą kilka Czujek i Krabołaz, które musisz pokonać, żeby dostać się do kolejnej części Kotła. Uderz w jeden z pobliskich otworów wentylacyjnych i uruchom zasłonę dymną. Wywabiaj gwizdnięciem lub rzucaj kamieniami, żeby Czujki podchodziły do ciebie i po cichu je wykańczaj. Możesz spróbować skradania, ale będzie to trudne z uwagi na liczebność maszyn. Jedynym stworem którego możesz pominąć jest Krabołaz, bo jest dosyć powolny i ma małe pole widzenia.

Ważny jest fakt, że do rdzenia Kotła możesz dostać się jedynie z górnego poziomu - Horizon Zero Dawn: Kocioł SIGMA (Cauldron SIGMA) | Korona matki - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Ważny jest fakt, że do rdzenia Kotła możesz dostać się jedynie z górnego poziomu. Dojdź do pomniejszego rdzenia widocznego na obrazku. Po lewej znajdziesz kładkę na wyższy poziom. Podążaj nią.

Na górnym poziomie szybko dotrzesz do ślepej uliczki. Po lewo jest możliwość otwarcia mostu po nadpisaniu danych, a jeśli pójdziesz kilka kroków przed siebie, to po prawej znajdziesz skrytkę w której ukryto zamrażające wzmocnienie do broni. Przejdź utworzonym mostem na drugą stronę i kieruj się ku rdzeniowi. Po chwili musisz zeskoczyć na niższą platformę i zjechać po kablu na dół. Po krótkiej wspinaczce i uruchomieniu kolejnego mostu wejdziesz do komnaty rdzenia.

Zejdź po linie i wskocz na widoczną na obrazku platformę - Horizon Zero Dawn: Kocioł SIGMA (Cauldron SIGMA) | Korona matki - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Zejdź po linie i wskocz na widoczną na obrazku platformę. Weź rozbieg i wskocz na dalszy punkt żeby kontynuować zadanie.

Po chwili uruchomiony zostanie zapis gry, przed tobą walka z Nadymaczem Ognistym - Horizon Zero Dawn: Kocioł SIGMA (Cauldron SIGMA) | Korona matki - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Po chwili uruchomiony zostanie zapis gry, przed tobą walka z Nadymaczem Ognistym. Zanim do niej dojdzie wyeliminuj dwie Czujki, które patrolują pobliski teren.

Wokół pola siłowego znajdziesz cztery słupy, które je generują - Horizon Zero Dawn: Kocioł SIGMA (Cauldron SIGMA) | Korona matki - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Wokół pola siłowego znajdziesz cztery słupy, które je generują. Nadpisz dane w dowolnym z nich, a pole siłowe zniknie, a maszyna od razu stanie się wobec ciebie agresywna.

Każda broń poradzi sobie z przeciwnikiem, ale bez wątpienia najskuteczniejsze będą bomby paraliżujące. Po dwóch ładunkach wielka maszyna upadnie, ty będziesz mógł zadawać jej obrażenia i wykonać cios krytyczny. Po tym ostatnim maszyna wstanie, ale ty już będziesz wcelowany z kolejną bombą. Nawet nie musisz zachowywać odpowiedniego dystansu. Po walce przeszukaj pobliskie skrytki, bo możesz znaleźć tam unikalne modyfikacje, które z pewnością będą pomocne w dalszej grze.

Po wykończeniu Nadymacza Ognistego zsynchronizuj dane z rdzeniem - Horizon Zero Dawn: Kocioł SIGMA (Cauldron SIGMA) | Korona matki - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Po wykończeniu Nadymacza Ognistego zsynchronizuj dane z rdzeniem. Dzięki temu poznasz dominację SIGMA, która pozwala ci przejmować kontrolę nad kolejnymi maszynami. Misja zostanie zakończona a rdzeń uniesie się do komnaty Kotła w której zacząłeś eksplorację.